Białko, aminokwasy, odżywki i inne suplementy diety - zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-30, 20:04   #61
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: odżywki bialkowe

Miałam fa whey czeko-malina i mi smakowało. Jednak w porównaniu z innymi odżywkami fa ma sporo cukru.
Obecnie mam scitech, czeko-orzech laskowy. Na początku mogło być, ale teraz zaczynam odczuwać jakiś posmak Wcześniej miałam jeszcze treca czeko-wiśnia i było okropne. Jak dla mnie nieźle waliło sztucznością Zastanawiam się co teraz kupię. Scitech jest fajny (testowałam również jakiś smak wanilia-owoce leśne), ale stosunkowo drogi.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 20:36   #62
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
polecam artykuł jaką odżywkę białkową wybrać? powinien rozwiać twoje wątpliwości
Ślicznie dziękuję za linka Przeczytałam cały artykuł i dalej nic nie wiem może mogłabyś mi podpowiedzieć, więc ok 20 kończę trening, zanim wrócę do domu jest godzina 21, ok 21;30 padam spać. Ostatni moment na jakąkolwiek odżywkę jest od razu po treningu. Powiedz proszę, czy białko o tej porze zachamuje nocny katabolizm i nie spowolni metabolizmu? Kurcze, długo walczyłam z endokrynologiem i dietetykiem , żeby ogarnąć moją tarczycę i dietę, i w końcu zaczęłam chudnąć i nie chciałabym zaprzepaścić moich wyników, a naprawdę nie mam kiedy sobie czegoś przygotować

Jeśli mogę również prosić, wrzućcie linka do sklepu albo do sprzedawcy na all gdzie są odżywki. Smaki które wymieniacie wywołują u mnie ślinotok
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 21:31   #63
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: odżywki bialkowe

Jest takie jedno fajne białko specjalnie na noc, ma mało węgli ale dużo białka ale kurczę nie pamietam nazwy właśnie chce sobie zamówić bo tez czasem trenuje wieczorem jak znajdę nazwę to wrzucę
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 21:58   #64
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: odżywki bialkowe

kalou88, błagam przypomnij sobie nazwę byłoby dla mnie idealne
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 22:21   #65
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: odżywki bialkowe

Znalazłam, to jest Activlab night protein 1000 gram za 67 plus przesyłka wiec nie tak złe, załączam skrócony opis.

Pierwszy i jedyny taki produkt na rynku suplementów! Odżywka białkowa połączona z ZMA, czyli wszystko co potrzebujesz abyt zoptymalizować swoje przyrosty podczas snu! Kompletna suplementacja przed snem!


ImageUploadedByWizaz Forum1430428935.412161.jpg
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 22:22   #66
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
odżywki bialkowe

Skuszę sie na nią a co so tego gdzie kupuje odżywkę to po prostu wpisz w wyszukiwarce Allegro FA WHEY PROTEIN , i ci wyskoczy takie białaczko w białym opakowaniu maja rożne ciekawe smaki ja teraz kupiłam losowe to przysłali mi malinę i dorzucili 7 dodatkowych porcji próbek o smaku orzecha włoskiego mniam.. Ale maja naprawdę ciekawe smaki, ta odżywka może i ma więcej cukru niż inne ale jest naprawdę dobra ja ja polecam. W sumie używam dwa razy dziennie rano do omleta i jako Shake po treningu, jestem na redukcji teraz i nie zauważyłam zeby mi to białko szkodziło także nie jest takie złe

Edytowane przez kalou88
Czas edycji: 2015-04-30 o 22:27
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 09:45   #67
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: odżywki bialkowe

Dziękuję serdecznie!!!!! eeeh, ale teraz ten dylemat jaki smak wybrać Najbardziej przemawia do mnie chyba czekolada i wanilia A jeszcze jedno pytanie mam do Ciebie, czy mieszasz odżywkę z wodą czy mlekiem? Bo różne opinie słyszałam i nie wiem jak to jest rzeczywiście?
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-01, 09:53   #68
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: odżywki bialkowe

Z woda kiedyś mieszałam z mlekiem jak miałam inne odzywki które średnio smakowały i miały dziwna rozpuszczalność ale ta naprawdę jest dobra w smaku i łatwo sie rozpuszcza także wystarczy woda... zawsze woda to zero kalori a mleko cos tam ma i tłuszcz

