Świecąca twarz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-05, 18:30   #1
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10

Świecąca twarz


Witam
Na początku chce napisac ze jestem chłopakiem 18 letnim...
Od chyba dwóch lat zauwazyłem ze skora na mojej twarzy jest trochę zaczerwieniona szczegolnie policzki i nos. Najbardziej jest to widoczne po myciu wodą i mydłem.
przez przypadek zobaczylem u mojej mamy podkład Editt Perfect mat- pastelowy i z ciekawosci zaczlaem go uzywac- efekt jest calkiem dobry nie widac przebarwien ALE- od momentu gdy chodzę do szkoly (gorąca temp, wf) to wtedy twarz "świeci". wystarczy ze delikatnie przejadę palcem po twarzy a zbiera się tłusty krem na palcu. Jak temu zapobiec? Moze lepszy podkład? puder? nie znam sie na make up'ach jestem facetem ale mam problem z przebarwieniami wiec muszę sobie pomóc i proszę Was tez byście mi pomogli
pozdrawiam serdecznie
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:16   #2
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Świecąca twarz

Wydaje mi się, że może dobrze byłoby odstawić wodę z mydłem i zainwestować w delikatny żel do mycia twarzy, odpowiedni dla Twojego typu skóry. Może wybierz się do apteki po coś delikatnego, np. Iwostin emulsja oczyszczajaca do twarzy, coś z serii Ziaja Med - podpytaj dobrą farmaceutkę, dobierze Ci coś.
Mycie twarzy zwykłym mydłem i twardą wodą moze powodować zwiększenie podrażnienia skóry i być moze stąd reakcja - czerwienienie.
Do wyrównania kolorytu cery zamiast podkładów polecałabym BB kremy, których teraz coraz wiecej, bo stały się modne i słusznie. Jeśli zależy Ci na mocniejszym kryciu - Missha Perfect Cover, Lioele Beyond the Solution, możesz wypróbować tez Maybelline BB Cream - jest niedrogi i niezły, u mnie się sprawdza, choć używam zwykle azjatyckich jednak.
Do matowienia skóry w ciągu dnia zaopatrz się w bibułki matujące. W Superpharm mozesz kupić Oil Control Tissues marki Beauty Formulas - kosztują ok.10zł za 50sztuk i sa naprawdę skuteczne. Używałam różnych, w tym bardzo drogich, a te są najlepsze w korzystnej cenie, moim zdaniem.
W skrajnych przypadkach mozesz sięgnąć po TRANSPARENTNY puder matujący, najlepiej typu HD - jest bardzo drobniutki, sypki, biały w opakowaniu, a na twarzy staje się niewidoczny i naprawdę skutecznie matuje na długo. Takie pudry mają w ofercie marki takie jak Make Up For Ever (w Sephorze), Skinfood (azjatycki), z tańszych Essence (w Naturach i Superpharm).
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 19:16   #3
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Świecąca twarz

Po pierwsze - zanim zaczniesz się bawić w makijaż, zajmij się pielęgnacją.

Zrezygnuj z mydła na rzecz delikatnych żeli/pianek myjących, albo chociaż zmień je na takie do skóry wrażliwej. Z twojego opisu nie mogę wywnioskować, czy masz skórę naczynkową, czy po prostu skłonną do podrażnień, ale myślę ze profilowane kosmetyki nie zaszkodzą a tylko mogą pomóc.

Zobacz, jak reaguję na pielęgnacje Twoja skóra i dopiero jak stwierdzisz, że nic się nie zmienia, próbuj sztuczek kosmetycznych.

Zrezygnuj z podkładu. Albo jak uważasz, że już musisz, to zainwestuj w mineralny [ sypki ! ] ,który będzie dużo bardziej nauralny. Na świecenie się skóry wystarczą bibułki matujące z np. pudrem ryżowym.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:02   #4
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Świecąca twarz

Dziewczyny mają 100% racji, najpierw pielęgnacja, potem ewentualnie makijaż (chociaż będąc całkiem szczerą napiszę, że makijaż u facetów mnie absolutnie odrzuca, mało męski jest,a uwierz, ze większośc osób i tak go widzi).

Do mycia twarzy - żel bez SLS.

