przeraziłam się :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-23, 19:16   #1
Justyna_sz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 33
GG do Justyna_sz

przeraziłam się :(


Co powiecie na to? Trafiłam na to przypadkiem i trochę się przeraziłam, bo moja kosmetyczka trochę się ostatnio rozrosła... A może za bardzo sobie to do serca wzięłam...

http://www.halat.pl/article.php?fs=kosmetyki.html

Pozdrawiam. Justyna
Justyna_sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 19:53   #2
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: przeraziłam się :(

To na pewno Facet pisał
Nie ma co wpadać w panikę Mnie jeszcze nic nie uczuliło
__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 19:54   #3
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: przeraziłam się :(

Było już o tym na Wizażu. Niestety tej chemii nie uniknieniemy. gdybyśmy dokładnie przegladali składniki produktow spożywczych też moglibyśmy się przerazić. Ten artykuł rzecz jasna mówi prawdę, ale ja jednak traktuję to z przymrózeniem oka. Nie możemy być całkowicie sterylni, bo wtedy skóra nie umiałaby się sama bronić przed szkodliwym działaniem srodowsiak, na który w wiekszości wpływu nie mamy.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 19:55   #4
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: przeraziłam się :(

ojeju, po co ja to czytałam? teraz sie boje ze zniszczylam tuszem do rzes wzrok!!! ostatnio troche slabiej widze, troche mi sie obraz rozmazuje, odkad zaczelam uzywac tuszu....jejku
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 20:15   #5
angell
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar angell
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 102
GG do angell
Dot.: przeraziłam się :(

kochane nie wpadajmy w paranoje
nie dosc ze artykuly sa z roku 1998 czyli troszke przestarzale a cala kosmetyka poszla o duze kroki do przodu, nie wiem gdzie jeszcze sa np. uzywane azotany srebra (w jakim salonie) do barwienia rzes?

to tak jak czytac o antyperspirantach ktore podobno wywoluja raka hmm pomyslcie jakby byly takie szkodliwe to pewnie by je wycofano.

ale jak tam jest napisane ze talk jest zagrozeniem hmm to co dla dzieci stosowac przeciez zasypki sa z talkiem, wiekszosc pudrow tez

ale trzeba tez racjonalnie myslec oczywiscie kazda z nas jest przestraszona rakiem, roznymi chorobami itd. tylko co w takim przypadku - nie opalac sie bo promienie UV szkodza, filtrow tez nie stosowac bo robia sie zakorniki, nie depilowac sie bo jak autor napisal sa tam " Siarczki metali (ziem) alkalicznych", nie malowac wlosow, paznokci itd. najlepiej nie dbac o siebie :P

dalej "Preparaty antytrądzikowe dla nastolatków przesuszają skórę, powodują egzemy." oczywiscie jesli sa preparaty z alkoholem i w tonach sie naklada na twarz

do kazdej rzeczy kosmetycznej mozna sie przyczepic tak samo jak do produktu spozywczego np. mleko krowie moze niedlugo bedzie zakazane bo powoduje alergie? tak samo jak z kosmetykami u jednego alergia i zle dzialanie na skore u 2 super
angell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 09:23   #6
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: przeraziłam się :(

dokladnie, nie popadajamy w paranoje. teraz to we wszystkim sa "rozne niedozwolone rzeczy" i jakbysmy tak tego wszystkiego przestrzegali to nie moglibysmy jesc, pic, uzywac kosmetykow, chemii, a nawet wychodzic na dwor. wiadomo, ze coraz wiecej jest tej chemii we wszystkim, ale nie popadajmy w obled. po prostu jesli to mozliwe to szukajmy kosmetykow w miare "nieszkodliwych" - czytaj z mniejsza zawartoscia tych swinstw. po tym dlugasnym artykule na pewno poszukam tuszu do rzes, ktory bedzie "bardziej przyjazny dla moich oczu".
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 10:24   #7
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: przeraziłam się :(

moja kosmetyczka to ogromna jest i zastanawiam sie po co mi tego tyle,keidy uzywam zaledwie kilka rzeczy.
naszczęscie nic mnie nie uczula zarówno kremy jaki i kolorówka.
chyba dzisiaj zrobie mały remanent w kosmetyczce i na półkach ,jestem ciekawa ile wyrzucę bo znajać mnie to napewno zaczne myslec przy każdym produkcie że szkoda bo moze sie jeszcze przydać.
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 10:33   #8
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: przeraziłam się :(

