wiosna, lato, jesien, zima - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-08-16, 19:25   #1
MonisiaPP
Raczkowanie
 
Avatar MonisiaPP
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 267
GG do MonisiaPP

wiosna, lato, jesien, zima


Witam wszystkie Specjalistki!
Mam prosbe, czy moglybyscie wypisac mi kryteria jakimi charakteryzuja sie posczegolne typy urody: wiosna, lato, jesien, zima? Jak najlatwiej okreslic swoj typ? Dziekuje z gory za wszsytkie rady!
MonisiaPP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 19:44   #2
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: wiosna, lato, jesien, zima

MonisiaPP napisał(a):
> Witam wszystkie Specjalistki!
> Mam prosbe, czy moglybyscie wypisac mi kryteria jakimi charakteryzuja sie posczegolne typy urody: wiosna, lato, jesien, zima? Jak najlatwiej okreslic swoj typ? Dziekuje z gory za wszsytkie rady!

Najlatwiej - isc do kolorystki. Przy odrobinie dobrej checi da rade kazdego podciagnac pod conajmniej trzy z tych opisow . Bez doswiadczonego oka niestety bardzo trudno to okreslic. Poszukam Ci jakis linkow i napisze.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 19:52   #3
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Np takie strony:
http://www.kosmetyki.naczasie.pl/Pory_roku.html
http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,53741,70697.html
Duzo bylo tez o analizie kolorystycznej w archiwum.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 21:23   #4
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: wiosna, lato, jesien, zima

zawsze wydawało mi sie że jestem typem lato a jednak po przeczytaniu tych tekstów stwierdziłam że chyba jednak jesień,mam zielone oczy,bladą cere,troche piegów,cieżko sie opalam i ciemno blond włosy z drugiej strony całkiem dobrze mi w "zimnych" kolorach które odradza sie jesieni...juz naprawde nie wiem jakim typem jestem,zastanawiam sie nawet czy to naprawde w 100% da sie określić.
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 21:26   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wiosna, lato, jesien, zima

dziewczyny! zajrzyjcie na główną stronę Wizażu

http://www.wizaz.pl/images/agatam/an...kolorystyczna/
http://www.wizaz.pl/images/agatam/klasyczna_wiosna/
http://www.wizaz.pl/images/agatam/romantyczne_lato/

choć przyznam, że jak czytam tak długie teksty o typach kolorystycznych to wydaje mi się, że jestem każdym ..

dziś analizowałam tekst o wiośnie.. temu typowi odradza się czerń - jako przykład wiosny pojawiło się zdjęcie Calisty Flockhart.. a ona na 90% zdjęć w necie ma na sobie czarny strój.. skomplikowane to wszystko
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 21:47   #6
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Dla mnie podobno najlepsze sa pastele (wszystkie stylistki sa co do tego zgodne, a i artykuly o analizie to potwierdzaja), ktorych akurat wyjatkowo niecierpie . Kiedys bardzo przestrzegalam tych podzialow, teraz jestem mniej rygorystyczna. Ale wiedziec zawsze warto, czekam niecierpliwie na ciag dalszy analizy !
Ps: Jak dla mnie Calista to lato, chociaz moze to kwestia makijazu, farby, stroju i swiatla ?
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 21:51   #7
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: wiosna, lato, jesien, zima

heh no dobra w końcu moge być tą jesienią nawet mi sie podoba ten typ w sumie urodziłam sie w tej porze roku .
A tak wogóle to gdzie można sie tak "przebadać"?
Kiedyś zapytałam kosmetyczke jakim typem jestem ale nie potrafiła sprecyzować,stwierdziła że to tego potrzebne są jakieś chusty,wiec do kogo sie udać z tym zapytaniem?
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-16, 21:57   #8
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: wiosna, lato, jesien, zima

sarenka napisał(a):
> dziewczyny! zajrzyjcie na główną stronę Wizażu
>
> http://www.wizaz.pl/images/agatam/an...kolorystyczna/
> http://www.wizaz.pl/images/agatam/klasyczna_wiosna/
> http://www.wizaz.pl/images/agatam/romantyczne_lato/
>
>
a gdzie analiza jesieni i zimy?
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-16, 22:01   #9
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Wpisz w google "analiza kolorystyczna" i znajdziesz tam odpowiednie adresy. Sprawa wyglada tak, ze w odpowiednim swietle przed lustrem przyklada sie do twarzy rozne kolory z roznych palet i ocenia, kiedy twarz wyglada promiennie, a przy ktorych kolorach "gasnie". Patrzy sie na twarz, nie na kolorowe chusty. Taka jest teoria, nigdy nie bylam u kolorystki . Dodam, ze sa jeszcze typy mieszane, to tez komplikuje sprawe. Po wizycie dostaje sie "sciage" ze swoimi kolorami, ktora mozna zabrac na zakupy.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 07:26   #10
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Mała-Mi napisał(a):
> a gdzie analiza jesieni i zimy?