Potem krem na zaczerwienienia, dużo firm ma np. AA. Dermedic z kolei ma krem z zielonym pigmentem - pielęgnuje, maskuje zaczerwienienia i go nie widać - przetestuj sobie.

Dobrze nawilżona (ale nie za bardzo nawilżona, bo wtedy jest już obciążona) skóra nie świeci się jak szalona, łapie równowagę

Dodatkowo unikaj nagłych zmian temperatury, gorących napojów i jedzenia, ogranicz kawę i mocną herbatę.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:10   #5
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

dziekuje za te odpowiedzi. jakis produkt napewno wybiore .
ps. wiem ze makijaz u faceta to nie zbyt normalne zjawisko ale co ja mam począć- z drugiej strony nie chce stac sie metroseksualny po prostu chce ograniczyc moje zaczerwienienia...
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:11   #6
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Świecąca twarz

Właśnie - zapomniałam dodać, że niektóre firmy maja w ofercie bazy z zielonym pigmentem. Możesz poszukać lekkiej, bezsilikonowej, która nie zapcha porów, a zniweluje zaczerwienienia.
Makijaż u facetów rzeczywiście nie wygląda dobrze, jeśli stosują zbyt cieżkie produkty - podkłady, kolorowe pudry itp. Jesli będzie to lekki krem typu BB - na pewno nie będzie rzucał się w oczy.
Na początku zadbaj o pielęgnację, tak jak już tu wszystkie napisałyśmy. Jesli czerwienienie sie nie zmniejszy, zasiegnij porady dermatologa - być moze Twoja skóra jest naczynkowa, nie mogę tego ocenić na podstawie samego opisu.
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:31   #7
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

wydaje mi sie ze mam naczynkową...
a domowe metody? czytalem ze sok z cytryny dziala wybielająco...
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 20:53   #8
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Świecąca twarz

Cytat:
Napisane przez kazik237 Pokaż wiadomość
wydaje mi sie ze mam naczynkową...
a domowe metody? czytalem ze sok z cytryny dziala wybielająco...
może rozjaśnić skórę, ale na naczynka nie pomoże, może wręcz pogorszyć sprawę - podrażnić skórę.
Jest na rynku sporo kosmetyków/dermokosmetyków/półproduktów kosmetycznych (jak hydrolaty - wody kwiatowe czy olejki) do cery naczynkowej.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:15   #9
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Świecąca twarz

Oj...stanowczo Ci odradzam domowe eksperymenty w przypadku cery naczynkowej, jeśli faktycznie takową posiadasz! Żadnej cytryny, chyba, ze chcesz pogorszyć sprawę i mieć podrażnioną na maksa, czerwoną skórę... Owszem - działa rozjaśniajaco, ale w przypadku przebarwień, plamek pigmentacyjnych itp, a i wtedy nie nakłada się na twarz/ciało cytryny w czystej postaci, a stosuje kosmetyki z wyciągiem z niej, które nie podraznią. Po prostu postaraj się kupić sobie dobry żel/piankę - produkt do mycia twarzy plus lekki krem, do cery nadreaktywnej.
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 21:46   #10
loliczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: domkowo
Wiadomości: 11
Dot.: Świecąca twarz

po pierwsze to o czym pisały dziewczyny, czyli do mycia twarzy specyfik, który jest przeznaczony do mycia twarzy (mydło+woda=zmasakrowana twarz). po drugie mąka ziemniaczana do zmatowienia i ruszamy w drogę jeśli koniecznie chcesz używać podkładu to tylko jakiegoś wyrównującego koloryt, a na to ta mąka. pozdrawiam
loliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 11:27   #11
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Świecąca twarz

Osobiście nie popieram używania mąki ziemniaczanej, choć wiem, ze sporo osób to robi... Ok, moze jest to jakaś alternatywa, kiedy pod ręką nie ma akurat dobrego pudru, ale jako zawodowiec z dość dużym doświadczeniem polecałabym raczej stosowanie na twarz produktów specjalnie do tego przeznaczonych, tyle jest dostępnych na rynku i niekoniecznie drogich pudrów typu HD, że mąkę zostawiłabym raczej do ciast, budyni i kisieli, zamiast nakładać ją na buzię...
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 13:11   #12
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Świecąca twarz

Dobre rady już otrzymałeś, więc nie będę ich powielać, dodam od siebie (posiadaczki tłustej, acz zdrowej cery), że bardzo dużo daje dobre nawilżenie. Mocno nawilżona cera nie produkuje tyle sebum.

