pryszcze w 2 fazie cyklu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-11, 09:07   #1
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1

pryszcze w 2 fazie cyklu


mam nadzieję, ze takiego wątku jeszcze nie było i mnie nie wyklniecie))
otóz mój problem polega na tym, ze moja cera jest nawet ładna, czyli o jednolitym kolorze, bez wielu krostek,zaskórników i temu podobnych, ale ten stan obowiązuje tylko w pierwszej fazie cyklu...w drugiej za to masakra, szczególnie z brodą, bo reszta jeszcze ujdzie. pojawiają się pryszcze, ale nie takie "zwykłe", tylko takie podskórne zgrubienia, bardzo bolesne, które na zewnatrz widoczne są jako zaczerwienienie skóry. czasem takie zgrubienia same się rozchodzą, czasem kończą normalnym pryszczem, ale zawsze jest to nieprzyjemne, bo one są wielkie i nie wygląda to fajnie, jak by nie patrzeć...szczególnie, że to tylko ta broda. no i takie zgrubienia bardzo wolno schodzą z buzi.
i tak się zastanawiam, czy warto iść z tym do dermatologa. bo co on moze mi poradzić, jesli mój problem związany jest z cyklem menstruacyjnym...? sama stosuję takie zwyczajowe sposoby na te dolegliwości, czyli pasta cynkowa, tribiotic, tormentiol itp. dodam, że tabletki hormonalne biorę (logest), więc nie wiem, co można by jeszcze zrobić więcej, zeby unormować hormony...
mam juz 25 lat, czy będę mieć pryszcze do końca życia...????
co sądzicie?
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 14:37   #2
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: pryszcze w 2 fazie cyklu

wiesz, mam to samo, cera całkiem ok, bez problemów z pryszczami, gładziutka itp...ale w II-ej połowie cyklu (tak jak teraz), pojawiają mi się takie grubowate krosty właśnie na brodzie, nie zawsze widoczne, ale jakże wyczuwalne biorę hormony na uregulowanie cyklu, więc nie wiem czemu się tak dzieje....i czemu akurat broda? myślę, że warto iść do dermatologa, sama się chyba w końcu wybiorę
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 12:08   #3
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: pryszcze w 2 fazie cyklu

O to coś o mnie, także pojawiają sie u mnie jakieś niespodzianki w II fazie cyklu, tylko , u mnie nie pojawiają się tylko na brodzie , czasem koło nosa też się zdarzy, są to takie bolące zgrubienia, które po jakimś czasie znikają. Nie mam po nich żadnych blizn, no i w dodatku nie biorę od ponad dobrego roku żadnych hormonów, więc co to jest nie mam zielonego pojęcia ale mogę się tylko domyślać , że pewnie są związane z gospodarką hormonalną. No i niestety ja mam już ponad 28 lat i jestem pogodzona, że cery idealnej to ja nigdy mieć nie będę. Taka uroda
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-21, 21:56   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: pryszcze w 2 fazie cyklu

ponoć problem można zredukować zażywają wit.B6 w drugiej połowie cyklu.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-22, 06:43   #5
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Talking Dot.: pryszcze w 2 fazie cyklu

Cytat:
Napisane przez Justy
ponoć problem można zredukować zażywają wit.B6 w drugiej połowie cyklu.


O widzisz a tego niewiedziałam, kupię dzisiaj witaminkę bo spróbować nie zaszkodzi
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 15:54   #6
mona123456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 2
Dot.: pryszcze w 2 fazie cyklu

Witajcie,
Mam ten sam problem- w 2 fazie cyklu stosuję tabletki Normatabs ( w składzie jest cynk, wit B6, selen, wyciag z fiołka trójbarwnego) i pomagają
mona123456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 11:31   #7
Romannka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Lokalizacja: Chełmno
Wiadomości: 43
Dot.: pryszcze w 2 fazie cyklu

Na prawdę?! Ooooo!!! Jednak człowiek się uczy całe życie o.O I ta wit. b6 dopiero od pocz. drugiego cyklu czy chwile wcześniej zacząć ją łykać?
Romannka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-17 12:31:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.