Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-11-29, 11:48   #31
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Scarpi, masz śliczny, bardzo rzadki kolor włosków, i ja Cię proszę, nic z nim nie rób!!!
Nie wiem, czy to prawda, ale podobno włosy ciemnieją od farbowania, no, bo że blakną, to na pewno, więc skoro masz tak intensywny własny odcień, nic z nim nie rób!!! Pojawią się odrosty i inne zabawy... Po co psuć to, co jest samo w sobie tak ładne? ja rozumiem, że wiele kobiet farbuje i zmienia kolory, szczególnie przy odcieniach mysich albo ciemnych niedookreślonych blondach, ale jeżeli kolor ma własną intensywność, wydaje mi się to niepotrzebne.
A co do podkładów... Musisz uważać, jeżeli, jak piszesz, masz cerę mieszaną, bo wiele podkładów, o czym już x razy było na forum, zatyka pory, i można się dorobić prawdziwych kłopotów. Makijaż oczek jak dziewczęta pisały wyżej
Wiem, że głoszę tu niepopularne opinie
joannea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-29, 16:22   #32
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Dziewczyny, proszę Was, nie zapominajcie, że to wszystko co robimy ze swoim wyglądem ma na celu przede wszystkim poprawę, czy też utrzymanie dobrego samopoczucia. Któż zaprzeczy, że nam kobietom świadomość własnego dobrego wyglądu jest niezbędna abyśmy czuły się wspaniale. I jeśli ktoś dobrze czuje się we własnej skórze (niekoniecznie naturalnej), to po co to zmieniać?!
Moim zdaniem nie zmieniaj koloru, jeśli jesteś z niego zadowolona, ale podkreśl jego urok przez odpowiedni dobór kolorów makijażu i stroju.
Niestety nie widać dobrze koloru Twoich oczu, więc trudno dobierać kosmetyki.
Może masz jakieś zdjęcie, gdzie lepiej widać kolorki?
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-29, 18:22   #33
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Przekopałam wszytkie zdjęcia ale nie mam żadnego na którym byłoby widać wyraźnie moje oczy.
Ale są niebieskie...
a co do włosów, za żadne skarby nie dam się namówić nawet na delikutaśne pasemka.. moje włosy są dla mnie jak najbardziej odpowiednie.. i jak już wcześniej pisałam, najnormalniej w świecie jestem z nich dumna
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-29, 20:03   #34
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Niestety niebieski niebieskiemu nierówny! Opisz je chociaż, czy mają centki, promyczki, plamki... Jeśli tak to w jakim kolorze. Jakiego koloru jest obwódka wokół oka. Jak się opalasz. W jakich kolorach dobrze się czujesz, a w jakich nie.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-30, 13:33   #35
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Oczy są niebieski, z o wiele ciemniejszą obwódką, środek jest jakby w plamnki.
Opalam się najpierw na czerwona, ale zaraz opalenizna brązowieje, tylko że szybko schodzi. Lubie ubierac się na niebiesko, czrno, biało.. nie lubie zieleni.
A powracając do oczu, noszę okulary, ale jak widać na zdjęciu bardzo delikatne.. nie muszę ich nosić, ale chcę, bo lubię
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-30, 13:52   #36
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

no tak, ale jakiego koloru są te plamki?
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-11-30, 15:04   #37
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

niebieskie ale jaśniejsze.
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-11-30, 15:28   #38
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Podkład, fluid, puder.. itd.

Kolor Twoich oczu wygląda na ciepły, ale jakoś nie wyobrażam sobie Ciebie w barwach wiosny. Zabarwienie cery jest różowawe, ale na podstawie zdjęcia trudno mi stwierdzić, czy jest to chłodny różowawy beż, czy też róż brzoskwiniowy.
Napisz jak wyglądasz w kolorach: fiolet, stalowy, lila, amarant, a jak w ....
... właśnie, jak Ty możesz wyglądać w pomarańczowym, żółtym, albo złocie (chyba nie najlepiej?).
Pewnie lepiej Ci w srebrze, no i piszesz,że dobrze Ci w czerni i bieli.
Mimo tych oczek (mało widocznych), stawiam na typ zimny i to na dość rzadką odmianę zimy. Wklej jeszcze jakieś zdjęcia, gdyż za dużo mam wątpliwości.
Czy Twoje oczy są błękitno-szare, czy błękitne mleczne, mydlane?
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-06, 18:35   #39
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Podkład(SATYNOWE WYKOŃCZENIE) Jaki?

poszukuję podkładu,który dałby satynowe wykończenie,zależy mi na podkładzie raczej ze średniej półki.
Liczę na waszą pomoc
cattt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-03-06, 18:46   #40
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Re: Podkład(SATYNOWE WYKOŃCZENIE) Jaki?

