łączenie kosmetyków róznych firm - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-01, 13:58   #1
kasssandra
Raczkowanie
 
Avatar kasssandra
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164

łączenie kosmetyków róznych firm


Witam,mam pytanko o żele do mycia twarzy a konkretnie o Oceanic Young.Mam zamiar go wypróbować i ciekawa jestem czy można go łączyć z kosmetykami innych firm..np kremem matującym erisa lub tonikiem anty Daxa?Czy nie wystąpią jakieś interakcje?
Był już na forum wątek o używaniu kosmetyków jednej firmy bądz jednej serii.A ja lubie je mieszać,boje się tylko o efekty bo skóre mam dość wrażliwą.Na co więc zwracać szczególną uwagę przy czytaniu składu kosmetyków tak aby nie zrobić sobie krzywdy?.Może któraś z was bedzie wstanie mi pomóc,pozdrawiam .
__________________
All that I am
All that I ever was
Is here in your perfect eyes, they're all I can see...
kasssandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-01, 20:14   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: łączenie kosmetyków róznych firm

kasssandra napisał(a):
> żele do mycia twarzy a konkretnie o Oceanic Young. ciekawa jestem czy można go łączyć z kosmetykami innych firm
mozna
> A ja lubie je mieszać,boje się tylko o efekty bo skóre mam dość wrażliwą.Na co więc zwracać szczególną uwagę przy czytaniu składu kosmetyków
żeby skład był krótki, żeby nie zawierał słowa "parfum", a na kosmetyku, żeby napisali, że jest niebarwiony i hipoalergiczny
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 20:40   #3
niezapominajka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
łączenie kremów

Mam pytanie- czy można łączyć jednocześnie dwa kremy pod oczy- tzn Roc-Retin-oc a na to nakładac Active C LRP? chciałabym sotsowac retinol ale czuje lepsze nawilzenie skory pod oczami po active c. Jednak nie wiem czy te dwa kremy nie wykluczaja się wzajemnie. Bardzo prosze o odpowiedz.
niezapominajka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 08:19   #4
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: łączenie kremów

Cytat:
Napisane przez niezapominajka22 Pokaż wiadomość
Mam pytanie- czy można łączyć jednocześnie dwa kremy pod oczy- tzn Roc-Retin-oc a na to nakładac Active C LRP? chciałabym sotsowac retinol ale czuje lepsze nawilzenie skory pod oczami po active c. Jednak nie wiem czy te dwa kremy nie wykluczaja się wzajemnie. Bardzo prosze o odpowiedz.
nie jestem specjalistką, może dobrze by było, gdyby wypowiedział się ktoś kompetentny, ale z tego co wiem, to wit c nie wolno łaczyć z metalami (czyli np z kremem neutrogeny z miedzią) bo zaczną sę tworzyć wolne rodniki, ale przeciwwskazaniem do łączenia tych kremów, które wymieniłaś jest chyba niechybne podrażnienie, które mogą wywołać tak silne specyfiki stosowane na raz. nie podrażnia cię taka mieszanka ?
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 14:11   #5
niezapominajka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: łączenie kremów

Witam
Póki co jeszcze nie łączyłam tych kremów. Widzę jednak że po użyciu Active C na noc- budzę się z dużo mniejszą opuchlizną pod oczami niż jak używam innych kremów. Natomiast na dzień po raz pierwszy posmarowałam ROC - na razie nic mnie nie piecze i nie podrażnia . Jednak wolałabym być pewna ze nie robię jakiegoś koszmarnego błędu ktory moze się zle skonczyc. proszę wieć bardzo o radę.Z góry dziekuję!!!
niezapominajka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 11:43   #6
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Łączenie kremów. Czy to jest dobre?

Trudno mi określić jaki mam typ skóry. Gdzieniegdzie jest tłusta, gdzieniegdzie wręcz przesuszona. Mam też w pewnych miejscach popękane naczynka. Większych problemów z wypryskami czy wągrami nie mam ale wiadomo zdarzają się.

