Tragedia po solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-11, 20:26   #1
ayumi15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17

Tragedia po solarium


Dziewczyny błagam pomocy!
3-4 godziny temu jak co roku postanowiłam odwiedzić solarium. 10 minut na najsłabsze lampy. Nie używałam żadnego balsamu ale na moim ciele pojawiły się oparzone placki! rozumiem gdybym cała była czerwona ale nie! (patrz. foto) mam czerwone placki! na myśl o tym,że one zrobią się brązowe na tle białego ciała robi mi się słabo...będę wyglądać jak krowa z reklamy łaciatego

Pytanie nr 1
Co z tym robić ? jak potem wyrównać?

Pytanie nr 2

Czy to może być wina solarium? Jestem wściekła i zastanawiam się czy robić awanturę w salonie jutro...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (76,1 KB, 254 załadowań)
ayumi15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:39   #2
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Tragedia po solarium

przyjmujesz jakieś leki?antykoncepcja? suplementy diety?
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:43   #3
ayumi15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Tragedia po solarium

No właśnie nic.
Od kosmetyków również to nie może być
ayumi15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:50   #4
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Tragedia po solarium

hmm to bardzo dziwna sprawa... może lampy były niesprawne
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:52   #5
ayumi15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Tragedia po solarium

/wydaje mi się,że gdyby któraś była niesprawna byłabym w paski nie ? rzadko chodzę na solarium i się nie znam nie wiem tylko co z tym teraz zrobić
ayumi15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:55   #6
Katka_krk
Rozeznanie
 
Avatar Katka_krk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 550
Dot.: Tragedia po solarium

a odczuwasz jakies pieczenie?swędzenie?
__________________

Katka_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 20:57   #7
ayumi15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Tragedia po solarium

W czerwonych miejscach bardziej pieczenie raczej nie jest to reakcja alergiczna ponieważ zwykle alergia u mnie objawia się suchymi plamami
ayumi15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-11, 20:58   #8
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomości: 874
Dot.: Tragedia po solarium

Do dermatologa z tym wybierz się jak najszybciej!
Jeśli lampy długie były niesprawne to nie opaliłoby cię, albo tak jak piszesz mogłabyś mieć paski. Może poparzyły cię lampy na twarz, bo jeśli filtr był uszkodzony może coś takiego zdarzyć. Inna możliwość to jakiś kosmetyk użyłaś,który pod wpływem UV tak działa , albo zjadłaś lub wypiłaś coś co było fotouczulające.
__________________
'Nauczyć się czegoś można wszędzie. Dlaczego więc i nie tutaj?'






Edytowane przez alcon
Czas edycji: 2012-07-11 o 21:20
alcon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:05   #9
ayumi15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Tragedia po solarium

Cytat:
Napisane przez alcon Pokaż wiadomość
Do dermatologa z tym wybierz jak najszybciej!
Jeśli lampy długie były niesprawne to nie opaliłoby cię, albo tak jak piszesz mogłabyś mieć paski. Może poparzyły cię lampy na twarz, bo jeśli filtr był uszkodzony może coś takiego zdarzyć. Inna możliwość to jakiś kosmetyk użyłaś,który pod wpływem UV tak działa , albo zjadłaś lub wypiłaś coś co było fotouczulające.
Twarz na szczęscie jest bez zmian balsamów do ciała używam jak mi się przypomni ( a ostatnio gdzieś się przypomnieć nie chciało) a jeśli chodzi i jedzenie i picie -> woda mineralna , gotowana pierś z kurczaka i sałata (dieta)

więc już nie wiem co mi jest... pech?
ayumi15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:09   #10
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Tragedia po solarium

Sugeruję dermatologa. A doraźnie okład z jogurtu naturalnego. Istnieje tez szansa, że jogurt pomoże szybko i obejdzie się bez lekarza - bardzo skutecznie działa na poparzenia. I na przyszłość odpuść sobie solarium - ani to zdrowe ani opalenizna z solarium ładna
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-11, 21:12   #11
ayumi15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Tragedia po solarium

