Czy wiecie co to ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-27, 22:32   #1
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218

Czy wiecie co to ?


Cztery dni temu pojawiła mi się wysypka na udach, pod kolanami, trochę na łydkach oraz na rękach od łokcia pod pachy. Strasznie swędzi. Od kilku dni łykam wapno oraz zyrtec a także smaruje nogi sudocrem. Na razie nic nie pomaga. Najgorsze jest to że niestety nie mam jak udać się do lekarza a tym bardziej do dermatologa bo tu takowych nie ma. Może znacie jakiś antybiotyk albo inne lekarstwo na to świństwo. Załączam fotki - plizzz powiedzcie co to jest.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wysypka1.jpg (34,8 KB, 143 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wysypka2.jpg (37,7 KB, 104 załadowań)
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 08:32   #2
Benek23
Zakorzenienie
 
Avatar Benek23
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 870
Dot.: Czy wiecie co to ?

Radziłabym Ci abyś jednak poszła z tym do lekarza. Skoro masz to w kilku miejscach na ciele,skoro swędzi i nie pomaga to ,co stosujesz. To może być jakieś uczulenie albo choroba skóry.
Benek23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 08:59   #3
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Czy wiecie co to ?

Dziekuje za odpowiedz jednak mam prblem bo lekarza a przynajmniej dobrego w okolicy brak - jestem za granica w Irlandii a tutaj lekarzy przynajmniej dobrych brak moze w Dublinie ale to kawl drogi stad. Musze sobie poradzic z tym sama - najgorsze jest ze jakies 2 miesiacetemu tez sie pojawilo ale doslownie na 3 dni, a teraz to juz od jakis 6 dni i nie mam pojecia od czego - nigdy nie mialam problemow ze skora, nawet podczas dorastania nie mialam zadnych wypryskow na twarzy nie moiwac juz o udach buuu. Czy ktos mi pomoze ??
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 15:51   #4
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Czy wiecie co to ?

Jezeli zacznie Ci sie to łuszczyc, to bedzie to łupiez różowy Żyberta(jakos inaczej to się pisze) . Miałam coś bardzo podobnego dokładnie rok temu. To wyglada okropnie, ale to nic groźnego. Podobno ma się to raz w życiu, a pojawia sie w chwili osłabienia ogólnego organizmu. Nie chce Cie straszyc, ale ja meczyłam się z tym ok.2-3 msc zanim całkowicie znikło. Postaraj się nie drapac, z tego co czytałam to dobrze to pielegnujesz. Mi lekarz przepisał jakiś krem , który uzywa sie na pupy niemowlaków troche pomogło. Na pocieszenie dodam, że omija ta wysypka twarz, szyję. Ja miałam najgorzej na udach, brzuchu (tu wygladałam jak trędowata) trochę na dekolcie i ramionach. Skóra głowy tez mnie swedziała. Jeżeli masz to o czym pisze to musisz zacisnąc zęby i jakos to przetrwac. Nie jest zaraźliwe dla innych osób. Wyglada tragicznie, ale lekarz stwierdził że na wygladzie strach się konczy
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 15:57   #5
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Czy wiecie co to ?

No i nie ma na to żadnych tabletek ani antybiotyków o które pytasz. Musisz tylko dobrze nawilżać, może ewentualnie jakies witaminki. Blizn ta wysypka tez nie zostawia po sobie. No ale tak jak pisałam, nie jestem pewna czy masz to co i ja miałam. Jeżeli na prawde nie możesz udac sie do zadnego lekarza to wrzuć fotki za jakis czas, to może porównam czy to jest to samo. a może to tylko zwykłe uczulenie, może zmieniłaś jakis żel pod pysznic czy cos. No nie wiem , ale nie martw sie, na pewno niedługo przejdzie
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 16:30   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: Czy wiecie co to ?

a golilas nogi i pachy maszynką?
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 18:38   #7
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Czy wiecie co to ?

anetka_m - bardzo bardzo dziekuje mam nadzieje ze to jest to o czym moiwsz - bo szperam caly czas na necie i nic podobnego nie znalazlam tkze nadal stosuje to co stosowalam i mam nadzieje ze to i zejdzie - najgorsze jest to swedzenie i trzeba uwazac zeby zbyt obcislych rzeczy nie nosic bo az boli . Jeszcze raz dzieki za zainteresowanie - Buzka
Emilia1 - tak od kilku ladnych latek gole nogi i pachy zyletka ale uda raczej zadko bo tam nie mam prawie wloskow.
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-28, 19:33   #8
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Dot.: Czy wiecie co to ?

Pamietam, że ja tez odczuwałam dyskomfort przy noszeniu bardziej obcisłych spodni. Zmieniłam na ten czas dzinsy na spodnie materiałowe, bo dosłownie czułam się jakby miało mi tam to wszytko popekać. Jeżeli z tej wysypki zrobią sie taki łuszczące plamki, placki czy jak to nazwac to pewnie będzie to ten łupież różowy o którym wczesniej Ci napisałam. Oczywiście pellingi i wszelkiego rodzaju gąbki masujące musisz teraz odstawić, żeby nie zaoignić tych miejsc, ale to juz pewnie odruchowo zrobiłas Ciesze się,że mogłam pomóc
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 20:08   #9
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: Czy wiecie co to ?

no robia sie takie plamki zluszczajace wiec przypuszczalnie to jest to. Jeszcze raz DZIEKUJE teraz tylko czekac by ustapilo ...
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-29, 14:27   #10
*cassandra*
Przyczajenie
 
Avatar *cassandra*
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 22
Dot.: Czy wiecie co to ?

Nie wygląda mi to na łupież różowy Gilberta, chyba, że to zdjęcie przekłamuje.
*cassandra* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 21:10   #11
alaya 33
Raczkowanie
 
Avatar alaya 33
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 284
Dot.: Czy wiecie co to ?

A ja miałam rok temu właśnie wysypkę taką- bez twarzy i nóg i po 3 tyg. sama zeszła jak powiedziała pani dermatolog i stwierdziła że to na pewno ten łupież Gilberta... i cooo??? teraz mnie znów obsypało i zastanawiam się czy rzeczywiście to można mieć raz w życiu. bardzo swędzi całe ciało. nic nie zmieniałam z kosmetyków i proszków, golenie tez odpada wiec nie wiem. jestem załamana bo jeśli to może wracać to marny mój los
__________________

alaya 33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.