U mnie zdecydowanym faworytem w nawilżaniu cery jest ten krem:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...chtscreme.html
Nie jest drogi, aktualnie 7.99 w Rossmannie, jest bezzapachowy i nietłusty. Łagodzi też podrażnienia, sprawdza się u mnie nawet po bardziej agresywnym oczyszczaniu raz na jakiś czas (peeling itp.). Napisałam o nim kilka zdań: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...#review-616416

Kremy BB i lekkie podkłady to dobry pomysł, ale najpierw "uspokój" cerę
powodzenia!
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-09-06 o 13:12
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:11   #13
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

rozumiem i dziękuje za tyle odpowiedzi - naprawde !
więc najpierw pielęgnacja a jesli to nie pomoze - trzeba to bedzie ukryć.
ale jesze jedno pytanko - jesli to wina złej pielęgnacji twarzy to po jakim czasie wlasciwego dbania o nią będą rezultaty? kilka dni, tydzien, dwa ?
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 19:27   #14
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Świecąca twarz

Myślę, że przy zmianie pielęgnacji na odpowiednią zmiany zauważysz raczej szybko. Chociaż najpełniejszy efekt pewnie przyjdzie po około miesiącu. Tyle potrzebuje skóra, żeby przejśc pełen cykl złuszczania komórek naskórka. Młoda cera naprawdę nie potrzebuje wiele. Jeśli jesteś szczęściarzem, który nie posiada skłonności do trądziku i tym podobnych, to przy dobrej pielęgnacji będziesz wyglądał świetnie już wkrótce.
Dodam jeszcze, żę gdybyś chciał używać peelingu dla wygładzenia i złuszczenia skóry, żeby była swieża i promienna - wybierz produkt enzymatyczny, przeznaczony dla skóry wrażliwej, delikatnej, reaktywnej. Gruboziarniste peelingi mogą dodatkowo podrażnić cerę.
Koniecznie napisz, jak tam efekty pielęgnacji!
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 22:42   #15
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

napiszę napiszę
jutro planuje kupno paru produktów w.wymienionych
swoją drogą troche mi głupio wejsc do takiego sklepu z art. do makijazu i kupić ale pewnie nie tylko ja jestem wyjątkiem z grupy męskiej
mam nadzieje ze ekspedientka nie będzie na mnie patrzyla wielkimi oczami
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:01   #16
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Świecąca twarz

Cytat:
Napisane przez kazik237 Pokaż wiadomość
napiszę napiszę
jutro planuje kupno paru produktów w.wymienionych
swoją drogą troche mi głupio wejsc do takiego sklepu z art. do makijazu i kupić ale pewnie nie tylko ja jestem wyjątkiem z grupy męskiej
mam nadzieje ze ekspedientka nie będzie na mnie patrzyla wielkimi oczami
Spokojnie, często buszujemy po drogeriach/aptekach i widok mężczyzn wcale nas tam nie dziwi
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 09:31   #17
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Świecąca twarz

Jeszcze moja rada- jak już nałożysz fluid mamy to obejrzyj się jeszcze pod każdym kątem w świetle dziennym czy aby na pewno go nie widać.

Mój chłopak raz chciał sobie "profesjonalnie" ukryć 3 syfki (podpatrzył jak używam korektora), nie dość że do jego nakładania użył pędzelka do cieni, a nie do korektora (w końcu pędzelek to pędzelek), to zrobił to przy lustrze na korytarzu, gdzie światło raczej nędzne.
Cały z siebie zadowolony że taki z niego makijażysta, a jak go zobaczyłam na dworze w świetle dziennym to te jego 3 kamuflaże biły po oczach chyba nawet z kosmosu
Wydaje mi się że u faceta bardziej razi po oczach widoczny make-up niż jakieś niedoskonałości, więc bądź naprawdę bardzo ostrożny. Tak jak dziewczyny radziły lepiej jakiś lekki krem tonujący jeśli koniecznie chcesz maskować.

