henna naturalna na rzęsy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-14, 09:51   #1
-=marta=-
Przyczajenie
 
Avatar -=marta=-
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8

henna naturalna na rzęsy


Ostatnio kupiłam na www.naturo.pl proszek z naturalnej henny (indigofera tinctoria) który barwi włosy na czarno, jednak rzęs nie zabarwił. Na wizażu przeczytałam, że można pofarbować brwi i rzęsy henną naturalną bądź syntetyczną. Czy ktoś orientuje się gdzie można kupić naturalną hennę do brwi i rzęs? Byłabym bardzo wdzięczna
-=marta=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 15:24   #2
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Pytaj w sklepach kosmetycznych i drogeriach. Ja w domu farbuję sobie brwi henną krakowskiej firmy o nazwie "KAMA". Jestem bardzo zadololona, swietnie łapie brwi i rzęsy.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 18:21   #3
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Ja raz farbowałam brwi i rzęsy henną, nie pamiętam nazwy, kolor ciemny brąz. Bardzo ładnie podkreślał oczy. Szkoda, że nie można uzyskać jaśniejszych odcieni.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 18:35   #4
paulina88
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar paulina88
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1
Dot.: henna naturalna na rzęsy

nio wlasnie popytaj w sklepach kosmetycznych, na pewno tam ja dostaniesz. Ja farbowalam sobie rzesy czarna henna i wyszly super
paulina88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 19:52   #5
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Pytaj w sklepach kosmetycznych i drogeriach. Ja w domu farbuję sobie brwi henną krakowskiej firmy o nazwie "KAMA". Jestem bardzo zadololona, swietnie łapie brwi i rzęsy.
Ja za swoją płaciłam 2,60 zł. Starcza mi na dwa razy, a po jednym "hennowaniu się" henna trzyma się u mnie ok. 4 tygodnie.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:16   #6
krechaa2003
BAN stały
 
Avatar krechaa2003
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Jeszcze nie korzystałam z henny, ale mam zamiar zacząć
słyszałam, że od częstego nakładania rzęsy potem są jaśniejsze i słabsze.. czy to prawda?
krechaa2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:19   #7
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez krechaa2003
Jeszcze nie korzystałam z henny, ale mam zamiar zacząć
słyszałam, że od częstego nakładania rzęsy potem są jaśniejsze i słabsze.. czy to prawda?
No niestety, ale to prawda. Poza tym po tuszu dzieję się to samo.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-16, 20:22   #8
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez krechaa2003
słyszałam, że od częstego nakładania rzęsy potem są jaśniejsze i słabsze.. czy to prawda?
To chyba nie tyle od henny, ile od wody utlenionej, z którą się ją rozrabia
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:35   #9
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez primavera
To chyba nie tyle od henny, ile od wody utlenionej, z którą się ją rozrabia
Masz rację. A czy w tuszach do rzęs teżjest woda utleniona? Bo mnie po nich też rzęsy jaśnieją
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:40   #10
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Masz rację. A czy w tuszach do rzęs teżjest woda utleniona? Bo mnie po nich też rzęsy jaśnieją
O tym to już nie mam pojęcia, ale jakoś snie wydaje mi się...
Trzeba zobaczyć na skład
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 20:43   #11
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez primavera
O tym to już nie mam pojęcia, ale jakoś snie wydaje mi się...
Trzeba zobaczyć na skład
Dzięki za radę
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 15:22   #12
-=marta=-
Przyczajenie
 
Avatar -=marta=-
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez Alchemiczka :D
Pytaj w sklepach kosmetycznych i drogeriach. Ja w domu farbuję sobie brwi henną krakowskiej firmy o nazwie "KAMA". Jestem bardzo zadololona, swietnie łapie brwi i rzęsy.
Alchemiczko rozumiem, że jest to henna naturalna (bo o taką mi chodzi), byłam na ich stronie internetowej www.henna.pl i nie było tam żadnej wzmianki o tym, że jest to henna naturalna. pozdrowienia
-=marta=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 17:11   #13
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez -=marta=-
Alchemiczko rozumiem, że jest to henna naturalna (bo o taką mi chodzi), byłam na ich stronie internetowej www.henna.pl i nie było tam żadnej wzmianki o tym, że jest to henna naturalna. pozdrowienia
Moja to jest chyba ta z numerem 5. Z tym, ze ja w sklepie kosmetycznym płacę za nią nie 1,35 tylko 2,60 zł. Niestety na tej maleńkiej fiolce nie jest napisane ile mam ml. Szczerze powiedziawszy nie wiem czym się różni w uzytkowaniu henna systetyczna od naturalnej. Nie mam pojęcia jaka jest ta, ale używam ją już jakiś czas i jestem zadowolona. Najlepiej to zadzwoń jeden z numerów telefonu, które podane są na tej stronie www.henna.pl Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 15:16   #14
-=marta=-
Przyczajenie
 