Jeżeli nie masz tłustej skóry to polecam Oceanic, Jedwabisty podkład rozświetlający http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5349
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 16:11   #41
kamila_s2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 10
Question Jaki podkład do cery mieszanej???

Mój problem to mieszana cera!Nie mam pryszczy ani żadnych grudek tylko świecącą się twarz.Rano jest jeszcze ok, ale po paru gadzinach twarz zaczyna sie świecić przez co podkład sie rozmywa i ściera w wyniku czego na mojej twrzy pojawiają sie plamy- jak bym żle nałozyła podkład
Używam podkładu Max Factor lasting performance i przez pierwsze dwie godziny od nałożenia moja skóra sie nie świeci ale póżniej jest już coraz gorzej a wieczorem to już tragedia.
Błagam niech mi ktoś poleci jakiś dobry trwały podkład który sprawdza się przy mieszanej cerze!
kamila_s2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-10, 16:28   #42
Kraczitka
Raczkowanie
 
Avatar Kraczitka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 438
Dot.: Jaki podkład do cery mieszanej???

Jezeli nie masz zadnych syffów to moim zdaniem nie potrzeba podkładu!!!! A jezeli potrzebujesz 'sie nie swiecic' to poprostu puder sypki i juz po kłopocie
Kraczitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-10, 16:36   #43
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jaki podkład do cery mieszanej???

A może krem matujący zamiast podkładu?
Nakładasz krem a jak się wchłonie możesz oprószyć twarz pudrem sypkim
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-11, 11:26   #44
kamila_s2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki podkład do cery mieszanej???

w sumie to kiedyś używałam kremów matujących ale bardzo wysuszały moją cerę!!!
Może ktoś zna jakiś dobry krem matujący???
Jeśli tak to proszę podajcie nazwę!
kamila_s2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-11, 11:50   #45
tilmitt
Raczkowanie
 
Avatar tilmitt
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 321
Dot.: Jaki podkład do cery mieszanej???

kremy matujące generalnie nie mają właściwości intensywnie nawilżających, moim zdaniem byłoby dobrze, gdybyś na dzień nakładała krem matujący [ja używam od wielu lat garnier czysta skóra - u mnie sprawdza się znakomicie, ale radzę przejrzeć KWC ], a popołudniu w domu lub na noc nałóż krem nawilżający, to powinno załatwić problem
tilmitt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-11, 11:53   #46
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: Jaki podkład do cery mieszanej???

Mam/miałam taki sam problem. Tzn. skóra zaczynała mi się świecić wkrótce po nałożeniu podkładu Miałam, bo zupełnie przez przypadek rozwiązałam problem Stosuję od miesiąca serię Visage Young do oczyszczania twarzy + podkład Loreal Infaillable, normalny krem nawilżający na noc a o świeceniu zapomniałam. Pierwszy raz od roku Co więcej, ten efekt trwa. Dlatego polecam!

Co do kremów matujących mam Krem Mary Kay który można nakłądać także na makijaż - z tego co pamiętam rzeczywiście matował i plusem było to, że można go stosować w ciągu dnia. Ale ostatnio jest mi zbędny
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 11:21   #47
Goldie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Podkład o oliwkowym odcieniu???

witam,rozpaczliwie poszukuję podkładu o oliwkowym odcieniu,bo moja skóra ma właśnie taki zielonkawy odcień Tymczasem wszystkie dotychczas przeze mnie używane strasznie odcinały sie od koloru ciała Pomożcie!
Goldie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-28, 14:57   #48
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

Jesli można to też podłącze sie pod to pytanie, mam dokładnie ten sam problem z dobraniem odpowiedniego oliwkowego odcienia podkładu. Dla mnie chyba najlepszy odcień był Warm Beige z Avonu , ale niestety zmienili kolorki.
anetak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 10:52   #49
milwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 52
GG do milwa
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

ja tez sie podpinam, bo moja cera chociaz jasna, to tez zielonkawa-(bosz, jak to brzmi))
milwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-29, 12:51   #50
noraku
Raczkowanie
 
Avatar noraku
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 47
GG do noraku
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

Uff, myślałam, że tylko ja mam taaaki problem. Podpinam się pod pytanie i niecierpliwie czekam na odpowiedzi
noraku jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 15:09   #51
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

c zyli żółte wam nie pasują?
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 15:41   #52
Kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 273
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

Nie widziałam jeszcze oliwkowych podkładów - chyba, że jakieś profesjonalne korektory - może trzeba je mieszać z normalnymi podkładami?