Mam nadzieje, że zmiana pielęgnacji pomoże
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 20:18   #18
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

witam dziewczyny
lista zakupów :
Nivea Zel do mycia twarzy i jeszce tez Nivea Zel-peeling do codziennego mycia twarzy.
Nivea krem nawilzający na dzien cera wrazliwa
Maybelline BB dream fresh
wczesniej napisalem ze mam cere naczynkową ale nie jestem pewien - wydaje mi sie ze nos mam bardziej "śliski" niz policzki - cera mieszana? nie znam sie ... ale kupilem zel do cery normalnei i mieszanej a krem do cery suchej - nie pogryzą się ?
co z tym zelem peelingiem ? czy skóra bedzie mi się łuszczyć? będe straszydłem czy nie bedzie negatywnych skutków? tyle pytań a 0 wiedzy ;d
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 22:45   #19
amicum
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Chelm
Wiadomości: 3
Dot.: Świecąca twarz

mysle ze zel jest jak najbardziej okej jak i krem do cery wrazliwej. proponowalabym dodatkowo odzywczy krem na noc np z witaminami ceramidami najlepiej bezzapachowy dla cery sklonnej do alergii. prawdopodobnie masz cere mieszana. strefa T czyli czola nos i broda swieca sie nastomiast policzki i boczne partie skory twarzy sa jak piszesz wrazliwe. Cera mieszana jest cera najbardziej trudna do pielegnacji. Ma cechy skory tlustej (czolo, nos, broda) jak i suchej na pozostalych czesciach twarzy. suche miejsca moga sie luszczyc czasem dawac uczucie sciagania. niestety cera ta wymaga stosowania kosmetykow do suchej jak i do tlustej cery. polecam takze peelien enzymatyczny z firmy bielenda kosztuje ok 40 zl za 175 ml
amicum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-08, 11:48   #20
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Świecąca twarz

Po peelingu ładnie wygładzisz sobie twarz - właśnie temu on służy, żeby skóra się nie łuszczyła, odświeży ją, usunie martwe komórki naskórka. Używanie peelingu 1-2 razy w tygodniu naprawdę dużo daje, sam zobaczysz.
Cera moze być jednocześnie naczynkowa i mieszana lub naczynkowa i sucha czy normalna. Najlepiej sprawdzisz, jaką masz skórę, kiedy umyjesz rano twarz i odczekasz około 30min do godziny bez nakładania kremu. Jeśli będziesz czuł na twarzy duży dyskomfort - ściągnięcie, podrażnienie, napięcie - prawdopodobnie Twoja skóra jest raczej sucha. Jeśli zadnego dyskomfortu nie ma - normalna lub mieszana.
Peeling z zelem i kremem się nie "pogryzą", nie bój się
Tylko tak myślę, że trochę zdublowałeś produkty. Ten peeling myjący Nivea jest jednocześnie żelem do mycia twarzy i można używać go codziennie, zamiast zelu, jako 2 w 1.
Następnym razem kup po prostu żel do mycia twarzy i delikatny peeling ENZYMATYCZNY, bez ziarenek ściernych.
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 18:59   #21
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

po umyciu twarzy twarz jest szczegolnie zaczerwieniona - policzki i nos.
po kilkunastu minutach jest lepiej
a czy moge najpierw uzyc kremu nawilzającego a na to ewentualnie podklad bb ? no i jak uzywac tych bibulek bo jak przycisnąłem (nie pocierałem) to caly podklad się usunął tak jakby go nie bylo- moze za mocno docisnałem ?
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 20:57   #22
Make_up_Mouse
Zadomowienie
 
Avatar Make_up_Mouse
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 691
Dot.: Świecąca twarz

Jak najbardziej możesz użyć najpierw kremu, a potem BB. Ja tak robię zawsze, bo sam krem BB to dla mojej skóry za mało nawilżenia. Nałóż krem, odczekaj 15 min, żeby się dobrze wchłonął, a potem nałóż BB. Niewielką ilość - zrób po kropce na czole, policzkach, brodzie i nosie i dokładnie wmasuj, nie wolno przesadzić z iloscią, bo krycie będzie zbyt mocne i widoczne. Bibułki matujące lekko dociskaj - po prostu przykładaj je w miejscach, gdzie skóra się błyszczy. Nie powinny naruszać tego, co masz na twarzy, o ile nie jest tego zbyt wiele. Podkład jako taki odstaw całkiem, używaj tylko BB.
Make_up_Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 19:13   #23
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

ale nurtuje mnie to pytanie dlaczego szczegolnie po umyciu twarzy mam o wiele bardziej czerwone policzki i szczegolnie nos ! czoło broda jest w porządku... jest taka mozliwosc ze naczynka są uszkodzone?
warto isć do dermatologa ? dawniej nie zwracalem na to uwagi ale teraz ze tak powiem "dostrzeglem" to po okolo 2-3 latach . no chyba ze jest coraz gorzej ze az zwrócilem uwagę...
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:20   #24
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Świecąca twarz

Nie chcę Cię straszyć, bo może trochę na wyrost, ale z kolei to częstsza przypadłość u mężczyzn...
Może to jakieś początki trądziku różowatego... nie mylić z typowym młodzieńczym. W początkach jest właśnie podrażniona okolica nosa i policzków, rumień, pieczenie, rozszerzone naczynia, a u mężczyzn w ogóle głównie nos. Znam osobę z tą przypadłością, stąd mój pomysł.
Oczywiście nie to, że Cię straszę, bo nawet nie widziałam Twojej cery, tylko takie gdybanie...więc spokojnie. Przyczyn może być wiele
Na pewno nie powinieneś myć twarzy gorącą wodą, letnia/chłodna wystarczy.
Może faktycznie powinieneś zajrzeć do dermatologa, niech się przyjrzy Twojej skórze.
Daj znać, co i jak
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:08   #25
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Świecąca twarz

Dodałabym jeszcze, by unikać albo starać się ograniczyć kosmetyki z alkoholem do twarzy (zwłaszcza toniki).
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 16:21   #26
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Świecąca twarz

Cytat:
Napisane przez kazik237 Pokaż wiadomość
ale nurtuje mnie to pytanie dlaczego szczegolnie po umyciu twarzy mam o wiele bardziej czerwone policzki i szczegolnie nos ! czoło broda jest w porządku... jest taka mozliwosc ze naczynka są uszkodzone?
warto isć do dermatologa ? dawniej nie zwracalem na to uwagi ale teraz ze tak powiem "dostrzeglem" to po okolo 2-3 latach . no chyba ze jest coraz gorzej ze az zwrócilem uwagę...
jeśli myjesz twarz ciepłą wodą - spróbuj używać chłodnej. Naczynka potrafią szaleć od wysokiej temperatury
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 18:55   #27
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

witam po przerwie
bylem u dermatologa i pani powiedziala mi zebym myl twarz zelem Physiogel... myje od 2 dni ale wiadomo ze efekty tak szybko nie będą widoczne.
na internecie wyszperałem coś takiego :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-rumienia.html
jeszce na innym forum czytalem o tym produkcie i znaczna większosc wypowiada sie bardzo pozytywnie!
znowu nie chce przesadzac ze twarz jest czerwona jak burak- trochę podczerwieniala no ale po myciu to jest dosyc mocno ... kolorowa szczegolnie w kontrascie z czołem ;D
co mi powiecie o tym metroruborilu? jakies opinie na temat physiogelu?
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 19:06   #28
kazik237
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 10
Dot.: Świecąca twarz

halo
jestescie tam jeszcze?
wiem ze odpuscilem ten wątek ale tez nie mialem glowy ostatnio - wiem ze te 5 min moglem znalezc ale ... tak wyszlo
nie mniej jednak mam do Was jeszce pytanie (moze i jedno z ostatnich):
co powiecie mi o :
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...nsibio-ar.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-rumienia.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...rozowatym.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-diroseal.html
czy to MOZE byc pomocne? prosze o odpowiedz nawet o "nie wiem" ale zebym wiedzial ze wciąż ktoś chce mi pomóc
kazik237 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 07:51   #29
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Świecąca twarz

Nie mam pojęcia :P Kup ten, który ma najlepsze noty na Wizażu
I staraj się mocno nie trzeć buzi podczas mycia.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:21.