Avatar -=marta=-
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Więc jestem zainteresowana henną naturalną z tego powodu, że chemiczna powoduje podrażnienia, łzawienie i przekrwienie oczu, ale nawet gdyby tego nie powodowała zawiera toluenodiaminy. W zależności od barwnika henna naturalna jest uzyskiwana z krzewu Lawsomia Inermis (który barwi na kolor w tonacji czerwieni). Dla uzyskania czerni stosuje się Indigofera Tinctoria; dla brązu odpowiedni mieszankę (firma Urtekram). Jednak interesuje mnie produkt z henny naturalnej do barwienia brwi i rzęs nie włosów. Skoro można z naturalnej henny robić tatuaże zabarwi ona też rzęsy gdyż do zabarwienia skóry jest potrzebny silniejszy proszek. Pozdrawiam
-=marta=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 18:51   #15
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez -=marta=-
Więc jestem zainteresowana henną naturalną z tego powodu, że chemiczna powoduje podrażnienia, łzawienie i przekrwienie oczu, ale nawet gdyby tego nie powodowała zawiera toluenodiaminy. W zależności od barwnika henna naturalna jest uzyskiwana z krzewu Lawsomia Inermis (który barwi na kolor w tonacji czerwieni). Dla uzyskania czerni stosuje się Indigofera Tinctoria; dla brązu odpowiedni mieszankę (firma Urtekram). Jednak interesuje mnie produkt z henny naturalnej do barwienia brwi i rzęs nie włosów. Skoro można z naturalnej henny robić tatuaże zabarwi ona też rzęsy gdyż do zabarwienia skóry jest potrzebny silniejszy proszek. Pozdrawiam
Ok, rozumiem. Wiem co to jest toluen i kojarzę też terez wzór toluenodiaminy. Toluen to bardzo żraca substancja. Moja znajoma ma koleżankę, której na studiach toluen "wyżarł dziurkę w nodze" (niechcacy spadło jej kilka kropel do buta. Na szczęście rana sie zagoiła, ale podobno wygladało to okropnie. Toluenodiaminy to pochodne toluenu, czyli zapewne mają podobne właściwości. Henna KAMA, którą stosuję, nie zrobiła mi nic złego, czyli to jest chyba henna naturalna. Jednak nie jestem pewna na 100%.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 20:59   #16
NesHi
Raczkowanie
 
Avatar NesHi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: gdzież na płd:)
Wiadomości: 102
GG do NesHi
Dot.: henna naturalna na rzęsy

a ja tez mam pytanko jesli moge
nakłaacie na rzęski dodatkowo jakąś odżywke...żeby je wzmocnić? albo coś w tym stylu
bo ja też zamierzam sobie henną zafarbować..ale jakos sie boję, że mi doszczętnie wypadną
No i jak henne na rzęsy nakładacie? starą szczoteczką z tuszu?
i jak długo ją trzymacie...bo nie mam pojęcia...a nie chce żeby mi rzęsy spaliło (jesli to możliwe w ogóle)
NesHi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 15:52   #17
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Hennę na rzęsy robiłam tylko 4 razy, potem przestałam. Stwierdziłam, z etylko niepotrzebnie obciąża mi rzęsy, skoro i tak musze je malowac tuszem. Nakładałam szczoteczka od tuzu

Jeśli chodzi o odżywkę to stosuję codziennie 2 razy dziennie. Rano jako baza pod tusz oraz wieczorem po demakijażu. Pomimo codziennego stosowania tuszu, moje rzęsy są mocne i nie wypadają. Łatwiej się też podkręcają. Obecnie stosuję tą odżywkę Pierra Rene: http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=469 Gdy raz zdradziłam ją z inną, moje rzęsy bardzo szybko straciły swoją dobrą kondycję. Na poczatku miała na KWC prawie wszystkie oceny po ***** gwiazdek. Potem jednak wiele osób zaczęło dawac niskie oceny, ponieważ podobno odżywka ta nie działa, a czasami wręcz szkodziła. Zastanawiam się, czy może producent majstrował coś przy składzie, poniewaz to dziwne, by tak dobry produkt pogorszył się z dnia na dzień. U mnie jak na razie nadal spisuje się bardzo dobrze
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 20:24   #18
-=marta=-
Przyczajenie
 
