Kwas glikolowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-10, 15:49   #1
inesss91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Exclamation

Kwas glikolowy


Potrzebuje pomocy. Dziewczyny przygode z kwasem glikolowym zaczelam juz na studiach a mianowicie na pracowni kosmetycznej mialysmy wyklad z kwasow i oczywiscie podejscie praktyczne. Teraz postanowilam odnowic moja milosc w zaciszu domowym. Zakupilam kwas glikolowy 30%, neutralizator, maski algowe... Wiec zaczynamy. Nie przygotowywalam jakos specjalnie mojej skory przed tylko przed samym zabiegiem. Zabezpieczylam wazelina miejsca narazone na podraznienie, kwas polozylam na 2 min, wczesniej dzielac twarz na 4 partie zeby nie miec problemu z neutralizacja w razie skutkow nieporzadanych. Twarz lekko podrazniona, lekko sciagnieta jak to po kwasach. Rach ciach maska algowa, krem regenerujacy i lulu. Wszystko super. Minely 3 tyg, okres sylwestrowy wiec ide za ciosem. Nalozylam kwas tym razem na 4 min, juz nie dzielilam partii poniewaz moja skora bardzo dobrze zaaragowala na kwas. Po zneutralizowaniu wtlozylam mezoterapia beziglowa koktajl z farmony "smocza krew" i kwas hialuronowy, maska tym razem kremowa z mincera, kremik, spac. Wszystko bylo ok dopoki nie zachorowalam po 3 dniach. Zaczelam przyjmowac leki acodin i jakies inne na przeziebienie, spacer tylko z psami 10-15 x3 w ciagu dnia niestety bez zadnej ochrony. Po kilku dniach ok 4 czyli tydz po zabiegu zaczely wylazic mi szare, okropne przebarwienia... lokalizacja: czolo bardziej w okolicach skroni, nosek i mam wrazenie, ze dzis objelo tez brode... Pomozecie? Wiem, ze trudno jest doprowdzic do przebarwien. Szczegolnie, ze po zabiegu nie bylam poparzona ani nic nie wskazywalo na zle przeprowadzony zabieg. Pielegnacja jaka stosowalam to: serum z wit c i krem z wit c, krem arganowy i raz uzylam domowej mikrodermabrazji z mincera. pomozecie?
inesss91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-30, 11:34   #2
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Kwas glikolowy

Czy to naprawdę przebarwienia, czy skóra zmieniona po kwasach, która będzie się złuszczać? Koniecznie używaj wysokiego filtru nawet teraz. Ja bym złuszczała dalej, bo jeśli to przebarwienia to na takie świeże najłatwiej zadziałać, być może pozbędziesz się ich jeszcze przed wiosną
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-30 12:34:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.