obcierające buty!! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zrób to sama

Notka

Zrób to sama Znudzona sklepową sztampą? Nie daj się! Na tym forum dowiesz się jak można zrobić coś* samemu i wyróżniać się wyglądem jak i samopoczuciem. * - coś oznacza: ciuchy, robótki, szydełkowanie itd., itp.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-01-16, 23:09   #31
Beaux
Zakorzenienie

Dot.: obcierające buty!!

Myślę, że jesłi chodzi o buty ze skóry, to nasmarowanie alkoholem jest dobrym pomysłem. Mój Tata miał taki patent: wetrzeć w buta denaturat i wsadzić prawidła. Po nocy już było widać (i czuć efekty). Zapach denaturatu szybko odparowuje, więc nie ma co się martwić

BLOG
Beaux jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 14:27   #32
ooliwka
Wtajemniczenie

zastanawiając się jaki sposób wybrać wkońcu zaniosłam do szewca podobno mi je rozciągnie za 5zł jutro ide je odebrać mam nadzieje że będą dobre
dzieki za rady będą na przyszłość

Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-03, 13:33   #33
tutti_frutti
Raczkowanie

Ja też mam ten problem i to z każdymi butami, nawet z adidasami!! Musze mieć jakieś "lewe" stopy, bo każde nowe buty mnie obcierają masakra
tutti_frutti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-05, 12:39   #34
sieweczka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mysia-pysia
Pierwszy raz kupiłam buty na obcasie i oczywiście mocno mnie obcierają. Jakie sa na to sposoby? Wkładki pod pięty (ale kiedy rozciągne buty to można już z nich zrezygnowac?) czy rozciąganie buta (sama w domu-jak? czy trzeba np. u szewca?). Proszę o pomoc, mam w butkach iść na wesele!!!
Siemka Jeśli buty obcierają Cię na piędzie weź ścierkę, lub ręcznik oraz młotek. I po prostu ubij piętę przez szmatkę <ręcznik>
EFEKT murowany

18.10.2010 - 82.7 kg
23.10.2010 - 81.2
6.11.2010 -

Waga wymarzona : 60-65 kg

Tabela naszych wymiarów z 18.10.2010.
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...1&d=1287584942
sieweczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-11, 19:24   #35
tutusia
Rozeznanie

Hej dziewczyny! A co zrobić jeśli obcierają mnie sandały? Kupiłam sobie sliczne buciki, które trzymają sie na stopie dzięki 3 cieniutkim paseczkom i niestety nie sa one skórzane tylko z jakiegos sztucznego tworzywa, które obciera strasznie! da się to jakos zmiekczyć?
tutusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-12, 15:51   #36
arizoona
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tutusia
Hej dziewczyny! A co zrobić jeśli obcierają mnie sandały? Kupiłam sobie sliczne buciki, które trzymają sie na stopie dzięki 3 cieniutkim paseczkom i niestety nie sa one skórzane tylko z jakiegos sztucznego tworzywa, które obciera strasznie! da się to jakos zmiekczyć?
Ja też jestem ciekawa bo mam takie klapki i teraz musze chodzic w plastrach
arizoona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-19, 16:51   #37
tutusia
Rozeznanie

up up
Stary 2006-06-19, 16:55   #38
olka1321
Raczkowanie

Cool Dot.: obcierające buty!!

No to teraz ja mam pytanie...Co zrobic jak obcieraja Was sportowe sandaly....Wiecie tak ogolnie to sa bardzo wygodne i wogole....Nosilam je w tamtym roku i mnie nie obcieraly a teraz...I potem ine buty tylko pogarszaja sprawe...A moze ja mam jakos nie tego noge..??

"Umysł jest swoim własnym panem
i sam potrafi niebem uczynić piekło
i piekłem niebo"
olka1321 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 19:34   #39
rei_ayanami
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ooliwka

kupiłam nowe balerinki były niezle przecenione brałam bez mierzenia myślałam że będą nawet troche za duże a tu prosze okazały się za małe na moje oko to ok pół rozmiaru
co mam teraz zrobić???
ja tez kupiłam sobie balerinki, tylko że troszke prawy but zsuwa mi się ze stopy i za każdym razem obciera mi piętę. chodzę w nich dosyc często a za każdym razem powstają okropnie głębokie rany i mam juz sporą bliznę i nie chcę pogarszać sprawy. nie chcę wyrzucać butków bo są naprawdę śliczne, pomorzecie mi?
rei_ayanami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-22, 15:49   #40
tutusia
Rozeznanie

Nikt mi nie odpowie?
Stary 2006-09-06, 20:25   #41
malwoj
Raczkowanie

ja tez kupilam baleriny ciut za male no i sprobuje do szefca jesli on nie pomoze to kupie ta piane z deichmana i takie kopyta
malwoj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 15:04   #42
pola_m
Wtajemniczenie

hej

ja kupuję tylko buty skórzane i w ogóle jak najlepszej jakości, bo bardzo dużo chodzę, ale niestety mam super wrażliwe stopki. No i generalnie to jest dobry sposób

