Z trądzikiem do lekarza? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Eucerin - podejmij wyzwanie!

Notka

Eucerin - podejmij wyzwanie! Jeśli borykasz się z trądzikiem, bądź masz sukcesy w walce z tą przypadłością, dołącz do nas i koniecznie podziel się z nami swoimi doświadczeniami. Co dwa - trzy dni będzie pojawiać się na forum nowy temat związany z niedoskonałościami skóry.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-10-04, 19:04   #61
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

To przy wolnym wietrze możesz mi na priva rzucić namiar. Jak bedzie mnie stać to pojde do niej
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:06   #62
anqul
Raczkowanie
 
Avatar anqul
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 78
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Tak absolutnie tak!! Wiem, że znalezienie dobrego lekarza jest trudne, ale nie można się poddawać!! Gdybym nie trafiła do lekarza i psychologa to dziś chyba bym miała bliznę na bliźnie... Miałam trądzik z rozdrapania czyli neuropatyczny - to najgorsze cholerstwo.... Próbowałam sama się leczyć różnymi kosmetykami dostępnymi w drogeriach, ale dzięki temu nabawiłam się tylko kolejnych problemów m.in. przesuszonej (strasznie piekącej i pękającej) skóry dłoni. Dlatego uważam, że warto jak najszybciej zgłosić się do lekarza, leczenie nie trwa miesiąc czy dwa... moje trwało dwa, ale LATA!! I nadal nie jest idealnie... ale nie ma porównania.. wyglądam o niebo lepiej niż przed leczeniem....
__________________
Ćwiczę od 4.04.2013 r.
Walka o zdrowe i piękne włosy od 14.04.2013 r.
Aparat ortodontyczny od 27.06.2013 r.

Wymiana

[eucerin][/eucerin]

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
anqul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:09   #63
dariagro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 10
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

mi niestety żaden dermatolog nie pomógł
__________________
[eucerin][/eucerin]
dariagro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:13   #64
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość

Peeling kawitacyjny jeest dobry jako wspomagacz leczenia zaskórników. Zależy jaki masz rodzaj trądziku, opisz z jakimi problemami się borykasz
na szczęście nie walczę z mocnym trądzikiem, to już za mną i jak to mówi moja mama - przeszło z wiekiem. dokuczają mi jednak zaskórniki i wypryski raz na jakiś czas - zwłaszcza przed okresem. są bolesne, ale znalazłam na nie plasterkowy sposób (wspominałam we wcześniejszych wątkach). niemniej jednak szukam czegoś co oczyści moją twarz, ale jednocześnie jej nie podrażni, moja skóra jest bardzo wrażliwa, szybko się wysusza, a zaczerwienieniem wiecznym to się już chyba nawet pogodziłam
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:13   #65
ulmich
Rozeznanie
 
Avatar ulmich
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Tez tak uważam
W leczeniu wazny jest spokój i nie rozdrapywanie krost
czasami psychiatra może pomóc bardziej niż dermatolog
ulmich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:16   #66
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez ulmich Pokaż wiadomość
Tez tak uważam
W leczeniu wazny jest spokój i nie rozdrapywanie krost
czasami psychiatra może pomóc bardziej niż dermatolog
Jak już to dermatolog i psycholog, chyba że ktoś ma trądzik z rozdrapywania. Wtedy dobrze ćwiczyć wolę.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:20   #67
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Ja ciągle siedzę i się drapię
właściwie to nawet nie jestem tego świadoma
mąż mi mówi- nie chodraj się
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 19:24   #68
ewafocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Walczyłam z trądzikiem wiele lat, wydałam ogrom pieniędzy na leki a wystarczyło zmienić dietę ( przestałam jeść chleb) , od 5 lat piekę chleb za zakwasie i skończyły się moje problemy.[eucerin][/eucerin]

Edytowane przez ewafocus
Czas edycji: 2013-10-04 o 19:29
ewafocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:33   #69
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Trądzik jest chorobą i powinien być leczony przez odpowiedniego specjalistę. Osobiście spotkałam tylko jedną osobę, którą kosmetyczka wyleczyła z trądziku, dlatego uważam, że w walce z tą chorobą bardzo ważna jest wizyta u dermatologa.