Czy łączenie kremów to dobry sposób by poradzić sobie z tymi problemami czy jest to wręcz zakazane? Zaczęłam tak robić, ale nie chciałabym sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Obecnie nakładam po troszku kremu z masła kakaowego Ziaji (nawilża), matującego kremu No Problem (pomaga przy niedoskonałościach) i trochę kremu z filtrem. Nie mogę się jeszcze zdecydować na krem który pomoże mi z naczynkami.

Dobrze robię czy źle?
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 15:59   #7
Klussiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 24
Dot.: Łączenie kremów. Czy to jest dobre?

Ale jak jednocześnie je nakładasz? czy w ciąg dnia powiedzmy ran jeden p paru godz drugi i na wieczór trzeci?
Klussiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 20:54   #8
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Łączenie kremów. Czy to jest dobre?

ja te mam taką cerę jak ty


problem rozwiązuję bardzo proto, na czoło brodę i częśc polczków tuż pod oczami kremem na tradzik, policzki kremem bambino zeby nawilzyć, a nos na naczyńka.

I tyle, nie faszeruj skóry, tyloma kremami, pamiętaj im mniej tym lepiej
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 08:43   #9
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Łączenie kremów. Czy to jest dobre?

Cytat:
Napisane przez Klussiak Pokaż wiadomość
Ale jak jednocześnie je nakładasz? czy w ciąg dnia powiedzmy ran jeden p paru godz drugi i na wieczór trzeci?
Krem z filtrem i anty trądzikowy nakładam rano jednocześnie tyle, że z filtrem niewiele tak dla ochrony, a nawilżający raczej na noc.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:24   #10
Klussiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 24
Dot.: Łączenie kremów. Czy to jest dobre?

Nie wydaje mi się żeby to był dobry pomysł skóra jest strasznie obciążona... poszukaj w drogeriach czy aptekach jest mnóstwo kremów do skóry mieszanej, ewentualnie rób tak jak ja, ja mam suche czoło i nos policzki normalne a broda tłusta no i rano myje żelem do twarzy mam zazwyczaj ściągnietą więc niewielką ilość kremu oliwkowego ziaja on jest tłusty ale teraz jest też lekka formuła też dobry no i na czoło i nos daje więcej a policzki i brodę tylko musnę. Wieczorem znowu żel ale po nim już nie daje kremu zeby skóra odetchnęła przez noc od wszelkiej chemii ale zeby zlikwidować sciągnięta skórę przecieram twarz tonikiem i już. A filtry to stosuje jak wychodze na słonce wtedy juz bez ziaji. tezn z ziaji przy regularnym stosowaniu sprawia ze skóra jest wręcz jak u dziecka i łądnie pachnie a do tego za smieszna cenę! około 4 zł naprawdę warto spróbować po tygodniu stosowania będziesz miała gładziutką buzia aż się chce dotykać ))
Klussiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:39   #11
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Łączenie kremów. Czy to jest dobre?

Lepiej poczytaj sobie w watku o filtrach jak je sie stosuje, bo nie wiem po co smarujesz twarz filtrem skoro nie masz o nim zielonego pojecia
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 20:11   #12
Mantisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 267
Dot.: Łączenie kremów. Czy to jest dobre?

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Trudno mi określić jaki mam typ skóry. Gdzieniegdzie jest tłusta, gdzieniegdzie wręcz przesuszona. Mam też w pewnych miejscach popękane naczynka. Większych problemów z wypryskami czy wągrami nie mam ale wiadomo zdarzają się.

Czy łączenie kremów to dobry sposób by poradzić sobie z tymi problemami czy jest to wręcz zakazane? Zaczęłam tak robić, ale nie chciałabym sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Obecnie nakładam po troszku kremu z masła kakaowego Ziaji (nawilża), matującego kremu No Problem (pomaga przy niedoskonałościach) i trochę kremu z filtrem. Nie mogę się jeszcze zdecydować na krem który pomoże mi z naczynkami.

Dobrze robię czy źle?
fatalnie!
przypuszczam ze masz cere mieszaną ze sklonnoscia do suchej
a te przesuszenia wynikaja ze zlej pielegnacji
Stosujac taka mieszanke kremow tylko pogarszasz stan skory....

