Szwecja - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-02, 09:04   #31
ewka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: świat
Wiadomości: 275
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

ja achodniopomoskie. Teraz Marsta. a co do sluzby zdrowia to mi nieodpowiada!! Wszystko lecza alvedonem i mlekiem matki!!!! Paranoja jakaś. Duzo jest takich sytuacji, ale skoro zdecydowalam sie tu mieszkac, to musze to akceptowac. Dobrze ze mam cala apteczke polsich lekow, to sie sama leczę, jak cos mi dolega.
__________________

ewka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:26   #32
magda152
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: stockholm
Wiadomości: 6
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Ja mieszkalam we wrzeszczu.
magda152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 08:16   #33
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

magda152, lubie wrzeszcz strasznie, bywalam bardzo czesto.

ewka, hahaha - musze sie posmiac. ja pamietam jak mnie szlag trafial tez na poczatku przez ten alvedon ale to nalezy po prostu olac. poza tym to tez zalezy do jakiego lekarza trafisz. tez mam leki z polksi, bede sie musiala zaopatrzyc w tym roku, bo juz na koncowce jade.

katinek, mnie tez czasem doskwiera plot kawusiowych, to calkiem normalne. albo znajdziesz jakies baby do plot albo sie przyzwyczaisz do stanu rzeczy jak jestes dopiero 2 lata to przeciez jeszcze nie az tak strasznie dlugo
a co do sniegu - ja pierwwsze dwie zimy w szwecji mialam bajkowe, ale wtedy nie mieszkalam w sztokholmie... pocieszmy sie ze nie mieszkamy na samym poludniu! tam nie ma w ogole zimy!

dziewczyny, gdzie mieszkacie w sztokholmie?? w jakich dzielnicach? i czym sie zamujecie????
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 11:44   #34
katinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Ja pochodze z bydgoszczy,teraz mieszkam na hasselby. Jeżeli chodzi o zajęcie to wg mojego męża zajmuje sie głównie zakupami,ale przesadza jak to facet Aktualnie jestem szefową naszego domu heheh.Patricia78 ja też jestem 78 Śnieg by się przydał bo sanki zarastają trawą,no i ostatnio wywinełam pieknego orła przed icą,a śnieg byłby idealną amortyzacją dla mojej kości ogonowej. Póki co mamy polską telewizje,ale moze faktycznie warto by bylo przestawić sie na szwedzką i próbować chłonąć szwedzkie słóweczka
katinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-03, 22:56   #35
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
pocieszmy sie ze nie mieszkamy na samym poludniu! tam nie ma w ogole zimy!
jestem w Malmö druga zime a snieg, taki prawdziwy byl RAZ, zreszta stopnial po kilku dniach.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 09:50   #36
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

katinek, ale fajowo! tez 78? moj maz tez gada ze ja tylko na zakupy bym lazila, ja sie nie zgadzam, absolutnie.
fundnij sobie jako zakupomaniaczka takie galoty ocieplane na narty, bedziesz miala jako amortyzator hihi. tylko bron boze nie probuj w nich jezdzic samochodem. rany julek, straszne przezycie. no i wyglada sie kurcze jak michelin gubbe..
musisz miec koniecznie szwedzka telewizje!!
co do sniegu to podobno ma padac w przyszlym tygodniu. a kto zasuwa na sankach? masz dziecko?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 10:31   #37
katinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

zmolestowalam wczoraj mojego ksiecia i podlaczyl szwedzka telewizje hmm ogladam i ogladam i nic hehe jezu jaki wstyd Tak patricia posiadam potomstwoSztuk 2,duzy chlopiec i mala dziewczynka,a ty masz jakies maluchy w domu?Czekamy na snieg,chetnie posmigam na sankach,zeby na wiosne nie wygladac jak ten ludek michelin
katinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 08:38   #38
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

hahahaha. a propos ludka michelin to ja zasuwam na silownie, tez nie chce tak wygladac!! i dzis ledwo laze bo wczoraj wlasnie bylam. jeju.
ja potomstwa 0, za to kota sztuk jeden, a raczej jedna bo to ona.
chcialas snieg: prosze bardzo! a nie mowilam? wyjrzyj za okno
ogladaj tv, ogladaj. z czasem zaczniesz lapac. mozesz wybierac filmy anglojezyczne, nie ma dubbingu tylko text na dole. mnie pomagalo.
czekaj, ty robilas sfi?

