Jakie odżywki na siłownię? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-31, 16:29   #31
margo98
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 69
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Hej !
Właśnie rozpoczynam treningi na siłowni .. Jakie odżywki są najlepsze ktoś coś poleci?
margo98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-31, 18:21   #32
ZoriQX
Przyczajenie
 
Avatar ZoriQX
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: ze Sląska
Wiadomości: 25
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

na pewno nie kupuj tych bez licencji farmaceutycznej, ponieważ mogą wywoływać stany zatruć czy inne dolegliwości sercowe, Najlepiej kupić te w aptekach
ale nawet one jeśli masz problemy z sercem będziesz się czuć jak byś miała podwyższone ciśnienie. Ogólnie odradzam, lepsze bieganie.

Ale jeśli już chcesz to bierz takie pewne ja korzystam z Thermaline - czuje się po nim jak bym wypił pół litra
ZoriQX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 08:26   #33
myszkamyszkalove
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Na początek coś na pewno wspomagającego organizm. Jednak większy wysłek jest dość sporym obciążeniem dla ciała i otym trzeba pamiętać kochana
myszkamyszkalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-14, 21:35   #34
nathasza89
Przyczajenie
 
Avatar nathasza89
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 10
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Ja stosuje Whey Isolate 90, skład wydaje się być ok. Myślę, że to "czysty" produkt. Jak się mylę to proszę mnie wyprowadzić z błedu, bo jestem na początku drogi do budowania masy mięśniowej Osobiście też uważam, że w przypadku osób, które nie mają wyczerpujących treningów nie ma co dorzucać jakichś "spalaczy". Dla mnie w przypadku supli podstawa to wit. D, omega 3 i wit. C. Po treningu też Ashwaraganda, aby obniżyć kortyzol, a przed treningiem jak się ma mniej energii można strzelić kawuche
nathasza89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-08, 17:11   #35
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Moim zdaniem akurat podejście początkującego co do kupywania odżywek jest zupełnie błędne. Każdy myśli, że odżywki to magiczne środki, dzięki którym będziesz: szczupła, silna i wysportowana. To tak nie działa, odżywki to zaledwie uzupełnienie diety, więc nie ważne ile tego nakupisz, jak dieta + trening kuleje, to nigdzie cie nie to nie zaprowadzi. Najpierw zacznij powoli, ogarnij dietę, trening, potem zobacz czego potrzebujesz - nie wykupuj od razu kilku opakowań bcaa, kilku kilogramów białka i bezużytecznych spalaczy, bazujących głównie na kofeinie.
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 12:46   #36
krystyna69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 10
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

A co sądzicie o suplementach roślinnych? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
krystyna69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 14:01   #37
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez krystyna69 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o suplementach roślinnych? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
Ogólnie roślinne to masz albo uskokajające organizm (ashwa) albo go nakręcającego (kofeina, guarana). Nie spotkałam, albo przynajmniej nie przypominam sobie o takich, które by pomogły w regeneracji (no, może Q10) a w budowaniu mięśni to już w ogóle. Niestety, takie preparaty są pochodzenia odzwierzęcego i to z reguly już przetworzone.

I to co pisze MrsPapuga, na początku swojej przygody ze sportem lepiej się nie faszerować suplementami. Najpierw poznaj możliwości swojego ciała, może się okazać, że sama dieta jest wystarczająca do pożądanych efektów. A jeśli nie, to zobacz w których momentach najbardziej się męczysz - czy przy cardio czy po siłowym. I wtedy dobieraj odpowiednie suple.
Owszem, witaminy jak najbardziej, wzbogaciłabym tylko jeszcze o cynk i wit. z grupy B oraz magnez.
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-18, 09:44   #38
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez Hankaak Pokaż wiadomość
Ogólnie roślinne to masz albo uskokajające organizm (ashwa) albo go nakręcającego (kofeina, guarana). Nie spotkałam, albo przynajmniej nie przypominam sobie o takich, które by pomogły w regeneracji (no, może Q10) a w budowaniu mięśni to już w ogóle. Niestety, takie preparaty są pochodzenia odzwierzęcego i to z reguly już przetworzone.