Ja jestem o wiele bardziej przerażona tym, co jemy. Myślę, że ewentualne substancje szkodliwe w kosmetykach to nic w porównaniu ze świństwami znajdującymi się w żywności.
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 12:25   #9
aniolek19
Raczkowanie
 
Avatar aniolek19
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zielony pokój
Wiadomości: 359
Dot.: przeraziłam się :(

Ten artykuł nie był napewno"przekłamany"..ale ..był nieobiektywny(!)Nie wiem czy miał wzbudzic ogólny strach czy co..?!wiadomo,nie od dzis,ze reklama kłamie i często"nie mówi sie"klientom wszystkiego ale bez przesady(!)nie ma co panikowac!!!!
aniolek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 17:49   #10
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: przeraziłam się :(

oreintujecie sie moze czy tusz do rzes maybelline volume express zawiera ten azotan? bo na moim nie ma skladu (zawsze myslalam ze podanie skldu to obowiazek producenta )
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 21:33   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: przeraziłam się :(

Otóż to, jakiś Głos Rozsądku! Poza tym, ta strona nie wygląda mi na autorytet w dziedzinie biochemii, kosmetologii.

Chemia towarzyszy nam od narodzin, więc do wielu skłądników jestesmy juz przyzwyczajeni. O wiele bardziej szkodliwe były/sa np. plomby z rtęci, które niektórzy jeszcze pieszczotliwie noszą schowane głęboko w dziobie..
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 22:32   #12
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: przeraziłam się :(

Cytat:
Napisane przez L_V
Otóż to, jakiś Głos Rozsądku! Poza tym, ta strona nie wygląda mi na autorytet w dziedzinie biochemii, kosmetologii.

Chemia towarzyszy nam od narodzin, więc do wielu skłądników jestesmy juz przyzwyczajeni. O wiele bardziej szkodliwe były/sa np. plomby z rtęci, które niektórzy jeszcze pieszczotliwie noszą schowane głęboko w dziobie..
zgadzam sie w 100%

co za duzo to nie zdrowo-fakt, ale nie popadajmy w paranoje, kosmetyka sie rozwija i koncerny kosmetyczne staraja sie tak by jak najmniej uzyc tej chemii (tak mi sie wydaje )
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 22:39   #13
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: przeraziłam się :(

a ja mam tylko nadzieję, że cynamon mnie nigdy nie uczuli, bo kocham jego zapach
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 13:09   #14
marzka82
Rozeznanie
 
Avatar marzka82
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 502
Dot.: przeraziłam się :(

Cytat:
Napisane przez chocolatka
Ja jestem o wiele bardziej przerażona tym, co jemy. Myślę, że ewentualne substancje szkodliwe w kosmetykach to nic w porównaniu ze świństwami znajdującymi się w żywności.

Zgadzam się w 100%
marzka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 14:25   #15
Szeri
Raczkowanie
 
Avatar Szeri
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Domek :)
Wiadomości: 418
Dot.: przeraziłam się :(

Po pierwsze: na coś trzeba umrzeć :p a tak zupełnie na serio...Myślę, że ten artykul nie jest specjalnym autorytetem co widac na pierwszy rzut oka. Kiedyś usłyszałam od kolegi, który jesty na biotechnologii, że jakiś profesor głosi, że soja którą sprzedaj się na rynku jest modyfikowana genetycznie i spowoduje wycienczenie organizmu i smierć wq ciągu 10 lat...Możecie się chyba domyślec jak absurdalne jest takie twierdzenie...Także myslę, że należy podchodzić baardzo spokojnie do tego typu artykułów. Bez przesady...Zgadzam się, że lepiej jest się skupić na swinstwach zawartych w zywnosci...Jedyne co mądrego można wyczytac z tego artykułu oprócz masy niepotwierdzonych informacji to fakt, że nadmiar kosmetyków szkodzi...
Szeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-25, 15:47   #16
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Cool Dot.: przeraziłam się :(

Cytat:
Napisane przez yedanna
To na pewno Facet pisał
Nie ma co wpadać w panikę Mnie jeszcze nic nie uczuliło
No wlasnie A chemii i tak nie unikniemy...
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.