nigdy nie bylam na hasselby ladnie tam?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 12:14   #39
katinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

no więc sfi jeszcze przede mna,ale juz zaczelam mysleć co by sie wybraćKurcze powinnam była juz dawno sie zapisać,ale jakoś tak po drodze mi nie byłoNa siłownie też by sie przydało,może jakiś basenik.Póki co ograniczyłam pączki z dziurkąNa dobry początek zabiore dzieciaki na górki.U mnie na stanie też jest kot,co prawda wykastrowany,ale zawsze kocurHasselby średnio mi sie podoba,same domki,jezioro, takie prawie wiejskie klimaty hehe.Bedziesz kiedyś miała czas i ochotę zapraszam na kaweA ty w jakiej dzielnicy stacjonujesz? Ide poćwiczyć przy odkurzaczu,podobno dobre na pośladki
katinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 13:18   #40
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

oj, wybierz sie koniecznie na sfi! no bo jak inaczej? sama bedziesz miala ciezko.
ja tez sie ograniczam co do slodkosci, ale dzis chyba bede robila cos, bo ja mimo ze nie bardzo moge gluten to uwielbiam pichcic. mam ochote na jakies male cos co to trzeba sie przy tym pogimnastykowac. musze sie odstresowac.
a w piatek chlebus!
u mnie tez wlasciwie domki, troche blokow i zielenina wszedzie. mieszkam na lidingö. ale mnie sie tutaj strasznie podoba. wlasnie ze wzgledu na te zielenine, moge sobie na rowerze zasuwac do woli
a zaproszenia na kawke to pewnie skorzystam, bo takiego plotkowania w oparach kawy czasem mi brak.
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 15:49   #41
katinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

no wiem wiem,sfi jest koniecznoscia ,te 2 lata tak mi jakos szybko mineły,miałam w planach iść od razu po przyjezdzie no ale nie wyszło.Na moim osiedlu tez nie jest najgorzej,ale wolalabym bardziej plaski teren bo tu jest pod gore i z goryJa bym tiramisu zjadła mniam mniamWielkanoc w Polsce jest jakoś 13 kwietnia tutaj jest tak samo?Syn ma przerwe w szkole 6-9 wyglada na to ze tu wypada tydzien wczesniej hmmTo kawałek do mnie masz z tej swojej zielonej krainy
katinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-05, 16:32   #42
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

o kurcze bele! to na tiramisu mozemy skoczyc do vapiano! bylas? maja fajne lekkie wloskie zarcie i dobre drinki
ja tez mam pod gore i z gory, ale sie nie zamienie!
tak, swieta sa 6-9. w czwartek 9-ego jest halvdag, czyli w pracy do lunchu , potem dopiero az we wtorek z powrotem.

Edytowane przez Patricia78
Czas edycji: 2009-02-06 o 08:16
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 11:25   #43
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Halo dziewczyny! gdzie poznikalyscie?
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:01   #44
katinek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

pojawiam sie i znikam lalalalala
katinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 18:44   #45
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez Patricia78 Pokaż wiadomość
oj, wybierz sie koniecznie na sfi! no bo jak inaczej? sama bedziesz miala ciezko.
Popieram, ja sie uczylam sama pol roku, poznalam wiele slowek, nauczylam sie troche gramatyki, ale szkola to szkola, tam pokieruja. Chociaz ja zaczelam od Folkuniversitet, bo w Malmö strasznie dlugo sie czeka na miejsce, wlasciwie nie ma szans dolaczyc podczas trwania kursu, dopiero kiedy zaczynaja nowy kurs. Tylko, ze ja mam problemy z mowieniem, wstydze sie po prostu, no i nie mam kontaktu ze Szwedami prawie wcale, tyle co w szkole.