Na naczynka nic nie pomoze, taka uroda skory. Plyko polozone naczynia krwionosne. Kremy tzw."naczynkowe" zawieraja skladniki pomagajace na kruchosc naczyn krwionosnych - moga co najwyzej chronic przed pogarszaniem sie sytuacji ale nie wylecza.
__________________
nie poznaje wizazu
Mantisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 21:12   #13
luki_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Łączenie kosmetyków - PORADY

Witam!

Przeczytałem sobie trochę recenzji kosmetyków i zdecydowałem się wybrać takie połączenie - żel avene cleanance + tonik herba studio best + effaclar K(krem). Moja skóra to coś powiedzmy na pograniczu mieszanej z tłustą. Trądzik był mocny wcześniej, teraz wyskakują pojedyncze ropne krostki + mam dość dużo przebarwień na skórze. Dlatego właśnie zdecydowałem się na te kosmetyki. I teraz pytanie dnia - czy można tak łączyć różne firmy czy raczej brać z jednej linii?

Pozdrawiam, Łukasz
luki_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-18, 23:27   #14
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Wiesz że Effaclar K powinno się stosować na noc, a na dzień wysoki filtr jest obowiązkowy? Mi żel Avene bardzo pasował, ale lekko wysuszał skórę, Effaclar K dodatkowo bardzo wysusza skórę i musisz ją nawilżać , ja za tonikami nie przepadam i zawsze polecam używać wodę termalną np z Avene, ona łagodzi te podrażnienia po kwasie. Zatem Ja proponuje zestaw
1. Żel do twarzy
2. Woda termalna
3. Effaclar K
4. Krem z filtrem przynajmniej 25
Jak skóra będzie sucha to dodatkowo krem do twarzy natłuszczający.

http://ninobarcelona.blogspot.com/20...ia-i-zima.html
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 13:36   #15
luki_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Ok, dziękuję bardzo za poradę.

Mam jednak takie zapytanko - czyli tak stosować te specyfiki?:P

Żel używam sobie na razie 3 razy dziennie, czuję, że skóra jest lekko ściągnięta, ale nie przeszkadza mi to jakoś bardzo. Effeclar rozumiem, że na noc przed spaniem nałożyć po umyciu żelem? A krem z filtrem(jaki możesz polecić?:P) po myciu twarzy z rana?

No i prócz tego kiedy wodę termalną?

Z góry dziękuję, przepraszam za moją niewiedzę, ale zupełnie się na tym nie znam.

EDIT: Aha, jeszcze o jednej rzeczy nie powiedziałem. Obecnie używam kremu Forever Aloe Propolis creme, ale coś mi się wydaje, że na moją skórę nie jest to najlepszy środek. Znaczy sama tekstura skóry jest bardzo ładna i gładka(zawiera witaminy A,E, propolis, aloes i mnóstwo składników), ale pojawiają się niedoskonałości.

No i własnie ten krem mam zamiar teraz odłożyć.

Edytowane przez luki_19
Czas edycji: 2011-12-19 o 13:39
luki_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 16:26   #16
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

To, że krem jest z kwasem nie oznacza od razu, że będzie mega przesuszał skórę, mnie np. effaclar w ogóle nie wysuszał. Ma małą zawartość kwasu i złuszczanie jest minimalne, prawie niewidoczne.

ja proponuję żel + krem nawilżający +effaclar na noc.

Uważam, że przy tak słabym kwasie [jednocześnie przy słabym łuszczeniu] nie ma obowiązku stosowania kremu z filtrem, aczkolwiek TEORETYCZNIE powinno się. To indywidualna decyzja.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:13   #17
luki_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

A ta woda termalna pełni rolę toniku(stalibizuje pH)?

I jaki polecacie do tych kosmetyków krem nawilżający?

I rozumiem, że jego tylko na rano?

Dzięki za odpowiedzi i z góry dzięki również za kolejne
luki_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 08:24   #18
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Cytat:
Napisane przez luki_19 Pokaż wiadomość
A ta woda termalna pełni rolę toniku(stalibizuje pH)?

