Łuszczyca - WĄTEK OGÓLNY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 07:37   #1
mysza6
Raczkowanie
 
Avatar mysza6
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 38

Łuszczyca - WĄTEK OGÓLNY


Poszukuję preparatów na łuszczycę paznokci...Mój mąż był leczony przez 1,5 roku na grzybicę bez żadnych efektów..zmieniliśmy lekarza i dał diagnozę że to niestety łuszczyca.

Oprócz łuszczycy na paznokciach ma ją jeszcze na głowie (kilka plam)

Ze skóry głowy łatwiej jest ją troszkę uleczyć, ponieważ stosuje szampon:
Mediket Ictamo albo Ducray Kertyol (chociaż ten jest mniej skuteczny).

Po umyciu głowy tym szamponem smaruję mu ten czerwone plamy takim "żelem" o konsystencji oleju (nie pamiętam nazwy) ale jest na receptę (biała buteleczka mała z czerwoną zakrętką i czerwoną etykietą)

Ten żel również nakładamy codziennie na paznokcie poprzez wcieranie go w płytkę paznokciową.

Na głowie plamy znikają i swędzenie i łuszczenie ustępuje ale na paznokciach nie ma w ogóle poprawy.

Czy są jakieś specyfiki na paznokcie?
mysza6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:15   #2
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Łuszczyca Paznokci

jeżeli chodzi o paznokcie to jeśli plamy nie wyrastają na nowowzrastającej plytce paznokcia, znaczy sie preparat działa. aby wyleczyć paznokcie z wszelkich chorób trzeba odczekać aż odrośnie nowa płytka... a cały paznokieć rośnie kilka - kilkanaście miesięcy, dla porównania naskórek "wymienia się na nowy" co około 2 tygodnie.
Długo już ten żel stosuje?
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:15   #3
mysza6
Raczkowanie
 
Avatar mysza6
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 38
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Żel stosuje około 3 miesięcy nazywa się Daivobet (na skórę głowy działa). Na niektórych paznokciach wychodzą mu takie plamy a na niektórych nie. Pazokieć jest "Czysty" codziennie smarowany a tu nagle może ni stąd ni z owąd pojawia się plamka "olejna"
__________________
WYMIANA KOSMETYKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690715

WYMIANA ZESTAW DUŻY DO TIPSÓW UV
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690594

WYMIANA BIŻUTERIA,OZDOBY
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post40576532
mysza6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 11:45   #4
mineraly
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 3
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Na wszelkie problemy skórne, w tym łuszczycowe zapewne slyszalaś jest Morze Martwe. można tam pojechać i często po 2 tygodniach są niesamowite efekty, a można też próbować różnych kosmetyków zrobionych na bazie minerałow morza martwego. Ważna też jest dieta, gdyż łuszczyca nie jest chorobą skóry , tylko efektem tego co sie dzieje wewnatrz organizmu. Dlatego ważna tez jest dieta. Kilka fajnych artykułów znajdziesz na stronie zdrowienaturalne.pl. Takie konkretne porady odnośnie kosmetyków, suplementów i diety.
mineraly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 21:57   #5
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Spróbuj citrosept, wyciąg z grejpfruta. Antygrzybicznie, bo Twojmaz ma raczej grzybice... W kazdym razie niech mąż pije kropelki jak producent nakazał.
Często pomaga.

Zastanawia mnie problem z paznokciem. Czy to nie jest kciuk?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 20:37   #6
mysza6
Raczkowanie
 
Avatar mysza6
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 38
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Witaj,

nie mój mąż nie ma grzybicy, lekarz myślał że ma i przez 1,5 roku jadł silne tabletki chyba miconafine i jakieś tam jeszcze, używał masę żelów m.in pirolam, żele ,kremy, buty miał odgrzybiane i masę innych...i efektów żadnych.Kiedy na głowie powstały mu czerwone plamy które zaczęły go swędzić i się łuszczyć zmieniliśmy lekarza, poszliśmy do jakiegoś dobrego specjalisty..diagnoza była jedna ŁUSZCZYCA. Więc na pewno to nie jest grzybica, dlatego szukam kogoś kto leczy łuszczycę paznokci i może nam pomóc...
__________________
WYMIANA KOSMETYKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690715

WYMIANA ZESTAW DUŻY DO TIPSÓW UV
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690594

WYMIANA BIŻUTERIA,OZDOBY
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post40576532
mysza6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 12:36   #7
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Cytat:
Napisane przez mysza6 Pokaż wiadomość
Witaj,

nie mój mąż nie ma grzybicy, lekarz myślał że ma i przez 1,5 roku jadł silne tabletki chyba miconafine i jakieś tam jeszcze, używał masę żelów m.in pirolam, żele ,kremy, buty miał odgrzybiane i masę innych...i efektów żadnych.Kiedy na głowie powstały mu czerwone plamy które zaczęły go swędzić i się łuszczyć zmieniliśmy lekarza, poszliśmy do jakiegoś dobrego specjalisty..diagnoza była jedna ŁUSZCZYCA. Więc na pewno to nie jest grzybica, dlatego szukam kogoś kto leczy łuszczycę paznokci i może nam pomóc...
A moze ten preparat jaki teraz reklamują Scholl'a?
Z paznokciami cięzka sprawa!

Jest ksiazeczka poradnik łuszczycowy, sa tez leki bez recepty na bazie dziegciu "cicois". Chyba trzeba popróbować samemu...

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-05 o 12:39
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-14, 13:43   #8
Olkatrolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Cytat:
Napisane przez mysza6 Pokaż wiadomość
Poszukuję preparatów na łuszczycę paznokci...Mój mąż był leczony przez 1,5 roku na grzybicę bez żadnych efektów..zmieniliśmy lekarza i dał diagnozę że to niestety łuszczyca.

Oprócz łuszczycy na paznokciach ma ją jeszcze na głowie (kilka plam)

Ze skóry głowy łatwiej jest ją troszkę uleczyć, ponieważ stosuje szampon:
Mediket Ictamo albo Ducray Kertyol (chociaż ten jest mniej skuteczny).

Po umyciu głowy tym szamponem smaruję mu ten czerwone plamy takim "żelem" o konsystencji oleju (nie pamiętam nazwy) ale jest na receptę (biała buteleczka mała z czerwoną zakrętką i czerwoną etykietą)

Ten żel również nakładamy codziennie na paznokcie poprzez wcieranie go w płytkę paznokciową.

Na głowie plamy znikają i swędzenie i łuszczenie ustępuje ale na paznokciach nie ma w ogóle poprawy.

Czy są jakieś specyfiki na paznokcie?
Jak bym czytała o moim mężu. On leczył się na grzybice paznokci 8 miesięcy (terbinafina doustnie i inne specyfiki do smarowania). Efekty niby były, a tu nagle pogarszało się. Trafił do innego lekarza i wstępna diagnoza - łuszczyca. Teraz czekamy na wynik badania mikrobiologicznego, ale po badaniu mikroskopowym raczej jest pewne, ze to łuszczyca. Szkoda tylko tego trucia się lekami przez ponad pół roku.
Jak tylko dostanie wyniki biegnie do dermatologa po leki.

Edytowane przez Olkatrolka
Czas edycji: 2013-05-14 o 13:45
Olkatrolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 06:19   #9
mysza6
Raczkowanie
 
Avatar mysza6
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 38
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Cytat:
Napisane przez Olkatrolka Pokaż wiadomość
Jak bym czytała o moim mężu. On leczył się na grzybice paznokci 8 miesięcy (terbinafina doustnie i inne specyfiki do smarowania). Efekty niby były, a tu nagle pogarszało się. Trafił do innego lekarza i wstępna diagnoza - łuszczyca. Teraz czekamy na wynik badania mikrobiologicznego, ale po badaniu mikroskopowym raczej jest pewne, ze to łuszczyca. Szkoda tylko tego trucia się lekami przez ponad pół roku.
Jak tylko dostanie wyniki biegnie do dermatologa po leki.
no mój mąż truł sie 1,5 roku :/ lepiej pójść do innego lekarza, żałuje że tak późno go wyciągnęłam do innego lekarza bo tak niepotrzebnie się truł...tym bardziej że "plamy olejne" które miał na paznokciach są tylko "zarezerwowane" dla łuszczycy, mój mąż tez miał to badanie i wykryło jakieś tam drożdżaki ale one też występują w łuszczycy, dziwne że ten dermatolog nie skojarzył że jeśli na głowie ma takie łuszczące się plamy to nie pomyślała ze na paznokciach to tez łuszczyca...żal słów
__________________
WYMIANA KOSMETYKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690715

WYMIANA ZESTAW DUŻY DO TIPSÓW UV
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690594

WYMIANA BIŻUTERIA,OZDOBY
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post40576532
mysza6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 08:33   #10
Olkatrolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Cytat:
Napisane przez mysza6 Pokaż wiadomość
no mój mąż truł sie 1,5 roku :/ lepiej pójść do innego lekarza, żałuje że tak późno go wyciągnęłam do innego lekarza bo tak niepotrzebnie się truł...tym bardziej że "plamy olejne" które miał na paznokciach są tylko "zarezerwowane" dla łuszczycy, mój mąż tez miał to badanie i wykryło jakieś tam drożdżaki ale one też występują w łuszczycy, dziwne że ten dermatolog nie skojarzył że jeśli na głowie ma takie łuszczące się plamy to nie pomyślała ze na paznokciach to tez łuszczyca...żal słów
wszystko się zgadza. Pani która robiła mu zeskrobinę powiedziała to samo, że przy łuszczycy bardzo często pojawiają się grzyby i drożdżaki, bo mają ułatwiony dostęp. Dla tego ludzie leczą się na grzybicę, a to tak naprawdę głównym problemem jest łuszczyca.
Pozostaje nam tylko przeprowadzić się w bardzo słoneczne miejsce .
Olkatrolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-16, 06:27   #11
mysza6
Raczkowanie
 
Avatar mysza6
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 38
Dot.: Łuszczyca Paznokci

A myślałaś może żeby wkładać paznokcie do lampy UV tej do robienia tipsów? tak codziennie 1 raz, może to troszkę pomoże?


Cytat:
Napisane przez Olkatrolka Pokaż wiadomość
wszystko się zgadza. Pani która robiła mu zeskrobinę powiedziała to samo, że przy łuszczycy bardzo często pojawiają się grzyby i drożdżaki, bo mają ułatwiony dostęp. Dla tego ludzie leczą się na grzybicę, a to tak naprawdę głównym problemem jest łuszczyca.
Pozostaje nam tylko przeprowadzić się w bardzo słoneczne miejsce .
__________________
WYMIANA KOSMETYKI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690715

WYMIANA ZESTAW DUŻY DO TIPSÓW UV
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=690594

WYMIANA BIŻUTERIA,OZDOBY
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post40576532
mysza6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 11:39   #12
Olkatrolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Niestety dwóch lekarzy potwierdziło, że to łuszczyca. Na pierwszym etapie leczenia lekarz przepisał cocois i przeciwgrzybiczny batrafen. No i słoneczko.
Mam nadziej, że będzie poprawa.
Jeśli chodzi o lampy, to myślałam nad tym, ale na razie jest słońce .
Olkatrolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-15, 18:36   #13
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Tez cierpie na ta chorobe. Denerwujace jest to ze wiekszosc osob dalej stara sie "wmowic" nam ze to jednak grzybica. Niestety objawy sa podobne wiec rozumiem zniesmaczenie innych. Mi bardzo pomaga regularna pielegnacja paznokci tz. podcinanie na krotko ale tak nie za bardzo i najwazniejsze czyli unikanie drapania innych chorych miejsc przez co schodzaca skora dostaje sie pod plytke i jeszcze bardziej ja rozchyla.
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 10:29   #14
magdzia182
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Dot.: Łuszczyca Paznokci

witam
moi drodzy wstąpiłam poczytałam i mam ochotę dodać swoje 3 grosze ...
łuszczyce stwierdzono u mnie w wieku 16 lat gdy miałam bardzo duży wySyp na całym ciele i paznokciach też . przez dwa lata stosowania różnych maści leków i innych breji do smarowania ( które nie pomagały) trafiłam do takiej fajnej pani dermatolog która ( o dziwo ) kazała otworzyć paszcze pomacała brzuch i zrobiła wywiad chorobowy bardzo porządny . na początek stwierdziła że mam do wycięcia wyrostek i migdałki ( notoryczne stany zapalne) oraz wyleczenie kilku ząbków . w trakcie wykonywania tych zabiegów zrobiono mi duża liczbe badań które ona zaleciła ( ogólnie były to badania nerek wątroby itp ) żeby wykryc czy nie mam gdzieś jeszcze stanów zapalnych . dochodząc do sedna po pół roku miałam gładka skóre i ładne paznokcie bez leków i mazideł .
z ogólnej obserwacji mojego organizmu a od tamtego czasu mineło już 12 lat stwierdzam co następuje :
- przedłużająca sie choroba - wysyp łuszczycy
-popsutY ząbek - wysyp łuszczycy
- duże i przedłużające sie przemęczenie -wysyp łuszczycy
- nerwowy okres w życiu _ wysyp łuszczycy
te wysypy nie zawsze są duże ale są
często wystarczy skoczyć do stomatologa i po kilku tygodniach wszystko znika
a żeby przyśpieszyć proces gojenia robie 2 tygodniowe SPA czyli :
co 3 dni solarium ok 5 minut
co 3 dni ( przed solarium ) peeling ciała ( ja najbardziej lubie z kawy )
oraz robie dobrze swojej głowie dla mnie to hmmm........ ale dla każdego z was może byc co innego

nie wiem czy na was podziała tak jak na mnie ale chyba warto spróbować
POWODZENIA
magdzia182 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 14:04   #15
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Łuszczyca - WĄTEK OGÓLNY

Wątek ogólny o łuszczycy.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 11:17   #16
ola_1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Hej, łuszczycę głowy mam wykrytą już od kiedy miałam 5 lat. Obecnie mam 18 i jakoś sobie radzę z łuszczycą, która wyskakuje mi nawet na całym ciele. Stosuję lorinden A i C również dermovate w płynie, miałam również w maści i też była skuteczna. Ostatnio jednak zauważyłam że paznokcie na stopach a dokładniej oba duże palce, zaczęły robić się żółtawo brązowe, zaczęłam stosować płyn dermovate i obecnie czekam na efekt.
wszystkie wymienione specyfiki są na sterydach, więc niestety przybrałam trochę na wadze...
strasznie wstydzę się powiedzieć rodzicom że łuszczyca wyskoczyłam mi również na paznokciach, więc sama staram się sobie z tym radzić.
Na łuszczycę głowy stosuję również czasem maść lenartowicza, jest to maść robiona w aptece i jest na receptę. Robiona jest na bazie siarki więc pachnie niezbyt przyjemnie i piecze trochę gdy nałoży się ją na ranę lub na czerwoną plamę, na dodatek jest strasznie tłusta i na moich długich włosach potem ciężko ją zmyć, ale pomaga. Po jej zastosowaniu najlepiej jest posmarować to miejsce dermovate w płynie.
wszystkie specyfiki są za recepta, z tym że dermovate i lodinden A i C może wypisać lekarz rodzinny.
Jeśli ktoś znajdzie jakiś dobry lek na łuszczycę paznokci, proszę o napisanie do mnie maila olcik7589@gmail.com
ola_1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 06:20   #17
NusiaLusia
Rozeznanie
 
Avatar NusiaLusia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 566
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Cytat:
Napisane przez ola_1995 Pokaż wiadomość
Hej, łuszczycę głowy mam wykrytą już od kiedy miałam 5 lat. Obecnie mam 18 i jakoś sobie radzę z łuszczycą, która wyskakuje mi nawet na całym ciele. Stosuję lorinden A i C również dermovate w płynie, miałam również w maści i też była skuteczna. Ostatnio jednak zauważyłam że paznokcie na stopach a dokładniej oba duże palce, zaczęły robić się żółtawo brązowe, zaczęłam stosować płyn dermovate i obecnie czekam na efekt.
wszystkie wymienione specyfiki są na sterydach, więc niestety przybrałam trochę na wadze...
strasznie wstydzę się powiedzieć rodzicom że łuszczyca wyskoczyłam mi również na paznokciach, więc sama staram się sobie z tym radzić.
Na łuszczycę głowy stosuję również czasem maść lenartowicza, jest to maść robiona w aptece i jest na receptę. Robiona jest na bazie siarki więc pachnie niezbyt przyjemnie i piecze trochę gdy nałoży się ją na ranę lub na czerwoną plamę, na dodatek jest strasznie tłusta i na moich długich włosach potem ciężko ją zmyć, ale pomaga. Po jej zastosowaniu najlepiej jest posmarować to miejsce dermovate w płynie.
wszystkie specyfiki są za recepta, z tym że dermovate i lodinden A i C może wypisać lekarz rodzinny.
Jeśli ktoś znajdzie jakiś dobry lek na łuszczycę paznokci, proszę o napisanie do mnie maila olcik7589@gmail.com
Jak się wstydzisz powiedzieć rodzicom? przecież to nie twoja wina tylko pewnie ich to znaczy ich genów bo ktoś ci je przecież dał.....rodziców nie masz zresztą co się wstydzić...mój mąż ma łuszczycę paznokci (rąk i nóg)i kilka plam na głowie od 4 lat ...wieczorem zobacze co stosuje na głowę , na pewno taki tłusty żel w czerwonym opakowaniu na sterydach i szampon do włosów mediket ictamo. Niestety na paznokcie nic nie działa
NusiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 07:49   #18
Olkatrolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 32
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Cytat:
Napisane przez magdzia182 Pokaż wiadomość
witam
moi drodzy wstąpiłam poczytałam i mam ochotę dodać swoje 3 grosze ...
łuszczyce stwierdzono u mnie w wieku 16 lat gdy miałam bardzo duży wySyp na całym ciele i paznokciach też . przez dwa lata stosowania różnych maści leków i innych breji do smarowania ( które nie pomagały) trafiłam do takiej fajnej pani dermatolog która ( o dziwo ) kazała otworzyć paszcze pomacała brzuch i zrobiła wywiad chorobowy bardzo porządny . na początek stwierdziła że mam do wycięcia wyrostek i migdałki ( notoryczne stany zapalne) oraz wyleczenie kilku ząbków . w trakcie wykonywania tych zabiegów zrobiono mi duża liczbe badań które ona zaleciła ( ogólnie były to badania nerek wątroby itp ) żeby wykryc czy nie mam gdzieś jeszcze stanów zapalnych . dochodząc do sedna po pół roku miałam gładka skóre i ładne paznokcie bez leków i mazideł .
z ogólnej obserwacji mojego organizmu a od tamtego czasu mineło już 12 lat stwierdzam co następuje :
- przedłużająca sie choroba - wysyp łuszczycy
-popsutY ząbek - wysyp łuszczycy
- duże i przedłużające sie przemęczenie -wysyp łuszczycy
- nerwowy okres w życiu _ wysyp łuszczycy
te wysypy nie zawsze są duże ale są
często wystarczy skoczyć do stomatologa i po kilku tygodniach wszystko znika
a żeby przyśpieszyć proces gojenia robie 2 tygodniowe SPA czyli :
co 3 dni solarium ok 5 minut
co 3 dni ( przed solarium ) peeling ciała ( ja najbardziej lubie z kawy )
oraz robie dobrze swojej głowie dla mnie to hmmm........ ale dla każdego z was może byc co innego