zapewne w planach - spójrz na daty artykułów
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 09:07   #11
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Już nie mogę się doczekac analizy Jesieni i Zimy na wizażu. Skoro jest coś takiego jak mocne lato, mocna wiosna to może bedzie też mocna jesień? Bo ja się wacham pomiędzy Zimą, a jesienią-ale raczej tą "mocną" o ile taka istnieje :P Za nic nie mogę określić, czy kolor mojej skóry jest ciepły czy chłodny, ech...
Mała Mi: wydaje mi się, że jesteś typem lato. Lato też może mieć duzo piegów, tylko mają one po prostu inny odcien niz te u jesieni. Wszystko co piszesz wskazuje właśnie na to, ze jestes latem
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-17, 09:31   #12
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: wiosna, lato, jesien, zima

No nie! Teraz po tym artykule na kosmetyki.naczasie.pl to mam już kompletny mętlik! Jakbym się uparła mogę być Jesienią, ale z drugiej strony to równie dobrze moge być Zimą! Sama już nie wiem. Najśmieszniejsze jest to, ze jak coś zalecane jest jesieni, to równocześnie jest to "zakazane" dla zimy i na odwrót I masz babo placek
Hmmm sama nie wiem, no bo zobaczcie same jakim ja jestem dziwadłem...
- włosy: ciemnobrązowe, czasem wydaje mi się ze dostrzegam ciepły połysk, ale czasem myślę, że mają połysk popielaty; w dzieciństwie były o kolorze blond, ale równie dobrze mozna powiedzieć "złote"
- oczy: brązowe, "czysta barwa" chociaż pod światłem, jak źrenica jest mała to z bliska widać złoto-zielone plamki
- piegi: ok. 5 - na nosie, raczej ich nie widać, bo ja mam na nosie różne dziwne rzeczy
- cera: jasna, ale odcień ciepły czy chłodny-oto jest pytanie
- opalenizna: za pierwszym razem czerwona i boli, potem CHYBA brzoskwiniowa (tak mi ktos powiedział), kolor coraz bardziej sie pogłębia w stronę tego no...brzoskwiniowego czy złotego (albo żółtego) tak właściwie nie wiem co to za kolor, ale raczej nie opalam sie na brązowo, nigdy mi sie to nie zdarzyło(moze za krótko sie opalałam?)
- pieprzyki: brązowe, ale tak jakby z ciepłym odcieniem, chociaż pewnie mi sie wydaje...jak zwykle

Nie wiem osobiście w jakich barwach mi dobrze. Wiem, ze w łososiowo-różowej jasnej bluzce wyglądam okropnie. Reszta rzeczy...nie wiem ^^ Lubie czerń, wydaje mi sie ze podkreśla kolor moich włosów i oczów które są ciemne,a przy czerni nie wydają się już takie ciemne Okay...ktos ma pomysł KIM JA JESTEM???
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 16:38   #13
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Joey napisał(a):
> Mała Mi: wydaje mi się, że jesteś typem lato. Lato też może mieć duzo piegów, tylko mają one po prostu inny odcien niz te u jesieni. Wszystko co piszesz wskazuje właśnie na to, ze jestes latem

heh szkoda nie podoba mi sie ten typ
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 17:03   #14
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Joey napisał(a):
> No nie! Teraz po tym artykule na kosmetyki.naczasie.pl to mam już kompletny mętlik! Jakbym się uparła mogę być Jesienią, ale z drugiej strony to równie dobrze moge być Zimą! Sama już nie wiem. Najśmieszniejsze jest to, ze jak coś zalecane jest jesieni, to równocześnie jest to "zakazane" dla zimy i na odwrót I masz babo placek


Joey nie ty jedna jesteś takim "dziwadłem". Już od jakiegoś czasu staram się określić swój typ kolorystyczny i wychodzi mi na to, że jestem wszystkim po trochu... Im więcej zrobiłam testów i przeczytałam artykułow tym bardziej byłam zdezorientowana
Najpierw byłam przekonana, że jestem wiosną, potem okazało się, że mam też dużo z lata, a kiedy przeczytałam charakterystykę zimy to zdałam sobie sprawę, że zimą to ja też jestem!!!!!!
Jedynie udało mi się wyeliminować jesień - tego jestem pewna (oprócz tego,że nie pasuje do mnie opis cery ani włosów czy oczu to wyglądam fatalnie w ciepłych odcieniach rdzawych czy zieleniach, w których jesienie wyglądają znakomicie).