Fajnie, ze mozecie sie spotkac. Ja jakos nie moge zapoznac tu kolezanek.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 16:18   #46
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

eee.. nie jest tak daleko z malmö do sthlm
nie boj sie mowic, musisz sie odwazyc ten pierwszy raz, potem juz pojdzie. zacznij od takich najprostszych w kinie czy sklepie, zapytaj o jakas bzdete ekspedientke. jak nie bedziesz wi4edziala, to po prostu powiedz ze nie rozumiesz i tyle. tu jest tylu obcokrajowcow ze przeciez nikogo to nie razi.
chociaz ja ci nie zazdroszcze wojowac ze skånska svenska.

ja katinka przycisne zeby poszla na sfi

jedno jest pewne: nie nalezy sie stresowac. szwedzki podobno do najprostszych nie nalezy, zwlaszcza wymowa, ze wzgledu na podwojny akcent. bardzo jest ciezko jest go polakowi zgubic . nie tylko dobry nauczyciel i zaparcie tu potrzebne ale tez i wrodzone umiejetnosci. mam kolezanke mieszkajaca tu ponad 20 lat, wystarczy ze otworzy usta, od razu slychac ze jest z polski.
grunt to sie nie przejmowac i gadac ile sie da !

Edytowane przez Patricia78
Czas edycji: 2009-02-10 o 08:18
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 20:59   #47
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Masz racje, mam tego swiadomosc i wszyscy mi to powtarzaja. A wiec probuje, roznie wychodzi. A skånski to cos strasznego, legendarny akcent.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 08:20   #48
Patricia78
Raczkowanie
 
Avatar Patricia78
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Stockholm
Wiadomości: 101
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

hihihi, zdarzaja sie przypadki ze ja za chiny nie kapuje co ktos ze skånii mowi, nic kompletnie. jedna wielka memla. normalnie cala wloska restauracja w ustach
Patricia78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 14:23   #49
magda152
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: stockholm
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

CZesc dziewczyny!!Witam ponownie.grypa polozyla mnie na kilka dni do lozka.
A co do skåni to prawda, nawet szwedzi ze sztokholmu maja problem zeby ich zrozumiec hihihi
magda152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 15:54   #50
avanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tam gdzie moje kochanie...
Wiadomości: 30
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

hej dziewczyny? czy jest tutaj ktos z helsingborga lub okolic?
avanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 22:14   #51
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez avanilla Pokaż wiadomość
hej dziewczyny? czy jest tutaj ktos z helsingborga lub okolic?
Kolezanka tez ze skåne Nie wiem, czy Malmö mozna uwazac za okolice
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 23:33   #52
avanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tam gdzie moje kochanie...
Wiadomości: 30
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

hej jeszcze nie ze skane ale juz niedlugo mieszkamy w UK ale moj maz od dawna myslal o kupnie domu w szwecji no i wyglada na to ze przeprowadzka jest kwestia miesiecy chetnie poznam fajnie dziewczyneczki wizazanki marta Ty widze w malmo mieszkasz, to w sumie niedaleko
avanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 08:27   #53
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez avanilla Pokaż wiadomość
hej jeszcze nie ze skane ale juz niedlugo mieszkamy w UK ale moj maz od dawna myslal o kupnie domu w szwecji no i wyglada na to ze przeprowadzka jest kwestia miesiecy chetnie poznam fajnie dziewczyneczki wizazanki marta Ty widze w malmo mieszkasz, to w sumie niedaleko
Ja mysle, ze Szwecja jest lepszym miejscem do zycia, mam porownanie, w UK mieszkalam krotko, ale Szwecja mi sie bardziej podoba. A Malmö niedaleko, tez chetnie poznam nowe kolezanki.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:08   #54
avanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tam gdzie moje kochanie...
Wiadomości: 30
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Cytat:
Napisane przez martalady83 Pokaż wiadomość
Ja mysle, ze Szwecja jest lepszym miejscem do zycia, mam porownanie, w UK mieszkalam krotko, ale Szwecja mi sie bardziej podoba. A Malmö niedaleko, tez chetnie poznam nowe kolezanki.
tez tak mysle co prawda do tej pory bywalismy w SE turystycznie, ale spodobalo nam sie na tyle ze pojawila sie mysl aby tu zamieszkac pewnego dnia ja w UK mieszkam juz dosc dlugo, ale skoro nawet moj maz (notabene Brytyjczyk) mysli o Szwecji jako o lepszym kraju do zycia to cos w tym jest hihi