Cytat:
Napisane przez kagga Pokaż wiadomość
Sugeruję dermatologa. A doraźnie okład z jogurtu naturalnego. Istnieje tez szansa, że jogurt pomoże szybko i obejdzie się bez lekarza - bardzo skutecznie działa na poparzenia. I na przyszłość odpuść sobie solarium - ani to zdrowe ani opalenizna z solarium ładna

Na solarium chodzę 1 raz do roku jak wstęp do jakiekolwiek wyjścia na słońce wtedy po prostu nie bierze / brało mnie na świnke to nasze polskie słoneczko

Ale teraz to chyba nigdzie się nie pokaże

chyba ,że da się to jakoś później wyrównać....
ayumi15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-12, 09:09   #12
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Tragedia po solarium

to wygląda jakbyś się miejscowo spociła i ten pot się ugotował. Widziałam już coś takiego u mojego eksa. Jemu zbladło, zeszło i nie został nawet ślad.
Myślę, że do bani chłodzenie było albo za długo leżałaś. Pechowe łóżko jakieś.
Ale ja nie potępiam takiego wstępnego podkładu przed słońcem, bo uważam, że lepiej jest skórę zahartować np przed wyjazdem niż cały czas smarować grubo filtrami i unikać słońca, to jest dosyć trudne i upierdliwe...
Ale opalanko przy tak jasnej karnacji powinno się zaczynać od naprawdę minimalnych dawek. Ja sama zaczynam od 3 minut i kończę na max10 a ostatnio 7. Po solarium nie kąpię się, czekam aż skóra dojdzie do siebie, a przed opalaniem zawsze dokładnie się smaruję balsamem dobieranym pod moją karnację ale nie by przyspieszyć tylko chronić i nawilżać.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 11:14   #13
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Tragedia po solarium

Idz z tym do dermatologa, bo moze przejdzie samo, moze nie, a moze sie znowu kiedys powtorzy. Na pewno nie bierzesz nic fotouczulajacego? jakies herbatki ziolowe? Jakies specyfiki na odchudzanie? kosmetyki naturalne do ciala?

A co do 'przygotowania skory", przeciez solarium emituje glownie UVA, wiec nie wplywa na produkcje melaniny w skorze, tylko aktywuje te ktora juz mamy w naskorku (?)- nie wiem jak dokladnie sie to odbywa bo mnie ten temat nie pasjonuje. W kazdym razie nie jest to taka 'prawdziwa' opalenizna jak pod wplywem UVB, wiec to jest mit , ze solar przygowuje do opalania na sloncu
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 12:09   #14
Katrinnnn
Raczkowanie
 
Avatar Katrinnnn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 393
Dot.: Tragedia po solarium

Masakra masz to! Wybierz się do dermatologa ja radzą Ci dziewczyny
__________________
Zapraszam na mój kanał na YOUTUBE

https://www.youtube.com/channel/UCCl..._as=subscriber

To dopiero początek, jeśli Ci się spodoba zostaw łapkę w górę i daj suba

Katrinnnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 16:19   #15
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Tragedia po solarium

1. Solarium nie przygotowuje do słońca, bo to są dwa różne promieniowania.... ale to szczegół
2. Leki hormonalne, fotouczulające, zioła???? Musiałaś coś brać... niemożliwe żeby taka reakcja pojawiła się sama z siebie
3. Powinnaś iść do dermatologa aby to wyjaśnić, bo wygląda dość nieciekawie, dziwię się że ze strachu nie pobiegłaś do lekarza tego samego dnia

Alantan, maść z wit A, Avene Cold Cream zanim pójdziesz do lekarza.
Najlepiej niech Ci to zbada po tym takim "wizjerem" co sie patrzy xd

