Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - Moje gotowanie

Notka

Kuchnia - Moje gotowanie Dzielimy się wiedzą jak przyrządzić, ugotować i upiec tak wspaniale jak nasze babcie!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 20:21   #781
marza_mr
Zakorzenienie

Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Dziś Lego serwuje polędwiczkę wieprzową różową z patelni z sosem z czerwonego wina i pieprzu , do tego ziemniaki w ziołach i brokuły zapiekane z serem
Jak się robi taki sos?

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Dostałam przedwczoraj info z aplikacji allegro, że paczka jest do odbioru w mojej Żabce, ale zero smsa czy maila z kodem odbioru. Wczoraj byłam w pracy i dostałam kolejne info, że paczka do odbioru, ale uwaga - na poczcie. TŻ pokuśtykał do Żabki i dowiedział się, że przesyłki tam nie ma. Zadzwoniłam na infolinię - niezbyt miła pani powiedziała, że w Żabce "nie mogli" przyjąć tej paczki, nie wiadomo dlaczego i została przekierowana na pocztę. Pojechałam na tę pocztę i pocałowałam klamkę bo mają czynne tylko do 14 z wyjątkiem piątku czyli dnia, w którym akurat pracuję zdalnie i mogłabym nigdzie się nie ruszać
Matko, jak ja Cię rozumiem, dziś robiłam zwrot z allegro (dostałam nie to, co zamawiałam) i okazało się, że nie mogę na paczkomat, tylko muszę iść na pocztę, oczywiście nie wiedziałam ze jest czynne tylko do 14 i pocałowałam klamkę chciałam sprawdzić, które placówki pracują w innych godzinach, otwieram torebkę, a tam brak telefonu, musiałam wrócić do domu, jeszcze raz jechać i postać sobie w kilometrowej kolejce.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
To daj znać jak wyjdą. Robiłam kilka razy z piekarnika ale zawsze wychodza gumowe... to nie to samo co po usmażeniu
Też mam złe doświadczenia z plackami z piekarnika, tyle że u mnie wyszły podeszwy

U nas dziś była grochówka z kiełbasą.
marza_mr jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:28   #782
pandemonium4
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
smakowite placuszki
U mnie mielone z indyka, ziemniaki i surówka z kapusty z koperkiem.
Mniam ale smakowicie to wygląda
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Aż mi wyobraźnia zaczęła pracować. Gotowy spód, czy robisz od podstaw?

U mnie krupnik, bo chodzi za mną już od jakiegoś czasu. Staram się wrócić do częstszego jedzenia zup.

Olaliście mnie z pytaniem o chleb irlandzki. Zaryzykowałam i zrobiłam. Jak na kryzysowy chleb nie na drożdżach, to bardzo dobre, ale wymieszałam sodę z proszkiem do pieczenia, aby nie było tylko sody. Dodałam również oliwek i pomidorów suszonych (z zalewy).
Ja po prostu nigdy nie robiłam ani nie jadłam takiego cuda. Gratuluję odwagi i sukcesu fajny pomysł z oliwkami i pomidorami, brzmi bardzo smacznie. Także dla kryzysowców polecasz dobrze wiedzieć, aczkolwiek ja się raczej na to nie porwę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 20:35   #783
Linka25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Podgotowujesz soczewicę (zieloną lub brązową) 15-20 minut. Potem dodajesz do niej ryż surowy (zwykły lub basmati), wodę i przyprawy, zmielone: kumin, kolendrę, ziele angielskie, może być też kurkuma i cynamon. Gotujesz aż ryż będzie miękki. Osobno przygotowujesz cebulę pokrojoną w piórka i można to zrobić na dwa sposoby: albo obtoczyć ją w mące i usmażyć na chrupko na głębokim tłuszczu albo skarmelizować z cukrem i octem balsamicznym. Jedna i druga wersja jest przepyszna. To tak na szybko, ale mogę podać Ci szczegółowe proporcje
Bardzo bardzo poproszę o te proporcje (cebulka skarmelizowana)
Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
smakowite placuszki
U mnie mielone z indyka, ziemniaki i surówka z kapusty z koperkiem.
Pewnie było dobre, bo tak wygląda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:03   #784
Ellen_Ripley
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
(...)
Ja po prostu nigdy nie robiłam ani nie jadłam takiego cuda. Gratuluję odwagi i sukcesu fajny pomysł z oliwkami i pomidorami, brzmi bardzo smacznie. Także dla kryzysowców polecasz dobrze wiedzieć, aczkolwiek ja się raczej na to nie porwę.
(...)
Mam fajny przepis na chleb na drożdżach i jeżeli kupię takowe (jest z tym problem), to zrobię normalny chleb. "Kryzysowy" był na próbę, gdyby się drożdży kupić nie udało i w sumie też dla zabawy.

Nowe wątki na forum Kuchnia - Moje gotowanie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości