skład kosmetyków jeszcze raz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-06-13, 08:07   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

skład kosmetyków jeszcze raz


hej dziewczyny,
Wczoraj wydrukowałam sobie szkodliwe składniki kosmetyków wypisane przez Basię w jakimś poście. I sprawdza : i mój samoopalacz zawiera alkohol denat!!!!!!
Czy to znaczy że jest on szkodliwy dla skóry i nie powinnam go używać?
Również zauważyłam że w mleczku i toniku ( kosmetyki dla skóry suchej i wrażliwej) zawierają isopropyl. Czy któraś z Was mogłaby mi wyjaśnić czy są to szkodliwe substancje? Jeżeli tak to dlaczego znajdują się w kosmetykach do cery suchej i wrażliwej?
Pomocy jestem całkowicie "skołowana"
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 08:28   #2
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: skład kosmetyków jeszcze raz

Witaj Agnieszko [img]icons/icon7.gif[/img]
Basik pewnie udzielilby Ci wyczerpujace odpowiedzi. Niestety musimy jeszcze troszke poczekac na jej obecnosc na forum.
Ale z tego co pamietam to ilosc danego skladnika w kosmetyku zalezy od miejsca, w ktorym zostal wymieniony na liscie. Wiec jezeli ten alkohol jest na samym koncu listy to jego ilosc jest naprawde znikoma i prawdopodobnie nie bedzie mial wlasciwosci wysuszajacych.

Jeszcze Agnieszko postaraj się pobuszować dokładniej po forum. Tam na pewno jest wyczerpująca odpowiedz Basi. Ja niestety nie bardzo mam teraz czas, zeby odnalezc ten watek [img]icons/icon9.gif[/img]

Pozdrawiam
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 08:31   #3
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: skład kosmetyków jeszcze raz

Znalazłam : [img]icons/icon7.gif[/img]

Oto odpowiedz Basi :
Alkohol denaturowany to jeden z podrażniających i wysuszających składników kosmetyków, jednak nalezy wyjasnic, ze nie zawsze zwiazek, w ktorym
wystepuje nazwa alkohol, musi byc szkodliwy, jest grupa zwiazkow tzw. fatty
alcohols czyli alkohole tłuszczowe ,ktore nie sa szkodliwe ani podrazniajace np.cetyl alcohol, stearyl
alkohol., wręcz odwrotnie mają działanie nawilżające. Natomiast alkohole podrazniajace i wysuszajace skore to:
-ethanol
-denatured alcohol( alcohol denat.)
-ethyl alcohol
-methanol
-benzyl alcohol
-isopropyl
-SD alcohol, tych skladnikow trzeba unikac, zwłaszcza jeśli są wymienione jako jedne z pierwszych trzech w liście składników. Jednak nie jest to tak do końca proste, ponieważ alkohol dent. dodawany w małych ilościach nie powoduje niekorzystnego efektu, a zwykle spełnia rolę substancji ułatwiającej wchłanianie produktu. Ciężko tak dokładnie patrząc tylko na skład ocenić czy alkoholu jest mało czy dużo, jedyną wskazówką, może być tylko pozycja tego składnika w całej liście wszystkich składników, tak jak to zaznaczyłam wcześniej, ponieważ jest zasada, ze poszczególne składniki kosmetyku są wymieniane w liście w kolejności od tych ktore stanowią największy procent w objętości kosmetyku.

Pozdrawiam
AgaZ
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 08:36   #4
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: skład kosmetyków jeszcze raz

Dziękuję Ci bardzo [img]icons/icon7.gif[/img]
Czyli jak w moim samoopalczu alkohol denat jest na trzecim ( chyba )miejscu , to lepiej go odstawić ?!!!
Jest to samoopalacz lancoma w żelu świetnie po nim wygląda buzia itd. ale czy na pewno nie będzie szkodził skórze?
Pozdrawiam
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-06-13, 08:46   #5
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Re: skład kosmetyków jeszcze raz

Nie wiem Agnieszko [img]icons/icon9.gif[/img] Trudno jest mi coś Ci radzić w tej materii. Może zapytaj inne dziewczyny, czy miały problemy z tym kosmetykiem?

[img]icons/icon40.gif[/img]
__________________
Kochane Wizażanki,
bardzo Was proszę piszcie w sprawie wszystkich zgłoszeń i problemów do Aniołka Tasmańskiego. Aniołek jest THE BEST. Ja już nie pracuję w wizażu od czerwca 2014. Bardzo mi przykro, ale już nie mogę odpowiadać na Wasze prośby
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.