Żele do mycia twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-28, 12:33   #1
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat

Jaki wybrać żel do mycia twarzy, żeby nie ściągał cery?


Tym razem ja potrzebuję pomocy. Szukam jakiegoś fajnego i przede wszystkim dobrego żelu do mycia twarzy, cena nie gra roli. Kupię coś co jest naprawdę skuteczne. Szukam żelu, który NIE ŚCIAGA TWARZY PO UMYCIU - brrr!!! Mam cerę mieszaną, ale teraz w okresie zimowym jest bardziej sucha niż tłusta. Żel Avene, którego teraz używam, za bardzo ściaga.Fajnie byłoby też dobrać odpowiedni tonik, nawilżający, niekoniecznie do cery mieszanej. Nie odsyłajcie mnie tylko na KW. Całuski.
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 12:38   #2
angelusia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 11
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Ja również mam cere mieszaną i dla mnie najlepszy jest żel i tonik z avonu do cery tłustej i mieszanej polecam
angelusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 12:39   #3
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Dzięki, wszystkie propozycje skrzętnie notuję. Pozdrawiam.
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 12:46   #4
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Polecam żel Erisu do cery naczynkowej. Ja też mam mieszaną ale też żel ładnie myje nie podrażnia i leciutko napina skórę. Polecam
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 13:01   #5
marti*
Raczkowanie
 
Avatar marti*
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Wroclaw (chwilowo San Francisco)
Wiadomości: 127
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Ile nas tyle pomyslow Ja natomiast od trzech lat uzywam zamiennie zelu antybakteryjnego do mycia twarzy z Ziaji (w bialej buteleczce) oraz Fresh z Garniera (w zielonej, ta podstawowa wersja). Rowniez mam cere mieszana ale z tendencja do przesuszania. Zaden z tych zelikow mnie nie uczulil, zaden nie wysuszal i nie napinal buzki. Oba sa bardzo delikatne, bezalkoholowe. Roznica jest tylko taka ze ten z Ziaji jest mniej wydajny, ale w uzyciu jakby mieciutki natomiast z Garnier bardzo wydajny, ale za to troszke drozszy. Ale oba polecam, w moim przypadku sie sprawdzily.Papa
marti* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 13:11   #6
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

a ja polecam żel z Rossmana do cery wrażliwej. To jest jedyny żel po którym mój arcy delikatny małżonek nie ma przesuszonego ryjka Jesyna jego wadą jest dla mnie to że troszkę śmierdzi - w założeniu jest bezzapachowy, ale zalatuje farbą klejową do ścian
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 13:20   #7
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat
Re: Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

dzięki, dzięki, dzięki...
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-28, 14:40   #8
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Polecam Ci żel Erisa z serii 24h, w zielonej butelce. Mam cerę, delikatną, mieszaną, skłonną do zaskórników (ale nie pryszczy). A ten żel:

1. doskonale oczyszcza twarz - czasami patrzę w lustero rano, myślę "Boże, co za cera...", myję się nim i cera wygląda po prostu pięknie - rozjaśniona, nawilżona, idealnie oczyszczona.
2. jest bardzo wydajny
3. ma przyjemny, delikatny zapach
4. zawiera lipę (+ arnikę) i dzięki niej jest taki śliski, leciutko się rozprowadza, nie trzeba naciągać skóry
5. zmywa makijaż, wszelkie pudry, róże, cienie, tusze... nie wymaga poprawek = mniej butelek na półce i wiecej kasy.
6. ani trochę nie napina i nie wysusza skóry - nie używam toników i po samym tym żelu czuje komfort odpowiedniego nawilżenia twarzy.
7. jest niedrogi - ja zapłaciłam 9,70.

Spróbuj, bo warto!

