Problem ze skórą :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-14, 19:11   #1
batka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6

Problem ze skórą :(


Witam
Mam cerę mieszaną, tłustą w "T" i sucha na policzkach a do tego wrażliwą. Oprócz tego moją zmorą są rozszerzone pory. Moim największym problemem z tym związanym jest fakt że nie mogę nałożyć żadnego podkładu ponieważ zaraz łuszczy mi się pod nim skóra i wygląda to okropnie. 2 miesiące temu poszłam do kosmetyczki. Po ocenie stanu cery zaczęła od mikrodermabrazji. Po dwóch zabiegach stwierdziła że lepszy i szybszy efekt dadzą zabiegi kwasem glikolowym i tak jestem po trzecim zabiegu tym kwasem. Muszę przyznać że efekty są widoczne ale... dalej po nałożeniu podkładu łuszczy mi się skóra Teraz mam przerwać te zabiegi bo moja skóra zareagowała alergicznie i znowu czeka mnie powrót do mikrodermabrazji... Powiem szczerze że już straciłam nadzieję że będę mogła nałożyć podkład
Czy ja trafiłam do złej kosmetyczki? Czy to może normalne...?
Proszę o pomoc
batka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 09:55   #2
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomości: 869
Dot.: Problem ze skórą :(

Zasięgnąć rady innej kosmetyczki przecież możesz. Ciężko dać Ci jakiekolwiek rady bo nie wiem jakiego używasz podkładu, kremu. Nie znam się dobrze na tym ale może to tez jest reakcja alergiczna na krem czy podkład?
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 18:52   #3
TETELINA
Raczkowanie
 
Avatar TETELINA
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 41
GG do TETELINA
Dot.: Problem ze skórą :(

Cytat:
Napisane przez batka24 Pokaż wiadomość
Witam
Mam cerę mieszaną, tłustą w "T" i sucha na policzkach a do tego wrażliwą. Oprócz tego moją zmorą są rozszerzone pory. Moim największym problemem z tym związanym jest fakt że nie mogę nałożyć żadnego podkładu ponieważ zaraz łuszczy mi się pod nim skóra i wygląda to okropnie. 2 miesiące temu poszłam do kosmetyczki. Po ocenie stanu cery zaczęła od mikrodermabrazji. Po dwóch zabiegach stwierdziła że lepszy i szybszy efekt dadzą zabiegi kwasem glikolowym i tak jestem po trzecim zabiegu tym kwasem. Muszę przyznać że efekty są widoczne ale... dalej po nałożeniu podkładu łuszczy mi się skóra Teraz mam przerwać te zabiegi bo moja skóra zareagowała alergicznie i znowu czeka mnie powrót do mikrodermabrazji... Powiem szczerze że już straciłam nadzieję że będę mogła nałożyć podkład
Czy ja trafiłam do złej kosmetyczki? Czy to może normalne...?
Proszę o pomoc
Witaj,

moim zdaniem zastosowanie kwasu glikolowego to zbyt "drastyczne " rozwiazanie.
Podobne efekty daja kwasy o nizszych stezeniach i ph.
Mikrodermabrazja rowniez jest wg mnie decyzja zbyt pochopna.

Ja zastosowallabym wyzej wspomniane kwasy z doborem odpowiednich kosmetykow do pielegnacjji domowej.
__________________
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "



TETELINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 16:40   #4
batka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Problem ze skórą :(

Dziś kolejna wizyta u kosmetyczki i...na tym na razie koniec... Powiedziała że ona mi pomóc nie potrafi i wysłała mnie do dermatologa... Po 2-ch zabiegach mikrodermabrazji i 3-ch zabiegach kwasem glikolowym o stężeniu 20%, 40% i 50% moja skóra nadal sie bardzo łuszczy i nie ma szans na żaden podkład


magdaSEM-----Jeśli chodzi o krem to teraz używam z Yves Roche krem matujący do cery tłustej i mieszanej a z podkładów próbowałam m.in Bourjois i Revlon... I nic
batka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 22:50   #5
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomości: 869
Dot.: Problem ze skórą :(

Wiesz co, ja również mam tłustą cerę i zawsze gdy używałam kremów do cery tłustej, matujących i takich tam usuwających niedoskonałości miałam wielkie problemy z cerą - raz była przesadnie tłusta, a raz zbyt przesuszona, do tego wiecznie szara, poplamiona, wyglądałam okropnie! Ale dalej brnęłam w te kosmetyki do tłustej cery. Teraz to zmieniłam. Używam kremu nawilżającego Ziaji Kozie mleko, myję się mydełkiem z mułu z Morza Martwego, zrobiłam sobie tonik aspirynowy, smaruję się co drugą noc witaminą C i na dzień mam filtr ROC'a. I teraz mam ładną cerę. Nie widać tego tłuszczu, nie świecę sie po godzinie jak wcześniej to bywało. Skóra wygląda zdrowo. Do tego mam jeszcze peeling z pestek moreli. Tak więc w moim przypadku używanie kosmetyków walczących z nadmiarem sebum kończyło się tym że wysuszały mi skórę i ona produkowała go na nowo i tkwiłam w takim błędnym kole A wit C polecam
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 15:27   #6
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Problem ze skórą :(

