Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3. - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-05, 20:33   #4381
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez kyrra Pokaż wiadomość
nie znam się, ale wydaje mi się, że jeśli matka jest na macierzyńskim to ojcu się nie należy opieka, poza "ojcowskim" urlopem (?)
ojcowski wlasnie w trakcie, chyba po prostu sie z ksiegowa musi dogadac i podpytac ;p Tak normalnie chyba sie nie nalezy, ale zastanawialam sie czy w zwiazku z ta sytuacja cos sie zmienilo, bo sa jakies dodatkowe dni teraz

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Chyba jest coś takiego, że jak dziecko jest chore i ma mniej niż 2 lata, to wtedy może dostać opiekę mimo, że żona jest macierzyńskim.
dziecko zdrowe, wiec nie ma jak. Chodzilo mi o taka sytuacje jak teraz - zlobki zamkniete i rodzice biora opieke na zdrowe. Nasz mloda miala isc od marca do zlobka, zdazyla 3 dni
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:33   #4382
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87726285]Wika, ale ja nie pod tym kątem pisałam.
Miałam na myśli głupotę ludzi - była podniesiona kwestia, czy szybko ludzie do normalności wrócą - tak, do łażenia wszędzie stadnie, do niezachowywania zasad higieny i tak dalej.



To chyba od miasta zależy. Byłam przed chwilą zrobić zakupy nabiałowe na 2 tygodnie (tak sobie wymyśliłam, może się uda), pusto, ja + kilka osób. Ale kilka dni temu szwagier podszedl do kauflandu, ja do biedry- to samo miasto, sklepy na sąsiednich ulicach. Biedra puściuteńka, Kaufland - kolejka na kilkaset metrów.

A dzisiaj dostałam namiar na warzywniak z dostawą, to sobie pozamawiam z dowozem ziemniaki, buraki, marcheweczkę, zapłacę online i niech mi to zostawią na półpiętrze i tyle.



Świetny pomysł [/QUOTE]Ta Biedra, do której chcę jechać, jest w niedużym mieście, ale zawsze jest tam sporo klientów. Z tym, że nie byłam tam od ponad miesiąca, więc nie mam pojęcia, którr godziny będą lepsze. Chyba wybiorę opcję 4 rano...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:34   #4383
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Bo oni są o krok dalej i płacą już głównie telefonami, a nie kartami.

ale ja się odnosiłam do wypowiedzi, że niby są tak do przodu, że "płacą oczami" (tak, uprzedzam pytanie, wiem, że to przenośnia). bo płacenie telefonem nie jest aż tak hej do przodu. bosh, ze wszystkiego trzeba się tłumaczyć...
motyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:35   #4384
blekitna laguna
Rozeznanie
 
Avatar blekitna laguna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 570
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie.
Tam jest zastrzezenie ze opieka płatna nad zdrowym dzieckiem należy się , jeśli dziecko nie ma innej opieki.
U was ma, ciebie.
Nie mataczcie, bo będziecie musieli potem ta kasę zwracać i to z kara doliczona.

Link do info o tym:
https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-z...owym-dzieckiem

Jest wytłuszczone nawet:
Nie dostaniesz zasiłku, jeśli inne osoby z rodziny, z którymi mieszkasz, mogą opiekować się dzieckiem.
A kto tu mowi o mataczeniu ? wlasnie NIE CHCEMY nic takiego robic i dlatego pytam
blekitna laguna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:37   #4385
kyrra
♡ ♥ ♡
 
Avatar kyrra
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 148
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
ale ja odnoszę się wyłącznie do podnoszenia się z kryzysów. a nie do wywoływania kryzysów
bez jaj, tak, nie podniesiemy się nigdy po tym kryzysie, wszyscy zdechniemy z głodu pod mostem, oby tylko mostów dla każdego starczyło
ja tam też uważam, że nie będzie takiej tragedii o jakiej tutaj jest mowa.
skończy się koronawirus, ludzie powracają do prac, może jakoś to ogarniemy?
myślę, chyba aż nadto, pozytywnie ;P

z ciekawości, jak ktoś śledzi info z Chin, jak u nich sytuacja z gospodarką?
__________________
.
kyrra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:38   #4386
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jak myślicie, ile to jeszcze potrwa?
Moim zdaniem mnóstwo ograniczeń (choć pewnie nie aż tak restrykcyjnych jak obecne) będzie aż do zastosowania szczepionki.