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:52 ----------

Ja zamówiłam czekoladę
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 10:03   #69
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Jelizawieta Pokaż wiadomość
Ślicznie dziękuję za linka Przeczytałam cały artykuł i dalej nic nie wiem może mogłabyś mi podpowiedzieć, więc ok 20 kończę trening, zanim wrócę do domu jest godzina 21, ok 21;30 padam spać. Ostatni moment na jakąkolwiek odżywkę jest od razu po treningu. Powiedz proszę, czy białko o tej porze zachamuje nocny katabolizm i nie spowolni metabolizmu? Kurcze, długo walczyłam z endokrynologiem i dietetykiem , żeby ogarnąć moją tarczycę i dietę, i w końcu zaczęłam chudnąć i nie chciałabym zaprzepaścić moich wyników, a naprawdę nie mam kiedy sobie czegoś przygotować

Jeśli mogę również prosić, wrzućcie linka do sklepu albo do sprzedawcy na all gdzie są odżywki. Smaki które wymieniacie wywołują u mnie ślinotok
w komentarzach była dokładna odpowiedź na Twoje pytanie ja bym wzięła na Twoim miejscu WPC lub WPI, bo po treningu potrzebne jest przede wszystkim szybko wchłanialne białko a zanim położysz się spać to i tak mija jednak ponad godzina. ewentualnie tak jak zaproponowała kaluo88 połączenie koncentratu i kazeiny ja też mam problemy tarczycowe i żaden rodzaj białka, który stosuję (po treningu WPC, na noc jeśli nie trenowałam wcześniej kazeina) nie utrudnia mi odchudzania

ja sobie chwalę odżywki marki KFD... świetna jakość, ogromny wybór smaków i przystępna cena... smak karmelowo-mleczny miażdży super jest też smak krem truskawkowy białka od MyProtein, ale ono jest już trochę droższe

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2015-05-01 o 10:07
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 17:04   #70
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: odżywki bialkowe

Kochana, dziękuję Ci ślicznie za pomoc Teraz pozostaje mi ugryźć ostatniego mojego demona: siłownię bo kardio kardiem, ale siłowy też muszę zacząć
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 07:35   #71
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
chęć rozbudowania masy mięśniowej to nie jedyna przesłanka do stosowania odżywek białkowych odżywki świetnie sprawdzają się na redukcji, gdy nie dostarczamy w trakcie dnia odpowiedniej ilości białka oraz wtedy gdy nie mam dużo czasu na przygotowanie posiłku a potrzebujemy dostarczyć organizmowi szybkowchłanialne białko (np. po treningu) to też alternatywne źródło białka urozmaicające codzienną dietę.
zdrowej osobie,która dobrze się odżywia i ćwiczy rekreacyjnie,wystarczy białko z pożywienia
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 13:04   #72
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Jelizawieta Pokaż wiadomość
Kochana, dziękuję Ci ślicznie za pomoc Teraz pozostaje mi ugryźć ostatniego mojego demona: siłownię bo kardio kardiem, ale siłowy też muszę zacząć
ciężary najlepszym przyjacielem kobiety

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
zdrowej osobie,która dobrze się odżywia i ćwiczy rekreacyjnie,wystarczy białko z pożywienia
owszem, wystarczy, ale na ścisłych dietach (zwłaszcza redukcyjnej) odżywka to bardzo fajne urozmaicenie diety, które zapobiega monotonni. tym bardziej, że wiele osób ma po treningu tzw. ściśnięty żołądek i nie jest w stanie zjeść normalnego posiłku złożonego z białka zwierzęcego, węglowodanów i warzyw i wtedy odżywka świetnie się sprawdza jako źródło szybkowchłanialnego białka.

tym bardziej, że wbrew pozorom zjedzenie np. 130g białka wcale nie jest takie łatwe przez kilka tygodniu dzień w dzień. wiele osób ma uczucie "napchania" i po prostu wstręt do mięs, jaj itd. wtedy odżywka świetnie się sprawdza co nie zmienia faktu, że każdy decyduje za siebie. ktoś ją stosuje - ok, ktoś nie stosuje - też ok, wcale nikogo do tego nie namawiam, aczkolwiek w wątku chodzi właśnie o podpowiedź JAKĄ odżywkę wybrac a nie o to, żeby wyciągań wnioski pt. odżywka wcale nie jest potrzebna
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 13:15   #73
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: odżywki bialkowe

Jeżeli ktoś się lepiej czuje stosując odżywki,to OK. Chodzi mi tylko o to,że one nie są niezbędne dla osób nie uprawiających sportu wyczynowo ,gdyż możemy tak skomponować jadłospis aby dostarczyć sobie odpowiednią ilość białka. Kwestia tego czy stosować czy nie - to indywidualna decyzja każdej osoby.
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 13:26   #74
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: odżywki bialkowe

