Jaką salę weselną wybrać - szukam porady. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-05, 09:40   #1
MadameNoire
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 1
Smile

Jaką salę weselną wybrać - szukam porady.


Witam
w przyszłym roku wychodzę za mąż. Jeszcze nie zdecydowaliśmy się na miesiąc ale wahamy się nad majem, lipcem lub wrześniem.
Zainteresowały Nas 3 sale i tu pojawia się problem..

Pierwsza - wizualnie jest piękna, obiekt typowo weselny, podoba mi się klimat, w którym organizowane są tam wesela (typowo glamour - o takiej oprawie zawsze marzyłam) dania również wyglądają przepięknie natomiast co do smaku.. ogólnie 3/5. (jest dobrze ale nie ma szału). Od kościoła będzie dzieliło Nas ok. 17km.

Druga - nie zachwyca wizualnie, jest dużo "uboższa estetycznie" (ale może to kwestia odpowiednich dekoracji?) za to jedzenie mają naprawdę pyszne i sprawdzone (byliśmy na kilku weselach tam). Minusem jest brak dogodnego miejsca dla orkiestry (musieliby grać przy samych drzwiach wejściowych) oraz dwie potężne kolumny przechodzące przez parkiet . Obiekt znajduję się rzut beretem od kościoła ok. 2 km.

Trzecia - sala klimatyczna, przestronna, w stylu rustykalnym. Jedzenie niestety jeszcze nie sprawdzone. Za to sam obiekt położony na uboczu, na zamkniętym terenie i te widoki Od kościoła ok. 20 km.

I teraz moja ogromna prośba do tych, które mają wybór sali już za sobą aby udzieliły cennych wskazówek
Czekam na ten wymarzony dzień i chciałabym żeby był idealny

Kierować się dobrym jedzeniem i zwiększyć budżet przeznaczony na dekoracje czy bardziej sugerować się własnym zmysłem estetyki i skoro chcę wesela w stylu glamour - zarezerwować pierwszą salę kosztem mniej smacznych potraw?
Czy któraś z Was próbowała połączyć styl rustykalny z elementami bardziej eleganckimi?

Ciągle zastanawiam się nad tymi kwestami, wiem, że każda opcja ma swoje plusy i minusy a niestety czas leci..
MadameNoire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-05, 23:25   #2
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Jaką salę weselną wybrać - szukam porady.

Ja byłam zaproszona na wesele, gdzie kościół i sala weselna były oddalone o prawie 70 km od siebie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 21:12   #3
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Jaką salę weselną wybrać - szukam porady.

Z wesela bardziej pamieta sie jedzenie niz wystroj
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 09:07   #4
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jaką salę weselną wybrać - szukam porady.

Też jestem za jedzeniem. Nie przykładałam w ogóle jakieś szczególnej uwagi do wystroju.
Nie pamiętam wystroju sal, na którym byłam, ale zapamiętałam 2 wesele, gdzie jedzenia było mało ( naprawdę mało, puste stoły ) i do bani.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 14:43   #5
asshley
Raczkowanie
 
Avatar asshley
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 499
Dot.: Jaką salę weselną wybrać - szukam porady.

Dla mnie wystoj zdecydowanie bardziej liczy sie niz jedzenie.

Wiec bralabym 1 lub 3
asshley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 22:35   #6
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Jaką salę weselną wybrać - szukam porady.

Ale kwestie parkietu do tańca i miejsca dla orkiestry też jest ważne Jak dla mnie lepszy jest parkiet bez jakiś kolumn na środku, łatwo dostępny dla gości.

Parkiet najlepiej drewniany, bo jeśli będzie ze śliskich płytek, to buty mogą się ślizgać w tańcu.

Ja bym brała tę pierwszą elegancką salę, skoro Autorka zawsze marzyła o takim stylu glamour. Przecież jedzenie nie było niesmaczne, tylko nie było jakiegoś szału (tylko co to znaczy szał z jedzeniem?). Poza tym szczerze mówiąc, za rok czy dwa to i kucharz może się zmienić i używane składniki i jedzenie już może inaczej smakować ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-03, 18:18   #7
LadyAneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 34
Dot.: Jaką salę weselną wybrać - szukam porady.

Wystrój można dostosować. Z pewnością wygodne dla gości będzie, gdy będą mieć blisko od kościoła. I stawiałabym na jedzenie. Jak jedzenie będzie kiepskie albo będzie go za mało to goście albo szybko skończą pod stołem, albo się ulotnią. A bez gości nie ma wesela
LadyAneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-03 19:18:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.