I to co pisze MrsPapuga, na początku swojej przygody ze sportem lepiej się nie faszerować suplementami. Najpierw poznaj możliwości swojego ciała, może się okazać, że sama dieta jest wystarczająca do pożądanych efektów. A jeśli nie, to zobacz w których momentach najbardziej się męczysz - czy przy cardio czy po siłowym. I wtedy dobieraj odpowiednie suple.
Owszem, witaminy jak najbardziej, wzbogaciłabym tylko jeszcze o cynk i wit. z grupy B oraz magnez.

Jak najbardziej istnieją roślinne (wegańskie) odżywki białkowe.
Tu można podejrzeć np.:
http://veganworkout.org.pl/roslinne-odzywki-bialkowe/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 07:57   #39
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 559
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak najbardziej istnieją roślinne (wegańskie) odżywki białkowe.
Tu można podejrzeć np.:
http://veganworkout.org.pl/roslinne-odzywki-bialkowe/
Tak, wiem, jednak białko roślinne jakby nie patrzeć, jest mniej i trudniej przyswajalne przez organizm oraz ma inny skład aminokwasowy.
__________________
Trenuję siłę woli, gdy mięśnie mówią nie...
Hankaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 08:25   #40
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez Hankaak Pokaż wiadomość
Tak, wiem, jednak białko roślinne jakby nie patrzeć, jest mniej i trudniej przyswajalne przez organizm oraz ma inny skład aminokwasowy.

:/
Nie.

Polecam oglądnąć sobie tą stronę.
I nie, nie jestem wege, i nie sieję propagandy żeby umotywować jakieś swoje wybory.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 09:48   #41
Belet
Rozeznanie
 
Avatar Belet
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 564
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez krystyna69 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o suplementach roślinnych? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
Stosuję białko sojowe od jakichś trzech lat. ActivLabu SoyaPro i poza smakiem nie mam mu nic do zarzucenia.
Nie widzę też różnicy przy suplementacji izolatu sojowego w stosunku do suplementacji izolatu białek zwierzęcych (poza smakiem)
__________________
"(...) bo nieważne co w twym życiu się dzieje
wiem, że człowiek jest lepszym gdy się śmieje(...)"
Belet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-19, 11:13   #42
malaania12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Moim zdaniem dobra dieta bez odżywek
malaania12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-21, 11:19   #43
MrsPapuga
Rozeznanie
 
Avatar MrsPapuga
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 780
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

No tak, izolaty po prostu ulegają lepszemu i szybszemu przyswojeniu, ale nie jest to różnica którą zobaczy ktoś bez dopiętej na 99% miski i treningu
MrsPapuga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 21:24   #44
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Malinko - nie zgadzam się z Tobą. Moje treningi są ciężkie i wyczerpujące. Organizm długo się regeneruje.Czuję wyraźną poprawę jeśli chodzi o regenerację właśnie wówczas gdy stosuję BCAA. Ten suplement bardzo mi służy

Ludzie mają różne organizmy,różną intensywność treningów i różne potrzeby. Nie mozna uogólniać,że coś jest super a coś do bani. Ja zawsze (a ćwiczę siłowo 24 lata,w tm połowę wyczynowo) najlepiej tolerowałam wszelkiej maści aminokwasy,najelpiej działały na mój organizm. Komuś innemu wystarczy samo białko.
Cięzko przy intensywnym treningu na redukcji uzupełnić pełny aminogram by szybciej zregenerować miesnie, wiec uwazam jak najbardziej bcaa mozna brac przed i w trakcie treningu na redu

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

W dni treningowe korzystam z bcaa przed i w trakcie treningu, l-karnityna dla lepszej wydolności i potliwości (jestem na redu FBW). Z rana codziennie omega-3 i probiotyki, jestem na low-carbie. Po treningu banan, 15 minut po izolat lub whey 1,5h pozniej juz normalny posilek. Ale izolat lub białko staram sie tylko w dni treningowe, a w nie-treningowe jednak pozyskiwac bialko z pozywienia
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-13, 14:40   #45
HiAneta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 10
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Cytat:
Napisane przez krystyna69 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o suplementach roślinnych? Możecie podzielić się swoimi doświadczeniami?
Ja stosuję od ok.3 miesięcy Spiroactive ze Spiropharm, to tylko naturalne składniki w tym spirulina - hit superfood, kolagen, chondroityna. Jest spoko bo dodaję do koktajlu na 2 sniadanie i nie musze łykać kapsułek. No i ma super skład, bo od dłuższego czasu zauważyłam, że zaczynają boleć mnie kolana, teraz nie jest jakoś świetnie ale widzę różnicę.
HiAneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 07:31   #46
wuyaszek
Przyczajenie
 
