solarium - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-08, 21:30   #1
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek

solarium


dziewczymy zaczełam dziś korzystać z solarium
byłam 5 minutek mam nadzieję że na pierwszy raz nie za dużo
jak często powinno się chodzić by zyskać efekt opalenizny takiej delikatnej i ją podtrzymać ?
czy należy jakoś specjalnie potem traktować skórę niż normalnie?
przepraszam za zadawanie od razu głupich pytań
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 16:52   #2
meire
Zakorzenienie
 
Avatar meire
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 318
Dot.: solarium

witam
ja zaczynałam od 3 minut, ale byłam straszliwym bladziochem, więc sama rozumiesz... później stopniowo zwiększałam dawkowanie promieni... pierwszy miesiąc chodziłam co 3 dni... później raz na tydzień... teraz idę raz na 2 tygodnie na jakieś 12 minut, właśnie po to, żeby sie nie spalić, a żeby utrzymać tą opaleniznę, którą uzyskałam, a która bardzo mi odpowiada...

a co do szczególnej pielęgnacji skóry... cóż... solar wysusza, musisz więc używać codziennie intensywnie nawilżających balsamów do ciała, żebyś nie stała się zbyt szybko suchym, pomarszczonym skwarkiem... ja nawilżam jeszcze organizm od środka... dużo wody mineralnej i zielonej herbaty (opóźnia proces starzenia się skóry - na co solar tez ma wpływ... ) no i obowiązkowo codziennie Capivit... to chyba tyle...

pozdrawiam...
__________________
Shouldn't let You torture me so sweetly... but I can't say "no" to You...





Zuzka - ur. 19.11.2009

Julcia - 08.11.2013

II - 22.05.2014

Natalka - 28.01.2015

16.01.2015


meire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 20:00   #3
Natarynka122
Raczkowanie
 
Avatar Natarynka122
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 247
Dot.: solarium

5 minut jak na pierwszy raz to napewno nie za dużo . Aby utrzymać opalenizne musisz:

1. Nawilżać cerę.
2. Robić często delikatne peelingi, bo wtedy opalenizna będzie bardziej widoczna i zachowa się na dłużej .
3. Zafundować swojej cerze dużą dawkę beta karotenu .
__________________
Aparatka !
Góra od listopada 2007
Dół od maja 2008

Natarynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 20:22   #4
Margaret7
Raczkowanie
 
Avatar Margaret7
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 112
Dot.: solarium

5 minut jak na pierwszy raz to w sam raz
2 razy w tyg wystarczy.
Natomiast po solarium - ciało smaruj balsamem
Margaret7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 09:30   #5
PAMCIA
Rozeznanie
 
Avatar PAMCIA
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 553
Dot.: solarium

5 minutek to akurat ja jak pierwszy raz poszłam, to właśnie pan w salonie tę dawkę mi zapropnował, wszystko mi wyjaśnił co do czego służy, jakieś powiewy itp. ale aż tak tego było dużo, że mało co zapamiętałam;P tylko gdzie jest start i stop;P no i mówił mi, że jak mam klaustrofobie, to żebym nie korzystała nio a później to poszłam znów na 5,7,7,10,10 i na 10 skończyłam i byłam opalona, nie spalona
__________________
"Salvame del olvido..salvame de la soledad"
PAMCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 14:42   #6
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: solarium

super dziękuje
ja dłuzej niż 5 boje się zostać zamknięta
czyli normalnie po solarium moge posmraowac sie balsamem?
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 16:09   #7
angelikah
Raczkowanie
 
Avatar angelikah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 118
Dot.: solarium

hej
oczywiscie, ze mozesz -to jest nawet wskazane. Mozesz uzyc balsamu specjalnie po opalaniu w solarium(dostepny w salonie) badz tez jakiegos bardzo gleboko nawilzajacego, aby zatrzymac wilgotnosc skory. Ja osobiscie stosuje balsam gleboko nawilzajacy Nutrilift L'Oreal Paris i Tobie rowniez goraco polecam, gdyz jest to swietnie nawilzajacy kosmetyk.
Pozdrawiam serdecznie
angelikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-10, 19:57   #8
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: solarium

ja za solarium juz podziekowalam. mam jasna karnacje,opalalam sie tylko 5min,1szy raz i dostalam ogromnego uczulenia,cala skora mnie swedziala i w paru miejscach powyskakiwaly czerwone plamy
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 08:36   #9
PAMCIA
Rozeznanie
 
Avatar PAMCIA
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 553
Dot.: solarium

Cytat:
Napisane przez aagnesska22 Pokaż wiadomość
ja za solarium juz podziekowalam. mam jasna karnacje,opalalam sie tylko 5min,1szy raz i dostalam ogromnego uczulenia,cala skora mnie swedziala i w paru miejscach powyskakiwaly czerwone plamy
no pewnie masz uczulenie, niektórzy mają uczulenie na normalne słońce, więc pozostaje im solarium...
__________________
"Salvame del olvido..salvame de la soledad"
PAMCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:01   #10
alanek3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 70
Dot.: solarium

