Farbowanie henną - część IV - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-15, 19:52   #301
Wiktoria90
Raczkowanie
 
Avatar Wiktoria90
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 37
Dot.: Farbowanie henną - część IV

hej, mam pytanie : czy da się z ciemnego brązu przejść do jasnego henną ? Zależy mi na takim kolorze http://lh5.ggpht.com/-NAyk-yxcfpw/UY...0/DSC_0153.jpg . Słyszałam, że henna nie rozjaśnia włosów. Więc pozotają tylko farby ? Jakie macie doświadczenia ?
Wiktoria90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 23:40   #302
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez gordonek Pokaż wiadomość
Moee powiedz proszę jaki masz naturalny kolor włosów? masz takie piękne jednolite po farbowania, odrosty się nie odcinają. Mój naturalny to ciemny myszowaty blond, a po hennie (khadi lub baq z pola) mam bardzo ciemny kasztan, chciałabym uzyskac jasniejszy ale bez użycia chemii... ach to chyba niemożliwe
U mnie pewnie prościej z jaśniejszym rudym/rudym , swoje mam blond + teraz dużo siwych . Fakt nie mam problemu z odrostami - tak samo łapią i nie różnią się kolorem, chociaż kiedyś miałam też z tym problemy . Z moich spostrzeżeń wynika że dużo zależy od szamponów , odżywek używanych na co dzień i przed farbowaniem .

U mnie na głowie najjaśniej łapie zwykła chna z eldu.

Spłukując henne myje od razu po spłukaniu głowę szamponem - mniej ciemnieje kolor. Nie dodaje cytryny - cytryna też przyciemniała kolor i nie odstawiam henny ( nakładam od razu jak przestygnie) .Nie lubie khadi , u mnie na włosach się nie sprawdza - szopa nie do rozczesania,oraz wypadające włosy garściami,kolor taki sobie.


Zdarzało mi się rozjaśniać też jak chciałam mieć jaśniutki rudy - 10 minut na włosach i na to od razu henna . Nie zauważyłam żeby jakoś mocno włosy się niszczyły .. wiadomo to chemia i pewnie coś odczuły , ale wizualnie i dotykowo nie zauważałam różnicy,to pewnie też zależy od rodzaju/grubości włosa etc..
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 10:30   #303
hennaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 98
Dot.: Farbowanie henną - część IV

organizuję przedsprzedaż http://polehenny.wordpress.com/2014/...przedsprzedaz/
jeśli jakaś wizażanka chciałaby coś spoza standardowej oferty- mogę od dostawcy zażyczyc sobie brahmi, shikakai, reetha, tulsi albo płatki róż w proszku. ten poszerzony wybór dotyczy tylko przedsprzedaży- i jest tylko dla wizażanek
hennaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 11:15   #304
rousse
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Polska/Szwecja
Wiadomości: 6 498
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Chętnie bym wzięła, ale mam jeszcze hennę z poprzedniego rzutu, chociaż kusi ta monsunowa...
rousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 17:18   #305
gordonek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
U mnie pewnie prościej z jaśniejszym rudym/rudym , swoje mam blond + teraz dużo siwych . Fakt nie mam problemu z odrostami - tak samo łapią i nie różnią się kolorem, chociaż kiedyś miałam też z tym problemy . Z moich spostrzeżeń wynika że dużo zależy od szamponów , odżywek używanych na co dzień i przed farbowaniem .

U mnie na głowie najjaśniej łapie zwykła chna z eldu.

Spłukując henne myje od razu po spłukaniu głowę szamponem - mniej ciemnieje kolor. Nie dodaje cytryny - cytryna też przyciemniała kolor i nie odstawiam henny ( nakładam od razu jak przestygnie) .Nie lubie khadi , u mnie na włosach się nie sprawdza - szopa nie do rozczesania,oraz wypadające włosy garściami,kolor taki sobie.


Zdarzało mi się rozjaśniać też jak chciałam mieć jaśniutki rudy - 10 minut na włosach i na to od razu henna . Nie zauważyłam żeby jakoś mocno włosy się niszczyły .. wiadomo to chemia i pewnie coś odczuły , ale wizualnie i dotykowo nie zauważałam różnicy,to pewnie też zależy od rodzaju/grubości włosa etc..


Dziękuję za odpowiedź! probuję trochę rozjaśniać włosy miodem, widzę już delikatną różnicę, zrobię "maseczkę" jeszcze 2 razy i pohennuję włosy Twoim sposobem
gordonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 19:16   #306
KikoX
Raczkowanie
 
Avatar KikoX
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 223
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Witajcie!
Przygotowuję się na mój pierwszy hennowy raz. Obczajałam różne posty, ale jako że są różne wersje, to proszę, zerknijcie na punkty poniżej i dajcie znać, czy dobrze to rozkminiłam, co się zgadza, a co nie!

Ze znalezionych w necie informacji wynika, że:
1) hennę ciemny brąz lepiej odstawić na kilka godzin (noc?), żeby się utleniła
2) mimo że na opakowaniu jest napisane, żeby trzymać 0,5-2h, lepiej jest, żeby henna posiedziała tak ze 2,5-3h najmniej
3) ze względu na to, że henna wysusza, lepiej dodać do papki odżywkę, np. Garnier AiK (tylko kiedy - przed odstawieniem czy bezpośrednio przed nałożeniem na włosy?)
4) mimo że na opakowaniu jest napisane, że 100 g starcza na długość włosów do ramion, to zazwyczaj wystarczy mniej proszku na dłuższe
5) przed nałożeniem henny włosy mają być świeżo umyte SLSem, bez żadnej odżywki
6) po spłukaniu henny nie można używać nic z olejami (czyli odżywka Garnier AiK odpada?) i silikonami przez dwa dni
7) hennę nakłada się na mokre, rozczesane włosy

Dzięki za pomoc
__________________
Świadoma pielęgnacja włosów od maja 2013!
album włosowy
KikoX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 21:33   #307
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez KikoX Pokaż wiadomość
Witajcie!
Przygotowuję się na mój pierwszy hennowy raz. Obczajałam różne posty, ale jako że są różne wersje, to proszę, zerknijcie na punkty poniżej i dajcie znać, czy dobrze to rozkminiłam, co się zgadza, a co nie!

Ze znalezionych w necie informacji wynika, że:
1) hennę ciemny brąz lepiej odstawić na kilka godzin (noc?), żeby się utleniła
2) mimo że na opakowaniu jest napisane, żeby trzymać 0,5-2h, lepiej jest, żeby henna posiedziała tak ze 2,5-3h najmniej
3) ze względu na to, że henna wysusza, lepiej dodać do papki odżywkę, np. Garnier AiK (tylko kiedy - przed odstawieniem czy bezpośrednio przed nałożeniem na włosy?)
4) mimo że na opakowaniu jest napisane, że 100 g starcza na długość włosów do ramion, to zazwyczaj wystarczy mniej proszku na dłuższe
5) przed nałożeniem henny włosy mają być świeżo umyte SLSem, bez żadnej odżywki
6) po spłukaniu henny nie można używać nic z olejami (czyli odżywka Garnier AiK odpada?) i silikonami przez dwa dni
7) hennę nakłada się na mokre, rozczesane włosy

Dzięki za pomoc
1) brązy zawierają indygo, więc ich nie odstawiamy tylko od razu po wymieszaniu nakładamy na włosy
2) przeważnie tak
3) jak dodasz odżywkę to uzyskasz glossa, efekt kolorystyczny może wyjść słabszy
4) kwestia indywidualna, zawsze można rozrobić więcej i to co zostanie zamrozić
5) umyte prostym szamponem oczyszczającym
6) jeśli nie chcesz by kolor ściemniał możesz od razu po zmyciu henny umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę, ale dobrze po hennie nie olejować włosów przez kilka dni bo kolor może się mocniej wypłukiwać
7) dla działania henny nie ma różnicy czy nakładasz na mokre czy suche
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 21:44   #308
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez KikoX Pokaż wiadomość
Witajcie!
Przygotowuję się na mój pierwszy hennowy raz. Obczajałam różne posty, ale jako że są różne wersje, to proszę, zerknijcie na punkty poniżej i dajcie znać, czy dobrze to rozkminiłam, co się zgadza, a co nie!

Ze znalezionych w necie informacji wynika, że:
1) hennę ciemny brąz lepiej odstawić na kilka godzin (noc?), żeby się utleniła
2) mimo że na opakowaniu jest napisane, żeby trzymać 0,5-2h, lepiej jest, żeby henna posiedziała tak ze 2,5-3h najmniej
3) ze względu na to, że henna wysusza, lepiej dodać do papki odżywkę, np. Garnier AiK (tylko kiedy - przed odstawieniem czy bezpośrednio przed nałożeniem na włosy?)
4) mimo że na opakowaniu jest napisane, że 100 g starcza na długość włosów do ramion, to zazwyczaj wystarczy mniej proszku na dłuższe
5) przed nałożeniem henny włosy mają być świeżo umyte SLSem, bez żadnej odżywki
6) po spłukaniu henny nie można używać nic z olejami (czyli odżywka Garnier AiK odpada?) i silikonami przez dwa dni
7) hennę nakłada się na mokre, rozczesane włosy

Dzięki za pomoc
odpowiem co wiem :P
2) tak, dłużej lepiej, ja trzymam tak ze 4godz.
3) można dodać odżywkę, ale bez protein, silikonów i olejków (gloria może być) ale nie więcej niż łyżkę (trwałość i intensywność koloru), można dodać glutka z siemienia (łatwiej się rozprowadza, po wpisaniu 'henna z glutkiem z siemienia' google podpowie .
4) zależy od grubości... jak dodasz porcję glutka to niecałe 100g starczy.
5) tak, taki zwykły ziołowy rypacz, bez odzywki, rozczesuj na sucho, inaczej nie jest łatwo.
6) po spłukaniu nie powinno się używać szamponu i jakiejkolwiek odżywki przez 48h najlepiej, chyba, ze stwierdzisz, ze taki kolor chcesz mieć to myjesz szamponem i nakładasz odżywkę. olej nakładam już przed 2 zwykłym myciem.
7) na wilgotne lub suche.

jak zostanie mieszanki można zamrozić (z indygo chyba nie, ale niech któraś się wypowie, ja tylko naturalnej używam).

efekt wow występuje po 2-3 myciach i dobrym nawilżeniu

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
1) brązy zawierają indygo, więc ich nie odstawiamy tylko od razu po wymieszaniu nakładamy na włosy
2) przeważnie tak
3) jak dodasz odżywkę to uzyskasz glossa, efekt kolorystyczny może wyjść słabszy
4) kwestia indywidualna, zawsze można rozrobić więcej i to co zostanie zamrozić
5) umyte prostym szamponem oczyszczającym
6) jeśli nie chcesz by kolor ściemniał możesz od razu po zmyciu henny umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę, ale dobrze po hennie nie olejować włosów przez kilka dni bo kolor może się mocniej wypłukiwać
7) dla działania henny nie ma różnicy czy nakładasz na mokre czy suche
wyprzedziłaś mnie :p.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 22:00   #309
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Farbowanie henną - część IV

O wlasnie, powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz. Jesli, dajmy na to, po 20h uznam, ze kolor jest wspanialy i umyje wlosy szamponem, to czy szybsze umycie ma tez wplyw na trwalosc koloru czy tylko jego odcien?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Nie powinniśmy budować życia z gwiazd, morza i piasku."

daggmara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 08:56   #310
Nemesis_Nave
Raczkowanie
 
Avatar Nemesis_Nave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 161
Unhappy Czyszczenie skóry po indygo

Hej!
Nie bardzo wiedziałam w którą kategorię wstawić topic, ale, że chodzi o indygo, padło na włosową.
Wczoraj farbowałam się mieszanką henny i indygo. Wszystko pięknie, farba nie poplamiła mi zbytnio skóry. Jest jednak jedno 'ale' - mam małą rankę na palcu przy paznokciu. Mieszanka się tam dostała, indygo rozwinęło kolor i wgłębienie jest niebieskie. Nie mogę tego wymyć, wygląda nieestetycznie i dodatkowo martwię się, żeby tak się nie zrosło. Jakieś pomysły jak to wypłukać?
__________________
Anarchitektka

"Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych."
- C.D.Larson
Nemesis_Nave jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 09:36   #311
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Witam po dłuuuugiej nieobecności. Troszkę zdradziłam hennę z Castingiem, ale pokornie wracam. Odeszłam tylko dlatego,ze nie miałam czasu na kombinacje, a chciałam przyciemnić kolor do kasztanowego brazu. Po chemicznych eksperymentach mam wreszcie czas, zatem kupiłam z Pola Henny czystą hennę i indygo. Pokombinowałam z proporcjami (więcej informacji wraz ze zdjęciami- w Galerii hennowej )
i osiągnęłam efekt, o jaki mi chodziło.
Przypuszczałam,ze indygo bedzie się wypłukiwało i mocniej rudość zacznie przebijać, ale to są zdjęcia po 3 tyg. od farbowania, a kolor zmienił się niewiele. Za to już mam odrost i zaraz kolejna porcja pojdzie. Mam jednak wrażenie, że u góry (na ówczesnym odroście) kolor słabiej złapał i szybiej się wypłukał.

Mam w związku z tym jedno pytanie, czy kiedy farbujecie mieszanką henny z indygo, dodajecie cytryny? Ja nie dodałam, gdyż kojarzyłam,że indygo jej nie lubi, ale pamiętam, że Hennaya pisała na blogu o trwalszym kolorze po hennie z cytryną. Czy cytryna zaszkodzi indygo, lepiej jej nie dodawać, czy ryzykować dla trwalszego koloru?
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-17, 13:05   #312
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Ag Rafka Pokaż wiadomość
Witam po dłuuuugiej nieobecności. Troszkę zdradziłam hennę z Castingiem, ale pokornie wracam. Odeszłam tylko dlatego,ze nie miałam czasu na kombinacje, a chciałam przyciemnić kolor do kasztanowego brazu. Po chemicznych eksperymentach mam wreszcie czas, zatem kupiłam z Pola Henny czystą hennę i indygo. Pokombinowałam z proporcjami (więcej informacji wraz ze zdjęciami- w Galerii hennowej )
i osiągnęłam efekt, o jaki mi chodziło.
Przypuszczałam,ze indygo bedzie się wypłukiwało i mocniej rudość zacznie przebijać, ale to są zdjęcia po 3 tyg. od farbowania, a kolor zmienił się niewiele. Za to już mam odrost i zaraz kolejna porcja pojdzie. Mam jednak wrażenie, że u góry (na ówczesnym odroście) kolor słabiej złapał i szybiej się wypłukał.

Mam w związku z tym jedno pytanie, czy kiedy farbujecie mieszanką henny z indygo, dodajecie cytryny? Ja nie dodałam, gdyż kojarzyłam,że indygo jej nie lubi, ale pamiętam, że Hennaya pisała na blogu o trwalszym kolorze po hennie z cytryną. Czy cytryna zaszkodzi indygo, lepiej jej nie dodawać, czy ryzykować dla trwalszego koloru?
Indygo ma kwaśny odczyn więc dodatkowe zakwaszanie środowiska sokiem z cytryny jest bez sensu

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
O wlasnie, powiedzcie mi jeszcze jedna rzecz. Jesli, dajmy na to, po 20h uznam, ze kolor jest wspanialy i umyje wlosy szamponem, to czy szybsze umycie ma tez wplyw na trwalosc koloru czy tylko jego odcien?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Na odcień tak, bo kolor nie będzie dalej ciemniał, na trwałość samo mycie nie ma większego wpływu.
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 13:18   #313
Tatoonka
Raczkowanie
 
Avatar Tatoonka
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 324
Dot.: Farbowanie henną - część IV

[QUOTE=Aarion;44656871]Indygo ma kwaśny odczyn więc dodatkowe zakwaszanie środowiska sokiem z cytryny jest bez sensu [COLOR="Silver"]

chyba raczej amla?
Tatoonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 13:28   #314
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Indygo ma kwaśny odczyn więc dodatkowe zakwaszanie środowiska sokiem z cytryny jest bez sensu
Ale chodziło mi o zakwaszanie henny (w celu polepszenia trwałosci koloru), którą przygotowuję dzień wcześniej, a potem tuż przed nałożeniem dokładam do mieszanki indygo, by uzyskać kasztanowy brąz. Chodzi o to czy ta cytryna dodana do henny nie zaszkodzi indygo.

