Skóra trądzikowa a podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-24, 22:26   #1
6648cdc5ef444cf45c3e83d50430bff370882b2e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2
Exclamation

Skóra trądzikowa a podkład


Od wielu lat leczę trądzik, który nie chce zejść (mimo używania Tretinexu, po dwóch miesiącach wrócił) - znajduje się na całej twarzy, szczególnie czoło, nos, a także ostatnio w okolicach ust. Mam więc duży problem z dobraniem podkładu - musi być naprawdę dobrze kryjący, ale jednocześnie nie powinien zapychać porów - ostatnio używałam Maybelline Affinitone - oprócz tego, że widać było wszystkie skórki to i jeszcze gorzej zepsuł mi cerę. Proszę więc o pomoc - jaki podkład (cena do ok.100zł.) nie zepsuje mi jeszcze bardziej twarzy i dobrze ukryje wykwity?
Proszę o pomoc
6648cdc5ef444cf45c3e83d50430bff370882b2e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 23:14   #2
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Skóra trądzikowa a podkład

Przy bardzo mocnym trądziku przetestowałam całe mnóstwo podkładów - osobiście polecam dwa: Toleriane La Roche Posay (jest dość drogi, ale bardzo wydajny) oraz Pharmaceris F, fluid intensywnie kryjący ( świetny na zimę). Makijażystki polecają również Dermablend - podkładu nie miałam okazji wypróbować, ale mam korektor i jestem średnio zadowolona. U Ciebie może się też sprawdzić Pan Stik Max Factora - albo używany jako podkład, albo jako korektor. Jeśli masz trochę lżejszy trądzik, dobry jest też podkład Bourjois Healthy Mix (lżejszy) i Max Factor Smooth Effect ( ten mocniej kryje), a zmiany trądzikowe miejscowo traktować kryjącymi korektorami.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 12:25   #3
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Skóra trądzikowa a podkład

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Przy bardzo mocnym trądziku przetestowałam całe mnóstwo podkładów - osobiście polecam dwa: Toleriane La Roche Posay (jest dość drogi, ale bardzo wydajny) oraz Pharmaceris F, fluid intensywnie kryjący ( świetny na zimę). Makijażystki polecają również Dermablend - podkładu nie miałam okazji wypróbować, ale mam korektor i jestem średnio zadowolona. U Ciebie może się też sprawdzić Pan Stik Max Factora - albo używany jako podkład, albo jako korektor. Jeśli masz trochę lżejszy trądzik, dobry jest też podkład Bourjois Healthy Mix (lżejszy) i Max Factor Smooth Effect ( ten mocniej kryje), a zmiany trądzikowe miejscowo traktować kryjącymi korektorami.
Pan Stik polecam tylko i wyłącznie jako korektor. Też mam cerę trądzikową i jako podkład zdecydowanie się on nie nadaje. Sama szukam kryjącego i matującego podkładu. Ostatnio wszystko spływa mi z twarzy w błyskawicznym tempie
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:25   #4
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Skóra trądzikowa a podkład

Z tych niezapychających, to chyba Toleriane najmniej powoduje świecenie. Ja akurat nie potrzebuję dużego matu w podkładzie, stosuję puder na wykończenie - za wiele nie pomogę przy podkładach matujących.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 13:27   #5
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Skóra trądzikowa a podkład

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Z tych niezapychających, to chyba Toleriane najmniej powoduje świecenie. Ja akurat nie potrzebuję dużego matu w podkładzie, stosuję puder na wykończenie - za wiele nie pomogę przy podkładach matujących.
Dziękuję za podpowiedź
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:44.