Arytmia albo nie wiadomo co - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-28, 16:58   #1
Dahlija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5

Arytmia albo nie wiadomo co


​M​am problem, liczę, że może ktoś miał coś podobnego i coś mi podpowie. Chodzi ​z​o​chroniczną tachykardią (ponad 100 uderzeń na minutę, czasem nawet ponad 200). Miałam badanie EPS dwa razy, niestety nie skierowano mnie na ablację. Kardiolog powiedział, ​ż​e nie jest to sprawa kardiologiczna, ale nie wie co. Ciśnienie mam w normie. Byłam u endokrynologa, te​ż​​ bez skutku. Cały czas odczuwam zmęczenie, znużenie, każdy, nawet niewielki wysiłek fizyczny mnie męczy.​ Coraz częściej zdarza mi się, że jestem opuchnięta (twarz, palce, nogi) i też tylko usłyszałam, że to ani wina hormonów, ani krążenia, ani niczego chyba. Ciągle ma zimne, lodowate wręcz stopy i dłonie. ​ ​Mam objawy alergii (wodnisty katar, kicham, łzawią mi oczy) w testach nic nie wyszło- alergolog powiedział, że czasem alergia nie wychodzi w badaniach, tylko leki na to nie pomagają. Wszyscy mi tylko mówią, żeby poszła do lekarza, bo to niemożliwe i nienormalne, że tak sapię przy żadnym wysiłku. lekarze natomiast jako, że niczego nie potrafią stwierdzić, to mówią, że to na tle nerwowym. A ja do psychiatry chadzam już tak z 10 lat, przerobiłam różne leki , ale to raczej nie tu albo nie tylko tu leży problem. Trwa to już ​wiele lat. Nie wiem do jakiego mam iść jeszcze lekarza ani jakie badania zrobić. Chyba już tylko jakiś szaman pozostaje. ​W ciągu ostatnich kilku lat przytyłam, bo miałam kiedyś niedowagę. Nie jestem na diecie​​, wprawdzie nie uprawiam wyczynowo sportu, ale staram się ćwiczyć. ​Mam 33 lata.
Oprócz tego mam endometriozę​ (mam założoną Mirenę)​ i klasyczną migrenę (doraźnie biorę tylko leki przeciwbólowe).
Miałam wykonane badanie: morfologia, glukoza, elektrolity, wit. D3, 5-HIAA i katecholaminy w DZM, kortykosteroidy, kortyzol, TSH, FT4, kreatynina, wapń, mocznik - wszystko w normie. Echo serca, MR głowy​, doppler​ w porządku.​ Miałam założony holter przez tydzień (pokazał mnóstwo takich napadów tachykardii) - na co lekarz ostatnio stwierdził, że może holter był zepsuty...​Byłam u naprawdę wielu lekarzy, z kilku szpitali - jedni twierdzą, że problem jest, ale nie wiedzą co z tym zrobić, a inni, że nerwica, której psychiatrzy nie stwierdzili. Ja już naprawdę nie mam na to siły.
​Mam niski poziom wit. B12, ale w granicach normy.
Może ktoś ma jakiś jak​is pomysł​.
Dahlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-29, 19:05   #2
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Arytmia albo nie wiadomo co

Warto uregulować poziom witaminy B12 i zastanowić się nad przyczyną niższego jej poziomu. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie trudno o jej niedobór.

Poza tym jeszcze insulina? Badanie ogólne moczu? USG nerek? Żelazo? Obecność pasożytów? W tej sytuacji chyba bym się prześwietliła od stóp do głów i zrobiła jeszcze np. TK brzucha. Może coś zaczyna się dziać z nerkami?

Obrzęki mogą wynikać z niewydolności krążenia (obrzęki, zimne kończyny), albo obniżonego poziomu albumin (który może wynikać z choroby nerek, niedoboru białka w diecie).
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 13:32   #3
Dahlija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Arytmia albo nie wiadomo co

Dziękuję za podpowiedź. Faktycznie miałam jeszcze badane żelazo, ferrytynę, proteinogram. Za tydzień mam usg jamy brzusznej.
Co do wit. B12 lekarz mi mówił, że stosowanie leków przeciwhistaminowych może upośledzać jej wchłanianie.
Dahlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-07, 15:23   #4
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Arytmia albo nie wiadomo co

A magnez? Suplementujesz? Takie przyspieszone tetno i zaburzenia pracy serca czesto biora sie z niedoboru magnezu lub potasu. Zmeczenie, ktore opisalas - rowniez
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 11:53   #5
Dahlija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Arytmia albo nie wiadomo co

Tak, suplementuję magnez i potas. Niedawno badałam i było w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dahlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 09:34   #6
Dahlija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Arytmia albo nie wiadomo co

Ostatecznie zdiagnozowano u mnie fibromialgię, reumatolog, immunolog i psychiatra razem to stwierdzili. Może komuś kiedyś moja historia pomoże. Ja się cieszę przynajmniej z tego, ze nie biorą mnie już za wariatkę.
Dahlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-17, 16:11   #7
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Arytmia albo nie wiadomo co

I jak leczyć tę fibromyalgię? I jak to ostatecznie stwierdzono?

Ja od lat bujam się z podobnmymi objawami , chodziałm po lekarzach i udało się zdiagnozować chorobę Hashimoto ( od 5 lat mam ustawione hormony tarczycy, suplementuje selen, zimą witaminę D),
od lat leczę się również na depresję, jednak mam wrażenie że moje najgorsze symptomy nie reagują na leczenie. Najgorsze jest ciągłe zmęczenie, nietolerancja wysiłku fizycznego, brain fog, zaburzenia koncentracji. Oprócz tego podobnie jak Ty mam problemy z opuchnięciem głównie twarzy , wiecznie zimne nogi i ręce, kołatanie serca.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-19, 14:06   #8
Dahlija
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Dot.: Arytmia albo nie wiadomo co

Z leczeniem jest bardzo trudno. Na razie dostałam lek przeciwpadaczkowy i przeciwdepresyjny, ale nie widzę poprawy. Ponoć jest około 20 leków, którymi się to leczy.
Co do diagnozy, to najpierw mi wykluczono inne choroby (tocznia, Addisona, boreliozę, guzy nadnerczy, choroby reumatyczne, miastenię) i ja poszłam do lekarza ju z gotową diagnozą. Tak naprawdę to fibromialgię znalazła mi koleżanka z pomocą artykułów na pubmedzie. Immunolog wykluczył inne choroby i razem z reumatologiem potwierdzili diagnozę. Diagnozuje się przy pomocy bolesnych punktów i obszarów na ciele.
Dahlija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-19 14:06:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:23.