Marta a Ty jak dlugo jestes w SE? co porabiasz? Pracujesz? uczysz sie?
avanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:32   #55
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Ja w sumie krotko, rok zaledwie. Pracowalam troche, ale teraz jezyka sie ucze, bo chce dobrze funkcjonowac w tym kraju, a jezyk mi to zapewnia. Angielskim mowie plynnie, ale to nie to samo. Zreszta bez jezyka trudno mi dostac prace, bo skonczylam studia, ktore w SE nie bardzo mozna przypiac do czegokolwiek. Chce isc od wrzesnia na universytet, ale jak to wyjdzie, nie wiem, do wrzesnia daleko. Wiec teraz stawiam na edukacje.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:56   #56
avanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tam gdzie moje kochanie...
Wiadomości: 30
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

no to super rok to wystarczajaco by sie zadomowic i miec jakies rozeznanie prawda? jestes sama czy z TZ? jak Ci sie wogole malmo podoba? mnie sie podobalo w Malmo ale absolutnie od dawna jestem zakochana w Helsingborgu
avanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 19:28   #57
mruczus
Przyczajenie
 
Avatar mruczus
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Hälsningar från Hbg.
Hoppas att det gör inget att jag kommer skriva på svenska(lättare för mig) Förstår ganska mycket polska och pratar lite grann med(min mamma var polsk), men har svårt att skriva. Tänkte att det skulle vara kul att prata lite med er. Vad tycker ni???
mruczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 19:36   #58
mruczus
Przyczajenie
 
Avatar mruczus
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 6
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

upps.. Det verkar att jag kan inte använda alla bokstäver här. Tex: a med prick. Den ser konstigt ut.
mruczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 21:41   #59
martalady83
Raczkowanie
 
Avatar martalady83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Malmö
Wiadomości: 400
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

Avanilla, jestem z TZ. Przez rok mozna wiele sie dowiedziec i ocenic, czy przyjemnie sie zyje w Szwecji, mi sie podoba. Nadal jestem nieco zagubiona, wielu rzeczy sie ucze, ale jest naprawde przyjemnie. Malmö jest ladne, mi sie natomiast bardzo podoba Ystad, w ogole mam sentyment do szwedzkich malych miasteczek, maja w sobie tyle uroku. W Helsinborgu nie bylam, ale slyszalam, ze ladny.
martalady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 21:47   #60
avanilla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: tam gdzie moje kochanie...
Wiadomości: 30
Dot.: Pozdrowienia ze Szwecji

marta, koniecznie pojedz do HSB, piekne miasto i strasznie mi sie podoba ta bliskoc danii, koniecznie sie karnijcie promem i zobaczcie palac hamleta w helsingor

planujesz w szwecji na stale wiec zostac skoro Ci sie podoba....?
jak bys porownala zycie w UK i w SE? co jest lepsze/gorsze/rozne? z perspektywy codziennego zycia....?

Edytowane przez avanilla
Czas edycji: 2009-02-11 o 21:49
avanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-06 17:12:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.