Nie mam pomysłu na siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-18, 11:06   #1
Nemmeziis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10

Nie mam pomysłu na siebie


I generalnie nie chodzi tutaj absolutnie o brak pasji i zainteresowań bo takowe mam a mianowicie jest to matematyka i fizyka a konkretnie sprawy związane z elektroniką i prądem elektrycznym. Pierwsze co przychodzi na myśl to pójść na elektrotechnikę bo skoro lubię matematykę to elektrotechnika jest dobrym pomysłem zarówno jeśli chodzi o materiał (wyższa matematyka i całki) oraz perspektywy zawodowe.


Tylko ja niestety nie wiem czy byłabym dobrym elektrotechnikiem .Albo mam problem z samooceną albo co.Uwielbiam siedzieć w tych rzeczach a uważam siebie mimo to za słabeusza i kompletnego tłuka .Tak,wiem że zaraz posypie się na mnie hejt,że "jak możesz być słaba w tym co lubisz robić",ale niestety odnoszę takie wrażenie. O ile wiem,że studia bym zdała,tak mam ogromne obawy,że jako elektrotechnik będę słaba.Brakuje mi myślenia kreatywnego.Ok - mam wyobraźnie,ale z doświadczenia wiem,że moje pomysły nigdy nie były uznawane i dotyczyło to czegokolwiek.Myślałam jeszcze o informatyce i programowaniu bo to też CZASEM lubie sobie dla przyjemności porobić,ale znów - myślenie kreatywne - zero.Nie potrafię wymyślić czegoś co byłoby lepsze niż zaoferowałaby konkurencja (algorytmy).


W związku z tym nie mam pomysłu co z sobą zrobić. Obecnie nie mam wykształcenia,pracuje fizycznie.Moja przyjaciółka mówi mi,że skoro lubię te rzeczy to powinnam studiować w tym kierunku,ale wizja zmarnowania 6 lat na studia + magisterka (bo mgr jest wymagany do uzyskania zezwolenia do pracy jako elektrotechnik) na coś w czym mogę okazać się gniotem na rynku pracy demotywuje mnie. I nie wiem czy w tym momencie przemawia przeze mnie niska samoocena czy racjonalizm bo jeśli to drugie to sprawa rozwiązana - lepiej pracować dalej fizycznie a jeśli ta pierwsza to czekam na sprawdzone rady jak z tym walczyć.
Nemmeziis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-19, 16:43   #2
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Nie mam pomysłu na siebie

Spinasz się na zapas. Studia są od tego, żeby cię doszlifować pod katem umiejetnosci + zdobyc doswiadczenie w praktyce na stażach itd. Wybierz to co najbardziej lubisz i po prostu się przyłóz przez te kilka lat.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-19 16:43:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.