Avatar -=marta=-
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: henna naturalna na rzęsy

OK, w porządku jednak wydaje mi się, że większość z tych produktów to henny syntetyczne-nawet nie wiem czy jest sens pytać w drogerii czy hurtowniach kosmetycznych, bo wydaje mi się, że większość kobiet nie ma takich wygórowanych wymagań żeby henna naturalna miała szansę stać się produktem masowym. W każdym razie dzięki za wszystkie sugestie. Pomyślałam też, że może trzeba taką hennę po prostu CZYMŚ KONKRETNYM rozrobić, nie wodą, a będzie łapała silniej-nie wiem...
-=marta=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 13:05   #19
Kasiek85
Raczkowanie
 
Avatar Kasiek85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 263
Dot.: henna naturalna na rzęsy

hej dziewczyny..ja robie sobie brwi brązową henną z Kamy, ale czy nadaje się ona do rzęs czy musi być jakaś specjalna? bo słyszałam, że po takiej oczy pieką i troszke się obawiam czy mi oczu nie wypali na mojej pisze tylko do brwi i nie wiem czy na rzęsy tez mogę
Kasiek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-21, 15:19   #20
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez -=marta=-
OK, w porządku jednak wydaje mi się, że większość z tych produktów to henny syntetyczne-nawet nie wiem czy jest sens pytać w drogerii czy hurtowniach kosmetycznych, bo wydaje mi się, że większość kobiet nie ma takich wygórowanych wymagań żeby henna naturalna miała szansę stać się produktem masowym. W każdym razie dzięki za wszystkie sugestie. Pomyślałam też, że może trzeba taką hennę po prostu CZYMŚ KONKRETNYM rozrobić, nie wodą, a będzie łapała silniej-nie wiem...
Ja rozrabiam wodą utlenioną 3%, poniewaz tak się powinno robić. Dzięki temu henna potem utrzymuje się na rzęsach. Nie wiem w czym jeszcze możnaby rozrabiać hennę, dzięki czemu trzymałaby się potem na rzesach, te 3-4 tygodnie.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-21, 22:06   #21
-=marta=-
Przyczajenie
 
Avatar -=marta=-
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Alchemiczko nie dzwoniłam do tej Kamy, ale skoro uważasz, że to powinna być henna naturalna to można to przeczytać na pudełeczku - skład mówi sam za siebie, ale piszesz, że hennę robiłaś tylko 4x, więc może już nie pamiętasz, albo nie zwróciłaś uwagi na skład. Po prostu sądzę, że jedną osobę może uczulać, inną nie. Jeżeli chodzi o toluen, to jest to bardzo mała dawka, ale gdybym mogła pofarbować rzęsy bez pieczenia oczu i mozolnego zmywania ze skóry byłabym wdzięczna. Ja oczywiście rozrabiałam henny syntetyczne np. Delia wodą utlenioną, ale cholera wie co by mi wyszło na rzęsach gdybym dodała do tego proszku który mam (tzn. tego sproszkowanego "krzaka" do włosów) wody utlenionej-może zielone rzęsy. Na jakiejś stronie o hennie do tatuażu przeczytałam, że sprzedaje się płyn do henny (pewnie w którym się ją rozrabia). Mieszkam w Toruniu więc mogę mieć kłopoty z dostaniem tej Kamy. Narazie spróbuję z tym proszkiem który kupiłam i z wodą utlenioną-no nie mam wyjścia, bo dość dużo kosztował. Jeżeli ktoś jednak miałby taką informację o tym czym się ROZRABIA PROSZEK Z NATURALNEJ HENNY ŻEBY LEPIEJ ŁAPAŁA RZĘSY-bardzo proszę o zauważenie mnie i informację.
-=marta=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-22, 08:18   #22
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez -=marta=-
Alchemiczko nie dzwoniłam do tej Kamy, ale skoro uważasz, że to powinna być henna naturalna to można to przeczytać na pudełeczku - skład mówi sam za siebie, ale piszesz, że hennę robiłaś tylko 4x, więc może już nie pamiętasz, albo nie zwróciłaś uwagi na skład. Po prostu sądzę, że jedną osobę może uczulać, inną nie. Jeżeli chodzi o toluen, to jest to bardzo mała dawka, ale gdybym mogła pofarbować rzęsy bez pieczenia oczu i mozolnego zmywania ze skóry byłabym wdzięczna. Ja oczywiście rozrabiałam henny syntetyczne np. Delia wodą utlenioną, ale cholera wie co by mi wyszło na rzęsach gdybym dodała do tego proszku który mam (tzn. tego sproszkowanego "krzaka" do włosów) wody utlenionej-może zielone rzęsy. Na jakiejś stronie o hennie do tatuażu przeczytałam, że sprzedaje się płyn do henny (pewnie w którym się ją rozrabia). Mieszkam w Toruniu więc mogę mieć kłopoty z dostaniem tej Kamy. Narazie spróbuję z tym proszkiem który kupiłam i z wodą utlenioną-no nie mam wyjścia, bo dość dużo kosztował. Jeżeli ktoś jednak miałby taką informację o tym czym się ROZRABIA PROSZEK Z NATURALNEJ HENNY ŻEBY LEPIEJ ŁAPAŁA RZĘSY-bardzo proszę o zauważenie mnie i informację.
Oto skład z fiolki: p-fenylenodiamina, farina.