Eksperymentalne szczepionki są już opracowane, ich testy zajmują ok. 1,5 roku. W optymistycznym wariancie, że testy wypadną pozytywnie mamy zatem szczepionkę gotową na jesieni 2021. Potem trzeba doliczyć z rok (optymistycznie niecały) na wyprodukowanie potrzebnej ilości i zaszczepienie dużej liczby osób.

Zatem optymistyczna moim zdaniem perspektywa powrotu do normalności i życia podobnego do tego sprzed epidemii to gdzieś tak środek roku 2022.

Edytowane przez samotny_t
Czas edycji: 2020-04-05 o 20:39
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:39   #4387
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;87726235]Juz od wielu lat wszystko idzie w kierunku wyeliminowania gotowki z obiegu (zwlaszcza Chinczycy sa w tym mocno do przodu, tam sie juz przeciez placi oczami) i zwolennicy teorii spiskowych na youtube mowili o tym juz od dawna. No i coz, teraz mamy nowe narzedzie marketingowe, platnosc bezkontaktowa, np. przez paypal, widzialam duzo takich reklam.[/QUOTE]

ja jestem team #bezgotówkowy i płacę kartą praktycznie wszędzie tam, gdzie się da. W portfelu mam może z 10zł drobniakami i czekają na czarną godzinę, czyli przykładowo jeśli najdzie mnie ochota na no nie wiem... obwarzanka z budki, a kartą tam nie zapłacę
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-05, 20:41   #4388
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:41   #4389
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja jestem team #bezgotówkowy i płacę kartą praktycznie wszędzie tam, gdzie się da. W portfelu mam może z 10zł drobniakami i czekają na czarną godzinę, czyli przykładowo jeśli najdzie mnie ochota na no nie wiem... obwarzanka z budki, a kartą tam nie zapłacę
Ja tak samo.
I już wszystkie organizacje światowe wiedzą, ile przewalam na czekoladę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:43   #4390
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
a ja ile przewalam na kosmetyki online.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:44   #4391
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87726350]Ja tak samo.
I już wszystkie organizacje światowe wiedzą, ile przewalam na czekoladę.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Ja ja ile przewalam na kosmetyki online.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-05, 20:44   #4392
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez kyrra Pokaż wiadomość
ja tam też uważam, że nie będzie takiej tragedii o jakiej tutaj jest mowa.
skończy się koronawirus, ludzie powracają do prac, może jakoś to ogarniemy?
myślę, chyba aż nadto, pozytywnie ;P

z ciekawości, jak ktoś śledzi info z Chin, jak u nich sytuacja z gospodarką?
Gospodarka Chin nie jest żadnym wyznacznikiem,
Ponieważ Chiny mają gospodarkę oparta głównie na konsumpcji wewnętrznej. Są praktycznie samowystarczalni i wciąż wewnętrznie nienasyceni.
Wstępnie szacuje się, ze są jedyna gospodarka która jeszcze zyska na tym wszytkim a ich wpływy gospodarcze i polityczne na resztę świata wyraźnie wzrosną.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:46   #4393
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

A ja ostatnio zrobiłam zwrot ku gotówce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:46   #4394
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
ja jestem team #bezgotówkowy i płacę kartą praktycznie wszędzie tam, gdzie się da. W portfelu mam może z 10zł drobniakami i czekają na czarną godzinę, czyli przykładowo jeśli najdzie mnie ochota na no nie wiem... obwarzanka z budki, a kartą tam nie zapłacę
Ale przecież tu nie rozchodzi się o to, co lubisz, ale co możesz. Nie musisz korzystać z prawa do posiadania gotówki, jeśli nie masz ochoty, ale zaręczam Cię, że w sytuacji kryzysowej byś je doceniła. Nie mówię tu nawet o przypadku, kiedy musiałabyś się z jakiegoś powodu ukrywać (co tez nie jest takie nieprawdopodobne i w naszych czasach też istnieją więźniowie choćby polityczni), ale chociażby o sytuacji upadającego banku czy konfiskaty pieniędzy. Gotówkę zawsze można gdzieś było schować albo zakopać na czarną godzinę, zabranie Ci środków do życia z konta to jedno kliknięcie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:47   #4395
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
I dlatego historia się przez tyle wieków ciągle powtarza, bo się tak dobrze uczymy na błędach i mamy taką dobrą pamięć zbiorową?

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:30 ----------



Zbieranie danych statystycznych to serio nie jest to samo co zbieranie teczki pana Iksińskiego.
Jak chcą to sobie zobaczą pojedyncze dane.
No ale coś za coś z tym google. ; ) Za darmo nikt nie robi.

No ja akurat też nigdy nie mam gotówki.

Co do zabrania hajsu to niestety nigdy nie ma gwarancji.
Przyjdzie jakaś super hiper inflacja i te pieniądze że skarpety tez nie będą się do niczego nadawały.
Ale fakt, wycofanie gotówki dokłada tylko dodatkowych problemów.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2020-04-05 o 20:49
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:50   #4396
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Ale przecież tu nie rozchodzi się o to, co lubisz, ale co możesz. Nie musisz korzystać z prawa do posiadania gotówki, jeśli nie masz ochoty, ale zaręczam Cię, że w sytuacji kryzysowej byś je doceniła. Nie mówię tu nawet o przypadku, kiedy musiałabyś się z jakiegoś powodu ukrywać (co tez nie jest takie nieprawdopodobne i w naszych czasach też istnieją więźniowie choćby polityczni), ale chociażby o sytuacji upadającego banku czy konfiskaty pieniędzy. Gotówkę zawsze można gdzieś było schować albo zakopać na czarną godzinę, zabranie Ci środków do życia z konta to jedno kliknięcie.
No dobra, ale tak na dobrą sprawę to bałabym się trzymać dużą gotówkę w domu, mimo wszystko. Przecież nie mówimy tutaj o 100zł ale o tysiącach.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:52   #4397
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Gotówkę zawsze można gdzieś było schować albo zakopać na czarną godzinę
Tak, i potem się wykopywało.. bezwartościowe papierki czy metalowe krążki. Niedawno moja mama znalazła w domu jakieś schowane kiedyś na czarną godzinę marki niemieckie, teraz mogłaby ich użyć zamiast reglamentowanej srajtaśmy, gdyby nie były takie sztywne

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:50 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
No dobra, ale tak na dobrą sprawę to bałabym się trzymać dużą gotówkę w domu, mimo wszystko. Przecież nie mówimy tutaj o 100zł ale o tysiącach.
The same. Jak ktoś trzyma taki zapas gotówki w domu, to zawsze przypominają mi się takie staroświeckie sejfy i filmy z serii Gang Olsena
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:53   #4398
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

[1=6294979b07e94e60c86b4a7 1a35022ccf5d1d257_656d168 25a5b5;87725423]Właśnie miałam wrzucać link do tego wywiadu.
Mnie zainteresował fragment:

"I wtedy będzie ten moment, w którym ludzie sami zaczną sobie poluzowywać restrykcje?

Jest takie zagrożenie. Dlatego uważam, że powinniśmy już powoli iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy. Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń."


Spodziewam się, że niedługo oficjalnie wprowadzą obowiązek noszenia maseczek.

Myślę, że w ciągu najbliższych paru dni. [/QUOTE]
a wcześniej gadał, że maseczki są niepotrzebne bo nie pomagają. Co za kłamca.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:56   #4399
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
No dobra, ale tak na dobrą sprawę to bałabym się trzymać dużą gotówkę w domu, mimo wszystko. Przecież nie mówimy tutaj o 100zł ale o tysiącach.
Gdybyś stanęła w obliczu wyboru: braku jakichkolwiek pieniędzy a trzymaniem ich w domu, chyba jednak wybrałabyś to drugie?