Ale sa tez tacy co maja uczulenie i na slonce i na solarium A wraacajac do tematu ;5 min na poczatek to wystarczajaco duzo a wizyty 2 razy w tygodniu to tez w sam raz.Musisz pamietac zeby wsmarowywc w siebie duzo balsamow nawilzajacych,najlepiej tych z witaminami i nie przesadzac z tym solarium Zeby opalenizna zostala dluzej ale bez koniecznosci wizyt w solarium proponuje jakis balsam brazujacy,ktory podtrzyma efekt opalenizny na dluuugo
alanek3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:10   #11
PAMCIA
Rozeznanie
 
Avatar PAMCIA
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 553
Dot.: solarium

Cytat:
Napisane przez alanek3 Pokaż wiadomość
Ale sa tez tacy co maja uczulenie i na slonce i na solarium A wraacajac do tematu ;5 min na poczatek to wystarczajaco duzo a wizyty 2 razy w tygodniu to tez w sam raz.Musisz pamietac zeby wsmarowywc w siebie duzo balsamow nawilzajacych,najlepiej tych z witaminami i nie przesadzac z tym solarium Zeby opalenizna zostala dluzej ale bez koniecznosci wizyt w solarium proponuje jakis balsam brazujacy,ktory podtrzyma efekt opalenizny na dluuugo
ja jeszcze w tym roku nie byłam na solarium, bo opaliłam się naturalnie, ale chce podtzrymać ta opalenizne, więc zacznę trochę chodzić myślę aby iśc na stojące, bo na takim jeszcze nie byłam
__________________
"Salvame del olvido..salvame de la soledad"
PAMCIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-15, 20:36   #12
neszka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: solarium

Słuchajcie mam problem. Niedługo mam wesele siostry i chcaiłam sie troche opalić. Jakieś 2 tyg temu poszłam pierwszy raz na 8 minut ale nic mnie nie wzięło, teraz poszłam na 12 minut ale zrobiłam głupote bo nie spięłam wszystkich włosów a spiekłam sie troche no i widac różnice. Mam białą plame na plecach bardzo widoczną i dużą... co mam zrbić? czy jeśli pójde jeszcze raz to opale sie równomiernie? na ile mam iść na 12min czy teraz na więcej? pomożcie, za tydzien mam wesele i nie moge tak pójść...;(
neszka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 09:20   #13
Monic17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 70
Dot.: solarium

ja na przykład mam uczulenie na słońce ale tylko te pierwsze, jak pierwszy raz sie opale to pozniej juz jest dobrze. Ale po solarium nic mi nie jest wydaje mi sie ze tak na dluzej to sie nie da opalac w solarium bo to bardzo szybko schodzi, wiec tylko na jakiej okazje. Podtrzymuje oczywiscie opalenizne balsamami brazujacymi ale to tez widac w czasie stosowania niestety ;(

pozdrawiam
Monic17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 09:24   #14
Monic17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 70
Dot.: solarium

Cytat:
Napisane przez neszka1991 Pokaż wiadomość
Słuchajcie mam problem. Niedługo mam wesele siostry i chcaiłam sie troche opalić. Jakieś 2 tyg temu poszłam pierwszy raz na 8 minut ale nic mnie nie wzięło, teraz poszłam na 12 minut ale zrobiłam głupote bo nie spięłam wszystkich włosów a spiekłam sie troche no i widac różnice. Mam białą plame na plecach bardzo widoczną i dużą... co mam zrbić? czy jeśli pójde jeszcze raz to opale sie równomiernie? na ile mam iść na 12min czy teraz na więcej? pomożcie, za tydzien mam wesele i nie moge tak pójść...;(

12 minut to na pewno za duzo, szczegolnie ze to drugi raz. Radze poczekac az to troche zejdzie, smarowac sie balsami brazujacymi (do ciemnej karnacji) i 2 czy 3 dni przed weselem isc na okolo 7 minut. No i co najwazniejsze- isc do dobrej fryzjerki ktora zrobi jakas odpowiednia fryzure, np zamiast loczkow- fale zeby te wloski sie za bardzo nie skróciły :P

pozdrawiam
Monic17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 12:14   #15
neszka1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: solarium

Cytat:
Napisane przez Monic17 Pokaż wiadomość
12 minut to na pewno za duzo, szczegolnie ze to drugi raz. Radze poczekac az to troche zejdzie, smarowac sie balsami brazujacymi (do ciemnej karnacji) i 2 czy 3 dni przed weselem isc na okolo 7 minut. No i co najwazniejsze- isc do dobrej fryzjerki ktora zrobi jakas odpowiednia fryzure, np zamiast loczkow- fale zeby te wloski sie za bardzo nie skróciły :P

pozdrawiam
Ale jak teraz pójde to nie opale sie juz tak żeby nie było tego widać?;/ orientujesz sie?
neszka1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 08:46   #16
Monic17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 70
Dot.: solarium

Cytat:
Napisane przez neszka1991 Pokaż wiadomość
Ale jak teraz pójde to nie opale sie juz tak żeby nie było tego widać?;/ orientujesz sie?

gorzej razcej nie bedzie, jesli juz to lepiej. i mozesz stosowa balsam brazujacy do ciemnej karnacji tez duzo daje
Monic17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.