A ostatnoi kupiłam sobie martensy, podobno najwygodzniejsze buty swiata na jesienną słotę do łażenia. Niestety wlaśnie po jednym przejściu się obtarły mnie potwornie, mam na piętach bąbel na bąblu-niektóre pozdzierane... Jak będe je wkładac następny raz, zabezpiecze porządnie stópki i włoże jakies grubasowe bezszwowe skarpeciochy ( bo szwy od skarpet tez mi robią krzywde często...)

ale najpierw chce je jakoś zmiękczyć- chyba faktycznie je troche rozbiję (tak kiedyś robiłam z pointami, jak jeszcze tańczyłam- i pomagało ), a najpierw chyba czymś natłuszczę...tylko kurde nei wiem czym? kremem nivea?masłem?
pola_m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 16:47   #43
kasiaaa178
Rozeznanie

mnie jak obcieraly baleriny to gdzies wyczytalam ze trzeba pochodzic po domu w tych butach i mokrych skarpetkach. mi pomoglo tylko uwaga nie przesadzcie z czasem chodzenia w tych skarpetkach bo moja kolezanka sie zapomniala i czlapaly jej pozniej heheh

Prawdziwy przyjaciel to ktoś, do kogo możesz zadzwonić o trzeciej w nocy i powiedzieć: 'Jestem w więzieniu w Meksyku', a on na to odpowie: 'Nic się nie martw, zaraz tam będę'
kasiaaa178 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 11:31   #44
Munia...
Przyczajenie

Z tego postu dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, z których skorzystałam z absolutnie zadowalającym skutkiem... Jednak obcierają mnie buty z materiału, o którym nie było jeszcze mowy-satyny. Kupiłam sobie profesjonalne byty do tańca z satyny (http://www.kozdra.wroc.pl/katalog.php?kat=lady_la&id=12). Obcierają mnie w nich te paski przy palcach. Po około godzinie tańca moje duże palce u stóp obtarte są niemiłosiernie. Czy satynę też można tak "wyklepać" młotkiem, albo natłuścić?
Munia... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 08:10   #45
Gosiu
Rozeznanie

Podnoszę

Też mam problem z jednymi balerinkami, ale wypróbuję Wasze sposoby
Jeśli już Was obtarły na pięcie, to polecam plastry compeed, na pięty (ale na palce też chyba są). REWELACJA! Mimo, że dosyć drogie (ok. 17 zł) to po warte swojej ceny... Bo mnie moje wyżej wymienione obtarły do mięska, że aż ciekło w środku miasta, to kupiłam te plastry w aptece, przykleiłam i... jak ręką odjął! Przeszłam w nich jeszcze sporo... Przykleja się je bezpośrednio na ranę, leczą. I moim zdaniem też znieczulają, byłam w absolutnym szoku.
Gosiu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 10:05   #46
malaDarunia
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to malaDarunia

a co z obcierającymi pięty adidasami??

tam nie ma skórki by posmarować kremem czy octem... wystukać młotkiem ? chyba oddam do szewca
Stary 2010-07-05, 11:18   #47
milenaczerniak00
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez aleksandra_119 Pokaż wiadomość
Moj odwieczny problem... Wszystko, co mam na stopach mnie obciera. Od adidasow, klapek do szpilek, kozakow... Doslownie wszystko. Z czasem (po tzw. rozchodzeniu) to faktycznie mija, ale coz... sporo czasu musze sie pomeczyc.
Mnie to obcierają tylko balerinki ale na bosą stopę co można zrobić?
milenaczerniak00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 10:24   #48
sandrazbo
Zadomowienie

...

Edytowane przez sandrazbo
Czas edycji: 2010-07-19 o 22:57
sandrazbo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-30, 14:48   #49
Sorbet
Zadomowienie

Dziwię się, że nikt jeszcze nie napisał o lodzie - bierzecie buta i wkładacie do środka nowy (nieużywany) woreczek śniadaniowy (ważne żeby nie miał dziurki!). Nalewacie do niego (czyli do buta z workiem) wodę, dokładnie zawiązujecie i wkładacie buta do zamrażalnika na noc. Lód zwiększy swoją objętość (dlatego nie wolno zamrażać płynnych rzeczy w szklanych pojemnikach - rozsadzi je) i trochę poluzuje np sandałki na pasku.

Podczas upałów każdy but obetrze gołą stopę, na to chyba nie ma rady...

I nie kupujcie butów z prawdziwej skóry, zwłaszcza cielęcej. Ich pozyskanie to makabryczny proces.