Kurcze! Albo może jednak trzeba delikatnie korygować ten kolor - uciekać trochę w stronę normalnego odcienia? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić zielone buzie ( jak u ufoludków?) - przepraszam was , wcale nie chcę się naśmiewać .
Kajtek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 17:45   #53
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

Ja posiadam podkład w sztyfcie właśnie koloru oliwkowego Max Factor Pan Stick 30 OLIVE - nie wiem, czy jest dostępny w Polsce - ja używam go raczej jako korektora na moje sine oczyska i musze powiedzieć, że jest idealny zarówno kolorystycznie jak i technicznie. Bije na głowe astora i Clinique noo dermacol jeszcze do mnie nie dotarł to nie wiem czy go pobije
A wracając do Max Facotora poszukam , znajdę i pokażę

EDIT : tu jest gama kolorów MAX FACTORA
http://www.brandedmakeup.co.uk/conte...gory~7794.aspx
ale czy znajdziesz odcień w Polsce nie wiem - jak narazie nie znalazłam

mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-29, 18:54   #54
milwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 52
GG do milwa
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

no wlasnie chodzi o to, ze tej zielonkawosci tak generalnie nie widac. Ona sie uwydatnia w kontrascie z jakimkolwiek, powtarzam : jakimkolwiek odcieniem podkladu- a testowalam juz napraaawde wiele Po prostu : np. moja szyja - czy tam kawalek twarzy- jest ewidentnie olivkowa na tle podkładu. W ogole - cale moje cialo ma taki wlasnie odcien, chociaz zaliczam się raczej do bledziuchów.
Wiem, ze to w sumie nie jest taki odosobniony problem, mam jeszcze dwie kuleżanki, z podobnym .......no nie nazwę tego defektem, bo to naprawde nie wygląda brzydko, chociaz brzmi osobliwie.
Żółte pudry rzeczywiście najlepiej się dopasowują- ale to wciąż nie jest to.
btw-zapewniam, jestem rodowitą Ziemianką)
milwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-01, 16:20   #55
szar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 39
jaki podkład? jaki puder? jaki korektor?

Cześć!

Mam cerę mieszaną i wrażliwą. Poza tym trochę zaskórniaków (strefaT) i problemy z naczynkami (policzki).

Jakiego podkładu, pudru i korektora powinnam używać?
Mogę na zakup takiego kompletu przeznaczyć nawet 150-180 zł.. Byleby mi nie pozatykało porów ;(

Do tej pory stosowałam Max Factor Color Adapt i sypki puder Inglot, ale niestety nie sprawdza sie tak jakbym chciaa..

Pomożecie?

Pozdrawiam
szar
szar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-01, 16:47   #56
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: jaki podkład? jaki puder? jaki korektor?

Na wstępie oczywiście odeślę na KWC (http://www.wizaz.pl/produkty/baza/), owszem, dużo czytania, ale napewno bardziej obiektywne niż pojedyncze opinie
Ponieważ potrzebujesz krycia dla naczynek i zaskórników, może warto kupić podkład, który wielu osobom zastępuje też korektor, mianowicie Dermablend Vichy? W aptece internetowej można go dostać już za 59,99 w innych aptekach - internetowych i normalnych - ok. 70zł. Puder sypki będzie napewno potrzebny, bo Dermablend wcale a wcale nie matuje, ba - świeci się. Ja używam na niego pudru sypkiego z Max Factora, ale nie daje on długotrwałego supermatu na nim.
Tańszym puderm kryjącym i dość długo trzymającym się na skórze jest Lasting Performance również z Max Factora, plusem napewno jest duży wybór odcieni, łącznie z bardzo jasną 100.
To moje dwa typy, którymi ukrywam blizny potrądzikowe i radzą sobie z nimi b. dobrze - Lasting gorzej, Dermablend lepiej, ale bardzo je lubię. Nie potrzeba przy nich już korektora, ale jeśli mam jakiś polecić, to z Maybelline - spójrz na KWC. Zalecam tylko bardziej higieniczną aplikację niż bezpośrednio z aplikatora
Ach, Bourjois wypuścił właśnie bazę pod makijaż, która ma za zadanie zneutralizować np. naczynka - jest koloru zielonego, przetestuj - może się spodoba
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-01, 17:19   #57
klaudynia
Raczkowanie
 
Avatar klaudynia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 309
Dot.: jaki podkład? jaki puder? jaki korektor?