Ważne jest również, żeby znaleźć odpowiedniego lekarza - bo nie każdy się nadaje. Ja jeszcze takiego nie znalazłam, a może któraś z Was może mi polecić jakiegoś fajengo lekarza z odpowiednim podejściem i powołaniem w Gliwicach?
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:34   #70
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem trądzik wymaga leczenia u specjalisty - szkoda tylko, że specjaliści po prostu bagatelizują i odsyłają z kupą kosztujących niemałe pieniądze leków swojego pacjenta. Większość wychodzi niedoinformowana, stosuje leki z zaufaniem tak, jak kazał lekarz i tylko pogarsza stan swojej cery.
A co z kosmetyczką? Kosmetyczka raczej specjalizuje się w czynnościach manualnych, nie w leczeniu trądziku. Jeśli miałabym już do kogoś iść, to poszłabym do kosmetologa, który ma szerszą wiedzę i nie skończyłoby się raczej na samym wykonaniu zabiegu, ale także i na ustaleniu pielęgnacji. Dermatolodzy powinni podejść do nas bardziej indywidualnie, a większość traktuje nas jak króliki doświadczalne.

---------- Dopisano o 16:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------



I dodajmy, że wchodzisz do gabinetu i już wiesz co Ci przepisze - dookoła pełno reklam X produktu.
Dokładnie. Choć w moim przypadku tego nie było.
Pani dermatolog, i to lekarz nie doktor, przyjęła mnie w gabinecie na oddziale, zerknęła tylko na mnie z ponad metra odległości i od razu przepisała Tetralysal.

Z kosmetologami też trzeba uważać. Widzę to zarówno bo tych co kończą szkołę jak i po tym, że kobieta teoretycznie kosmetolog powiedziała kobiecie, że może sobie zrobić krzywdę nawilżając skórę kremami (i dała jakieś recepty, więc musiała być też lekarzem)
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:35   #71
Jusstysskaa
Raczkowanie
 
Avatar Jusstysskaa
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 51
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Moim zdaniem dermatolog, ja do niego długo się wybierałam, ponieważ oczywiście próbowałam walczyć sama z powrotem trądziku i naprawdę dziękuję rodzinie, że mnie namówiła, ponieważ już po miesięcznej kuracji antybiotykiem zauważyłam poprawę skóry, a teraz na plecach już nie mam nic, ale twarz jeszcze musi być leczona, ponieważ żeby wyleczyć trądzik jednak trzeba trochę odczekać i kuracja musi trwać dłużej by nie było żadnego gorszego nawrotu. Ale popieram również kosmetyczkę, ponieważ przy małym i rzadko występującym trądziku wystarczy porządne oczyszczenie twarzy i wszystko może wrócić do normy.
__________________
Waga :
60 - 59 - 58 - 57 -56 - 55 - 54 - 53 - 52 - 51 - 50 kg
Jusstysskaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 19:43   #72
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Sabiiina Pokaż wiadomość
na szczęście nie walczę z mocnym trądzikiem, to już za mną i jak to mówi moja mama - przeszło z wiekiem. dokuczają mi jednak zaskórniki i wypryski raz na jakiś czas - zwłaszcza przed okresem. są bolesne, ale znalazłam na nie plasterkowy sposób (wspominałam we wcześniejszych wątkach). niemniej jednak szukam czegoś co oczyści moją twarz, ale jednocześnie jej nie podrażni, moja skóra jest bardzo wrażliwa, szybko się wysusza, a zaczerwienieniem wiecznym to się już chyba nawet pogodziłam
Jako wspomaganie peeling kawitacyjny jak najbardziej się przyda. Jest delikatny, tylko to jest prąd, więc jest trochę przeciwwskazań typu ciąża, choroby tarczycy, rany na twarzy, aparat na zęby.

Jeśli ciągle masz zaczerwienioną skórę, to pomyśl o kosmetykach do skóry wrażliwej, naczynkowej.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:45   #73
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Choć w moim przypadku tego nie było.
Pani dermatolog, i to lekarz nie doktor, przyjęła mnie w gabinecie na oddziale, zerknęła tylko na mnie z ponad metra odległości i od razu przepisała Tetralysal.

Z kosmetologami też trzeba uważać. Widzę to zarówno bo tych co kończą szkołę jak i po tym, że kobieta teoretycznie kosmetolog powiedziała kobiecie, że może sobie zrobić krzywdę nawilżając skórę kremami (i dała jakieś recepty, więc musiała być też lekarzem)
Też niestety mam niemiłe wspomnienia z dermatologami... Popatrzył za biurka, wypisał receptę i kazał przyjść jak maść sie skończy... Jak dla mnie był niepoważny...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:47   #74
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Też niestety mam niemiłe wspomnienia z dermatologami... Popatrzył za biurka, wypisał receptę i kazał przyjść jak maść sie skończy... Jak dla mnie był niepoważny...
Tak jest zazwyczaj przykre, ale prawdziwe.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:51   #75
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Tak jest zazwyczaj przykre, ale prawdziwe.
Nie wiem dlaczego tak jest, ale ostatnio idę do alergologa - super kobieta, do chirurga naczyniowego - genialny lekarz. Idę do dermatologa - pudło...
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 19:55   #76
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Jako wspomaganie peeling kawitacyjny jak najbardziej się przyda. Jest delikatny, tylko to jest prąd, więc jest trochę przeciwwskazań typu ciąża, choroby tarczycy, rany na twarzy, aparat na zęby.

Jeśli ciągle masz zaczerwienioną skórę, to pomyśl o kosmetykach do skóry wrażliwej, naczynkowej.
używam kremów do skóry wrażliwej właśnie i są idealne dla mnie - czuję, że łagodzą, tak po prostu. unikam alkoholi w składach. a co do kosmetyków do cery naczynkowej - próbowałam ostatnio maseczki z Sorayi, takiej dziesięciominutowej i nie wiem czy wytrzymałam z nią minutę okropnie mnie podrażniła co mnie bardzo rozczarowało. co jak co, ale kosmetyk do cery naczynkowej nie powinien podrażniać...

przez te wieczne zaczerwienienie szukam czegoś co nie pogorszy sprawy, więc zabieg musi być delikatny. dziękuję za opinię!
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:00   #77
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Sabiiina Pokaż wiadomość
używam kremów do skóry wrażliwej właśnie i są idealne dla mnie - czuję, że łagodzą, tak po prostu. unikam alkoholi w składach. a co do kosmetyków do cery naczynkowej - próbowałam ostatnio maseczki z Sorayi, takiej dziesięciominutowej i nie wiem czy wytrzymałam z nią minutę okropnie mnie podrażniła co mnie bardzo rozczarowało. co jak co, ale kosmetyk do cery naczynkowej nie powinien podrażniać...

przez te wieczne zaczerwienienie szukam czegoś co nie pogorszy sprawy, więc zabieg musi być delikatny. dziękuję za opinię!
Cera naczynkowa jest super delikatna, a to co Ci zrobiła ta maseczka to normalnie jakaś masakra.... Jak mogą dać taki kosmetyk do cery naczynkowej....
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:05   #78
Sabiiina
Rozeznanie
 
Avatar Sabiiina
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: śląsk!
Wiadomości: 628
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Cera naczynkowa jest super delikatna, a to co Ci zrobiła ta maseczka to normalnie jakaś masakra.... Jak mogą dać taki kosmetyk do cery naczynkowej....
jakby ktoś mi wbijał milion igiełek
ja wiem, że każda skóra reaguje inaczej, no ale bez przesady ...

zniechęciłam sie do tych maseczek, chociaż nawilżającą mają bardzo fajną. ale od tego momentu używam tylko starej, dobrej i sprawdzonej perfecty, od czasu do czasu cos z ziaji.
__________________
[eucerin][/eucerin]
Sabiiina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:07   #79
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Nie wiem dlaczego tak jest, ale ostatnio idę do alergologa - super kobieta, do chirurga naczyniowego - genialny lekarz. Idę do dermatologa - pudło...
Zgadzam się, była u neurologa- super, wizyta trwała z 15 minut wszystko dokładnie wytłumaczył. Tak samo okulista, i inni lekarze. Co się dzieje z tymi dermatologami ?
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-04, 20:13   #80
Erwina1234
Zadomowienie
 
Avatar Erwina1234
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 550
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Sabiiina Pokaż wiadomość
jakby ktoś mi wbijał milion igiełek
ja wiem, że każda skóra reaguje inaczej, no ale bez przesady ...

zniechęciłam sie do tych maseczek, chociaż nawilżającą mają bardzo fajną. ale od tego momentu używam tylko starej, dobrej i sprawdzonej perfecty, od czasu do czasu cos z ziaji.
Raz tylko zdarzyła mi się taka sytuacja. Po nałożeniu maseczki skóra zaczęła strasznie piec - maseczkę od razu zmyłam, ale zaogniona skóra musiała się uspakajać kilka godzin zanim wróciła do normalnego stanu...

Nie pamiętam firmy, ale była to maseczka oczyszczajaca...