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2011-07-30 o 14:50
Sorbet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 21:14   #50
Sif
Raczkowanie

Ja też mam pytania dotyczące obcierających butów. Jedne obcierają mnie z przodu na górze, tzn. nad palcami i jest to materiał w stylu jakiegoś lnianego płótna lub czegoś w tym stylu. Drugie buty to sandałki z plastikowymi paseczkami i te obcierają mnie na piętach... No i nie wiem jak sobie z tym poradzić, nie wiem czy tak po prostu da się te buty rozchodzić Takie fajne te buciki, a tak obcierają, nie da się w nich chodzić, nawet z plasterkiem
Pomożecie?
Sif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 15:49   #51
Samash
Raczkowanie

GG do Samash

Witam!
Wczoraj kupiłam sobie adidasy Nike i oczywiście jak każde buty mnie obtaryły :/ Dziś wróciłam ze szkoły ledwo idąc i jak ściągnęłam buty to zobaczyłam, że mam całą piętę we krwi

Czy ktoś może poradzić co zrobić, gdy obcierają adidasy?
Samash jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 13:00   #52
201605020943
Konto usunięte

A co z butami, które nie są skórzane, a ze sztucznych materiałów? Czy któryś z powyższych sposobów może poskutkować, czy buty się już nigdy nie rozciągną?
201605020943 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 08:24   #53
Sorbet
Zadomowienie

Caramel1 - Ja mam skórzane buty, kupione jakieś 7 lat temu, które dalej robią mi bąble na palcach stóp. W zeszłym tygodniu kupiłam sobie baleriny ze sztucznego materiału i nic mnie nie uciska ani nie obciera. Każdy but jest inaczej szyty, chyba w tym tkwi problem. Możesz zastosować któryś z podanych wariantów, ale nikt Ci nie da gwarancji, że podziała.
Stary 2012-05-12, 20:58   #54
waits
Raczkowanie

Podbijam pytanie, bo problem mam duży. Ostatnio zamówiłam sobie butki z Indii. Są ze skóry, więc kupiłam używane, taka moja zasada. Buciki mimo wszystko prezentują się pięknie, wczoraj włożyłam je na nogi i poszłam w szerokości zwiedzić sklepów sto. Po dwóch godzinach eskapady myślałam, że stopy mi odpadną a ja umrę z bólu. Pognałam po plastry, sądziłam, że coś pomogą - ale widocznie jestem naiwna, bo wydałam mnóstwo kasy a one się poodlepiały. W końcu nie dałam rady i ściągnęłam swoje indyjskie baletki, resztę dnia spędziłam na boso, bo nie było mowy o ubraniu czegokolwiek. Tak stopy poobcierane. I to nie tylko pięty, ale mały i duży palec. Teraz moje pytanie brzmi: co robić? Butki to śliczności, nie ma mowy, żebym z nich zrezygnowała. Do tego są rozchodzone, to pewne. Plastry nie pomagają. Macie jakieś pomysły?

Edytowane przez waits
Czas edycji: 2012-05-12 o 20:59
waits jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 14:44   #55
travis
Zakorzenienie

GG do travis

a czy tym mlotkiem to mozna buty tylko skorzane czy wszystkie?

mam buty na malym obcasie, okolo 2 cm. wybralam sie na pierwsza przechadzke. prawa noga ok. lewa nad pieta do krwi zdrapana(ale moze przez to ze tam juz byla obdrapana od innych butow sprzed kilku dni) ale na duzum placu mam babla. jakas rada?
Stary 2016-08-08, 19:12   #56
martuska87
martuska877

Ja kupilam sobie klapki ale nie japonki i obciera mnie z boku przy kości.Zrobil sie babel.DODAM ZE buty sa nowe .Czy wilgotne skarpetki lub spray rozmiekczy je?
martuska87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 12:16   #57
jo_ann123
Przyczajenie

A próbowałyście zapytać o jakiś środek w sklepie obuwniczym? Myślę, że oni tam powinni coś mieć.
jo_ann123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 09:04   #58
dddyy
Przyczajenie

No wlasnie sama mam wiecznie problem z piętami i nie wiem co robić
dddyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-15, 11:21   #59
Umberta
Przyczajenie

Nałóż tył buta na nogę krzesła (krzeslo do góry nogami), połóż na bucie ściereczkę i obijaj obcierające miejsce młotkiem, tylko z siłą żeby wyrównać szycie a nie zniszczyć buta.
Być może zadziała.
Jesli nie podziała ten sposób, polecam kupić sobie zapiętki https://klasycznebuty.pl/pl/c/Zapietki/67 na stopę z tyłu. Równięż dają dobre rezultaty.

Edytowane przez Umberta
Czas edycji: 2021-05-05 o 08:07
Umberta jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zrób to sama

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości