Maść sterydowa. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-20, 13:23   #1
indianka84
Raczkowanie
 
Avatar indianka84
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: GDYNIA
Wiadomości: 84
GG do indianka84

Maść sterydowa.


jestem zmuszoan uzywac masci na sterydach gdyz mam alergie co mam robic zeby nie zaszkodzic bardziej , przyznam sie ze w naprawde niewielkich iloscich smaruje ta masci twarz co nie jest zle ale czasem mnie tak wysypie ze az mi sie zdomu nie chce wychodzic
indianka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 23:32   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: prosze o pomoc...

a jaki konkretnie to jest steryd? (mam nadzieję, ze jakiś słabszy)
ogólnie stosuje się preparaty natłuszczajace i nawilzające. ale nie da sie duzo zrobić, żeby zapobiec negatywnym skutkom długiego stosowania sterydów (ścieńczenie skóry, rozstępy, naczynka..)
wypróbuj np. Bioderma Atoderm PP
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-21, 14:33   #3
Evka
Wtajemniczenie
 
Avatar Evka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 456
Dot.: prosze o pomoc...

Kiedys uzywałam masci sterydowej i nic mi nie bylo. Moze masz tą maśc zle dobraną?
Wogole do takich masci powinnas uzywac bardzo mocnego filtra bo przez slonce moga sie pojawic przebarwienia. Moze sie uda poprosic lekarza o zmiane leku?
Evka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 21:20   #4
indianka84
Raczkowanie
 
Avatar indianka84
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: GDYNIA
Wiadomości: 84
GG do indianka84
Dot.: prosze o pomoc...

kurcze wlasnie musze mienic lekarza to tej mojej alergolog jakos juz nie ufam . niewiem jaki to steryd nie znam sie natym

ale sotanio milama przykry wypadek i bylam u ginekologa i powiedzial ze skoro ta masc nie leczy a stosuje ja juz 2 lata to bezsensu

no i ze to ma bardzo duzy wplyw na ciaze- nawet sie nie zastanawialam cieszylam sie tylko ze mi pomaga na te alergie ale jak sie okazalo szkodzi na inne rzeczy o czym mi alergolog nie powiedziala, mowila tylko zebym jej czesto nie stosowala bo wlasnie rozstepy i inne tgeo typu zeczy (jak wyzej)
a tu prosze okazalo sie moglam poronic wlasnie od tych sterydow
__________________
radość wypełnia mi serce
dla wszystkich słońce na niebie
woda nie płynie pod górę
żyjesz nie tylko dla siebie
indianka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 00:22   #5
indianka84
Raczkowanie
 
Avatar indianka84
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: GDYNIA
Wiadomości: 84
GG do indianka84
Dot.: prosze o pomoc...

juz nie smaruje sie od chyab dwoch mieiscy zadna mascia- a 2 lata byl tylko diprosalic o zgrozo

teraz tylko od czasu do czasu diprobase
skora czasem swedzi bardzo no i wysypka jest ale wydaje mi sie ze mniej a pzoa tym chocby niewiem co nie wroce juz do tej lekarki
__________________
radość wypełnia mi serce
dla wszystkich słońce na niebie
woda nie płynie pod górę
żyjesz nie tylko dla siebie
indianka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 09:52   #6
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Smile Dot.: prosze o pomoc...

Ja też mam alergię, stosowałam jakąś maść hormonalną, niestety wystąpiły odbarwienia skóry np. zniknął mi na twarzy mój ukochany pieprzyk Nieźle co ? Moja Dermatolog dała mi receptę na jakąś maść robioną na zamówienie o minimalnej ilości hormonów, poza tym powiedziała, że na rynek weszła jakaś maść, która ma identyczne działanie jak te silne maści hormonalne, ale nie ma skutków ubocznych, bo nie zawiera hormonów, więc można używać bez przeszkód podobno. Kosztuje ok. 100 zł, ale nazwy nie pamiętam Jak się wybiorę do mojej Dermatolog i dowiem to napiszę
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 15:55   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez allicjaa
powiedziała, że na rynek weszła jakaś maść, która ma identyczne działanie jak te silne maści hormonalne, ale nie ma skutków ubocznych, bo nie zawiera hormonów, Kosztuje ok. 100 zł, Jak się wybiorę do mojej Dermatolog i dowiem to napiszę
Elidel i Protopic.
ale one też mają swoje wady.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-29, 19:39   #8
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: prosze o pomoc...

Cytat:
Napisane przez Justy
Elidel i Protopic.
ale one też mają swoje wady.
Może wiesz coś konkretnego o ich skutkach ubocznych ? Tzn., że one też mogą powodować m.in. odbarwienia skóry ? Jedyne co znalazłam w internecie na temat tego kremu : "Lek jest bezpieczny i dobrze tolerowany. Nie istnieją ograniczenia całkowitej dobowej dawki leku, ani czasu trwania leczenia. Leku nie należy stosować w miejscach infekcji bakteryjnych lub wirusowych. Nie należy stosować Elidelu na błony śluzowe.
W czasie leczenia pacjent nie powinien nadmiernie eksponować skóry na promienie słoneczne."
Nie rozmawiałam jeszcze tak dokładnie o tym z moją Dermatolog, w sumie ona tylko rzuciła hasło, że jak dotychczasowa maść mi nie będzie pasować to wtedy ten krem Elidel, ale żadnych konkretów

Pozdrawiam
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 19:49   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: prosze o pomoc...

po początkowych zachwytach tą grupą leków pojawiły się podejrzenia o powodowanie raka skóry.
http://www.cmaj.ca/cgi/content/full/172/9/1179
http://www.fda.gov/cder/drug/infopag...el/default.htm
http://www.fda.gov/cder/drug/infopag...ic/default.htm
Faktem jednak jest, ze nie powodują skutków typowych dla sterydów, czyli ścieńczenia skóry, rozstępy, porozszerzane naczynka, trądzik sterydowy itp.