p oznacza pozycję para w pierścieniu, czyli pozycję 1,4 (p-fenylenodiamina można nazwać inaczej 1,4-fenylenodiamina i wyjdzie na to samo).

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 08:59   #23
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Chcę sobie pofarbować rzęsy na wakacje (morze, plaża itd )eby nie musieć ich już malować. Nigdy tego nie robiłam wcześniej i z tego co tu przeczytałam to jedyne czego mam sie obawiać to osłabienia kondycji rzęs.. i pieczenia przy nakładaniu henny tak? Tzn. Jak ją już nałożę to będą mnie oczy piekły? Po jakim czasie i czym ją zmyć (w ogóle się ją zmywa? czy tylko zbiera nadmiar?)? Mam piwne oczy - lepiej kupić hennę ciemnobrązową czy czarną (chciałam czarną ale nie wiem czy nie będzie to sztucznie wyglądało)?
I jeszcze jedno - czy mozna pofarbować tylko rzęsy na górnej powiece? Bo te na dolnej mam dosyć długie, rzadko je maluję, boję się że ich pofarbowanie czy pomalowanie podkreśli sińce pod oczami (taka natura :/) - i nie chcę wyglądać komicznie z takimi nienaturalnie długimi dolnymi rzęsami..
Pozdrawiam
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 10:04   #24
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez skimos
Chcę sobie pofarbować rzęsy na wakacje (morze, plaża itd )eby nie musieć ich już malować. Nigdy tego nie robiłam wcześniej i z tego co tu przeczytałam to jedyne czego mam sie obawiać to osłabienia kondycji rzęs.. i pieczenia przy nakładaniu henny tak? Tzn. Jak ją już nałożę to będą mnie oczy piekły? Po jakim czasie i czym ją zmyć (w ogóle się ją zmywa? czy tylko zbiera nadmiar?)? Mam piwne oczy - lepiej kupić hennę ciemnobrązową czy czarną (chciałam czarną ale nie wiem czy nie będzie to sztucznie wyglądało)?
I jeszcze jedno - czy mozna pofarbować tylko rzęsy na górnej powiece? Bo te na dolnej mam dosyć długie, rzadko je maluję, boję się że ich pofarbowanie czy pomalowanie podkreśli sińce pod oczami (taka natura :/) - i nie chcę wyglądać komicznie z takimi nienaturalnie długimi dolnymi rzęsami..
Pozdrawiam
Wybór koloru:
Na rzesy polecam czarny kolor (ewentualnie na brwi ciemnobrazowy, by nie postarzać twarzy czarnymi brawiami). Czarne rzęsy będą wygladały naturalnie z piwnymi oczętami

