cera zniszczona od podkładów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-13, 01:12   #1
margorrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1

cera zniszczona od podkładów


Dzień dobry. Moje pytanie: czy polecacie jakieś kremy, maseczki na cerę zniszczoną od podkładów. Od kilku lat używam podkładów (regularnie, choć niewiele ilościowo, tylko w niektórych rejonach twarzy) i często bezmyślnie nie zmywałam wieczorem makijażu. Moja cera wygląda na starszą (mam 23 lata), jakby zmęczoną, widoczne są też bruzdy nosowo-wargowe. Czy polecacie jakieś maseczki, kremy na to? Z góry dziękuję.

Edytowane przez margorrr
Czas edycji: 2012-04-13 o 01:14
margorrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 02:06   #2
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Kup sobie różne półprodukty, np. żel hialuronowy (albo kwas - to samo tylko w innej formie) i dodawaj do kremów nawilżających, będą lepiej działać.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 05:47   #3
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Możesz pokombinować też z witaminami. Dobrze nawilża witamina E, a rozjaśnia witamina C. Zainwestowałabym w gotowe serum z tymi witaminami bądź zrobiła je sama.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 06:44   #4
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: cera zniszczona od podkładów

kup sobie serum estee Lauder advanced night repair, ja mam 26 lat i serum działa rewelacyjnie i zapobiega zmarszczkom. Cera po nim jest świeża, primienna, nawet pory są zmniejszone.
Podkład sam w sobie jak jest dobry jakościowo nie niszczy skóry, ale jak sama napisałaś nie zmywałaś na noc, to zniszczyło, bo demakijaż jest najważniejszy.

Ważne jest abyś najpierw zmyła makijaż np chusteczką do demakijażu a potem jeszcze dodatkowo umyć twarz żelem i wodą a na koniec przetrzeć buzię tonikiem i dopiero nakładać pielęgnację.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 07:29   #5
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Właśnie mnie to zastanawia, bo ja też używam bardzo dużo różnych podkładów, też mam dopiero 23lata a używam od 16r.ż czy takie częste używanie może zaszkodzić?
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 07:41   #6
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: cera zniszczona od podkładów

nie nie zaszkodzi, ale podkład musi być dobry, czyli minimum podkłady Maybelline, L'oreal czy np Max Factor.
Ja używam podkładu od 17 r.ż. ale używam tylko tych dostępnych w perfumeriach, zazwyczaj testuję najpierw zrobione próbki czy podkład nie zapycha (czyli czy nie zawiera silikonów) a dopiero potem kupuję.

No i jak pisałam najważniejszy demakijaż i pielęgnacja, jak się skończy 20 lat powinno się zacząć stosować kosmetyki przeciwzmarszczkowe, bo one tylko zapobiegają zmarszczkom a jak już powstaną to kremy nie usuną.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 08:41   #7
Hadassa
Rozeznanie
 
Avatar Hadassa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 525
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Polecam koncentrat rewitalizujący AnneMarie Borlind. Poczytaj na KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...alizujacy.html
Hadassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 08:49   #8
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Ja mam ten koncentrat, nawet napisałam recenzję, ale on tylko dodaje skórze energii, nawilża, ale dziewczyny jak skończycie 20 lat czas na walkę przeciwzmarszczkową.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 09:22   #9
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość
Ja mam ten koncentrat, nawet napisałam recenzję, ale on tylko dodaje skórze energii, nawilża, ale dziewczyny jak skończycie 20 lat czas na walkę przeciwzmarszczkową.
Taaa
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 13:49   #10
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Taaa
Dziewczyny jestem germanistką, uczę niemieckiego, ale również przedmiotów zawodowych w studium policealnym na kierunku kosmetyka, kończyłam specjalnie podyplomówkę kosmetologia.

Skóra zaczyna się starzeć od 20 roku życia, jak już zmarszczki powstaną to nic na nie pomoże, tzn jedyne wyjście to toksyna botulinowa oraz wypełnianie kwasem hialuronowym.
Kremy tylko zapobiegają i opóźniają ten proces, ale tego producenci kremów wam nie napiszą, bo chcą zarobić.

Skóra również rządzi się innym wiekiem niż nasz pesel, tzn ktoś może mieć 20 lat a jak lubi się opalać i korzysta z solarium to jego skóra jest ok 5 lat starsza.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 17:20   #11
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Poszukaj kremów z witaminą C, kwasem hialuronowym, zainwestuj w jakieś serum witaminowe pod krem, na allegro znajdziesz sporo dobrych kosmetyków Clarena.
Jeśli bruzdy są bardzo głębokie to fakt może pomoże dopiero medycyna estetyczna.
Z moich obserwacji wynika że o ile podkład nie niszczy mocno cery o tyle nadmiar opalania się i przede wszystkim palenie papierosów okropnie postarza skórę.
Sama z solarium nie korzystam choć mam cerę oliwkową i mogę opalać się dłużej niż większość moich koleżanek, nie palę i nie paliłam nigdy, mam 30 lat, do 21 roku życia praktycznie się nie malowałam, teraz się maluję, raczej delikatnie i raczej średnia półka (najtańszych kosmetyków kolorowych unikam) i nie mogę powiedzieć,żeby jakiś podkład zniszczył mi skórę. Wydaje mi się,że dobry podkład wręcz chroni- przed promieniowaniem UV, przed zimnem. Jeśli palisz papierosy to zmarszczki będą raczej wynikiem palenia, niedoboru witaminy C i niszczenia się kolagenu pod wpływem nikotyny. Zmarszczki, które opisujesz widzę u palących dziewczyn już w wieku 21 lat.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-13, 22:01   #12
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość
Ja mam ten koncentrat, nawet napisałam recenzję, ale on tylko dodaje skórze energii, nawilża, ale dziewczyny jak skończycie 20 lat czas na walkę przeciwzmarszczkową.