Po prostu dotąd farbowałam czysta henną, czasem ja zakwaszajac cytryną, czasem amlą. Z indygo to mój pierwszy romans, dlatego dopytuję. Ale wydaje mi się, ze indygo nie ma kwaśnego odczynu, tylko po prostu go nie wymaga do lepszego uwolnienia barwnika, w przeciwieństwie do henny.
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 14:00   #315
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część IV

[QUOTE=Tatoonka;44657152]
Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Indygo ma kwaśny odczyn więc dodatkowe zakwaszanie środowiska sokiem z cytryny jest bez sensu [COLOR="Silver"]

chyba raczej amla?
Pomieszało mi się ale na blogu jest info, że indygo nie lubi kwaśnego środowiska
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 14:46   #316
Ag Rafka
Rozeznanie
 
Avatar Ag Rafka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 949
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość

Pomieszało mi się ale na blogu jest info, że indygo nie lubi kwaśnego środowiska
Właśnie o tym pisałam, dlatego się zastanawiam, czy mogę dodać cytryny do henny, którą potem mieszam z indygo.

Edytowane przez Ag Rafka
Czas edycji: 2014-01-17 o 19:53
Ag Rafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-17, 18:21   #317
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część IV

[QUOTE=Ag Rafka;44658641]
Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Właśnie o tym pisałam, dlatego się zastanawiam, czy mogę dodać cytryny do henny, którą potem mieszam z indygo.
moim zdaniem możesz
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 20:49   #318
quarks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Farbowałam włosy czerwoną henną Khadi przez prawie rok i nie powiem, że trochę mi się już znudziła. Naturalnie jestem ciemną blondynką, a ostato kładłam hennę ok. 2 miesięcy temu, czy jest szansa na rozjaśnienie włosów do w miarę jasnego blondu przy tylko jednej próbie? (oczywiście rozjaśnienie przez fryzjerkę)
quarks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-18, 22:20   #319
vyenna
Zadomowienie
 
Avatar vyenna
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 811
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Możesz dodać cytryny do henny, ostawisz ją na 12 h, potem rozrobisz indygo i zmieszasz. Do indygo z tego co pamiętam można dodać odrobinkę soli, wtedy lepiej działa - sprawdzałam na sobie swego czasu i było w porządku.
__________________
ubrania: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33192618

szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post33410649


zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-18, 23:30   #320
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez quarks Pokaż wiadomość
Farbowałam włosy czerwoną henną Khadi przez prawie rok i nie powiem, że trochę mi się już znudziła. Naturalnie jestem ciemną blondynką, a ostato kładłam hennę ok. 2 miesięcy temu, czy jest szansa na rozjaśnienie włosów do w miarę jasnego blondu przy tylko jednej próbie? (oczywiście rozjaśnienie przez fryzjerkę)
zależy jaki masz kolor teraz, zależy czy Twoje włosy są podatne na rozjaśnianie. rozjaśniam co jakiś czas w domu, ale nie potrzebuję aż takiego efektu, wystarczy bardzo jasny rudy/brzoskwinia. bardziej boję się robić takie rzeczy u kogoś, sama robię, już mam opracowany sposób i wszystko ładnie wychodzi, no ale potrzebuję innego efektu
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 16:01   #321
proc
Przyczajenie
 