Ewentualne "szkody":
Częste hennowanie rzęs źle wpływa na ich kondycję, więc przydałaby się jakaś odżywka. Może być gotowa i kupiona w sklepie, lub też możesz smarować rzęsy olejkiem rycynowym. U mnie w aptece kosztuje 2,50 zł w plastikowej buletce trochę mniejszej od wody utlenionej.
Jeszcze jedno, henna lubi rozjaśniać rzęsy.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 10:26   #25
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez skimos
Chcę sobie pofarbować rzęsy na wakacje (morze, plaża itd )eby nie musieć ich już malować. Nigdy tego nie robiłam wcześniej i z tego co tu przeczytałam to jedyne czego mam sie obawiać to osłabienia kondycji rzęs.. i pieczenia przy nakładaniu henny tak? Tzn. Jak ją już nałożę to będą mnie oczy piekły? Po jakim czasie i czym ją zmyć (w ogóle się ją zmywa? czy tylko zbiera nadmiar?)? Mam piwne oczy - lepiej kupić hennę ciemnobrązową czy czarną (chciałam czarną ale nie wiem czy nie będzie to sztucznie wyglądało)?
I jeszcze jedno - czy mozna pofarbować tylko rzęsy na górnej powiece? Bo te na dolnej mam dosyć długie, rzadko je maluję, boję się że ich pofarbowanie czy pomalowanie podkreśli sińce pod oczami (taka natura :/) - i nie chcę wyglądać komicznie z takimi nienaturalnie długimi dolnymi rzęsami..
Pozdrawiam
Jeśli nigdy jeszcze nie miałaś robionej henny- to na ten pierwszy raz polecam ci wybranie się do kosmetyczki, w końcu te ok 10 zł to nie aż taki majatek, a przynajmniej podpatrzysz ją, co i jak robi

Polecam ci hennę brązową na brwi i czarną na rzęsy;
Przy nakładaniu nie piecze- no chyba że otworzysz oczy mając na nich hennę,
Na rzęsy nakładasz hennę przy zamkniętych oczach- wiec dolne rzęsy też się zafarbują
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 10:29   #26
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez primavera
Jeśli nigdy jeszcze nie miałaś robionej henny- to na ten pierwszy raz polecam ci wybranie się do kosmetyczki, w końcu te ok 10 zł to nie aż taki majatek, a przynajmniej podpatrzysz ją, co i jak robi

Polecam ci hennę brązową na brwi i czarną na rzęsy
To jest bardzo dobry pomysł
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 07:36   #27
skimos
Zakorzenienie
 
Avatar skimos
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 5 414
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Dzięki dziewczyny za rady No, chyba jednak na ten pierwszy raz wybiorę się do kosmetyczki żeby podpatrzeć co i jak a potem - świat nalezy do mnie Dzięki jeszcze raz
__________________
Bzium Bzium i Tadam!


skimos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 11:22   #28
rudzielec76
Przyczajenie
 
Avatar rudzielec76
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 12
Dot.: henna naturalna na rzęsy

jak to sie dzieje ze henna zrobiona przez kosmetyczke trzyma mi sie ze 3 tygodnie a zrobiona przeze mnie z 4% woda utleniona trzyma mi sie raptem pare dni. czy w salonach kosmetycznych maja jakas lepsza ta henne czy cu?
rudzielec76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:18   #29
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Smile Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez skimos
Dzięki dziewczyny za rady No, chyba jednak na ten pierwszy raz wybiorę się do kosmetyczki żeby podpatrzeć co i jak a potem - świat nalezy do mnie Dzięki jeszcze raz
Rozsądna decyzja.
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 13:21   #30
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: henna naturalna na rzęsy

Cytat:
Napisane przez rudzielec76
jak to sie dzieje ze henna zrobiona przez kosmetyczke trzyma mi sie ze 3 tygodnie a zrobiona przeze mnie z 4% woda utleniona trzyma mi sie raptem pare dni. czy w salonach kosmetycznych maja jakas lepsza ta henne czy cu?
Po pierwsze do rozrobienia henny używa się wody 3%, a nie 4%. Po drugie zależy też jak dużo nakładasz jej na brwi i jak długo trzymasz. Mnie osobiscie henna robiona u kosmetyczki trzyam się 3 tygodnie, zaś robiona samodzielnie w domu 4 tygodnie (a czasem jak zaszaleję to nawet 5 ). I niewazne czy robiona w solanie czy też samodzielnie, zawsze przez pierwsze dwa dni straszę brwiami
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:13.