Pytanie do kosmetyczek a bardziej do kosmetologów... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-01, 16:55   #1
JustynaL89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 31

Pytanie do kosmetyczek a bardziej do kosmetologów...


Drogie dziewczyny...ktore oczywiscie jestescie po studiach kosmetologicznych... powiedzcie mi czy oplaca sie isc na takie studia... czy jest ciezko, czy ciezko znalesc potem prace? Powiem Wam ze chcialabym isc na jakies studia doksztalcic sie w jakiejs dziedzinie ale mam pustke w głowie, takie u nas bezrobocie ze nie wiem gdzie isc a co by mi sie tez podobalo, pasowalo do mnie...

Wiec gdybyscie mogly cos opowiedziec bedac juz kosmetologiem, bylabym wdzieczna
Pozdrawiam.
JustynaL89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-01, 19:29   #2
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Pytanie do kosmetyczek a bardziej do kosmetologów...

Cytat:
Napisane przez JustynaL89 Pokaż wiadomość
Drogie dziewczyny...ktore oczywiscie jestescie po studiach kosmetologicznych... powiedzcie mi czy oplaca sie isc na takie studia... czy jest ciezko, czy ciezko znalesc potem prace? Powiem Wam ze chcialabym isc na jakies studia doksztalcic sie w jakiejs dziedzinie ale mam pustke w głowie, takie u nas bezrobocie ze nie wiem gdzie isc a co by mi sie tez podobalo, pasowalo do mnie...

Wiec gdybyscie mogly cos opowiedziec bedac juz kosmetologiem, bylabym wdzieczna
Pozdrawiam.
Mimo że kosmetologiem dopiero będę (jestem na 2 roku), pozwolę sobie odpowiedzieć.

Czy jest ciężko?
To zależy.
Ja uwielbiam uczyć się tego, czego się uczę, więc nie sprawia mi to większych problemów.

Czy ciężko znaleźć pracę?
To na pewno zależy od regionu, a co za tym idzie, skali bezrobocia i zapotrzebowania na takie usługi w owym regionie.
No i od tego co dokładnie chciałabyś robić.
Czy mieć salon kosmetyczny, czy coś w stylu SPA, a może współpracować z jakąś firmą kosmetyczną?

Ty z tego co widzę, nie jesteś przekonana do tego kierunku.
A pamiętaj, że do tego jednak trzeba mieć serce i dokształcać się całe życie, brać udział w szkoleniach, kursach itd.
Pomyśl o tym.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 18:25   #3
krd
Raczkowanie
 
Avatar krd
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 172
Dot.: Pytanie do kosmetyczek a bardziej do kosmetologów...

Myślę,że nie należy na ten zawód patrzeć w kategorii opłaca się/nie opłaca. Bycie kosmetologiem opłaca się,ale tylko jeśli faktycznie jesteś dobra w swoim zawodzie,masz dużą wiedzę i umiejętności praktyczne. Jeśli będziesz przeciętna i ogół tej dziedziny średnio Cię interesuje to nie dość,że nie zarobisz to jeszcze będziesz się męczyć psychicznie w takiej pracy. Pamiętaj,że kosmetologia to nie tylko skończenie studiów. Cały czas trzeba się dokształcać i wkładać w to wiele energii i czasu.
Ze swojej perspektywy mogę Ci powiedzieć,że bycie kosmetologiem jak najbardziej mi się opłaca, ale jest to moja pasja. Swój zawód traktuję też jak hobby, więc praca, kursy, szkolenia, targi sprawiają mi ogromną przyjemność,a ciągłe podnoszenie moich kwalifikacji przyczynia się też do lepszych zarobków. Mam nadzieję,że podejmiesz właściwą decyzję.
krd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:54.