Teraz moja kolej
Ja sie równiez męcze z pojedyńczymi syfkami,jakimiś zaskórnikami,małą ilościa blizn i troche przebarwień.Ogólnie najgorzej wypadaja policzki i tu jest najwięcej do zasłonięcia.
Ja stosuje Clinique Double Face.To jest puder w kamieniu,ale dajacy efekty fluidu,takie 2 w 1,ale prosze nie mylic z kompaktem,bo kremowy nie jest na pewno.Nie zatyka porow,ogolnie nie jest komedogeniczny.Dlugo sie trzyma na twarzy,nie sciera sie.Dla mnie bombaMoze matowac moglby na dluzej,ale dermablend na pewno gorzej wypadnie jesli o to chodzi.Zadnych sypkich pudrow przy nim nie stosuje bo po co.Oczywiscie fluidu tez nie.
Korektor,na Clinique stosuje Dermacol punktowo i to wszytsko tworzy bardzo ladna calosc zarwono jesli chodzi o makijaz dzienny jak i wieczorowy.
Puder kosztuje 105zl a Dermacol nie pamietam,bo go dawno nie kupowalam,taki jest wydajny,ale jakies 10 zl.
klaudynia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-09, 13:38   #58
Goldie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

jescze raz prosze o pomoc!
Goldie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-10, 09:59   #59
czekoladka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: moje miasto;P
Wiadomości: 1 073
Dot.: Podkład o oliwkowym odcieniu???

Ja znalazłam taki podkładzik Nie moglam sobie nigdy żadnego dopasować, bo wszystkie w kolorze "opalony" (najciemniejsze) były albo zbyt różowe (np.Soraya - brrrrrrrrrrrr, ohyda) albo zbyt żółte (np.Eris), a jaśniejsze były za jasne. I kupilam przypadkowo w promocji podklad Avonu - kolor "sun beige" z serii color trend "odświeżony podklad" i idealnie stapia się z moją oliwkową cerą Ten podladzik nawet w katalogu ma lekko zielonkawy odcień I nareszcie mogę używać podkładu, bo nie używalam wcale z uwagi na brak odcieni do mojej "dziwnej" skóry, hihi

Zgadzam się z Milwą- jeszcze najlepiej dopasowywały się żółte (jednak to wciąż nie bylo to, ale jeszcze "uchodziły w tłumie" ), natomiast różowawe byly koszmarne i oddzielały się kolorystycznie od szyi

P.S. Widzę,że ten podklad ma niskie oceny w KWC - fakt, odcienie są troszke "dziwne" i nie każdemu pasują,ale dla mnie ten podklad jest rewelacyjny i jestem w szoku, bo generalnie nie lubię Avonu.
__________________
DLA NAS NAJWAŻNIEJSZE SĄ PSY
Dla jednych ważne są wieloryby,
dla innych drzewa, a dla nas Psy.
Te duże i te małe. Obronne i bezbronne.
Rasowe i kundelki.
Dla nas ważne są psie drzwiczki,
psie smutki i psie marzenia.
czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-11, 18:17   #60
Polina
Przyczajenie
 
Avatar Polina
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 4
Dobry podkład kryjący

na początek chcę się przywitać, bo jestem tu nowa
No więć cześć

Mam pytanie odnośnie jakiegoś dobrego podkładu. Otóż mam cerę mieszaną i trądzik. Chciałabym się dowiedzieć jaki podkład najlepiej zamaskował bo plamki, które mam na skórze i zaczerwienienia.
Używałam już kilku, np. Excipial, ale nie jestem z niego zadowolona.
Czy np. Dermablend Vichy byłby dobry?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
Ten będzie mój a tamten twój, nie patrz tak na niego, nie dotykaj on jest mój
Polina jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.