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Zgadzam się, była u neurologa- super, wizyta trwała z 15 minut wszystko dokładnie wytłumaczył. Tak samo okulista, i inni lekarze. Co się dzieje z tymi dermatologami ?
No właśnie nie wiem, czy na dermatologie idą tylko Ci lekarze, którzy się nie dostaną na inną specjalizajcę czy jak...?
Erwina1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:21   #81
ulmich
Rozeznanie
 
Avatar ulmich
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Byłam u kilku dermatologów
Jedni zapisywali lekarstwa inni radzili domowe sposoby .
Antybiotyki pomagaly na cerę ale co z tego jak wyjalawiały organizm?
Problem był o wiele powazniejszy póxniej bo tradzik wracał a organizm do równowagi wrócic nie chciał .
ulmich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:22   #82
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Raz tylko zdarzyła mi się taka sytuacja. Po nałożeniu maseczki skóra zaczęła strasznie piec - maseczkę od razu zmyłam, ale zaogniona skóra musiała się uspakajać kilka godzin zanim wróciła do normalnego stanu...

Nie pamiętam firmy, ale była to maseczka oczyszczajaca...
No właśnie nie wiem, czy na dermatologie idą tylko Ci lekarze, którzy się nie dostaną na inną specjalizajcę czy jak...?
Wydaje mi się że to może jeden z prostszych kierunków lekarskich. No bo co, każdy objaw pokazuje coś na skórze. Dajesz maśc i tyle. A taki kardiolog czy coś, to musi się napocić.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:24   #83
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez Sabiiina Pokaż wiadomość
używam kremów do skóry wrażliwej właśnie i są idealne dla mnie - czuję, że łagodzą, tak po prostu. unikam alkoholi w składach. a co do kosmetyków do cery naczynkowej - próbowałam ostatnio maseczki z Sorayi, takiej dziesięciominutowej i nie wiem czy wytrzymałam z nią minutę okropnie mnie podrażniła co mnie bardzo rozczarowało. co jak co, ale kosmetyk do cery naczynkowej nie powinien podrażniać...

przez te wieczne zaczerwienienie szukam czegoś co nie pogorszy sprawy, więc zabieg musi być delikatny. dziękuję za opinię!
W takim razie polecam kosmetyki Bielenda serię do cery naczynkowej. Jest serum, maska i krem, bardzo fajne. Serum gdy jest nagle jakieś podrażnienie działa natychmiastowo.

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Erwina1234 Pokaż wiadomość
Cera naczynkowa jest super delikatna, a to co Ci zrobiła ta maseczka to normalnie jakaś masakra.... Jak mogą dać taki kosmetyk do cery naczynkowej....
Tak jak krem BB La Roche Posay. Niby do wrażliwej cery a szczypie od razu.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:24   #84
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Wiecie co?
tak czytam i pomyślałam sobie że jesli czyta to forum jakiś lekarz, albo farmaceuta...musi mu być przykro.
Trochę generalizujemy wrzucając wszystkich do 1 worka.
O ile rozumiem nasze rozgoryczenie, czasami uczucie bezsilności i sama znam fakty jak to kombinują z próbkami, receptami ,antybiotykami itd, to właściwie z boku nasze wypowiedzi wyglądają jak żale wiecznie niezadowolonych kobiet. Zapominamy chyba że mamy wsparcie chociazby tu na wizażu, w psychologach , znajomych , rodzinie itd, i można (chyba) poszukać między sobą próbek, rady -tak jak teraz.
Ogólnie szkoda mi troche tych ludzi ,bo przeciez sprzedawca nie został dermatologiem, ani marketingowiec farmaceutą. Tę wiedze musi mieć , a to kwestia chyba moralności i wypalenia w zawodzie że tak traktują takie osoby jak my. Ja jeszcze wierzę w ludzi, i w nas że sobie poradzimy.
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:32   #85
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
Wiecie co?
tak czytam i pomyślałam sobie że jesli czyta to forum jakiś lekarz, albo farmaceuta...musi mu być przykro.
Trochę generalizujemy wrzucając wszystkich do 1 worka.
O ile rozumiem nasze rozgoryczenie, czasami uczucie bezsilności i sama znam fakty jak to kombinują z próbkami, receptami ,antybiotykami itd, to właściwie z boku nasze wypowiedzi wyglądają jak żale wiecznie niezadowolonych kobiet. Zapominamy chyba że mamy wsparcie chociazby tu na wizażu, w psychologach , znajomych , rodzinie itd, i można (chyba) poszukać między sobą próbek, rady -tak jak teraz.
Ogólnie szkoda mi troche tych ludzi ,bo przeciez sprzedawca nie został dermatologiem, ani marketingowiec farmaceutą. Tę wiedze musi mieć , a to kwestia chyba moralności i wypalenia w zawodzie że tak traktują takie osoby jak my. Ja jeszcze wierzę w ludzi, i w nas że sobie poradzimy.
Myślę że raczej nie jest im przykro, ale mogą być źli na swoich kolegów lekarzy dermatologów, że niszczą reputację. Mamy pomoc w wizażu, ale nie zawsze to wystarcza do pokonania trądziku, należy też skonsultowac się z lekrzem jeśli ktoś ma nasilony trądzik.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:39   #86
ulmich
Rozeznanie
 