Edytowane przez Justy
Czas edycji: 2005-08-29 o 20:21
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 21:13   #10
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: prosze o pomoc...

Uh la la... Dziękuję za informację, kto by podejrzewał ? Ja muszę używać tego typu mazideł raz dziennie, a nie za bardzo uśmiecha mi się taka niespodzianka po latach jak rak skóry Zresztą zalecane jest stosowanie kremu Elidel aż do całkowitego wyleczenia... A tego się nie podejmę, po tym co przeczytałam
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-28, 14:31   #11
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: prosze o pomoc...

Przeczytalam chyba cale forum na temat masci sterydowych I widze,ze w 99% opinie sa negatywne..A co jesli sterydy sa jedyna rzecza,ktora pomaga? Mam skore alergiczna,LZS I podejrzenie tocznia rumieniowatego..Przeszlam przez kuracje antybiotykami,metronidazo lem, roznymi masciami aptecznymi, mialam nawet podane sterydy domiesniowo..Czasem kiedy jest bardzo zle i moja twarz jest cala czerwona i pokryta wysypka masci sterydowe sa ostatnia deska ratunku…w przeciwnym razie musialbym nie wychodzic z domu wcale..Staram sie uzywac ich tylko w ostatecznowsci I nie wiecej niz 3-4 dni, do ustapienia objawow. W zwiazku z tym mam pytania : jak pielegnowac skore uzywajac masci sterydowych, nawilzac?natluszczac? czy stosujac je raz na jakis czas i przez krotki okres tez grozi mi tradzik posterydowy? Ktore sterydy zaliczamy do tych mocnych? Dostalam Elocom ale boje sie go uzywac po przezcytaniu forum, poki co stosuje Eumovate.
No I wreszcie czy Elidel moze miec zastosowanie w moim przypadku.

Troche sie tego zebralo ale mam nadzieje,ze ktos bedzie w stanie jakos mi pomoc..

Z gory dziekuje I pozdrawiam wszystkie wizazanki
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 19:12   #12
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: prosze o pomoc...

U mnie tez to byla na poczatku jakas alergia,smarowalam mascia Cutivate przez 4 lata tzn. 3 dni smarowalam, byl spokoj i za 3 dni znowu i tak wkolko. Potem dowiedzialam sie czym grozi dlugotrwale stosowanie masci sterydowej i poszlam do dermatologa, diagznoza- dermatoza okołoustna inaczej zwana tradzikiem posterydowym. Obecnie za mna poltora miesiaca leczenia tego swinstwa metronidazolem, doustnie tetracyklina i jakas masc robiona.
Poczatek po odstawieniu sterydow- koszmarnie czerwona twarz z grudkami, a obecnie lekki rumien i pojedyncze grudki.
Do <AGOLEK>Ja smaruje kremem nawilzajacym AA bo skora jest bardzo sucha i sie luszczy.
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 16:52   #13
nefretam
Raczkowanie
 
Avatar nefretam
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 395
GG do nefretam
Dot.: prosze o pomoc...

Mam AZS. Stosuje Elidel na twarz ponieważ lekarz zabronił mi stosowac na nia sterydow. Na razie nie zauwazyłam żadnych skutków ubocznych ( oprócz uszczuplania portfela). Na ciało stosuje sterydy (Cutivate, Dermovate) , dobrze ja nawilżam i natłuszczam i nie jest źle.
nefretam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-29, 17:07   #14
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: prosze o pomoc...

Ja też kiedyś używałam maści sterydowych na twarz typu Elocom. Wynikało to z mojej niewiedzy, ale przede wszystkim niewiedzy lekarzy, którzy mi przepisywali te maści.
Doprowadziło to do ścieńczenia skóry, pojawienia się naczynek, silniejszego rumienia (bo mam skórą naczynkową), i dermatozy okołoustnej.
Dobrze, że w pore doszłam do informacji, do czego sterydy mogą doprowadzić. Wykluczyłam sterydy z używalności całkowicie, nawet na dłonie, gdzie kiedyś miałam egzemę.
Skórę doprowadziłam do ładu nawlżając, natłuszczając ją, ale przede wszystkim dając jej całkowicie oddychnąć od sterydów. Najgorzej jest się pozbyć dermatozy, bo to cholerstwo lubi powracać.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 18:00   #15
indianka84
Raczkowanie
 
Avatar indianka84
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: GDYNIA
Wiadomości: 84
GG do indianka84
Dot.: prosze o pomoc...

nie smaruje sie juz niczym od prawie roku!!!!!!!!!!!

chyab ta alergia byla wmowiona albo yyy przszla ale nie chce zapeszac hehehe

mam jeszcze recepte na elidel :P
__________________
radość wypełnia mi serce
dla wszystkich słońce na niebie
woda nie płynie pod górę
żyjesz nie tylko dla siebie
indianka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.