Zastanawiam się nad tym czy typ kolorystyczny może zależeć od pory roku, bo latem jestem lekko opalona - skóra przybiera taki złoto- brzoskwiniowy odcień. Nie opalam się na ciemny, szary brąz tylko na taki lekki złocisty brązik. Natomiast zimą jestem zupełnie biała - odcień cery jest zupełnie zimny. Oczy też pasują do charakterystyki zimy - nasycony ciemnoniebieski kolor, który kontrastuje z zupełnie z białkiem oka. Mam ciemne, prawie czarne brwi brwi
Włosy - średni odcień blondu - latem niektóre pasma wyglądają jak pomalowane złotą farbką Zimą są po prostu średnio blond, ale i tak raczej w ciepłym złotym odcieniu, pod spodem przebijają takie czerwonawe refleksy - i to to już zupełnie zbiło mnie z tropu...
W jakich kolorach mi najlepiej? zauważyłam, że pasuje mi większość odcieni różu, błękitu, beż(ale tylko ten różowawy, zimny), biel, ogólnie pastele, z nasyconych kolorów to chyba tylko :róż, kolor lazurowy, czerwony.

I czy ktoś mi powie jakim ja jestem typem kolorystycznym????
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 17:03   #15
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Mała-Mi napisał(a):
> Joey napisał(a):
> > Mała Mi: wydaje mi się, że jesteś typem lato. Lato też może mieć duzo piegów, tylko mają one po prostu inny odcien niz te u jesieni. Wszystko co piszesz wskazuje właśnie na to, ze jestes latem
>
> heh szkoda nie podoba mi sie ten typ

Mi też - a najczęściej dochodzę do wniosku, że jestem latem, które lubi robić z siebie zimę
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 17:19   #16
Mała-Mi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 178
Re: wiosna, lato, jesien, zima

sarenka napisał(a):
>
> a najczęściej dochodzę do wniosku, że jestem latem, które lubi robić z siebie zimę

Tobie taki zimowy typ pasuje,widziałam zdjęcia
Mała-Mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-17, 18:50   #17
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Tez jestem latem (jak wiekszosc Polek) i ubolewam nad tym . Ostatnio "przerabiam sie" na jesien. Jedna sprawa - typ kolorystyczny nie zmienia sie z wiekiem, pora roku, makijazem czy fryzura (chociaz stylizacja oczywiscie "fauszuje" obraz). Podobno od tego, jaka jestesmy pora roku zalezy nawet odcien bialka oka.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 06:24   #18
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: wiosna, lato, jesien, zima

ja tylko dodam

że to jakim typem jesteście możecie określić u autorki wymienianych artykułów o analizie

a ja się rozglądam za chustami
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-08-18, 07:31   #19
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Maja, ja też mam wrażenie, że typ urody zmienia się wraz z porą roku. No bo tak: w porze zimowej to ja jestem jeden wielki kontrast bo mam bardzo bladą cerę i niemal ciemnobrązowe, ale wyglądające jak czarne, włosy. A latem jestem opalona i to na chyba ciepły, złocisto-brzoskwiniowy kolor i włosy wtedy też wydają się jaśniejsze, napewno dlatego ze kontrast miedzy skórą a włosami jest mniejszy. I tym sposobem latem dobrze mi w ciemnym brązie bo jestem opalona, a zimą wybieram czerń I sama juz nie wiem....
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-08-18, 13:01   #20
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: wiosna, lato, jesien, zima

Mała-Mi napisał(a):
> Tobie taki zimowy typ pasuje,widziałam zdjęcia

To mi miło, że wcelowałam . Niemniej kiedy spędzam dużo czasu na słońcu - włosy mi się złocą, buzia też.. i nagle pasują mi całkiem inne kolory.. albo tylko tak mi się wydaje..
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.