nie wiem czy na was podziała tak jak na mnie ale chyba warto spróbować
POWODZENIA
tez słyszałam o tym, ze łuszczyca wysypuje jak organizm jest zmęczony czy chory. Mój mąż ma zęby w bardzo dobrym stanie, wyniki krwi, wątroby i nerek książkowe. A łuszczyca paznokci jak była tak jest.
Olkatrolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 16:30   #19
mewa4
Przyczajenie
 
Avatar mewa4
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 26
nie mogę być dawcą ;(

przepraszam, ale nie wiedziałam w jakiej kategorii to umieścić..

Od zawsze wiedziałam, że po śmierci chcę by moje organy oddano potrzebującym, noszę nawet takie specjalne oświadczenie w portfelu, w razie gdyby coś się stało, chciałam również zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku oraz regularnie oddawać krew. niestety choruję na łuszczycę i w internecie wyczytałam, że jeśli jest się chorym na łuszczycę to ta choroba dyskwalifikuje mnie jako potencjalnego dawce ;( aż nie mogę uwierzyć..
czy ktoś może orientuje się i mógłby zweryfikować te informacje?
pozdrawiam
mewa4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-14, 13:41   #20
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: nie mogę być dawcą ;(

Może faktycznie tak jest, ale w internecie różne rzeczy piszą
Może po prostu będąc u lekarza, zapytaj?
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 14:32   #21
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: nie mogę być dawcą ;(

Na oficjalnej stronie DKMS jest napisane, kto może być dawcą a kto nie. Również możesz wysłać do nich maila z takim zapytaniem.
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 19:18   #22
ola_1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Ostatnio zauważyłam, że nawet po współżyciu z moim chłopakiem wyskakują mi małe, czerwone plamki przy piersiach, po jednym posmarowaniu lorindenem a lub c znika, ale pojawia się przy kolejnym razie. Na szczęście on wie o mojej chorobie i nie krzywi się ani nie "boi" się mnie dotknąć nawet jak mam mocniejszy wysyp
Ostatnio jednak zmartwiła mnie mama, bo uświadomiła mnie, że podczas ciąży choroba się nasila. Ich znajoma musiała wyjechać do Włoch po porodzie, aby jakoś załagodzić łuszczycę, zamieszkała tam na stałe. Sama myślę o wyjechaniu po studiach, ponieważ Polska jest położona w najgorszym z możliwych klimatów dla osób chorych na łuszczycę. No może z wyjątkiem gór i morza, ten klimat jest bardzo dobry
ola_1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 10:41   #23
Tisina
Przyczajenie
 
Avatar Tisina
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 8
Dot.: nie mogę być dawcą ;(

Krwi oddać nie można w takim przypadku (tu cytat z Krakowskiego RCKiK):

"Dawcami krwi nie powinny być osoby z aktywną lub przebytą poważną chorobą układu krążenia, układu nerwowego, układu pokarmowego, układu oddechowego, nerek, skóry (np. łuszczyca), układu immunologicznego, układu endokrynnego (np. cukrzyca, choroby tarczycy), tkanki łącznej."
__________________
“Even to see her walk across the room is a liberal education."
C.S.Lewis
Tisina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 20:36   #24
NusiaLusia
Rozeznanie
 
Avatar NusiaLusia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 566
Dot.: Łuszczyca - WĄTEK OGÓLNY

Wiecie co..zbieram kasę na produkty DR MICHAELS na łuszczycę paznokci...zestaw jest mega drogi ale jak widzę mojego męża jak się męczy z łuszczycą paznokci to płakać mi się chce.... tylko nie wiem czy warto...ktoś słyszał o jego preparatach? stosował?
NusiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 10:45   #25
lolkafasolka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 206
Dot.: Łuszczyca - WĄTEK OGÓLNY

Nie stosowałam, nie mam nigdy pieniędzy na takie drogie specyfiki..
Ale słyszałam o maści cocois na skórę głowy- kosztuje ok 40zł i czytałam, ze wielu osobom pomogła. Za tydzień ja odbieram i jak już przetestuję, to napiszę czy są jakieś efekty

Z paznokciem (jednym od stopy) nie mogę sobie od roku poradzić..kupiłam skrzyp z nadzieją, ze odrośnie szybciej i latem założę odkryte buty..
lolkafasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 06:47   #26
NusiaLusia
Rozeznanie
 
Avatar NusiaLusia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 566
Dot.: Łuszczyca - WĄTEK OGÓLNY

Cytat:
Napisane przez lolkafasolka Pokaż wiadomość
Nie stosowałam, nie mam nigdy pieniędzy na takie drogie specyfiki..
Ale słyszałam o maści cocois na skórę głowy- kosztuje ok 40zł i czytałam, ze wielu osobom pomogła. Za tydzień ja odbieram i jak już przetestuję, to napiszę czy są jakieś efekty

Z paznokciem (jednym od stopy) nie mogę sobie od roku poradzić..kupiłam skrzyp z nadzieją, ze odrośnie szybciej i latem założę odkryte buty..
ZNAM tą maść cocois. Mąż mój ją miał. A więc tak...mocno tłuści głowę, bo używał jej na skórę głowy, strasznieeee śmierdzi, więc używał jej tylko w formie maseczki na głowę, po godzinie lub dwóch mył głowę szamponem. Zużył całą tubkę ale nie przyniosło to porządnych rezultatów. Stan zapalny troszkę się zmienił ale głowa go ciągle swędziała..może jakby używał jej codziennie???? po odstawieniu nawrót łuszczycy się znowu pojawił..więc jemu nie pomogła....

Będzie teraz rozbił sobie kuracje 3 miesięczną:
-tabletka skrzypu,
- tabletka cynku,
- przy dłuższym stosowaniu skrzypu po miesiącu będzie łykał witaminę b1,
- na noc będzie pastą cynkową smarował paznokcie...

ZOBACZYMY JAKIE TO PRZYNIESIE REZULTATY
NusiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 23:35   #27
iwonia59
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 169
Send a message via Skype™ to iwonia59
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Cytat:
Napisane przez magdzia182 Pokaż wiadomość
witam
moi drodzy wstąpiłam poczytałam i mam ochotę dodać swoje 3 grosze ...
łuszczyce stwierdzono u mnie w wieku 16 lat gdy miałam bardzo duży wySyp na całym ciele i paznokciach też . przez dwa lata stosowania różnych maści leków i innych breji do smarowania ( które nie pomagały) trafiłam do takiej fajnej pani dermatolog która ( o dziwo ) kazała otworzyć paszcze pomacała brzuch i zrobiła wywiad chorobowy bardzo porządny . na początek stwierdziła że mam do wycięcia wyrostek i migdałki ( notoryczne stany zapalne) oraz wyleczenie kilku ząbków . w trakcie wykonywania tych zabiegów zrobiono mi duża liczbe badań które ona zaleciła ( ogólnie były to badania nerek wątroby itp ) żeby wykryc czy nie mam gdzieś jeszcze stanów zapalnych . dochodząc do sedna po pół roku miałam gładka skóre i ładne paznokcie bez leków i mazideł .
z ogólnej obserwacji mojego organizmu a od tamtego czasu mineło już 12 lat stwierdzam co następuje :
- przedłużająca sie choroba - wysyp łuszczycy
-popsutY ząbek - wysyp łuszczycy
- duże i przedłużające sie przemęczenie -wysyp łuszczycy
- nerwowy okres w życiu _ wysyp łuszczycy
te wysypy nie zawsze są duże ale są
często wystarczy skoczyć do stomatologa i po kilku tygodniach wszystko znika
a żeby przyśpieszyć proces gojenia robie 2 tygodniowe SPA czyli :
co 3 dni solarium ok 5 minut
co 3 dni ( przed solarium ) peeling ciała ( ja najbardziej lubie z kawy )
oraz robie dobrze swojej głowie dla mnie to hmmm........ ale dla każdego z was może byc co innego

nie wiem czy na was podziała tak jak na mnie ale chyba warto spróbować
POWODZENIA
Najprawdopodobniej masz łuszczycę o podłożu autoimmunologicznym i atakuje Cię w czasie osłabienia organizmu.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Na łuszczycę zaleca się przebywanie na słońcu, więc solarium może pomagać. Tylko pamiętaj proszę, o przestrzeganiu zalecanego czasu pobytu w solarium, bo to nie koniecznie jest zdrowe.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:55 ----------

Cytat:
Napisane przez ola_1995 Pokaż wiadomość
Ostatnio zauważyłam, że nawet po współżyciu z moim chłopakiem wyskakują mi małe, czerwone plamki przy piersiach, po jednym posmarowaniu lorindenem a lub c znika, ale pojawia się przy kolejnym razie. Na szczęście on wie o mojej chorobie i nie krzywi się ani nie "boi" się mnie dotknąć nawet jak mam mocniejszy wysyp
Ostatnio jednak zmartwiła mnie mama, bo uświadomiła mnie, że podczas ciąży choroba się nasila. Ich znajoma musiała wyjechać do Włoch po porodzie, aby jakoś załagodzić łuszczycę, zamieszkała tam na stałe. Sama myślę o wyjechaniu po studiach, ponieważ Polska jest położona w najgorszym z możliwych klimatów dla osób chorych na łuszczycę. No może z wyjątkiem gór i morza, ten klimat jest bardzo dobry
Może Twój chłopak wie, że łuszczycą nie można się zarazić, to nie grzybica, którą można złapać w sklepie obuwniczym.

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Napisane przez NusiaLusia Pokaż wiadomość
Jak się wstydzisz powiedzieć rodzicom? przecież to nie twoja wina tylko pewnie ich to znaczy ich genów bo ktoś ci je przecież dał.....rodziców nie masz zresztą co się wstydzić...mój mąż ma łuszczycę paznokci (rąk i nóg)i kilka plam na głowie od 4 lat ...wieczorem zobacze co stosuje na głowę , na pewno taki tłusty żel w czerwonym opakowaniu na sterydach i szampon do włosów mediket ictamo. Niestety na paznokcie nic nie działa
Jak to na paznokcie nic nie działa? Ja mam też podobny problem i stosuję Dermowate (roztwór na skórę). Tylko po nim zmiany na paznokciach mi znikają, ale to steryd i trzeba krótko stosować (4-5 dni) i przerwać na jakiś czas ok. 2 tyg. Potem można kurację powtórzyć. Dostępny tylko na receptę.

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Ja natomiast mam długie paznokcie, ale zawsze pomalowane lakierem kryjącym, wtedy nie widać, że są chore. Większość kobiet mi ich zazdrości i dziwią się, że włosy mam słabe, a paznokcie taaakie ładne. Śmiać mi się chce, ale niech tam sobie zazdroszczą. Mnie to uczucie jest całkiem obce.
iwonia59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 06:52   #28
NusiaLusia
Rozeznanie
 
Avatar NusiaLusia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 566
Dot.: Łuszczyca Paznokci

Cytat:
Napisane przez iwonia59 Pokaż wiadomość
Najprawdopodobniej masz łuszczycę o podłożu autoimmunologicznym i atakuje Cię w czasie osłabienia organizmu.

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:47 ----------

Na łuszczycę zaleca się przebywanie na słońcu, więc solarium może pomagać. Tylko pamiętaj proszę, o przestrzeganiu zalecanego czasu pobytu w solarium, bo to nie koniecznie jest zdrowe.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:55 ----------



Może Twój chłopak wie, że łuszczycą nie można się zarazić, to nie grzybica, którą można złapać w sklepie obuwniczym.

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------



Jak to na paznokcie nic nie działa? Ja mam też podobny problem i stosuję Dermowate (roztwór na skórę). Tylko po nim zmiany na paznokciach mi znikają, ale to steryd i trzeba krótko stosować (4-5 dni) i przerwać na jakiś czas ok. 2 tyg. Potem można kurację powtórzyć. Dostępny tylko na receptę.

---------- Dopisano o 00:35 ---------- Poprzedni post napisano o 00:26 ----------

Ja natomiast mam długie paznokcie, ale zawsze pomalowane lakierem kryjącym, wtedy nie widać, że są chore. Większość kobiet mi ich zazdrości i dziwią się, że włosy mam słabe, a paznokcie taaakie ładne. Śmiać mi się chce, ale niech tam sobie zazdroszczą. Mnie to uczucie jest całkiem obce.
To co mój mąż na głowe stosuje to Daviobet żel, w paznokcie wciera pastę cynkową ale bez rezultatów..... mówisz Dermowate...hmmm muszę mu powiedzieć i jak pójdzie do lekarza to poprosimy o to..tylko dziwne że sam lekarz mu nic nie dał na paznokcie
NusiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 20:10   #29
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Łuszczyca - WĄTEK OGÓLNY

Witam wszystkich
Mam mały problem... Od września 2013 r. po skończeniu kuracji hormonalnej zaczęły się pojawiać wyschnięte, zaczerwienione, koszmarnie swędzące plamy. Zaczęły się od nóg i szły powoli w górę. Teraz nie mam ich w ogóle na nogach, ale na plecach, ramionach, szyi, całych rękach i parę na twarzy. Jeden paznokieć u nogi zmienił w lewym dolnym roku kolor i jak urósł, to odczepił się od skóry (tylko ten jeden kawałek, reszta pod nim i ogólnie dookoła jest ładna). Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale paznokieć jak rośnie to nie podłącza się już do skóry od której odszedł tamten kawałek, wygląda jakby się skóra tak zagoiła.
I moje pytanie: czy tak wygląda łuszczyca?
Moje pytanie wzięło się stąd, że jestem alergiczką i jedynymi objawami są objawy skórne, ale zazwyczaj są miejscowe i wiem na co mogę mieć alergię, a to mi się przesuwa.
Stosuję od dziecka maść sterydową Elocom, na alergie i zauważyłam, że łagodzi mi plamy. Te największe, na plecach i ramionach nie znikają, ale nie są aż tak widoczne, a najmniejsze, które się dopiero pojawiają (zazwyczaj najpierw pokrzywka mała, a potem zmienia się w wyschniętą plamę) znikają szybko.
Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.

