Czy po kwasach trądzik wraca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-14, 21:24   #1
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205

Czy po kwasach trądzik wraca?


Hej, mam pytanie jak w tytule - przeszukałam forum, ale nie znalazłam odpowiedzi. Znalazłam coś z kwasami, co mi pomaga i teraz się boję, że bedę to musiała stosować już zawsze, żeby problemy nie wróciły. Boję się też, że wycofają ten krem z produkcji i co ja wtedy zrobię? Będę brzydka do końca świata! Jak to jest - po kuracji kwasami trądzik wraca, czy nie? Trzeba stosować ciągle, cyklicznie, czy wystarczy jedna kuracja?

Zastanawiam się też, czy jeżeli służy mi preparat z konkretnym kwasem w konkretnym stężeniu, to inny kosmetyk z tym samym kwasem też będzie dobry...
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 22:24   #2
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: Czy po kwasach trądzik wraca?

Kwasy wykonuje po kilka zabiegów w jednej serii. I kwasy są raczej już na blizny niż na trądzik. Ja wykonywałam w tamtym roku na zimę 10 zabiegów w odstępach tygodniowych i cera na tym dużo zyskała, ale na wiosnę mnie strasznie wysypało.
Mi kosmetyczka nie chciała kwasów zrobić jak zimno mi wyszło, więc jak masz trądzik to może lepiej go wyleczyć, a potem udać się na kwasy.
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 08:37   #3
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy po kwasach trądzik wraca?

wszystko zależy od "widzimisię" skóry... u jednego będzie nawrót, a u drugiego seria kwasów może pomóc rozprawić się z tym dziadostwem...
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 10:31   #4
Konna
Raczkowanie
 
Avatar Konna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 138
GG do Konna
Dot.: Czy po kwasach trądzik wraca?

Rainberry A co Ci pomoglo?
__________________
Dbam o siebie:
-walczę o piękną cere 21.08.2012
-walcze o zdrowe i mocne włoski 11.09.2012
-staram się zdrowo odżywiać
-trzeba zacząć myśleć pozytywnie!

Studentka stomatologii I rok- obym dała rade !
Konna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 11:25   #5
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Czy po kwasach trądzik wraca?

Cytat:
Napisane przez Konna Pokaż wiadomość
Rainberry A co Ci pomoglo?
Krem na noc "Niszcz pryszcz", kosmetyki DLA I baardzo łagodne, nawilżające środki do mycia twarzy, no i mocno nawilżające kremy - niczego co ma napis "antybakteryjny" albo "przeciwtrądzikowy"
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 10:17   #6
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Czy po kwasach trądzik wraca?

Jeśli to ten krem, o którym myślę, to jedyny kwas jaki zawiera - to kwas mlekowy
__________________
DONE
is better
THAN
perfect



Edytowane przez anibiaa
Czas edycji: 2012-09-18 o 10:19
anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 15:39   #7
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Czy po kwasach trądzik wraca?

Tradzik wraca po wszystkim!!! Nie ma jakiegos jednego leku czy zabiegu ktory go wyeliminuje raz na zawsze!!!

Mozna tradzik zlagodzic, zaleczyc ale on sam musi przejsc a jesli bedziesz sie stresowac ze cos tam nie zadziala to on sie jeszcze wzmocni bo stres poteguje tradzik!!!

Masz tyle opcji na rynku ze te nastepne lata (nie wiem ile masz lat, ale tradzik mija z wiekiem) bedziesz mogla wszystkiego sprobowac.

Sa kosmetyki, zabiegi, leki, kuracje roznymi specyfikami, hormony, wszystko dziala ale to twoj organizm musi sie ustabilizowac zeby tradzik ci przeszedl.

Sama przez to przechodzilam, mialam tradzik od 12 do 24 roku zycia - niezbyt to przyjemne bylo, bylo lepiej i gorzej ale przeszlo i teraz mam nowe problemy ze skora hehehehe
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-22, 10:01   #8
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Czy po kwasach trądzik wraca?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Hej, mam pytanie jak w tytule - przeszukałam forum, ale nie znalazłam odpowiedzi. Znalazłam coś z kwasami, co mi pomaga i teraz się boję, że bedę to musiała stosować już zawsze, żeby problemy nie wróciły. Boję się też, że wycofają ten krem z produkcji i co ja wtedy zrobię? Będę brzydka do końca świata! Jak to jest - po kuracji kwasami trądzik wraca, czy nie? Trzeba stosować ciągle, cyklicznie, czy wystarczy jedna kuracja?

Zastanawiam się też, czy jeżeli służy mi preparat z konkretnym kwasem w konkretnym stężeniu, to inny kosmetyk z tym samym kwasem też będzie dobry...
Kwasy działają na hiperkeratynizację - czyli złuszczają narastający naskórek.
Najlepiej stosować je systematycznie, do momentu, aż hormony unormują się na tyle, że trądzik przestanie być Twom problemem.
Każdy kosmetyk jest inny, jego działalnie zależy nie tylko od kwasu i jego stężenia, ale i pozostałych składników, które się w nim zajmują.
Jeśli "pasuje Ci" kwas salicylowy to jest jednak duże prawdopodobieństwo, że i w innych kosmetykach będzie Ci pasował
Cytat:
Napisane przez paula689 Pokaż wiadomość
Kwasy wykonuje po kilka zabiegów w jednej serii. I kwasy są raczej już na blizny niż na trądzik. Ja wykonywałam w tamtym roku na zimę 10 zabiegów w odstępach tygodniowych i cera na tym dużo zyskała, ale na wiosnę mnie strasznie wysypało.
Mi kosmetyczka nie chciała kwasów zrobić jak zimno mi wyszło, więc jak masz trądzik to może lepiej go wyleczyć, a potem udać się na kwasy.
Kwasy AHA są zarówno na blizny, jak i na trądzik Tak jak piszesz, przy dużej ilości ropnych zmian zazwyczaj nie stosuje się peelingów kwasowych, najpierw trzeba ograniczyć stan zapalny.
Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
Tradzik wraca po wszystkim!!! Nie ma jakiegos jednego leku czy zabiegu ktory go wyeliminuje raz na zawsze!!!

Mozna tradzik zlagodzic, zaleczyc ale on sam musi przejsc a jesli bedziesz sie stresowac ze cos tam nie zadziala to on sie jeszcze wzmocni bo stres poteguje tradzik!!!

Masz tyle opcji na rynku ze te nastepne lata (nie wiem ile masz lat, ale tradzik mija z wiekiem) bedziesz mogla wszystkiego sprobowac.

Sa kosmetyki, zabiegi, leki, kuracje roznymi specyfikami, hormony, wszystko dziala ale to twoj organizm musi sie ustabilizowac zeby tradzik ci przeszedl.

Sama przez to przechodzilam, mialam tradzik od 12 do 24 roku zycia - niezbyt to przyjemne bylo, bylo lepiej i gorzej ale przeszlo i teraz mam nowe problemy ze skora hehehehe
Amen. Podpisuję się pod tym.
Nawet po kuracji doustnymi retinoidami trądzik u niektórych osób wraca.
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:40.