Aha i na koniec pytanie:
Skoro masz bladą cerę, opalasz się na różowo, wiesz że produkujesz bardzo mało ochronnej melaniny - CZEMU POSZŁAŚ NA 10 minut? A nie np na 3, potem 5, a potem na 10 ?
I skoro wiesz, że tej melaniny masz mało, to po co wogóle solarium skoro i tak się nie opalisz?
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 17:11   #16
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: Tragedia po solarium

U mnie solarium na wstępie lata pomagało w pewnym sensie zachować kontrolę nad efektami kontaktu ze słońcem - to chyba najlepsze określenie.
Solarium mogłam kontrolować, słońca nie. Zauważyłam, że po kilku krótkich solariach skóra nie reaguje poparzeniem gdy wyszłam na słońce. Pojawiło się co najwyżej zaróżowienie i zbrązowienie (lekkie).
Aktualnie nie chodzę na solarium i nie zawsze pamiętam o filtrach przed wyjściem z domu i w efekcie byłam już kilka razy poparzona. Wystarczy mi 30 minut spaceru by wieczorem odczuwać skutki :/
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 07:00   #17
ayumi15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 17
Dot.: Tragedia po solarium



Do lekarza poszłam a ten w śmiech

Po dokładnych oględzinach stwierdził,że brązowe placki występują wyłącznie na wystających powierzchniach tj. żebra, obojczyki, miednica, kolana i zalecił na przyszłość ,że jak mam już iść na solarium to na stojące

Cytat:
Ale opalanko przy tak jasnej karnacji powinno się zaczynać od naprawdę minimalnych dawek. Ja sama zaczynam od 3 minut i kończę na max10 a ostatnio 7. Po solarium nie kąpię się, czekam aż skóra dojdzie do siebie, a przed opalaniem zawsze dokładnie się smaruję balsamem dobieranym pod moją karnację ale nie by przyspieszyć tylko chronić i nawilżać.
Zawsze zaczynałam od 8 min jednak tym razem poradziłam się kosmetyczki, która stwierdziła,że mają bardzo słabe lampy -.-

Cytat:
1. Solarium nie przygotowuje do słońca, bo to są dwa różne promieniowania.... ale to szczegół
2. Leki hormonalne, fotouczulające, zioła???? Musiałaś coś brać... niemożliwe żeby taka reakcja pojawiła się sama z siebie
jednak, kiedy już się lekko zbrązowie to nie opalam się później na różowo i nie mam poparzonych ramion to też szczegół

Jak już wspomniałam nie łykam leków, antykoncepcji tego typu również nie używam a zioła piję tylko kiedy brzuch mnie boli
Cytat:
U mnie solarium na wstępie lata pomagało w pewnym sensie zachować kontrolę nad efektami kontaktu ze słońcem - to chyba najlepsze określenie.
Solarium mogłam kontrolować, słońca nie. Zauważyłam, że po kilku krótkich solariach skóra nie reaguje poparzeniem gdy wyszłam na słońce. Pojawiło się co najwyżej zaróżowienie i zbrązowienie (lekkie).
Aktualnie nie chodzę na solarium i nie zawsze pamiętam o filtrach przed wyjściem z domu i w efekcie byłam już kilka razy poparzona. Wystarczy mi 30 minut spaceru by wieczorem odczuwać skutki :/
u mnie dokładnie to samo



Aktualnie robie za krowe z reklamy łaciatego i staram się zrównać balsamami brązującymi ponieważ to co było czerwone ma teraz piękny odcień brązu
ayumi15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 14:04   #18
InkaNovinka
Raczkowanie
 
Avatar InkaNovinka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: R-m
Wiadomości: 121
Dot.: Tragedia po solarium

Kup sobie panthenol, taki w piance. Łagodzi objawy poparzenia.
__________________
Jestem odpowiedzialna za to, co powiedziałam, nie za to, co zrozumiałaś.

Edytowane przez InkaNovinka
Czas edycji: 2012-07-18 o 14:06
InkaNovinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.