Kilka lat męczarni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-03-08, 15:54   #1
Tajpan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 174

Kilka lat męczarni


Cześć! Jestem Damian i postaram się wam przedstawić mój problem, może ktoś jest mi w stanie pomóc


W wieku 17 lat miałem lekkie problemy z trądzikiem, zacząłem stosować różne głupie diety, przez półtorej roku jadłem np szpinak na śniadanie i kolacje a na obiad lososia, przez rok same warzywa tylko z chlebem, wszystko to było przeplatane 1/2 a nawet rekordowo 3 tygodniowymi napadami kompulsywnymi ( Głównie same słodycze ) jadłem OGROMNE ilości czosnku i cebuli po których miałem straszne napady potliwości, dzisiaj mija już około 7 lat a ja przez tamte przygody męczę się z

- Gazy
-Wzdęcia
-Przetłuszczająca się / wysuszona cera / problemy z trądzikiem
-W lato strasznie odczuwam gorąco ( wsiadając do nagrzanego samochodu cała twarz robi sie czerwona, pocę sie strasznie )
-Zimą np jest mi zimno i mam zimne poty

Wszystko jest zależne od tego co jem ( ale cięzko samemu ustalić co do końca szkodzi a co nie, jedynie ogólnie mogę stwierdzić )


Odwiedziłem już

Proktologa - zlecił mi test SIBO który wyszedł dobrze, zlecił mi badania tarczycy które wyszły również bardzo dobrze
W przyszłym tygodniu będę się z nim kontaktował z wynikami badań ( Zalecił gastroskopię i kolonoskopię )

Endykronologa - USG tarczycy oraz konsultacja badań tarczycy - wszystko ok

Naturopatę który wypisał mi masową liste produktów na które niby mam uczulenie ( mało co mogłem wtedy jeść ) ale odszedłem od tego.

Większość przypadłości nasila się po jedzeniu ( zwłaszcza uczucie gorąca )


Leki które brałem

Dexilant - pomaga przy występującym czasami pieczeniu w gardle-przełyku

Debutir - który brałem 2 razy i za każdym razem przez 2/3 dni jakby moje wszystkie problemy zniknęły, potem wszystko wraca

Artemisia Annua
Grzyby Reishi
Kompleksy witamin B
Kwas ortokrzemowy

Nadal biorę
Debutir
Witamina D
Cynk


Czego nie jem?

Unikam każdych cukrów, jedynie owoce / suszone owoce ( bardzo rzadko zdarza mi się zjeść coś słodkiego, ponieważ po tym to wszystko się bardzo nasila )

Pszenicy

Poza tym staram się wszystko jeść, raczej zdrowe rzeczy


Wydałem na wszysto kupę kasy a problemy nadal są

Chce teraz iść do dietetyka/psychologa lub dietetyka/klinicznego oraz wykonać badania na nieszczelność jelita/Badanie na pasożyty lub bakterie w organizmie ( kale? )
Może jakieś badanie trzustki?


Mój organizm nie radzi sobię z regulacją temperatur? Trawieniem? A może to psychika która przez tyle lat dostawała po dupie i np boje sie lata, oświetlonych pomiesczeń w których widać jak świeci mi sie cera itp

Wszystkie te przypadłości strasznie uprzykrzają życie, przez te problemy odsunąłem się od ludzi, po prostu wolałem siedzieć w domu, nadchodzi lato i coraz bardziej się stresuje.
Tajpan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-08 16:54:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.