Agafitness- dla mnie odżywka jest po prostu banalnym w przygotowaniu posiłkiem. Od godziny 5-21 jestem poza domem, a po powrocie do domu nie mam siły i czasu sterczeć w kuchni i przygotowywać pojemników z jedzeniem na następny dzień. Ile mogę to wykorzystuję TŻ, żeby przygotował mi obiadek do pracy do pudełka, ale nie jestem w stanie zrobić 5-6posiłków do zabrania

Eldo- kochana, to może jeszcze Ciebie jakoś wykorzystam, i podpowiesz mi conieco nt początków na siłowni? Wybieram się od przyszłego tygodnia, i wiem, że pierwsze co, to muszę dopaść jakiegoś trenera, aby mi jakoś pomógł zacząć, bo nie mam pojęcia co mam robić, w jakiej ilości serii i powtórzeń, żeby fajnie sobie poćwiczyć, coś mi to dało i nie zrobić sobie krzywdy. Ps. mam nadzieję, że jak zobaczą na sali taką orkę jak ja, to nie wezwą greenpeace
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 13:43   #75
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Jelizawieta Pokaż wiadomość
Agafitness- dla mnie odżywka jest po prostu banalnym w przygotowaniu posiłkiem. Od godziny 5-21 jestem poza domem, a po powrocie do domu nie mam siły i czasu sterczeć w kuchni i przygotowywać pojemników z jedzeniem na następny dzień. Ile mogę to wykorzystuję TŻ, żeby przygotował mi obiadek do pracy do pudełka, ale nie jestem w stanie zrobić 5-6posiłków do zabrania

Eldo- kochana, to może jeszcze Ciebie jakoś wykorzystam, i podpowiesz mi conieco nt początków na siłowni? Wybieram się od przyszłego tygodnia, i wiem, że pierwsze co, to muszę dopaść jakiegoś trenera, aby mi jakoś pomógł zacząć, bo nie mam pojęcia co mam robić, w jakiej ilości serii i powtórzeń, żeby fajnie sobie poćwiczyć, coś mi to dało i nie zrobić sobie krzywdy. Ps. mam nadzieję, że jak zobaczą na sali taką orkę jak ja, to nie wezwą greenpeace
ja ćwiczę siłowo w domu więc nie doradzę Ci tak profesjonalnie jak może to zrobić właśnie trener na siłowni najważniejsze, żeby taka osoba pokazała Ci technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń i na bieżąco na początku skorygowała błędy postawy podczas ich wykonywania, bo jak na początku nauczysz się poprawnej techniki to już będziesz poprawnie je potem wykonywała. najgorzej jak ktoś się uczy techniki z filmików w internecie itd, bo często robi ćwiczenia niepoprawnie i potem jak po dłuższym czasie ktoś mu pokazuje błędy to dużo trudniej nauczyć się prawidłowej postawy.

jeśli chodzi u układanie treningów to tu też Ci trener podpowie a jak chcesz ogólnie poczytać na ten temat to polecam ten wpis, który pozwoli osobie początkującej poznać kilka podstawowych zasad

PS pamiętaj, że po treningu siłowym przyjmuje się zarówno białko jak i węglowodany, bez względu na to o której godzinie jest trening a więc odżywka OK, ale do tego jeszcze trzeba jakieś źródło węgli (jeśli zależy Ci na czymś szybkim to np. wafle ryżowe). ja często sobie blenduje/mieszam odzywką z wcześniej ugotowanym ryżem/płatkami ryżowymi i też jest spoko
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 13:44   #76
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: odżywki bialkowe

Eldorado dokładnie ja teraz jestem na redukcji i jem codziennie kurę albo rybę ale nie jestem zawsze w stanie dostarczyć tyle białka ile trzeba, makro mam takie ze 120 to białko o czasem wygodnie jest po prostu wypić ta odżywkę tym bardziej jesli komuś zależy na treningu siłowym i na ładnym rzeźbieniu mięśni prawda... Ja jem na śniadanie omleta zwykle obiad kura lub ryba i jakieś warzywa a i tak muszę wspierać sie odżywka, ja akurat jestem fanka tego, u siebie odkąd je pije zauważyłam duży progres w stosunku do prEd gdy tylko chodziłam na siłownie.
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 18:21   #77
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: odżywki bialkowe

[QUOTE=Jelizawieta;5125245 3]Agafitness- dla mnie odżywka jest po prostu banalnym w przygotowaniu posiłkiem. Od godziny 5-21 jestem poza domem, a po powrocie do domu nie mam siły i czasu sterczeć w kuchni i przygotowywać pojemników z jedzeniem na następny dzień. Ile mogę to wykorzystuję TŻ, żeby przygotował mi obiadek do pracy do pudełka, ale nie jestem w stanie zrobić 5-6posiłków do zabrania

Rozumiem
Jednak nie zaniedbuj normalnych posiłków.Przygotuj sobie tyle ile możesz do zabrania,zadbaj o solidne śniadanie,a resztę możesz faktycznie w formie odżywki.Ja do pracy zabieram ugotowany ryż z kawałkami grillowanego kurczaka i warzywkami.Jest to sycące,zdrowe,nietuczące, dodaje energii no i szybkie w przygotowaniu

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kalou88 Pokaż wiadomość
Eldorado dokładnie ja teraz jestem na redukcji i jem codziennie kurę albo rybę ale nie jestem zawsze w stanie dostarczyć tyle białka ile trzeba, makro mam takie ze 120 to białko o czasem wygodnie jest po prostu wypić ta odżywkę tym bardziej jesli komuś zależy na treningu siłowym i na ładnym rzeźbieniu mięśni prawda... Ja jem na śniadanie omleta zwykle obiad kura lub ryba i jakieś warzywa a i tak muszę wspierać sie odżywka, ja akurat jestem fanka tego, u siebie odkąd je pije zauważyłam duży progres w stosunku do prEd gdy tylko chodziłam na siłownie.
Uwielbiam omlet.Często przed treningiem,na śniadanko zjadam
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 22:04   #78
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: odżywki bialkowe

Ja tez moj ulubiony omlet to na słodko z wiórkami kokosowymi w cieście do tego dorzucam odżywkę jakaś ostatnio malinowa omlet wychodzi pycha na wierzch banany, super sycące śniadanko! Jakoś do owsianki nie mogę sie przekonać cały czas hahaha
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 22:41   #79
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odżywki bialkowe

ja lubię trochę odżywki dodać np. do ciasta marchewkowego (często robię jednoporcjowe na śniadanie*) - nadaje dodatkowo fajnego słodkiego posmaku dzięki temu dodaję znacznie mniej słodzika


* Polecam, bo jest pyszne i pożywne Na 1 porcję potrzeba: 3 białka jaj, 2 żółtka, 30g dowolnej mąki, łyżka odżywki białkowej, 2 marchewki (ok.120g) starte na tarce, pół łyżki kakao, cynamon, przyprawa do piernika, słodzik -> Białka ubijamy na sztywną pianę, a następnie dodajemy pozostaje składniki (można też wrzucić dodatkowo orzechy lub suszone owoce). Dokładnie mieszamy do połączenia się składników. Masę przekładamy do natłuszczonej foremki i wstawiamy do nagrzanego (180st) piekarnika. Pieczemy 30 min.

350kcal / 29B / 12T / 42,5W (z odżywką białkową) 320kcal/ 22B / 12T / 42,5W (bez odżywki białkowej)
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 22:42   #80
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: odżywki bialkowe

Ja polecam fasolowo-bananowe prościutkie, bez maki, wilgotne pycha!!!
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 06:48   #81
Cherelle1940
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: odżywki bialkowe

Jestem przeciwniczką takich specyfików, uważam, ze prawidłowe odżywianie i zdrowa w pełni zbilansowana dieta wystarczą. Wiem,ze to podstawa, dobre i regularne posiłki.
Cherelle1940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 08:21   #82
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: odżywki bialkowe

Taaaaaak jednak jesli pracowałabys 3 dni pod rząd 15 h to tez znalazłabyś czas na to ?? Odżywka nie ma zastępować posiłku tylko pomagać. To nie sterydy haha... I to ze ktoś stosuje białko nie znaczy ze nie je regularnie i dobrze
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 11:07   #83
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odżywki bialkowe