Co za bzdura .. Skąd ten wzniosek że kolagen w skórze zanika każdej z nas po 20 roku życia ?

Niema żadnej reguły dotyczącej kremów przeciwzmarszczkowym i ich stosowaniem... Mało tego im wcześniej zaczniesz (bez powodu) tym później bedzię większy problem. Także ostrożnie bo można sobie praktycznie bez powodu zaszkodzić.
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 16:14   #13
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: cera zniszczona od podkładów

@xnika, rzeczywiscie masz wiadomosci wyssane z palca, ilosc kolagenu i podanosc na zmarszczki ma sie takze w genach. ja mam 16 lat i mam zmarszczki na czole, pod oczami i w okolicach ust. mam to w genach i nic mi nie pomaga. mimo mlodego wieku moja skora na twarzy wyglada jakbym miala z 40 lat. niektore z tych ktore posiadam moga byc mimiczne, ale u zadnych swoich rowiesnikow nie zauwazylam tak widocznych zmian.
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 12:06   #14
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
Co za bzdura .. Skąd ten wzniosek że kolagen w skórze zanika każdej z nas po 20 roku życia ?

Niema żadnej reguły dotyczącej kremów przeciwzmarszczkowym i ich stosowaniem... Mało tego im wcześniej zaczniesz (bez powodu) tym później bedzię większy problem. Także ostrożnie bo można sobie praktycznie bez powodu zaszkodzić.
Ale jak zaszkodzić?
Pytam poważnie, bo trochę mi się to kłoci z tym co do tej pory czytałam na temat kremów przeciwzmarszczkowych i używania ich w młodszym wieku niz ten podany przez producenta na opakowaniu.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:12   #15
xnika
Rozeznanie
 
Avatar xnika
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 996
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Dziewczyny piszę wam to co było mówione na szkoleniu prowadzonym przez dr i profesorów dermatologii, że lepiej używać kremów przeciwzmarszczkowych wcześniej, niż jak będzie za późno. Wiadomo jak ktoś ma zmarszczki w wieku 16 lat to nie ma przeciwwskazań aby takich kremów nie używać. Każdy zna swoją skórę.

Ale jak zmarszczki się pojawią to kremy ich nie usuną nawet te które kosztują 2tys zł.
xnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 14:50   #16
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Popieram koleżankę wyżej.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 15:41   #17
RiverOfDirt
Rozeznanie
 
Avatar RiverOfDirt
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 555
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Cytat:
Napisane przez xnika Pokaż wiadomość
Ja mam ten koncentrat, nawet napisałam recenzję, ale on tylko dodaje skórze energii, nawilża, ale dziewczyny jak skończycie 20 lat czas na walkę przeciwzmarszczkową.
A czy stosowanie filtrów 50+ przez cały rok podchodzi pod profilaktykę przeciwzmarszczkową?
Po kremy typowo przeciw zmarszczkom na pewno jeszcze nie będę sięgać.
__________________
Wish it. Dream it. Do it.

No rest is worth anything except the rest that is earned.


(Aparatka od 28.02.2013 )
RiverOfDirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 16:04   #18
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Cytat:
Napisane przez RiverOfDirt Pokaż wiadomość
A czy stosowanie filtrów 50+ przez cały rok podchodzi pod profilaktykę przeciwzmarszczkową?
Po kremy typowo przeciw zmarszczkom na pewno jeszcze nie będę sięgać.
Tak, podchodzi .
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 13:56   #19
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Tak, podchodzi .
nawet nie wiedziałam
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-18, 16:31   #20
mamCie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7
Dot.: cera zniszczona od podkładów

Cytat:
Napisane przez GagaFace Pokaż wiadomość
Co za bzdura .. Skąd ten wzniosek że kolagen w skórze zanika każdej z nas po 20 roku życia ?

Niema żadnej reguły dotyczącej kremów przeciwzmarszczkowym i ich stosowaniem... Mało tego im wcześniej zaczniesz (bez powodu) tym później bedzię większy problem. Także ostrożnie bo można sobie praktycznie bez powodu zaszkodzić.
Ech, no właśnie jest reguła przedstawia się w ten sposób, że po 20 roku życia kolagen, czyli białko w naszym organizmie odpowiedzialne za napięcie i elastyczność skóry powoli przestaje być produkowane. A jeśli go nie ma, to skóra staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek, choćby mimicznych. Dlatego musimy zacząć się wspomagać różnymi kremami itp. A jeśli nie przeciwzmarszczkowymi, to obowiązkowo nawilżającymi, bo mówiąc kolokwialnie - im bardziej wysuszona skóra, tym łatwiej zmarszczkom się utrwalać.
Poza kremami polecam codzienne oklepywanie twarzy opuszkami palców. Kilka chwil, a efekt zobaczycie same bo oklepywanie tak jakby stymuluje te włokna kolagenowe do tego, by były sprężyste a nie takie zwiotczałe;p
mamCie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.