Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-18, 07:22   #1
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Question

Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....?


No właśnie jak w temacie.
Mam dość mocno przetłuszczającą się cerę (dodam, że mam 31 na karku, ale podobno nieźle się trzymam) - mieszaną w kierunku tłustej. Używam dobrych kosmetyków, a i tak około 10 rano błyszczę się dość mocno i muszę użyć bibułki matującej. Mam drobne wypryski, przebarwienia (następstwo nieświadomości w kwestii hormony+opalanie). Przez długi czas używałam filtrów z Iwostinu (najlepiej się u mnie sprawdzały), ale niedawno odstawiłam hormony...
I jakoś tak samo wyszło, że od jakiegoś tygodnia nie używam kremu na dzień, a na noc FlavoC forte na zmiane z serum Clinique. W dzień wyglądam duuuużo lepiej, cera nie przetłuszcza sie tak bardzo, i oczywiście nie mam jej absolutnie ściągniętej.
Czy nieużywanie kremu na dzień może mieć jakieś negatywne skutki dla cery...?
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 07:55   #2
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....?

Od strony laika wygląda to tak, że warto używać kremu na dzień, choćby lekko nawilżającego. Chroni w jakimś stopniu przed tymi wszystkimi zanieczyszczeniami, wiatrem i słońcem (kremy z większymi filtrami).
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 11:47   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....?

Póki jesteś młoda nie widzisz róznicy, ale za jakiś czas dostrzeżesz zmiany w wyglądzie cery. Po porstu nie każdy krem każdemu pasuje, może to równiez być kwestia nieodpowiedniego oczyszczania twarzy, np. zbyt ciepła woda do zmywania żelu.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:03   #4
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....?

[quote=angy;11032411]I jakoś tak samo wyszło, że od jakiegoś tygodnia nie używam kremu na dzień, quote]
hmm a ja w ogóle nie używam kremu na dzień mam też świecącą sie strasznie cerę, mieszaną z zaskórnikami, błyszczę się jak tylko dojdę do pracy, gdybym używała kremu na dzień to mój makijaż nie utrzymałby sie w ogóle. chyba że bym trafiła na krem-ideał, w co wątpie...
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:21   #5
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....?

Wg mnie powinnas uzywac kremu. Po pierwsze dlatego, ze skora potrzebuje ochrony. Po 2- krem pod oczy-to koniecznie w Twoim wieku- nawilzajacy. Wbrew pozorom skora wokol oczu szybko sie wysusza i powstaja zmarszczki. Ja mam 20 lat i cere mieszana. Stosowalam lekkie kremy i skora wokol oczy tak mi sie przesuszyla, ze zrobily mi sie zmarszczki! Teraz jak doglebnie ja nawilzylam to sie rozprostowaly ale wtedy to byl koszmar Po 3- gruczoly jesli nie maja odpowiedniego nawilzenia pracuja ze zdwojona sila. Moze je przesuszylas i teraz sie bronia-same natluszczaja skore. Mysle, ze powinnas stosowac na noc krem bardziej odzywczy-na cala twarz i koniecznie pod oczy. Na dzien na pewno znajdziesz jakis fajny krem-zel. Jest duzy wybor szczegolnie u Clinique. Tam znajdziesz wersje dla tlustej skory (lekki zel) prawie w kazdym kremie. Wystaczy, ze beda oznaczone dla skory o typie 3 lub 4. Jesli zaczniesz pozadnie nawilzac skore na pewno w przyszlosci Ci sie odwdzieczy. Mysle ze nawet niedlugo (miesiac-dwa?) bo gruczoly przyzwyczaja sie do nawilzenia i same nie beda tyle produkowaly. Poza tym dobry fluid i puder matujacy i bedzie git
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 13:26   #6
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....?

[quote=bybella;11037019]
Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
I jakoś tak samo wyszło, że od jakiegoś tygodnia nie używam kremu na dzień, quote]
hmm a ja w ogóle nie używam kremu na dzień mam też świecącą sie strasznie cerę, mieszaną z zaskórnikami, błyszczę się jak tylko dojdę do pracy, gdybym używała kremu na dzień to mój makijaż nie utrzymałby sie w ogóle. chyba że bym trafiła na krem-ideał, w co wątpie...
Jak dla mnie to jest wina po 1- zlego oczyszczania i wlasnie braku nawilzenia. Ja nie mam wcale az tak mocno przetluszczajacej sie skory. W strefie T mam tlusta a na policzkach sucha. Ale jesli nie umyje rano twarzy woda i zelem, nie oczyszcze tonikiem i nie naloze kremu to wygladam jakbym sie smalcem posmarowala- po prostu organizm sam wytwarza to czego ja nie mialam ochoty nalozyc. Po prostu broni sie przed zanieczyszczeniem, wiatrem i przesuszeniem.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 14:51   #7
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....?

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
No właśnie jak w temacie.
Mam dość mocno przetłuszczającą się cerę (dodam, że mam 31 na karku, ale podobno nieźle się trzymam) - mieszaną w kierunku tłustej. Używam dobrych kosmetyków, a i tak około 10 rano błyszczę się dość mocno i muszę użyć bibułki matującej. Mam drobne wypryski, przebarwienia (następstwo nieświadomości w kwestii hormony+opalanie). Przez długi czas używałam filtrów z Iwostinu (najlepiej się u mnie sprawdzały), ale niedawno odstawiłam hormony...
I jakoś tak samo wyszło, że od jakiegoś tygodnia nie używam kremu na dzień, a na noc FlavoC forte na zmiane z serum Clinique. W dzień wyglądam duuuużo lepiej, cera nie przetłuszcza sie tak bardzo, i oczywiście nie mam jej absolutnie ściągniętej.
Czy nieużywanie kremu na dzień może mieć jakieś negatywne skutki dla cery...?

wyjdz na ta pogode nago.
zresztą Ty wychodzisz na taką pogodę prawie naga ( teraz mowie o twarzy). pewnie sie malujesz? to tak jakby sie ubrac w miare przyzwoicie ale zapomniec o bieliznie.

jesli uzywasz 'dobrych kosmetykow', ktore sie u Ciebie nie sprawdzaja, to wniosek jest prosty -dla Ciebie nie sa dobre musisz szukac dalej
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 18:56   #8
MySoul695718
Raczkowanie
 
Avatar MySoul695718
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 250
Dot.: Dziwne pytanie: Czy używanie kremu na dzień jest konieczne....?

ja tez mam przetłuszczajaąca sie cere i nie bylam przekonana co do kremów do twarzy ale potem zmieniłam zdanie wraz ze zmiana kremu na delikatny i lekki który pomógł mojej cerze jest bardziej odżywiona i świeżej wygląda jak chcesz to możesz kupić krem o lekkiej konsystencji albo taki matujący napewno znajdziesz jakiś odpowiedni dla ciebie
__________________
Najważniejsza jest ta miłość,
którą czujemy w sobie i dajemy bezwarunkowo
i bezinteresownie innym,
a nie ta którą chcielibyśmy dostać od innych.
MySoul695718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.