P.S. Dlaczego nie poszłam z tym do dermatologa tylko dopytuję się w internecie? Bo zraziłam się do dermatologów, gdy mój pieprzyk w białej obwódce najpierw uznały za "zwykłe znajmie" które miało zejść w ciągu paru lat a potem zmieniły zdanie i stał się "bielactwem wrodzonym". I boję się, że uznają to za alergię i zaczną mnie leczyć nie sprawdzając co to, co da efekt odwrotny do zamierzanego-pogorszy się.
Czego jeszcze nie napisałam, że oprócz terapii hormonalnej w tamtym czasie przechodziłam duży stres związany z uczelnią i chłopakiem, że mam nawrotowe zapalenie pęcherza, od jesieni odczuwam co jakiś czas ból zębów (najprawdopodobniej rosną mi ósemki) i jeszcze od jesieni leczę się na grzybicę stref intymnych (cholerne antybiotyki).
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 07:23   #30
NusiaLusia
Rozeznanie
 
Avatar NusiaLusia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 566
Dot.: Łuszczyca - WĄTEK OGÓLNY

A masz może zdjęcie tych plam? może to nie łuszczyca ale liszaj płaski....plamy po kąpieli są czerwone a potem zasychają i się łuszczą? Może spróbuj stosować maść cocois jest dostępna w aptece bez recepty za około 40 zł więc może ci pomoże... albo spróbuj tańszej maści z witaminą a. Zobaczysz czy przyniosą one jakieś rezultaty. Co do paznokcia to możesz iść do gabinetu kosmetycznego który zajmuje się chorobami stóp i paznokci (podolog) pobiorą próbkę spod paznokcia (nie boli to) i wyślą do badań. Może się okazać, że to początek grzybicy.
Możliwe że pojawia ci się to przez obniżenie odporności organizmu. Warto łykać cynk i skrzyp.


Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Mam mały problem... Od września 2013 r. po skończeniu kuracji hormonalnej zaczęły się pojawiać wyschnięte, zaczerwienione, koszmarnie swędzące plamy. Zaczęły się od nóg i szły powoli w górę. Teraz nie mam ich w ogóle na nogach, ale na plecach, ramionach, szyi, całych rękach i parę na twarzy. Jeden paznokieć u nogi zmienił w lewym dolnym roku kolor i jak urósł, to odczepił się od skóry (tylko ten jeden kawałek, reszta pod nim i ogólnie dookoła jest ładna). Nie wiem jak to dokładnie opisać, ale paznokieć jak rośnie to nie podłącza się już do skóry od której odszedł tamten kawałek, wygląda jakby się skóra tak zagoiła.
I moje pytanie: czy tak wygląda łuszczyca?
Moje pytanie wzięło się stąd, że jestem alergiczką i jedynymi objawami są objawy skórne, ale zazwyczaj są miejscowe i wiem na co mogę mieć alergię, a to mi się przesuwa.
Stosuję od dziecka maść sterydową Elocom, na alergie i zauważyłam, że łagodzi mi plamy. Te największe, na plecach i ramionach nie znikają, ale nie są aż tak widoczne, a najmniejsze, które się dopiero pojawiają (zazwyczaj najpierw pokrzywka mała, a potem zmienia się w wyschniętą plamę) znikają szybko.
Byłabym wdzięczna za odpowiedzi.

P.S. Dlaczego nie poszłam z tym do dermatologa tylko dopytuję się w internecie? Bo zraziłam się do dermatologów, gdy mój pieprzyk w białej obwódce najpierw uznały za "zwykłe znajmie" które miało zejść w ciągu paru lat a potem zmieniły zdanie i stał się "bielactwem wrodzonym". I boję się, że uznają to za alergię i zaczną mnie leczyć nie sprawdzając co to, co da efekt odwrotny do zamierzanego-pogorszy się.
Czego jeszcze nie napisałam, że oprócz terapii hormonalnej w tamtym czasie przechodziłam duży stres związany z uczelnią i chłopakiem, że mam nawrotowe zapalenie pęcherza, od jesieni odczuwam co jakiś czas ból zębów (najprawdopodobniej rosną mi ósemki) i jeszcze od jesieni leczę się na grzybicę stref intymnych (cholerne antybiotyki).
NusiaLusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-28 10:14:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:08.