I jaki polecacie do tych kosmetyków krem nawilżający?

I rozumiem, że jego tylko na rano?

Dzięki za odpowiedzi i z góry dzięki również za kolejne
Kremu używasz tak często, jak potrzebujesz. Termalka nie stabilizuje ph, tylko łagodzi podrażnienia, których wydaje mi się, żepo effaclarze miał nie będziesz. Zacznij stosować effaclar, zobacz jak wygląda skóra, czy jest bardziej wysuszona i wtedy dobierz sobie odpowiedni krem. Teraz wystarczy zwykły nawilżający. Od siebie polecam alantandermoline niebieski, który dodatkowo matowi skórę i super łagodzi podrażnienia, ranki, niweluje suche skórki, albo humektan, albo cetaphil dermoprotektor - ten z kolei pozostawia ochronną warstewkę na skórze, to jeśli masz skórę tłustą to może lepiej wybierz z dwóch pierwszych.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 12:18   #19
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Nie chcę się wdawać w dyskusję i komentować poprzedniczkę bo nie temu służy watek. Filtr jest konieczny, napiszą Ci to w każdym wątku w jakim byś nie zapytał. Wiadomo ze jak raz, czy dwa razy nie nałożysz to Ci skóry nie wyżre ale kwas powoduje złuszczanie, bardzo delikatne a jednak złuszczanie i przy kontakcie ze słońcem, niekoniecznie od razu ale istnieje ryzyko powstawanie plam i lepiej się przed nimi zabezpieczać.
Woda termalna nie jest konieczna, ale skoro pytałeś o tonik to ja polecam wodę. Ona łagodzi podrażnienia, które uwierz ze powstają po tym kremie.
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-20, 12:42   #20
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Oczywiście, że napiszą, że przy kwasach filtr konieczny, nie neguję tego, nie jestem laikiem uwierz mi. Po prostu decyzja czy ktos używa filtra czy nie to indywidualna decyzja każdej osoby. Ja osobiście przy eff nie stosowałam filtra i ze skórą nic złego mi się nie stało (co nie zmienia faktu, że mogłam się nabawić przebarwień). Tak samo niedługo zaczynam nim kurację i filtra stosować nie zamierzam. Nie namawiam do takiego postępowania jak ja, wyraziłam tylko swoje zdanie i konkretne opcje postępowania przy stosowaniu eff. Autor albo będzie stosował filtry albo nie, wybór należy do niego.
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2011-12-20 o 12:46
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 15:22   #21
luki_19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 8
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Ja z kolei jestem laikiem i dlatego cieszą mnie wasze porady


Jeszcze nie wiem czy kupię ten filtr, ale nie zaszkodzi mi zapytać o jedno - jaki polecacie?

Oczywiście fajnie jakby nie był za drogi i pasował do skóry z problemami
luki_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 17:03   #22
jojoanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 82
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
. Ja osobiście przy eff nie stosowałam filtra i ze skórą nic złego mi się nie stało (co nie zmienia faktu, że mogłam się nabawić przebarwień).
Znaczy nie martwisz sie ze bedziesz miec przebarwienia skory??
Zdumiewajace... nie znam kobiety, ktora rezygnuje z ochrony by sie nabawic przebarwien... jestes pierwsza

Ja zdecydowanie namawiam wszystkich do uzywania filtrow, a przy kosmetykach z kwasamito juz konecznosc
__________________
"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"
jojoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 19:17   #23
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Cytat:
Napisane przez jojoanna Pokaż wiadomość
Znaczy nie martwisz sie ze bedziesz miec przebarwienia skory??
Zdumiewajace... nie znam kobiety, ktora rezygnuje z ochrony by sie nabawic przebarwien... jestes pierwsza

Ja zdecydowanie namawiam wszystkich do uzywania filtrow, a przy kosmetykach z kwasamito juz konecznosc
A skąd wiesz, że będę mieć?

