opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. zdjęcia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-27, 17:30   #1
thetruemayhem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9

opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. zdjęcia


otóż mam 16 lat i ogromy problem.
byłabym bardzo ładną dziewczyną gdyby nie moje okropne powieki, które są opadnięte jak tylko się da. gdy zamknę oko mam wszystko zrolowane. skóra w tym miejscu jest zwiotczała, wstrętna. często powieki te puchną... wyglądam przez to tragicznie. moja twarz jest smutna, naburmuszona, jakbym była zła. nic nie przeszkadza mi aż tak bardzo jak to żaden makijaż nie pomaga, więc proszę mi tu nie mówić o makijażu. poza tym w makijażu całe życie się nie chodzi. chciałabym kiedyś wyjechać ze znajomymi czy nocować u kogoś, a nie mogę, bo przez te powieki wyglądam ohydnie. :/ wiem, że było masę takich wątków, ale żadnej pomocy nie uzyskałam. na operację plastyczną mnie nie stać. a NFZ wątpie aby to zrefundował, chociaż przyznam, że przez te powieki widzę gorzej, jak wezmę brwi do góry widzę jaśniej i więcej. :/ nie wiem do kogo mam się z tym zwrócić. kremy powodują u mnie puchnięcie powiek, ale jak na razie tylko jednego próbowałam. kupiłam sobie teraz tasiemki na powieki, które mają je podnieść, ale przecież nie będę ciągle w nich chodzić :/ poza tym powieki bardzo mi się przetłuszczają przez co będą się odklejać... chce mi się płakać przez to. co ja mam robić?! nie zaakceptuję tego... wszystkie moje defekty potrafiłam zaakceptować, ale tego nie umiem. a co jak ostro schudnę? z 10 kg? byłoby chociaż trochę lepiej? nie wiem co mam juz zrobic... ktos tak ma? ;(
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1o.jpg (84,9 KB, 128 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2o.jpg (69,8 KB, 114 załadowań)
thetruemayhem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 17:52   #2
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

Ja też mam opadające powieki, ale u mnie to troche inaczej wygląda. Nie pisać o makijażu? Patrząc na zdjęcia to chyba jednak pisać....zrezygnuj z kredki i wszelkich ciemnych cieni na calej długości górnej powieki, bo wtedy jeszcze gorzej się wygląda. Ja rysuje kreskę mniej więcej do połowy i jest taka delikatnie roztarta.
Poza jakimiś trikami makijażowymi raczej nic z tym nie zrobisz (jeżeli już wyklucza się operację plastyczną).
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 09:12   #3
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

Cytat:
Napisane przez thetruemayhem Pokaż wiadomość
otóż mam 16 lat i ogromy problem.
byłabym bardzo ładną dziewczyną gdyby nie moje okropne powieki, które są opadnięte jak tylko się da. gdy zamknę oko mam wszystko zrolowane. skóra w tym miejscu jest zwiotczała, wstrętna. często powieki te puchną... wyglądam przez to tragicznie. moja twarz jest smutna, naburmuszona, jakbym była zła. nic nie przeszkadza mi aż tak bardzo jak to żaden makijaż nie pomaga, więc proszę mi tu nie mówić o makijażu. poza tym w makijażu całe życie się nie chodzi. chciałabym kiedyś wyjechać ze znajomymi czy nocować u kogoś, a nie mogę, bo przez te powieki wyglądam ohydnie. :/ wiem, że było masę takich wątków, ale żadnej pomocy nie uzyskałam. na operację plastyczną mnie nie stać. a NFZ wątpie aby to zrefundował, chociaż przyznam, że przez te powieki widzę gorzej, jak wezmę brwi do góry widzę jaśniej i więcej. :/ nie wiem do kogo mam się z tym zwrócić. kremy powodują u mnie puchnięcie powiek, ale jak na razie tylko jednego próbowałam. kupiłam sobie teraz tasiemki na powieki, które mają je podnieść, ale przecież nie będę ciągle w nich chodzić :/ poza tym powieki bardzo mi się przetłuszczają przez co będą się odklejać... chce mi się płakać przez to. co ja mam robić?! nie zaakceptuję tego... wszystkie moje defekty potrafiłam zaakceptować, ale tego nie umiem. a co jak ostro schudnę? z 10 kg? byłoby chociaż trochę lepiej? nie wiem co mam juz zrobic... ktos tak ma? ;(
Kochana, mam dokładnie taki problem z powiekami, tyle że ja mam zdecydowanie więcej lat od Ciebie tak więc zapewniam Cię, że jeśli nie chcesz tego korygować chirurgicznie to na pewno należy się z tym defektem zaprzyjaźnić
Po pierwsze sprawdź tarczycę, taki efekt lubi być przy niedoczynności tarczycy a w okresach zbierania wody (PMS) on się nasila.
Po drugie zmień makijaż, ja przetestowałam różne sposoby i wiem, że najlepiej wyglądają moje powieki jak ruchoma część powieki jest jaśniejsza, przy czym zewnętrzna jej część jest przyciemniona i tu jak napisała moja poprzedniczka, nie na zasadzie kreski, tylko roztarcia, natomiast na tę część między powieką ruchomą a brwią nakładam cień ciemniejszy, aczkolwiek bez przesady, wtedy ta powieka optycznie robi się bardziej płaska, jest po prostu mniej widoczna.
To co Ty masz na powiekach na zdjęciu też wypróbowałam i niestety właśnie wtedy powieki wydają mi się najcięższe.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 14:15   #4
emilia0508
królikoholiczka
 