nie ma co się wdawać w takie dyskusje każdy ma swoje zdanie i prawo wyboru, ale widać niektórzy nie potrafią tego uszanować, tym bardziej że było podkreślone że to wątek JAKĄ odżywkę wybrać a nie CZY wybrać
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 11:18   #84
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Cherelle1940 Pokaż wiadomość
Jestem przeciwniczką takich specyfików, uważam, ze prawidłowe odżywianie i zdrowa w pełni zbilansowana dieta wystarczą. Wiem,ze to podstawa, dobre i regularne posiłki.
cały czas o tym samym piszę...
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 11:49   #85
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
ja ćwiczę siłowo w domu więc nie doradzę Ci tak profesjonalnie jak może to zrobić właśnie trener na siłowni najważniejsze, żeby taka osoba pokazała Ci technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń i na bieżąco na początku skorygowała błędy postawy podczas ich wykonywania, bo jak na początku nauczysz się poprawnej techniki to już będziesz poprawnie je potem wykonywała. najgorzej jak ktoś się uczy techniki z filmików w internecie itd, bo często robi ćwiczenia niepoprawnie i potem jak po dłuższym czasie ktoś mu pokazuje błędy to dużo trudniej nauczyć się prawidłowej postawy.

jeśli chodzi u układanie treningów to tu też Ci trener podpowie a jak chcesz ogólnie poczytać na ten temat to polecam ten wpis, który pozwoli osobie początkującej poznać kilka podstawowych zasad

PS pamiętaj, że po treningu siłowym przyjmuje się zarówno białko jak i węglowodany, bez względu na to o której godzinie jest trening a więc odżywka OK, ale do tego jeszcze trzeba jakieś źródło węgli (jeśli zależy Ci na czymś szybkim to np. wafle ryżowe). ja często sobie blenduje/mieszam odzywką z wcześniej ugotowanym ryżem/płatkami ryżowymi i też jest spoko
Dziękuję kochana za wyczerpująca odpowiedź Więc na pewno będę musiała poprosić trenera o pomoc, bo niestety ale ludzie nieumiejętnie wykonujący ćwiczenia mogą sobie niezłego "kuku" narobić Widzisz, ja na redukcji staram się ograniczać węgle. Jadam je max do obiadu. Co jadam "węglowego"? Do śniadania ciemny chlebek z mąki pełnoziarnistej własnej produkcji,płatki owsiane z otrębami; do obiadu ryż basmati, makaron ciemny lub różne kasze. Do zera wyeliminowałam węgle proste.

Cytat:
Napisane przez kalou88 Pokaż wiadomość
Eldorado dokładnie ja teraz jestem na redukcji i jem codziennie kurę albo rybę ale nie jestem zawsze w stanie dostarczyć tyle białka ile trzeba, makro mam takie ze 120 to białko o czasem wygodnie jest po prostu wypić ta odżywkę tym bardziej jesli komuś zależy na treningu siłowym i na ładnym rzeźbieniu mięśni prawda... Ja jem na śniadanie omleta zwykle obiad kura lub ryba i jakieś warzywa a i tak muszę wspierać sie odżywka, ja akurat jestem fanka tego, u siebie odkąd je pije zauważyłam duży progres w stosunku do prEd gdy tylko chodziłam na siłownie.
Co jak co, ale obiadek zawsze do pracy mam i też to jest albo cycek z kury albo rybka. Do tego jak wyżej wspomniałam ryż, makaron albo kasze z dużą ilością surówki
Cytat:
Napisane przez kalou88 Pokaż wiadomość
Ja tez moj ulubiony omlet to na słodko z wiórkami kokosowymi w cieście do tego dorzucam odżywkę jakaś ostatnio malinowa omlet wychodzi pycha na wierzch banany, super sycące śniadanko! Jakoś do owsianki nie mogę sie przekonać cały czas hahaha
Omlet na słodko na śniadanie Ja robię omlet, rozbełtując jajko z bananem, a gotowy smaruję serkiem homo naturalnym, czasem jak mam mega ciśnienie na cukier, to polewam łyżeczką miodu, posypuję wiórkami kokosowymi, płatkami migdałowymi i bakaliami

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
ja lubię trochę odżywki dodać np. do ciasta marchewkowego (często robię jednoporcjowe na śniadanie*) - nadaje dodatkowo fajnego słodkiego posmaku dzięki temu dodaję znacznie mniej słodzika


* Polecam, bo jest pyszne i pożywne Na 1 porcję potrzeba: 3 białka jaj, 2 żółtka, 30g dowolnej mąki, łyżka odżywki białkowej, 2 marchewki (ok.120g) starte na tarce, pół łyżki kakao, cynamon, przyprawa do piernika, słodzik -> Białka ubijamy na sztywną pianę, a następnie dodajemy pozostaje składniki (można też wrzucić dodatkowo orzechy lub suszone owoce). Dokładnie mieszamy do połączenia się składników. Masę przekładamy do natłuszczonej foremki i wstawiamy do nagrzanego (180st) piekarnika. Pieczemy 30 min.