Ja z kolei znam kilka osób, które stosując "lekkie" kwaszenie filtrów nie stosowały i nic złego się nie działo i nie dzieje do tej pory. Poza tym abstrahując lekko od tematu, jest wiele kontrowersji co do stosowania filtrów, ale nie o tym tu...
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2011-12-20 o 19:20
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 22:03   #24
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

ja to wiedzę trochę tak.... " w czasie okresu można nie zakładać podpaski - Twój wybór. Nie jest powiedziane że na 100% będziesz chodziła z czerwoną plamą na dupie. Ale jest ryzyko że się tak zdarzy, i co wtedy? "
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-20, 22:24   #25
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
ja to wiedzę trochę tak.... " w czasie okresu można nie zakładać podpaski - Twój wybór. Nie jest powiedziane że na 100% będziesz chodziła z czerwoną plamą na dupie. Ale jest ryzyko że się tak zdarzy, i co wtedy? "
Wtedy to jest problem tej osoby, a nie Twój.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 06:05   #26
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość
ja to wiedzę trochę tak.... " w czasie okresu można nie zakładać podpaski - Twój wybór. Nie jest powiedziane że na 100% będziesz chodziła z czerwoną plamą na dupie. Ale jest ryzyko że się tak zdarzy, i co wtedy? "
Wg mnie nietrafne porównanie. Z czerwoną plamą na dupie będziesz chodzić zawsze przy okresie .

Z tymi filtrami się zgodzę. Eff nie ma tak dużego stężenia kwasu. Poza tym wielu osobom filtry de facto przeszkadzają (są tłuste, lepią się, bielą skórę, cena).
Ale róbta co chceta. Ja nie używałam przy Effaclarze filtrów i nic mi się nie działo. Co nie znaczy, że Autor wątku też będzie miał szczęście vel brak skłonności do przebarwień.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 08:53   #27
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość

Z tymi filtrami się zgodzę. Eff nie ma tak dużego stężenia kwasu. Poza tym wielu osobom filtry de facto przeszkadzają (są tłuste, lepią się, bielą skórę, cena).
Ale róbta co chceta. Ja nie używałam przy Effaclarze filtrów i nic mi się nie działo. Co nie znaczy, że Autor wątku też będzie miał szczęście vel brak skłonności do przebarwień.
W końcu mnie ktoś zrozumiał.

A jeśli autor chce stosować filtry to należy mu powiedzieć [o ile jeszcze tego nie przeczytał na forum], że:
-to ma być nie krem z filtrem, a filtr [przeciwsłoneczny], minimum 30spf
-filtr należy nakładać na buzię w ilości 1ml
-jesli filtr jest niestabilny, to należy go reaplikować po 2-3h, aby chronił tak, jak należy.

Ponadto dobór filtra jest mega wyzwaniem, szczególnie przy tłustej cerze, to metoda prób i błędów, więc życzę autorowi powodzenia. Nie,nie ironizuję, po prostu piszę jak jest, nie chcę nikogo zniechęcić do stosowania filtrów, żeby nie było.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 14:38   #28
abinitio
Raczkowanie
 
Avatar abinitio
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 33
Dot.: Łączenie kosmetyków - PORADY

Witam
Ja również przy Effaclarze nie stosowałam filtra, ani lekarz dermatolog, ani farmaceuta nie poinformował mnie o konieczności stosowania wysokiej ochrony. Zakazali opalania, ale normalnie funkcjonowałam w dzień w "słodkiej" nieświadomości . Minęło już dobrych kilka lat i nie mam żadnych przebarwień od słońca.
Inna sprawa, że dla mnie ten krem był za słaby, nic mi się ze skóra nie działo, zero łuszczenia, nawet nie czułam że go nałożyłam na buzię.
Autor wątku pytał jakie o jakieś filtry, ja zaczęłam właśnie moją z nimi przygodę i paćkam się Avene. Nie należy to bynajmniej do przyjemności, ani nakładanie, ani funkcjonowanie z nim na twarzy. Dlatego stosuję tylko jak wychodzę z domu. Nie jestem w stanie przeżyć tej mazi non stop.
Chyba kupię niedługo jakiś inny, może będzie lepiej.
abinitio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.