Avatar ulmich
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 500
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Nie ulega watpliwości że kiedy jest źle trzeba iść do lekarza
ulmich jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:40   #87
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Cytat:
Napisane przez CiastoPanda Pokaż wiadomość
Wiecie co?
tak czytam i pomyślałam sobie że jesli czyta to forum jakiś lekarz, albo farmaceuta...musi mu być przykro.
Właśnie tak się czuję czasem, ale też wiem że nic nie poradzę na takich farmaceutów. Pozostaje tylko zachowywać się tak jak chciałoby się być potraktowanym.
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:44   #88
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Ja nie mam zbyt dobrego doświadczenia z dermatologami, a byłam już u trzech różnych, jeden prywatnie i wizyta wyniosła mnie niebagatela 200zł.
Naprawdę znaleźć dermatologa na nfz, ale takze prywatnie,ktorego chociaz trochę interesuje pacjent jest ciężko. W ogole nie interesuje ich żaden wywiad, a skierowania na badania nigdy nie dostalam.Wiadomo, ze badania można zrobić prywatnie, ale są to spore koszty na które nie każdy może sobie pozwolić.
Czasami wydaje mi się, że lepiej na własną rękę próbować się leczyć, bo dermatolodzy przepisują leki a nuż pomoże, najlepiej antybiotyk, a to miejscowo, jak nie pomoze doustnie. Moja cera jest w dodatku bardzo problemowa, bo naczynkowa i alergiczna i nie moge uzywac np. produktow na bazie alkoholu, co zupełnie nie interesowało dermatologów, bo przepisywali coś 'od czapy'.Nie powiem już o przepisywaniu dermokosmetyków, które niby apteczne, a tylko wysuszają i robią więcej szkody niż pożytku, w dodatku tanie nie są.
Z usług kosmetyczek nie korzystałam nigdy.Jakoś nie mam zaufania. Chyba wolę się leczyć na chybił trafił samemu, przecież tak samo robią z nami w wielu przypadkach dermatolodzy.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-10-04 o 20:52
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 20:48   #89
CiastoPanda
Rozeznanie
 
Avatar CiastoPanda
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: różnie
Wiadomości: 802
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Lekarz lekarzowi nie równy. Myślę ze te kombinacje nfz tez ich frustruje ze zaczynają już leciec po bandzie jak numerek i next.

Myślę że najbardziej pomoże nam wiara w siebie, w to że dajemy radę, codziennie mówmy sobie że jest super i będzie jeszcze lepiej.
Musimy do tego lekarza iść, macie racje ale od naszego nastawienia zależy na prawdę dułaśnie tak się czuję czasem, ale też wiem że nic nie poradzę na takich farmaceutów. Pozostaje tylko zachowywać się tak jak chciałoby się być potraktowanym. Moja psycholog mowi mi żebym sama sie leczyla pozytywnym mysleniem bo to pomaga bardziej czasem niż chemia.
__________________
zrozum...nie jestem chamska, jestem szczera
CiastoPanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 21:04   #90
biedron_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Z trądzikiem do lekarza?

Myślę, że jak komuś wyskoczy trzy pryszcze na krzyż, to jeszcze nie ma się czym martwić i nie musi od razu lecieć do lekarza ( a znam takich... )
Jeśli jest ich więcej i stan utrzymuje się długo, to wiadomo...
Niestety ciężko trafić na dobrego specjalistę, u nas pani doktor popatrzy z daleka i każdemu przepisuje to samo...
__________________
[eucerin][/eucerin]
biedron_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Eucerin - podejmij wyzwanie!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-04 20:07:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.