Pozdrowiania, Kamila
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 18:13   #9
Naomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 35
GG do Naomi
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Polecam Pure Zone stosuje go od dluzszego czasu. Juz po dosłownie kilku użyciach dostrzegłam poprawę. Polecam też aby zakupić calą serię tych kosmetyków wchodzą w nią głownie żel cena okolo 20zł tonik i na koniec krem jest naprawde skuteczny. Zamiast samoego żelu można kupić żel i piling w jednym. Na mnie wywarł on duże wrażenie gdyż od 3 lat borykałam się z problemem trądzikowym Pozdrawiam pa
Naomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-28, 21:28   #10
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Toleriane La roche Posay oraz Physiogel w aptece. Z tańszych - żel Eva Medica hypoalergiczny, cudo tylko cięzko go upolować. Najlepszy!
Z takich wysokopólkowych to ja najczęściej kupuje takie do mieszanej cery, miałam i Lancome i Diora, ale wysuszają. Za to polecam pianki Biothermu - fantastyczne, oraz żel Pure Dew Guerlaina.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 07:05   #11
dorotabat
Raczkowanie
 
Avatar dorotabat
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 91
GG do dorotabat
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Jeszcze raz dzięki za wszystkie posysły, na pewno coś znajdę dla siebie. Juz wczoraj miałam małe buszowanie po drogeriach. Całuski.
dorotabat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-29, 08:14   #12
madziarra
Zakorzenienie
 
Avatar madziarra
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 011
GG do madziarra
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

z tych które używałam to moge Ci polecić Nivea Visage Young.Obecnie go używam i jestem bardzo zadowolona (mimo ze mam taki sam problem co ty-moja mieszkana buźka w zime jest przesuszona) POlecam również zel do mycia twarzy Bio-Camille (Yves Rocher) lub Nivei - Kremowy żel to mycia twarzy
Pozdrawiam
__________________

Enough optimism to sustain hope
and enough pessimism to motivate concern.
madziarra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 10:07   #13
LilianaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 9
GG do LilianaB
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Cześć, a ja polecę Ci na prawdę sprawdzony żel do mycia. Mam cerę mieszaną, naczynkową i do tego z łojotokowym zapaleniem skóry i wrażliwością na wodę kranówę. Używa się go zamiast wody i mydła, nakładasz na buzię i ścierasz po chwili płatkiem. Buzia jest potem nawilżona, złagodzone podrażnienia i nie ściągnięta, na czym mi najbardziej zależało. Kupuje się go w aptekach i starcza na długo. Cena ok 30 zł. Nazwa : CETHAPIL (lub coś w tym rodzaju) ale Pani w aptece na pewno będzie wiedziała. Ja używałam wszystkich żeli, które do tej pory wymieniono i żaden nie był tak dobry. Pozdrawiam.
LilianaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-29, 10:48   #14
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

madziarra napisał(a):
> z tych które używałam to moge Ci polecić Nivea Visage Young.Obecnie go używam i jestem bardzo zadowolona (mimo ze mam taki sam problem co ty-moja mieszkana buźka w zime jest przesuszona)

Dołączam się do problemu przesuszonej zimą buzi oraz do polecenia żelu Nivea Young Od kiedy go używam, zapominam nawet czasem posmarować buzię kremem (!), wychodze z łazienki, coś tam robię i dopiero sobie przypominam, że nie posmarowałam Kiedy stosowałam inne żele, musiałam smarować twarz kremem nawilżającym jak najszybciej po umyciu, żeby nie zdążyła się ściągnąć, bleee...

