STOP ! trądzikowi .. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-11, 08:24   #1
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97

STOP ! trądzikowi ..


Mam pewnie problem , otóż moja cera ostatnio bardzo się pogorszyła, i nie chcąc czekać aż się że tak powiem rozszaleje poleciałam do dermatologa . Pani doktor niestety nie podeszła do sprawy zbyt poważnie i nie oglądając nawet mojej twarzy przepisała maść o której jej mowiłam ,że w żadnym stopniu mi nie pomagała tylko powodowała wysyp ; / ona mi na to ,że nie możliwe że to od tego i jesli wczesniej mi nie pomogło to teraz powinno bo to bardzo dobry lek , ale wygląda na to że nie koniecznie ;/ W moim miescie niema niestety dobrego dermatologa i postanowiłam leczyć się na własną rękę bo chyba nie mam innego wyjscia , i teraz moje pytanie ; postanowiłam isc do kosmetyczki na czyszczenie twarzy bo to mi pomagało wczesniej, i chcę się wybrać do lekarza ale juz rodzinnego a nie dermatologa , żeby wypisał mi zineryt bo to tez kiedys miałam i bardzo m ipomogło ( raz przepisała mi go wlasnie ta pani dermatolog , ale teraz stwierdziła że niema takiej potrzeby kiedy ją o niego poprosiłam ) i zastanawiam się co zrobić w pierwszej kolejności , iść wyczyścić to świństwo i pozniej zacząć używać zinerytu , czy najpierw podleczyć skórę tym środkiem a pozniej wybrac się na czyszczenie ?

Edytowane przez Juuras
Czas edycji: 2012-04-11 o 08:25
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 09:40   #2
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

Moim zdaniem powinnaś zmienić dermatologa.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 13:39   #3
karolinkakrs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 23
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

Zależy też jakie to są krostki ,bo ja na poczatku jak dostałam krostek jakies 4 miesiące tamu tez po nieudanej wizycie u pani dermatolog postanowiłam ,że wybiorę się do kosmetyczki.I powiem Ci ,że było jeszcze gorzej.Bo mi sie rozniosło , aczkolwiek nie mówię tego po to ,że akurat tak ma byc .Bo może ta kosmetyczka moja po prostu źle wyonała zabieg i dlatego tak się stało a nie inaczej. W każdym bądź razie moja buzia była gorsza .Potem po kosmetyczce sama się leczyłam BIOCHEMIA URODY no troszkę pomogło ale nie do końca ,później zmieniłam dermatologa i przszłam przez maśc DUAC która zrobiła mi z buzi skorupę.
Moim zdaniem od samego poczatku trzeba trafic na bardzo dobrego dermatologa , takiego który na serio zna sie na rzeczy .Bo taki lekarz od tak a jest ich wielu nic nie pomoże , co najwyżej przepisze książkowo dany lek , masc i to wszystko i rób człowieku sobie .

U mnie skończyło się na testach alergicznych a zaznaczam ze nigdy nie byłam na nic uczulona i okazało się ze mam nietolerancje laktozy , i zadne maści nie pomagały , wystarczyło ograniczyc produkty spozywane .
karolinkakrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 15:22   #4
Libba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

Ja bym się na Twoim miejscu dobrze zastanowiła zanim miałabym iść do kosmetyczki.. Taka wizyta może spowodować dodatkowe podrażnienia na twarzy, co tylko pogorszy stan cery. Najpierw pomyśl o swojej diecie, bo to od niej się wszystko zaczyna. Pij duużo wody mineralnej, najlepiej zrezygnuj z innych napoi. Ja bym Ci jeszcze doradziła porzucenie w diabły tych wszystkich kosmetyków. Wiem, że to odważne, ale w gruncie rzeczy to one mogą być wszystkiemu winne. Tak np. było u mnie. Odstawiłam tą chemię i było o wiele lepiej. Zrób tak: myj twarz raz dziennie żelem wraz z przegotowaną wodą.. i to wszystko. Żadnych kremów, maści, peelingów, itp. NIC. Przynajmniej spróbuj
Życzę Ci powodzenia, ale przede wszystkim się nie przejmuj. Na pewno nie jest aż tak źle, a jak coś, to od czego są podkłady? Zawsze da się to jakoś ukryć
Pozdrawiam
Libba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 22:57   #5
Juuras
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 97
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

Dziękuję wam dziewczyny za pomoc ; ) co do zmiany dermatologa to jak juz wspomniałam w moim miescie niema dobrego specjalisty takze wolę nie ryzykowac , a jesli chodzi o kosmetyczkę to byłam juz kiedyś na dwóch takich zabiegach i przyznam,że poprawa była , nic w moim przypadku się nie pogorszyło , no oprócz tego że moja twarz przez pewien czas była podrażniona . Wiem ,że dieta pełni ważną rolę w walce z trądzikiem ale kazda z nas raczej wie ,że trudno odmówić sobie słodkości .. Kupiłam wczoraj zineryt , mam zamiar poużywać go przez jakiś tydzien żeby trochę uspokoić zwłaszcza czoło bo z nim mam największy problem, i udać się do kosmetyczki . Po tym wszystkim postaram się pić duzo wody tak jak wspomniała Libba i ograniczyć te słodkości , a jesli chodzi o odstawienie chmi typu kremy zele ,to myslę że to narazie nie mozliwe , poniewaz na codzien uzywam podkładu przy którym żel i krem są niezbędne ; (
Juuras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 13:42   #6
karolinkakrs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 23
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