---------- Dopisano o 21:56 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Tak, i potem się wykopywało.. bezwartościowe papierki czy metalowe krążki. Niedawno moja mama znalazła w domu jakieś schowane kiedyś na czarną godzinę marki niemieckie, teraz mogłaby ich użyć zamiast reglamentowanej srajtaśmy, gdyby nie były takie sztywne [COLOR="Silver"]
Tak, niektórzy te skitrane pieniądze i kosztowności stracili, inni wykupili sobie za nie schronienie albo przekupili strażnika, dzięki czemu na przykład uniknęli holocaustu i mogli zbudować życie w innym kraju. Pieniądze nie chronię przed wszystkim, ale jednak w sytuacji kryzysowej lepiej je mieć niż ich nie mieć.

Jeśli pieniądze istniałyby tylko wirtualnie, to raczej masz pewność, że w sytuacji kryzysowej ich mieć nie będziesz. No chyba że jestem milionerem z kontami w Szwajcarii.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-04-05 o 20:58
megamag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-05, 20:58   #4400
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Gdybyś stanęła w obliczu wyboru: braku jakichkolwiek pieniędzy a trzymaniem ich w domu, chyba jednak wybrałabyś to drugie?
Tylko jak przychodzi jakis kryzys to nawet często nie zdąży się tej kasy wypłacić. Bo wszyscy wpadają na ten pomysł. A też jak wszyscy wpadną na ten pomysł, to bank nie jest w stanie wszystkim wypłacić. Wszystko się załamuje.

Mało kto ogarnia rynek i jest w stanie przewidzieć, kiedy należy kasę wypłacić.

Wieksze prawdopodobieństwo, że okradna Cię w domu, niż to że bank czy państwo zablokuje kasę.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 20:58   #4401
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość

[/COLOR]The same. Jak ktoś trzyma taki zapas gotówki w domu, to zawsze przypominają mi się takie staroświeckie sejfy i filmy z serii Gang Olsena
pieniądze na paletach

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Gdybyś stanęła w obliczu wyboru: braku jakichkolwiek pieniędzy a trzymaniem ich w domu, chyba jednak wybrałabyś to drugie?
no to chyba oczywiste, że przy wyborze mieć piniądz a nie mieć piniądza wybiera się to pierwsze mogę odwrócić pytanie i zapytać, czy gdybyś stanęła w obliczu wyboru: brak jakichkolwiek pieniędzy a trzymanie ich na koncie w banku, to co byś wybrała?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:00   #4402
kyrra
♡ ♥ ♡
 
Avatar kyrra
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 148
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Ja za zakupy spożywcze tylko płaciłam gotówką,ale dlatego, że zbieram monety 5zł do skarbonki na wakacje a po takich zakupach często mi zostawały jakieś piątaki i od razu wsadzałam je do skarbonki. Oczywiście tempo zbierania nie było jakieś mega szybkie, jakbym wszystkie zakupy robiła gotówką to poszłoby szybciej, no ale w przeciągu 1,5 roku w skarbonce w tamtym roku znalazło się prawie 2tyś i mieliśmy wakacje "prawie" za free
__________________
.
kyrra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:00   #4403
szakal165
Zakorzenienie
 
Avatar szakal165
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5 812
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
Obstawiam, że po majówce, żeby jednak tutaj ludzie nie ruszyli. Potem pomału wszystko musi w końcu wracać do normalności.
moim zdaniem w pierwszej połowie maja.
szakal165 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:02   #4404
kyrra
♡ ♥ ♡
 
Avatar kyrra
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 148
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87726399]Tylko jak przychodzi jakis kryzys to nawet często nie zdąży się tej kasy wypłacić. Bo wszyscy wpadają na ten pomysł. A też jak wszyscy wpadną na ten pomysł, to bank nie jest w stanie wszystkim wypłacić. Wszystko się załamuje.

Mało kto ogarnia rynek i jest w stanie przewidzieć, kiedy należy kasę wypłacić.