350kcal / 29B / 12T / 42,5W (z odżywką białkową) 320kcal/ 22B / 12T / 42,5W (bez odżywki białkowej)
nic wiecej nie jestem w stanie powiedzieć

Cytat:
Napisane przez kalou88 Pokaż wiadomość
Ja polecam fasolowo-bananowe prościutkie, bez maki, wilgotne pycha!!!
Mmm możesz coś więcej? Jakiś przepisik? Intryguje mnie ta fasola
Cytat:
Napisane przez Cherelle1940 Pokaż wiadomość
Jestem przeciwniczką takich specyfików, uważam, ze prawidłowe odżywianie i zdrowa w pełni zbilansowana dieta wystarczą. Wiem,ze to podstawa, dobre i regularne posiłki.
Jak byś od poniedziałku do piątku w sumie spędziła w domu 40h z czego te min 30h powinnaś przespać, żeby normalnie funkcjonować, to ciekawe czy miałabyś siłę przygotowywać sobie posiłki i kombinować jedzenie, żeby było dietetyczne i zdrowe, czy poszłabyś na łatwiznę robiąc sobie buły, których przygotowanie zajmuje 10min. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


Dzięki dziewczyny za porady i pomysły
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 15:30   #86
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: odżywki bialkowe

Cytat:
Napisane przez Jelizawieta Pokaż wiadomość
Widzisz, ja na redukcji staram się ograniczać węgle. Jadam je max do obiadu. Co jadam "węglowego"? Do śniadania ciemny chlebek z mąki pełnoziarnistej własnej produkcji,płatki owsiane z otrębami; do obiadu ryż basmati, makaron ciemny lub różne kasze. Do zera wyeliminowałam węgle proste.

nie mówię, że masz jeśc dużo węgli tylko że powinnaś ich ilość rozkładać w posiłkach zgodnie z tym jaki to rodzaj posiłku i kiedy masz trening ile jesz węgli dziennie? liczysz w ogóle BTW? ograniczenie węgli to jedno, ale przede wszystkim powinnaś jeść taką ich ilość, która będzie zgodna z Twoim dziennym zapotrzebowaniem. sama jestem na redukcji, umiem układać dietę więc mówię Ci to na podstawie swojej wiedzy w pewnym momencie po prostu nie starcza "zdrowe odżywianie" i dla osiągnięcia lepszych efektów warto być na ścisłej redukcji opartej na indywidualnie dobranym makro.

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2015-05-03 o 15:32
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 23:59   #87
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
odżywki bialkowe

Ciasto fasolowe robię tak blendujesz puszkę fasoli czerwonej z dwoma bananami, ubijam dwa białka jaj na sztywno, dodaje dwa żółtka, miarkę lub dwie odzywki białkowej najlepoej jakiejś czekoladowej (ale bez odzywki tez może być po prostu z ma więcej białka ) jedna lub dwie łyżki kakao, łyżeczkę proszku do pieczenia lub sody no o wszystko razem mieszam z fasola o bananami zblendoeanymi na jednolita masę i do piekarnika ostatnio na tym przepisie wyszło mi pycha robiłam z białkiem orzechowym, ciasto było super wilgotne!!! Nie trzeba dawać cukru bo banan wystarczajaco zasładza jak dla mnie pycha polecam! Zwłaszcza jak ktoś jędzy ma redukcji i ma czasem ochotę na cos słodkiego to to idealna opcja. No i z fasola wiec bogate w białko, takie ciasto idealna opcja przed lub po treningu jak dla mnie
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 06:41   #88
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: odżywki bialkowe

Wejdź na forum sfd/kfd i tam poczytaj jakie najlepiej wybrać. Activlaba odradzam.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 19:04   #89
no.:502068917013
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 56
GG do no.:502068917013
Dot.: Suplementy

Z suplementów to stale: odżywki białkowe, omega3, zma; dodatkowo (zależnie od okresu treningowego): kreatyna, bcaa, beta alanina, (zależnie od pory roku) witamina d, c. Teraz zastanawiam się nad dodatkowym zażywaniem adaptogenów.
no.:502068917013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 09:48   #90
Malfoyy
Raczkowanie
 
Avatar Malfoyy
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 128
Dot.: Suplementy

Jakie odżywki białkowe polecacie? Na co zwracać uwagę przy wyborze?
__________________
WŁOSY
Długość 65 cm
Objętość 8,5 cm
Malfoyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-06 14:24:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.