Na bloker podkład czy na odwrót? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 12:27   #1
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118

Na bloker podkład czy na odwrót?


Witajcie! Na początku proszę Was, bądźcie wyrozumiałe, jestem początkująca jeśli chodzi o blokery...
Miesiąc temu miałam robiony peeling kwasem pirogronowym u dermatologa i w związku z tym lekarka zaleciła mi stosowanie filtrów... Kiedy weszłam na wizaz i poczytałam forum przeraziłam się, że tak późno.
No, ale używam teraz na dzień biodermy fluide 100. Jestem z niej bardzo zadowolona.
Ale coś ostatnio naszło mnie na wypróbowanie podkładu. Do tej pory stosowałam tylko puder sypki i korektor. Po przejrzeniu opinii zdecyduję się albo na superfit clinique albo teint idole ultra lancome.
I tu moje pytanie jak to wszystko pogodzić? Tzn. czy najpierw kłaść bloker a na niego podkład i jeszcze puder sypki zmieszany ze skrobią? Czy nie osłabię w ten sposób ochrony przeciwsłonecznej? Czy darować sobie podkład na dzień?
Przeczytałam trochę wątków na forum ale nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi.
I jeszcze jedno pytanie: na biochemii wyczytałam, że aby filtry działały nie powinno się na nie nakładać talku, który ściera tą ochronę tylko już lepiej zmieszać puder ze skrobią. Znalazłam też wskazówkę że nie musi to być skrobia ziemniaczana, która mi nie za bardzo pasuje, ale może być zamiast niej kukurydziana. Tylko coś mi się przypomina że nie może być to skrobia "zwykła" kukurydziana, tylko kukurydziana modyfikowana. Czy to prawda, czy coś przekręcilam?
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 13:41   #2
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Na bloker podkład czy na odwrót?

Cytat:
Napisane przez -magdusia-
I tu moje pytanie jak to wszystko pogodzić? Tzn. czy najpierw kłaść bloker a na niego podkład i jeszcze puder sypki zmieszany ze skrobią? Czy nie osłabię w ten sposób ochrony przeciwsłonecznej? Czy darować sobie podkład na dzień?
tak, w tej kolejności, raczej nie odwrotnie na pewno trochę to osłabi ochronę, a czy z podkładem, czy bez, to zależy tylko od Ciebie niektórzy nie mogą się bez niego obyć.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 18:01   #3
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Na bloker podkład czy na odwrót?

Tak magdusiu najpierw krem z filtrem potem podkład. Dobrze by było, gdybyś używała preparatów z filtrami Avene, bo one nie zawierają parsolu. Możesz więc nakładać na te filtry dowolny podkład z miką lub talkiem i nie wpłynie to na jakość ochrony przeciwsłonecznej (tzn. nie osłabi jej).
W sprawie skrobii Ci nie pomogę, gdyż jej nigdy nie używałam.
Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 18:14   #4
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Na bloker podkład czy na odwrót?

Po pierwsze nie "bloker", tylko krem z filtrami UV (najlepiej fotostabilny i żeby miał nie tylko wysokie SPF, ale także jak najwyższe PPD). Słowo "bloker" jest błędne, ponieważ zaden krem nie broni w 100 % przed promieniowaniem UV.

Po drugie podkład nakładasz na krem z filtrami po odczekaniu minimum 10-15 minut. Wklepujesz go delikatnie palcami, nie rozcierasz. Zapewne osłabi to w jakimś stopniu protekcję, ale na pewno nie do zera, wiec ochrona będzie, tyle ze słabsza. Nie da sie natomiast przewidziec o ile słabsza.

Na to mozesz nałożyć puder sypki, róż (ważne, by nie zawierały ani talku, ani miki) lub skrobię.

Poza tym podpisuję się pod tym, co napisała Justa i Chocolatka

Pozdrawiam
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 21:57   #5
-magdusia-
Raczkowanie
 
Avatar -magdusia-
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 118
Dot.: Na bloker podkład czy na odwrót?

Dziękuję Wam bardzo serdecznie za odpowiedź.
Ja jeszcze nigdy w życiu nie używałam podkładu ( a mam już prawie 25 lat..) ale ostatnio coś mnie po prostu na niego naszło
Nie będę go oczywiście co dzień stosować, tylko 2-3 razy w tygodniu gdy będę chciała się wydać trochę ładniejsza. Na znajomych obserwuję, że podkład po prostu wyrównuje koloryt i robi twarz dojrzalszą...
Jeśli chodzi o inny krem z wysokim filtrem (przepraszam, że w temacie użyłam słowa bloker, ale wydawało mi się że biodermę 100 można umownie nazwać blokerem, bo jak nie ją, to jaki krem??) to ja bardzo chętnie Chocolatko używałabym emulsji avene, ale teraz, tzn. w zimie nie ma jej nigdzie!!!
A zależy mi na w miarę lekkim filtrze bo cerę mam mieszaną i łatwo zapychającą się. Tak więc jeszcze przez 2-3 miesiące poużywam sobie biodermy.
A o skrobii kukurydzianej naprawdę nikt nic nie wie??
-magdusia- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:09.