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 10:46   #15
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Ja też mam cerę mieszaną i do tego wrażliwą. Kiedyś używałam żeli przeznaczonych właśnie do cery mieszanej lub tłustej, ale one powodowały uczucie ściągnięcia i przesuszenie skóry.
Teraz zmieniłam taktykę. Używam żeli łagodnych lub nawet nawilżających. One też potrafią pożądnie oczyścić skórę a przy tym nie podrażniają i nie przesuszają cery. A przede wszystkim nie mam po nich ściągnietej skóry. Polecam żele Yves Rocher z serii Bio Calmille lub Bio Specyfic (seria niebieska).
Również w przypadku kremów przerzuciłam się na intensywnie nawilżające, gdyż matujące czy regulujące wysuszały nadmiernie moją skórę a i tak się świeciłam
Żeby utrzymać cerę w dobrym stanie co około trzy dni stosuję piling i od czasu do czsu maseczkę oczyszczająco-ściągającą.
Muszę przyznać że od jakiegoś czasu mam mniej problemów ze skórą. Wreszcie jest pożądnie nawilżona. Mam nawet wrażenie, że mniej się świecę, a z pryszczami nie mam problemów już od dawna.
Myślę, że stosowanie kosmetyków typowo do cery mieszanej lub tłustej może spowodować wręcz odwrotny skutek niż zamierzany. Skóra może się zbyt przesuszyć i w odruchu obronnym zaczyna produkować jeszcze więcej tłuszczyku.
Dlaego lepiej stosować kosmetyki łagodne i przede wszystkim pilnować dobrego nawilżenia skóry.

Ale to oczywiście tylko moja mała sugestia. Mi w każdym razie takie postepowanie pasuje.

Pozdrawiam
papa
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 11:35   #16
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Co to za cethapil - czy na pewno tak sie to pisze - nie mogę nic na ten temat znaleźć....
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 11:35   #17
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Co to za cethapil - czy na pewno tak sie to pisze - nie mogę nic na ten temat znaleźć....
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 14:22   #18
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

cethapil to coś w stylu Physiogelu-tylko innej firmy (Galderma). Jednak uważam, że Physiogel jest lepszy.
w Warszawie Cethapil można kupić w aptece na dworcu centralnym.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-04, 15:34   #19
Scarpi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 72
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

A ja polecam serie z Ziaji, żel do mycia, potem tonik... pyszczek mięciutki i delikatny A poza tym to malutki wydatek.. żel kosztuje ok. 6 zł, a tonik ok. 4 zł. Pozdrówka
Scarpi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-04, 19:29   #20
pitipel
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

IWOSTIN seria Purritin. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić wejdź na www.iwostin.pl, poczytaj o specyfiku, a następnie wykorzystaj opcję "gdzie kupić" i pokaże Ci wszystkie apteki w Twoim mieście mające w sprzedaży te produkty.
Są naprawdę świetne i niedrogie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 21:30   #21
iwonaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 41
Dot.: Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

a co sadzicie o zleu do mycia twarzy z GARNIER do cery meiszanej (zielony)? moja skora jest raczej mieszana i szybko sie tlusci sie.
iwonaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 13:05   #22
GretaBe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6
Smile Tołpa - huminea Strefa T !!!

Na moją mieszaną stosuje tylko ten. NIe wysusza, dobrze oczyszcza, ma wiele naturalnych składników. Z czystym sercem polecam.
__________________
Greta Be.
GretaBe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 13:25   #23
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Cytat:
Napisane przez pitipel
IWOSTIN seria Purritin. Jeśli nie wiesz, gdzie kupić wejdź na www.iwostin.pl, poczytaj o specyfiku, a następnie wykorzystaj opcję "gdzie kupić" i pokaże Ci wszystkie apteki w Twoim mieście mające w sprzedaży te produkty.
Są naprawdę świetne i niedrogie. Pozdrawiam
Równiez polecam ten żel (dodaje że ma ostry zapach olejku herbacianego, nie każdy lubi ale skuteczny) i żel Tin Tin Ziaja (bez detergentu sls), ale tonik tin tin nie polecam, klei sie, tonik ogórkowy i aloesowy ok, świetnie oczyszczaja i odświeżaja skórę.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 13:46   #24
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Red face Dot.: Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Cytat:
Napisane przez Athenka
Równiez polecam ten żel (dodaje że ma ostry zapach olejku herbacianego, nie każdy lubi ale skuteczny) i żel Tin Tin Ziaja (bez detergentu sls), ale tonik tin tin nie polecam, klei sie, tonik ogórkowy i aloesowy ok, świetnie oczyszczaja i odświeżaja skórę.