Avatar proc
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 1
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czy każde następne farbowanie henną przyciemnia włosy? Używałam henny Khadi z amlą i jatrophą dwa razy, w tej chwili (ok półtora miesiąca od ostatniego farbowania) włoski są bardziej kasztanowe niż rude i boję się że następnym razem skończę jako brunetka...
proc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 19:59   #322
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez proc Pokaż wiadomość
Czy każde następne farbowanie henną przyciemnia włosy? Używałam henny Khadi z amlą i jatrophą dwa razy, w tej chwili (ok półtora miesiąca od ostatniego farbowania) włoski są bardziej kasztanowe niż rude i boję się że następnym razem skończę jako brunetka...
przyciemnia... wiec tylko odrosty + ewentualnie gloss na resztę
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-19, 21:25   #323
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Hmm, w sumie nie bardzo wiem, gdzie zapytać, wiec spróbuję tu
Ile czasu bezpiecznie trzymać na włosach amle, aby nie przyciemniła włosów?
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 17:33   #324
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Czy ktoraś z Was hennowała włosy henną ziołową -Venity, która jest obecnie na promocji w Wispolu...mam typowy słowiański blond, w średnim odcieniu-nie jasne, nie ciemne...zastanawiam się nad pofarbowaniem ich podobnym odcieniem-średniego blondu....tylko boję się,żeby włosy potem,np.pod wpływem słońca w lecie, czy odrosty nie stały się zielonebo zamierzam zapuszczać włosy do talii i rzadko odwiedzać fryzjera,a są już dość długie,więc szkoda by było gdybym musiała naturalne ściąć...naszło mnie na hennę, bo myślałam o rozjaśnieniu,pogrubieniu i odżywieniu średnio porowatych gęstych,ale nie grubych włosów..
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 18:21   #325
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez aganela8 Pokaż wiadomość
Czy ktoraś z Was hennowała włosy henną ziołową -Venity, która jest obecnie na promocji w Wispolu...mam typowy słowiański blond, w średnim odcieniu-nie jasne, nie ciemne...zastanawiam się nad pofarbowaniem ich podobnym odcieniem-średniego blondu....tylko boję się,żeby włosy potem,np.pod wpływem słońca w lecie, czy odrosty nie stały się zielonebo zamierzam zapuszczać włosy do talii i rzadko odwiedzać fryzjera,a są już dość długie,więc szkoda by było gdybym musiała naturalne ściąć...naszło mnie na hennę, bo myślałam o rozjaśnieniu,pogrubieniu i odżywieniu średnio porowatych gęstych,ale nie grubych włosów..
to nie jest henna tylko farba chemiczna z dodatkiem ekstraktu z henny, więc zieleń ci nie grozi, ale jednocześnie ani włosów nie odżywi, ani nie pogrubi.
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 08:46   #326
aganela8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 256
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Dzięki za odpowiedź, w takim razie rezygnuje, bo nie chcę znowu nakładać farby chemicznej,po tym jak 2 lata zapuszczałam swoje naturalne włosy..jaką hennę w takim razie polecacie dla słowiańskiej blondynki,aby lekko rozjaśnić włosy lub je mocno odżywić?
__________________
Staraj się jak najlepiej wykorzystać każdy dzień,on już nie wróci...! 14.02.1942r-rocznica powstania Armii Krajowej!
www.pustamiska.pl (klik proszę..)
aganela8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 08:54   #327
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez aganela8 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, w takim razie rezygnuje, bo nie chcę znowu nakładać farby chemicznej,po tym jak 2 lata zapuszczałam swoje naturalne włosy..jaką hennę w takim razie polecacie dla słowiańskiej blondynki,aby lekko rozjaśnić włosy lub je mocno odżywić?
kasja (cassia) może? nie zmieni koloru. sama henna nada rudości.
a do samego odżywiania to można nakładać zioła indyjskie, ale jeśli nie chcesz przyciemnić to chyba tylko neem zostaje
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 10:24   #328
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez aganela8 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, w takim razie rezygnuje, bo nie chcę znowu nakładać farby chemicznej,po tym jak 2 lata zapuszczałam swoje naturalne włosy..jaką hennę w takim razie polecacie dla słowiańskiej blondynki,aby lekko rozjaśnić włosy lub je mocno odżywić?
żadnej. henna nie rozjaśnia włosów. Jeśli chcesz odżywić włosy możesz nakładać sam neem. on nie daje efektu kolorystycznego
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 14:41   #329
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Zrobiłam podejście drugie do tej henny z Jemenu . Trzymałam 4 godziny , nie kombinowałam z nią kompletnie . Efekt? trochę przyciemniło włosy, kolor ? ja jestem bardzo zadowolona na zdjęciu włosy po 6 dniach i 5 myciach .

przepraszam za sexi frotkę domową
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 108.jpg (35,5 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 119.jpg (37,7 KB, 71 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie 121.jpg (33,1 KB, 74 załadowań)
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2014-01-21 o 14:48
moee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 23:07   #330
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część IV

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Zrobiłam podejście drugie do tej henny z Jemenu . Trzymałam 4 godziny , nie kombinowałam z nią kompletnie . Efekt? trochę przyciemniło włosy, kolor ? ja jestem bardzo zadowolona na zdjęciu włosy po 6 dniach i 5 myciach .

przepraszam za sexi frotkę domową
piękne
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-09 08:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:58.