Karmienie piersiami z implantami:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)

Notka

LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie) Przez kolejne 3 tygodnie na Wasze pytania odpowiadać będą eksperci z dziedziny chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ze Szpitala Grupy LUX MED : dr n. med. Małgorzata Chomicka-Janda oraz dr n. med. Lubomir Lembas.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 15:06   #1
liwia31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9

Karmienie piersiami z implantami:)


Witam miałam operację 18 miesięcy temu, obecnie jestem w 9 miesiącu ciąży i przygotowuję się do porodu. Mam implanty anatomiczne pod mięśniem, cięcie pod piersią. Czy powinnam obawiać się karmienia piersią?
liwia31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-15, 16:10   #2
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Karmienie piersiami z implantami:)

Moim zdaniem nie powinnaś się obawiać karmienia piersią.
Problem by mógł być jeśli implanty byłyby nad mięśniem, przy czym wtedy zostają przecięte przewody mleczne. Ale Ciebie to nie dotyczy
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 11:56   #3
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Karmienie piersiami z implantami:)

Nie powinna Pani się martwić o karmienie piersią. Zabieg z cięcia podpiersiowego czy tego bocznego brodawki nie uszkadza przewodów mlecznych i pierś będzie reagowała w sposób prawidłowy na zmiany hormonalne , a więc powinna Pani normalnie karmić dziecko.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 12:10   #4
dr Lembas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 30
Dot.: Karmienie piersiami z implantami:)

Cytat:
Napisane przez liwia31 Pokaż wiadomość
Witam miałam operację 18 miesięcy temu, obecnie jestem w 9 miesiącu ciąży i przygotowuję się do porodu. Mam implanty anatomiczne pod mięśniem, cięcie pod piersią. Czy powinnam obawiać się karmienia piersią?
Witam,
Operacja implantów piersi z cięcia pod piersią wyjątkowo rzadko jest przyczyną zaburzeń karmienia piersią. Warto jednak poinformować swojego ginekologa o przebytej operacji. W razie zastoju mleka po porodzie lekarz poda leki, które zastopują produkcję mleka przez piersi.
Pozdrawiam
Lubomir Lembas
Specjalista chirurgii plastycznej
dr Lembas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 16:04   #5
liwia31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Dot.: Karmienie piersiami z implantami:)

Dziękuje serdecznie za informację. Pozdrawiam
liwia31 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-24, 18:10   #6
moniqa13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: Karmienie piersiami z implantami:)

Cytat:
Napisane przez dr Chomicka Pokaż wiadomość
Nie powinna Pani się martwić o karmienie piersią. Zabieg z cięcia podpiersiowego czy tego bocznego brodawki nie uszkadza przewodów mlecznych i pierś będzie reagowała w sposób prawidłowy na zmiany hormonalne , a więc powinna Pani normalnie karmić dziecko.
Witam.
Proszę mi powiedzieć jaki odstęp czasowy minimalny powinien być między wykonaną operacją powiększenia piersi ,a zajściem w ciąże. Czy ma to jakieś znaczenie , jeżeli tak to jakie i ewentualnie co może się stać .
Dziekuję i czekam na odp.
pozdrawiam
moniqa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-25, 15:39   #7
dr Chomicka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 45
Dot.: Karmienie piersiami z implantami:)

W literaturze nie ma podanego czasu, który musi upłynąć między operacją powiększenia piersi a zajściem w ciąże. Sądzę, że jeśli Pani planuje termin zajścia w ciążę, to okres 6 miesięcy, kiedy blizna wytworzona wokół implantu jest w pełni dojrzała jest odpowiedni do pomyśleniu o dziecku. Jeśli zajdzie Pani wcześniej 1,2 miesiące po operacji nic nie powinno się również wydarzyć. Nie powinna Pani być w ciąży w trakcie zabiegu, ponieważ znieczulenie ogólne może źle wpłynąć na rozwój płodu.
dr Chomicka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-25, 21:23   #8
moniqa13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: Karmienie piersiami z implantami:)

Dziękuję za odpowiedz Pani dr. i serdecznie pozdrawiam
moniqa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum LUX MED - chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna (gościnnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.