Avatar wuyaszek
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Moim zdaniem jeśli nie masz odpowiedniej zbilansowanej diety nie ma co brać suplementów. One są jedynie uzupełnieniem !!! Więc zanim zaczniesz chodzić na siłownie zacznij od kuchni. Bo dieta to 70 % sukcesu do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.
wuyaszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 22:39   #47
trenerpersonalnykatowice
Przyczajenie
 
Avatar trenerpersonalnykatowice
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 4
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Istnieje na rynku sporo spalaczy tłuszczu, większość to termogeniki. Tak jak koleżanka wyżej wspomniała to tylko uzupełnienie a i stosować raczej zalecałbym ostrożnie. Dieta - low carb najlepiej jeśli chodzi o spalanie tłuszczu + trening siłowy + cardio najlepiej w wersji interwałowej (tzw. HIIT)
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
trenerpersonalnykatowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 20:32   #48
RenaCz
Przyczajenie
 
Avatar RenaCz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 18
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Przede wszystkim zacznij od zmiany diety na zdrowszą, po co Ci odżywki jeśli nie trzymasz w pełni diety? To tylko wyrzucanie pieniędzy.
Jak już się wdrożysz i naprawdę poczujesz że potrzebujesz odżywki białkowej to ja osobiście mogę polecić Extensor izolat 97 - czyste białko, bez tego całego syfu smakowego albo białko wegańskie np. konopii.
Zaprszam Cię również na mojego bloga, na pewno znajdziesz tam inspiracje
__________________
Zapraszam na:stylowoizdrowo.pl
RenaCz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-02, 16:55   #49
clareblondi
clare-blondi
 
Avatar clareblondi
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 17
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

ja stosuję białko Biogenix

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez margo98 Pokaż wiadomość
Hej !
Właśnie rozpoczynam treningi na siłowni .. Jakie odżywki są najlepsze ktoś coś poleci?
polecam białko Biogenix, więcej o białku poczytasz u mnie na profilu #EnglishAndFitnessCoach
clareblondi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-29, 14:05   #50
dchudy91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 9
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

w dni treningu zażywam HMB, Taurynę, Creatinę, a po treningu BCAA. Nie stać mnie na wartościowsze odżywki. Te, które mam mnie wystarczają.
dchudy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-04, 17:19   #51
Mercisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Ja tam ćwiczę regularnie już od roku (udane postanowienie noworoczne ) i jestem zdania, że nie warto faszerować się niepotrzebną chemią. Fakt, na początku było mi trochę ciężej i kusiło by łyknąć jakąś magiczną pigułkę, ale się przemogłam i teraz nie mam żadnych problemów na siłowni, ani zdrowotnych
Mercisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-27, 15:31   #52
moniaczka678
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 14
Dot.: Jakie odżywki na siłownię?

Co do odżywek to zależy co chcemy osiągnąć czy chcemy redukować tkankę tłuszczową czy może chcemy przybrać na masie ale z takich podstawowych odżywek to się sprawdzają:
Kreatyna, Białko, BCAA i oczywiście nie można zapomnieć o suplementacji Witamin oraz innych minerałów magnezu,potasu itp.
Jednak nic nie zastąpi nam zdrowego odżywiania i racjonalnej diety!
moniaczka678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 11:41   #53
KlaudiaCz5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 14
Dot.: Jakie odżywki na siłownie?

Osobiście polecam białko z Olimpu, najlepiej smakuje mi kokosowe ) Wszystkie inne białka które miałam brzydły mi przed końcem opakowania, a to jest bardzo smaczne.
KlaudiaCz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-29 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.