Hmmm... Ja już jakgdyby tego... hem... nie polecam tego zelu, ponieważ przerzuciłam się całkowicie na produkty bez SLS...
Ostatecznie jednak nie jest zły...
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 14:15   #25
Evelyne
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dublin, Irlandia
Wiadomości: 60
Dot.: Re: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Cytat:
Napisane przez Naomi
Polecam Pure Zone stosuje go od dluzszego czasu. Juz po dosłownie kilku użyciach dostrzegłam poprawę. Polecam też aby zakupić calą serię tych kosmetyków wchodzą w nią głownie żel cena okolo 20zł tonik i na koniec krem jest naprawde skuteczny. Zamiast samoego żelu można kupić żel i piling w jednym. Na mnie wywarł on duże wrażenie gdyż od 3 lat borykałam się z problemem trądzikowym http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon7.gif Pozdrawiam pa
A ja Ci go totalnie odradzam!!!!!!! Miałam żel z tej serii i jest po prostu tragiczny do mojej cery,a mam mieszaną z tendencją do przesuszania się w zimie. Ściągał okropnie skórę, piekło... brrrrr

Obecnie mam Nivea Visage Young ale jakoś ostatnio ( jak się zimniej zrobiło) to zauważyłam że bardzo minimalnie ściąga skórę. Mam jeszcze 1/3 opakowania ale jak skończę to kupię Garniera jakiś bardzo delikatny, mam tonik z Garniera i jes suuuper.
Evelyne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 16:53   #26
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Jaki z tego wniosek? Najlepiej samemu sobie coś dobrać, ja tez przetestowalam mnóstwo żeli aż znalazłam dwa które uzywam na zmianę i najbardziej mi odpowiadają. Z KWC też sugerowałam sie opiniami róznych kosmetyków i na dobre mi nie wyszło, więc w sumie dla każdego coś innego
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 17:40   #27
Agul
Rozeznanie
 
Avatar Agul
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 552
Dot.: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

A ja polecam Ci Kremowy żel do mycia twarzy z Niveii-jeden z niewielu, po których nie mam ściągniętej skóry...
Agul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-09, 19:07   #28
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

up
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 11:31   #29
kirki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 150
Dot.: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Polecam Phisiogel firmy Stiefel. Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej. Przetestowałm juz różne specyfiki: od najtańszych po te wysokopółkowe. Nie me sensu kupować żeli do mycia przeznaczonych do cery tłustej czy mieszanej - strasznie przesuszają.

Od 4 lat uzywam Phisiogelu i sobie go bardzo chwalę: ładnie pachnie, dobrze oczyszcza i nie podrażnia. Mojej koleżance poradził go dermatolog, ona mi i tak razem używamy go do tej pory.



.
kirki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 18:19   #30
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jaki wybrać żel do mycia twarzy?

Przez kilka lat używałam takiego żelu z mikrogranulkami Clear&Clean - delikatny codzienny peeling i żadnego przesuszenia.
Ale od jakiegoś czasu trudno go znaleźć, więc przerzuciłam się na żel Eris i bardzo z nich jestem zadowolona. Używałam takiego najzwyklejszego z zielonej butelce, Pharmaceris do cery naczynkowej i chyba jakiegoś do wrażliwej, ale tego ostatniego nie pamiętam dokłądnie. Wszystkie są bardzo wydajne i dobrze oczyszczają (zmywają dobrze podkład).
Teraz od kilku miesięcy używam pianki Pharmaceris T, którą poleciła mi dermatolożka - bardzo dobry kosmetyk! Dobrze oczyszcza, absolutnie nie wysusza, starcza na bardzo dużo czasu (jedno opakowanie mam od prawie trzech miesięcy i jeszcze na jakieś dwa tygodnie starczy, a używam dwa razy dziennie). A ogólnie cerę mam mieszaną z silną tendencją do przesuszania na policzkach i wypryskami na czole.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-28 10:14:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:34.