Avatar emilia0508
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: S-k
Wiadomości: 7 624
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

ja też mam opadające powieki i dokładnie tak jak dziewczyny piszą-roztarcie i jaśniejszy cień optycznie podniosą powieki... spróbuj z innym makijażem... jeśli go dobrze wykonasz to zdziałasz cuda, powodzenia
__________________
ZAKOCHAJ SIĘ W USZACH PO USZY
NIE KUPUJ
ADOTUJ







Reading gives us someplace to go when we have to stay where we are
emilia0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-28, 19:20   #5
KlusiaKlusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 159
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

jak długo je tak masz?
jak to nie jest od dziecka radze zbadać nerki.
KlusiaKlusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 15:17   #6
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

Jeśli puchną to może masz na coś uczulenie? Mi na obrzęk pomagają okłady, np. z rumianku. Możesz też wypróbować delikatne uciskanie, czyli drenaż limfatyczny. Opadających powiek tym nie zlikwidujesz, taka twoja natura i już ale złagodzisz efekt pozbywając się opuchlizny.
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:53   #7
Koko00
Przyczajenie
 
Avatar Koko00
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 29
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

thetruemayhem! masz piękne oczy. może zacznij od przemywania chłodną wodą, stosowania żelowych opasek w postaci żelu na powieki [np. na noc]. Chłód dobrze wpływa na naprężenie i napięcie skóry. dodatkowo jakieś kremy lub żele pod oczy, liftingujące specyfiki na powieki. Popytaj pań w aptekach i drogeriach o próbki takich preparatów.
Koko00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 20:19   #8
juspil
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 16
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

nie wyglądasz wcale tak źle jak sądzisz, zmień sposób malowania bo w takim makijażu to nawet miss Polonia nie wyglądałaby atrakcyjnie. Zaakceptuj swój wygląd, w życiu będziesz miała o wiele większe problemy i z perspektywy czasu zrozumiesz, że to była błahostka. Radziłabym Ci mocniej tuszować rzęsy i używać tuszu unoszącego i pogrubiającego je, dzięki czemu wzrok patrzących koncentrowałby się na nich. pozdrawiam
juspil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 14:01   #9
thetruemayhem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

bardzo wam dziękuję za rady! rzeczywiście mam coś z nerkami. a nad niedoczynnością tarczycy też się właśnie zastanawiam. jaki tusz mi radzicie? bo właśnie szukam jakiegoś bardzo wydłużającego i pogrubiającego, ale nic nie mogę znaleźć do jakiego lekarza się z tym mogę udać?
thetruemayhem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 23:31   #10
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: opadające, puchnące nabrzmiałe powieki... sprawa indywidualna, proszę o radę. z

Cytat:
Napisane przez thetruemayhem Pokaż wiadomość
bardzo wam dziękuję za rady! rzeczywiście mam coś z nerkami. a nad niedoczynnością tarczycy też się właśnie zastanawiam. jaki tusz mi radzicie? bo właśnie szukam jakiegoś bardzo wydłużającego i pogrubiającego, ale nic nie mogę znaleźć do jakiego lekarza się z tym mogę udać?
Polecam ten tusz, od lat maluję nim rzęsy, właściwie w makijaż to właśnie rzęsy podkreślam najmocniej.
Mascara Double Extension Technologie Beauty Tubes (czerwona tuba).

Przede wszystkim zgłoś się do internisty i poproś o skierowanie do urologa i endokrynologa, ten pierwszy od nerek, ten drugi od chorób tarczycy
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.