Wieksze prawdopodobieństwo, że okradna Cię w domu, niż to że bank czy państwo zablokuje kasę.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No nie wiem. W 2019r upadł u nas bank spółdzielczy, przejął go BFG, ci co mieli niewielkie sumy nie stracili, ale jeśli ktoś miał sporą sumę to jej w całości już prawdopodobnie nigdy nie zobaczy. A najgorzej wyszła na tym gmina, przedszkola itp.
__________________
.
kyrra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:02   #4405
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez kyrra Pokaż wiadomość
Ja za zakupy spożywcze tylko płaciłam gotówką,ale dlatego, że zbieram monety 5zł do skarbonki na wakacje a po takich zakupach często mi zostawały jakieś piątaki i od razu wsadzałam je do skarbonki. Oczywiście tempo zbierania nie było jakieś mega szybkie, jakbym wszystkie zakupy robiła gotówką to poszłoby szybciej, no ale w przeciągu 1,5 roku w skarbonce w tamtym roku znalazło się prawie 2tyś i mieliśmy wakacje "prawie" za free
Niektóre banki mają fajne opcje że przerzucają na konto oszczędnościowe zaokrąglone kwoty. Czyli np zapłacisz 6 zł to przelewa 4. Zapłacisz 2 to przelewa 8.
Czasami się dziwiłam gdzie mi pieniądze zniknęły.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:03   #4406
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tak, niektórzy te skitrane pieniądze i kosztowności stracili, inni wykupili sobie za nie schronienie albo przekupili strażnika, dzięki czemu na przykład uniknęli holocaustu i mogli zbudować życie w innym kraju. Pieniądze nie chronię przed wszystkim, ale jednak w sytuacji kryzysowej lepiej je mieć niż ich nie mieć.
Robisz niedorzeczne porównania do czasów, kiedy o kartach płatniczych nikt nie słyszał, a żeby wyciągnąć z banku pieniądze trzeba było do niego osobiście iść. Dzisiaj ryzyko wojny w Europie jest niskie, a pieniądze na kontach w solidnych bankach bezpieczne. Naprawdę, ostatnią rzeczą o którą chciałabym się troszczyć uciekając z płonącego czy zatapianego mieszkania byłaby skarpeta z oszczędnościami.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:04   #4407
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez kyrra Pokaż wiadomość
No nie wiem. W 2019r upadł u nas bank spółdzielczy, przejął go BFG, ci co mieli niewielkie sumy nie stracili, ale jeśli ktoś miał sporą sumę to jej w całości już prawdopodobnie nigdy nie zobaczy. A najgorzej wyszła na tym gmina, przedszkola itp.
Co to znaczy niewielka?
Nie objął ich bankowy fundusz gwarancyjny?
Chyba nikt rozsądny nie trzyma w jednym banku więcej niż 100 tys euro.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2020-04-05 o 21:05
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:04   #4408
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Mnie to osłabia.
Jak napisać niedawno ze płatności kartą wszędzie wprowadzić, albo głosowanie przez profil zaufany, to krzyk był, a co z seniorami oni nie umieją w kartę, w internet, tragedia.

A teraz nagle zwrot na pięcie, spoko, niech zakaża tej gotówki bo ja nie płace, to po co to komu.

__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:06   #4409
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie to osłabia.
Jak napisać niedawno ze płatności kartą wszędzie wprowadzić, albo głosowanie przez profil zaufany, to krzyk był, a co z seniorami oni nie umieją w kartę, w internet, tragedia.

A teraz nagle zwrot na pięcie, spoko, niech zakaża tej gotówki bo ja nie płace, to po co to komu.

Kto mówił, że seniorzy nie umieją kartą? Contactless to nawet trzylatek umie, wystarczy zbliżyć do terminala, robi pik i zpłacone
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-05, 21:07   #4410
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 3.

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Sepsę najczęściej wywołują bakterie: meningokoki, pneumokoki , pałeczki hemofilne i paciorkowce ropne, rzadziej pałeczki Gram-ujemne. A w dzisiejszych czasach najczęściej łapie się ją w szpitalu w związku z jakimś zabiegiem chirurgicznym przeprowadzonym w nie do końca sterylnych warunkach. Około tysiąca osób rocznie tak umiera.
1 tys osób rocznie na świecie, tak? Czy w Polsce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-07 10:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.