Ja też mam taką cerę jak twoja i u mnie pomaga regularne nawilżanie. Piszesz że użwasz kremu matującego ale to za mało. Ja codziennie myję buzie żelem micelarnym, na noc żel accos lub ziaja med. A rano: tonik ogórkowy lub woda micelarna i krem nawilżający lub matujący. Kremów używam na zmianę co miesiąć i pomaga. Czasem jak mam w jakimś miejscu skórki suche (przy ustach najczęsciej, brodzie) to posmaruję na noc wazeliną i pomaga. Gdy używasz pod podkład kremu nawilżającego i bazy to skórek nie ma, przynajmniej u mnie. Może pomoże to co piszę tobie akurat. I zampomniałam polecam też peling enzymatyczny
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 12:11   #7
batka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Problem ze skórą :(

W moim przypadku akurat stosowanie kremów matujących do cery tłustej i mieszanej daje dobre efekty. Oczywiście od czasu do czasu też używam kremu nawilżającego a płyn miceralny do demakijażu jest na porządku dziennym.
A mój główny problem czyli to że pod każdym podkładem łuszczy mi się skóra (nie zależnie od tego jakiego użyję kremu pod podkład) pozostaje..
batka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-25, 12:19   #8
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Problem ze skórą :(

Łuszczy się?
Mam dla ciebie radę - poproś o lek - Primafucort - to jest maść, do kupienia w aptece na receptę, bardzo pomaga. Bardzo dobry (mojej siostrze pomógł) jest krem Emolium. Dla mnie stosowanie kremu matującego to zamknięte koło - matujemy, bardziej się świeci, to znowu matujemy... nie ma to sensu. Nawilżający dobry krem. A na łuszczenie się skóry to Emolium lub ta maść - polecam serdecznie, ja cierpię na ŁZS, więc wiem co to za diabeł łuszczenie się skóry.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 12:36   #9
batka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Problem ze skórą :(

Cytat:
Napisane przez slodka_kicunia_17_wera Pokaż wiadomość
Łuszczy się?
Mam dla ciebie radę - poproś o lek - Primafucort - to jest maść, do kupienia w aptece na receptę, bardzo pomaga. Bardzo dobry (mojej siostrze pomógł) jest krem Emolium. Dla mnie stosowanie kremu matującego to zamknięte koło - matujemy, bardziej się świeci, to znowu matujemy... nie ma to sensu. Nawilżający dobry krem. A na łuszczenie się skóry to Emolium lub ta maść - polecam serdecznie, ja cierpię na ŁZS, więc wiem co to za diabeł łuszczenie się skóry.

Dziękuję za rade na pewno zapytam dermatologa.
Mówisz że masz ŁZS? Napisz proszę jak się ono u ciebie objawia? Łuszczy się dzień i noc czy tylko po nałożeniu podkładu (jak w moim przypadku)? Ja swój "wyrok" usłyszę mam nadzieje od dermatologa bo kosmetyczka nie umiała mi pomóc Może się okazać że też mam ŁZS
batka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 15:15   #10
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: Problem ze skórą :(

Cytat:
Napisane przez batka24 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rade na pewno zapytam dermatologa.
Mówisz że masz ŁZS? Napisz proszę jak się ono u ciebie objawia? Łuszczy się dzień i noc czy tylko po nałożeniu podkładu (jak w moim przypadku)? Ja swój "wyrok" usłyszę mam nadzieje od dermatologa bo kosmetyczka nie umiała mi pomóc Może się okazać że też mam ŁZS
Łuszczy się niezależnie od pogody w 3 miejsach - za uszami, w uszach i między brwiami. I na skórze głowy. Praktycznie nie do wyleczenia - choroba na całe życie.
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 17:56   #11
batka24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Problem ze skórą :(

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego nawilżania... Polećcie jakiś krem nawilżający właśnie do mojego typu cery...

A wizyta u dermatologa nadal przede mną
batka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-06, 19:31   #12
magdaSEM
Rozeznanie
 
Avatar magdaSEM
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zielona wyspa
Wiadomości: 869
Dot.: Problem ze skórą :(

Primafucort to maść sterydowa, niektórym bardzo pomaga ale niekiedy może bardzo zaszkodzić. Ja też się łuszczę ostatnio jak nakładam podkład. Do czasu naprawienia tego używam preparatów do AZS - zatrzymują wilgotność skóry. Ja to mam, raz się łuszczę a raz tłuszczę. Polecam Ci Nanobase.
__________________
Wiosna.
MOJE MAKABRESKI
http://www.eioba.pl/strzyga/articles
magdaSEM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:05.