No to jest uz Twoja decyzja . Ja Cię na prawdę rozumie bo sama przez to przechodziłam , dzisiaj w nocy znowu mi wyskoczyło mnóstwo niespodzianek , także ręce opadają . Dieta jest bardzo ważna , ja jedynie co odstawiłam to słodycze ale nie całkiem ran na miesiac pozwalam sobie na coś , no i produkty mleczne :zółte sery , twarozki , mleko , kefiry bo zauwazyłam ,że po nich mam gorzej . Ale czasami człowieka naleci i co??!! no i się zje coś czego nie powinno się jesc. Pomaludku dojdziemy może jakoś do ładu z tym .
Ja np jak umyje buzię to muszę miec jakis krem , bo nawet jak myję kostka myjacą o pH 5.5 to i tak w niektórych miejscach ta buzia wymga nawilżenia . No i czasami własnie kremem sie załatwie niestety , bo mnie zapcha i tak w kółko Dzisiaj sobie kupiłam maseczkę , tak wiem ,że może kombinuję ale jak widzę napis zwalcza tradzik to nawet się nie zastnawiam. Maseczka nazywa się : dermo pHarma maska kompres 4D , podobno ma działać na te osobniki po pierwszym użyciu -juz widze jak giną -od razu przychodzi mi na mysl reklama domestosa jak gina te bakterie Założe sobie ją dzisiaj i zdam relację czy coś zadziałała.Jak zadziała to teżwstawię zdjęcie jak wygląda .
karolinkakrs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 20:28   #7
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

Oj oj oj, moja droga po pierwsze odradzam proszenie lekarza rodzinnego o lek, który powinien przepisać Ci dermatolog. Wiem, że bardzo szybko chciałabyś pozbyć się niedoskonałości, jednak leczenie się na własną rękę to spore ryzyko. Skoro Twój dermatolog nie podchodzi do sprawy zbyt poważnie powinnaś to zmienić i to szybko. Przejedź się może do innego miasta, najlepiej jakiegoś większego w pobliżu Twojego i tam, najlepiej wcześniej w Internecie znajdzie dobrego lekarza, polecanego przez dziewczyny. Wiem, że to do tego lepszego lekarza może trudno będzie się dostać, jednak jeśli ma on pomóc to warto poczekać. A na razie sama spróbuj nie narażać swojej cery na zbytnie tortury. Nie ma co przesadzać z dawką kosmetyków. Wiem po sobie, że to raczej nie pomaga. Ja zainwestowałam w kosmetyki proste i służą mi: mydło siarkowe i krem Bambino. Nie chcę Ci niczego polecać, bowiem każdy reaguje inaczej na kosmetyki i należy samemu odnaleźć te najlepsze dla siebie. Ale nie przemęczaj twarzy. Staraj się nakładać podkłady (jeśli ich potrzebujesz) dobrej jakości, poczytaj sobie opinie na ich temat. Koniecznie rób dobry demakijaż, taki porządny. Spokojnie, ona wróci do normy. Wszystko się powoli uspokoi. Ja też byłam się załamana, nie chciało mi się wychodzić z domu, także doskonale wiem jak trądzik zmienia podejście. Życzę powodzenia w walce z trądzikiem ;]
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 11:24   #8
Libba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

Zgadzam się z Khadaki. Poza tym mogłabyś spróbować bardziej naturalnych sposobów, np. maseczki. Wiem, że łatwo jest skusić się na obietnice producenta i kupić jakąś w drogerii, ale spróbuj sama zrobić sobie maseczkę. Ja ostatnio wypróbowałam maseczkę z jajka. Użyłam samego żółtka i jestem po prostu zachwycona. Robisz ją wedle własnej zachcianki, bo możesz coś jeszcze dorzucić, a możesz z samego jajka ( tak jak ja ). Słyszałam, że żółtko nawilża, a białko matuje, więc to już zależy jaki efekt chcesz uzyskać . Wymieszałam je troszkę i nałożyłam na twarz. Pozostawiłam na 20 minut i zmyłam. Zmywa się okropnie trudno, ale najpierw radzę zmyć je ciepłą wodą, a później przemyć buźkę zimną. Efekt murowany. Spróbuj. Ja jeszcze niebawem mam zamiar położyć sobie miód na twarz. Słyszałam, że efekt jest równie powalający
Libba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 17:06   #9
Klaudia_aa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

Moim zdaniem idz do kosmetyczki na oczyszczanie a potem tym czyms posmaruj i nie chodz do dermatologa bo to debile ;0 moja kolezanka byla u dermatologa i jej zakazal wyciskac pryszczy a ja sb wyciskam i mam czysta cere a mialam straszna a ona teraz dostalam grozlicy skory przez to czy cos i ma takie fioletowe blizny na twarzy powodzenia u dermatologa)
Klaudia_aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 17:19   #10
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: STOP ! trądzikowi ..

Tez polecam dobra diete, duzo wody oraz snu (w czasie snu nasza skora sie regeneruje, więc dajmy jej na to czas). Pota tym odstaw te wszystki kosmetyki drogeryjne. Jezeli juz chcesz czegos od tego dermatologa to idz po recepte na Epiduo ale nie sluchaj calej resztu, kt ma do powiedzenia bo oni i tak na niczym sie nie znaja i czesto robia wiecej szkody niz pozytku.
Stosuj kosmetyki jak najbardziej naturalne, bez SLS, Parafiny, Parabenow itd. I glowa do gory!
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.