Ślubne problemy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-06, 20:22   #1
Maria627
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 10

Ślubne problemy


Hej,
piszę ponieważ chciałabym prosić o poradę. Za ponad miesiąc mój ślub. Wszystkie przygotowania idą wyśmienicie gdyby nie jedna kwestia. Otóż dzisiaj zadzwoniła do mnie moja babcia i stwierdziła (tak znikąd), że sobie nie życzy, aby na weselu był alkohol... Stwierdziła, ze Episkopat Polski w tym roku wskazuje na wstrzemięźliwość i nie spozywanie alkoholu, a usłyszała to w Radio Maryja.
Generalnie moja babcia to człowiek bardzo radykalny, zagorzała zwolenniczka Radia Maryja, była nauczycielka, która nie znosi sprzeciwu. Niegdyś w dzieciństwie, gdy moi rodzice po ślubie mieszkali z nią wszczynała ciągłe awantury, raz nawet pobila mojego tatę... Wyprowadziliśmy się, kontakty się nieco wyciszyły, a jej zachowanie się uspokoiło. Obawiałam się ją zaprosić na swój ślub, ale w końcu jest to moja babcia i ją zaprosiłam. Poza tym nie myślałam, że takie coś odstawi.
Powiedziałam jej, że alkohol będzie i że jest to wspólna decyzja moja i mojego narzeczonego. Sami płacimy wesele o sami je organizujemy. Zaznaczylam, że jest mi przykro, że tak się zachowuje i że nie życzę sobie, aby na mnie krzyczała, awanturowała się i naciskała, bo alkohol na weselu będzie. Stwierdzila, że jest to nie po Bożemu, że to wstyd i hańba... To zdenerwowana powiedziałam jej, że jak moje wesele jest dla niej wstydem i hanbą oraz ma wywołać jej problemy zdrowotne to nie musi się pojawiać. Na co ona skwitowała, że właśnie się pojawi, aby zobaczyć tych pijaków (!). Obawiam się, że zrobi jakąś zadyme i obciach, zacznie coś mówi do gości ich "nawracać" czy kto wie co jeszcze...


Ręce już mi opadają, bo nie spodziewałam się czegoś takiego.
Maria627 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 14:35   #2
Teneryfu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 8
Dot.: Ślubne problemy

Zamknijcie ją w domu na czas wesela i z głowy. Może jakaś sąsiadka przypilnuje za butelkę z wesela
Teneryfu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-08, 08:55   #3
Roksia88
Przyczajenie
 
Avatar Roksia88
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 21
Dot.: Ślubne problemy

Może babcia chciałaby holandię na weselu


Jeżeli bierzecie kościelny, to babcia już powinna na mszy zaprotestować jak ksiądz po wino sięgnie
Roksia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 14:17   #4
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Ślubne problemy

Droga Autorko, temat sie urwał, ale chętnie dowiem się jak wyglądał dzień Waszego ślubu? Czy udało się okiełznać babcię?
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-16, 15:24   #5
zwinka055
Raczkowanie
 
Avatar zwinka055
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 49
Dot.: Ślubne problemy

Słyszałam o takim przypadku, jednak nie babcia a mama Pani Młodej strasznie przeżywała, że na ślubie będzie alkohol. Ale Para Młoda na szczęście nie dała za wygraną i w końcu mamuśka odpuściła, zwyczajnie. Czas podziałał na ich korzyść, do wesela wszyscy zapomnieli o temacie
zwinka055 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-18, 15:46   #6
Maria627
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 10
Dot.: Ślubne problemy

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka09 Pokaż wiadomość
Droga Autorko, temat sie urwał, ale chętnie dowiem się jak wyglądał dzień Waszego ślubu? Czy udało się okiełznać babcię?

Na szczęście babcia nie odważyła się nic publicznie odstawić. Wprawdzie komentowała, ale tylko do mojej mamy, że jej się nie podoba, że jest alkohol itp.

Jednak przykro, że przed ślubem najbliższe osoby gwarantują taki stres. No, ale najważniejsze, że wszystko się udało
Maria627 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-19, 11:06   #7
Niezapominajka09
Rozeznanie
 
Avatar Niezapominajka09
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 725
Dot.: Ślubne problemy

Cytat:
Napisane przez Maria627 Pokaż wiadomość
Na szczęście babcia nie odważyła się nic publicznie odstawić. Wprawdzie komentowała, ale tylko do mojej mamy, że jej się nie podoba, że jest alkohol itp.

Jednak przykro, że przed ślubem najbliższe osoby gwarantują taki stres. No, ale najważniejsze, że wszystko się udało
Uff to dobrze, że wszystko tak się skończyło
Niezapominajka09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-21, 22:15   #8
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ślubne problemy

Cytat:
Napisane przez Maria627 Pokaż wiadomość
Na szczęście babcia nie odważyła się nic publicznie odstawić. Wprawdzie komentowała, ale tylko do mojej mamy, że jej się nie podoba, że jest alkohol itp.
ciekawe czy babunia na własnym weselu alkoholu nie podawała czy tylko na cudzym tak sie rządzi.
Może warto zapytać?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-21 23:15:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.