Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-07, 11:13   #331
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy macie w domu suszarki mechaniczne do ubrań? Zastanawiam się nad kupnem nigdy nie miałam, nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Myślę też o zakupie wyciskarki wolnoobrotowej. Nie jest to jakiś zakup pierwszej potrzeby, ale mamy sporo owoców (jabłka, gruszki) i coś z tym robić trzeba.

Mam wyciskarkę Huroma i mogę ją polecić Ma już kilka lat i wszystko jest ok.


Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mam pralkosuszarkę od paru miesięcy
kupiłam LG bo była składana w Pl (ten model konkretny); jest naprawialna (dopiero od 2021 ma to prawo w UE obowiązywać wszystkich producentów); ma dostosowaną pojemność do potrzeb mojej rodziny i żadnych zbędnych gadżetów, z których i tak bym nie korzystała


ma kilka programów z których nie będę nigdy korzystać
no ale kierowałam się przede wszystkim stosunkiem (oczekiwanej) jakości do ceny



jak coś to pytaj

Ja mam pralkę LG, która ma już 10 lat. Jak się zepsuje to chcę pralko-suszarkę

Słyszałam, ze te 2w1 są gorsze niż osobne suszarki. Wiesz może jak to jest?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 11:23   #332
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Ja miałam taka 2w1 i faktycznie gorsza

Trzeba o nią bardziej dbać bo potrafią smierdziec...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 15:49   #333
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
mam pralkosuszarkę od paru miesięcy
kupiłam LG bo była składana w Pl (ten model konkretny); jest naprawialna (dopiero od 2021 ma to prawo w UE obowiązywać wszystkich producentów); ma dostosowaną pojemność do potrzeb mojej rodziny i żadnych zbędnych gadżetów, z których i tak bym nie korzystała


ma kilka programów z których nie będę nigdy korzystać
no ale kierowałam się przede wszystkim stosunkiem (oczekiwanej) jakości do ceny



jak coś to pytaj
Dziękuję.
A jak wyciągasz ubrania suche to faktycznie nie potrzebują prasowania? Bo ja jakoś nie wierzę w to, że da się bez prasowania. Prawdę mówiąc, nie potrafiłabym chodzić w chociażby lekko pogniecionej koszulce.

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Mam wyciskarkę Huroma i mogę ją polecić Ma już kilka lat i wszystko jest ok.





Ja mam pralkę LG, która ma już 10 lat. Jak się zepsuje to chcę pralko-suszarkę

Słyszałam, ze te 2w1 są gorsze niż osobne suszarki. Wiesz może jak to jest?
Ja początkowo nie myślałam o zakupie suszarki, ponieważ mamy dużą pralnię w domu. Ale niestety okazało się, że wentylacja w pralni jest trochę słaba i pranie zwyczajnie słabo tam schnie. Nie bardzo chcę biegać z rozstawianiem prania po domu, więc suszarka wydaje mi się rozsądnym rozwiązaniem.

A wyciskarki Hurom na pewno są fajne, trochę drogie jak dla mnie Celowałam w coś poniżej 1000 zł.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 20:41   #334
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy macie w domu suszarki mechaniczne do ubrań? Zastanawiam się nad kupnem nigdy nie miałam, nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Myślę też o zakupie wyciskarki wolnoobrotowej. Nie jest to jakiś zakup pierwszej potrzeby, ale mamy sporo owoców (jabłka, gruszki) i coś z tym robić trzeba.
Właśnie jestem z TŻtem na etapie negocjacji czy kupujemy zmywarkę czy suszarkę i on mi nie wierzy, że wyjmuje się z niej suche ubrania Piszcie, piszcie o swoich doswiadczeniach, będę zbierać argumenty

Co do pralko-suszarek, to słyszałam że jak pralka ma ładowności 8 kg to suszyć można maks 5 kg i dziewczyny po praniu muszą część ubrań wyjść żeby wstawić suszenie.

Od starszych w rodzinie słyszę, że suszarka to strata pieniedzy, bo ubrania mokre i śmierdzące. Ale wydaje mi się, że technologia poszła do przodu. Jak to w końcu jest?
Chyba gdyby nie dosuszała ubrań, to nie byłaby suszarką...
Najbardziej przekonuje mnie w niej to, że podobno ubrania ładniej pachą i zbiera kurz oraz paproszki a na tym mi zależy. Ale nie wiem ile w tym prawdy i od czego to zależy.
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 20:56   #335
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Ja czytałam wiele zachwytów nad suszarkami, chociaż nie chce mi sie wierzyć w te wyprasowane ciuchy które sie wyjmuje z suszarki. Jednak pralko suszarkę ja bym odradzała.
Trzeba wyjmować cześć jak ktos pierze cała pralkę (mi sie to nie zdarza) no i dodatkowo ten nieprzyjemny zapach.
Jak mi sie padła to kupiłam tylko pralkę


Chociaż gdybym ja miała wybor i jedno miejsce to bym kupiła zmywarkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 22:35   #336
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88189323]Ja czytałam wiele zachwytów nad suszarkami, chociaż nie chce mi sie wierzyć w te wyprasowane ciuchy które sie wyjmuje z suszarki. Jednak pralko suszarkę ja bym odradzała.
Trzeba wyjmować cześć jak ktos pierze cała pralkę (mi sie to nie zdarza) no i dodatkowo ten nieprzyjemny zapach.
Jak mi sie padła to kupiłam tylko pralkę


Chociaż gdybym ja miała wybor i jedno miejsce to bym kupiła zmywarkę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Nie macie zmywarki ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-07, 23:55   #337
An Angel
Rozeznanie
 
Avatar An Angel
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 528
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie macie zmywarki ?
Chyba chodziło o to, że u mnie TŻ chce zmywarkę a ja suszarkę. Ale zmywarka oszczędzi nam więcej czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
An Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-08, 00:10   #338
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Jeśli chodzi o te wyprasowane rzeczy, to jest taki program suszenia, tylko przy małym załadunku to rzeczywiście działa, chodzi o to, że suszarki mają te programy takie, że suszą przykładowo na 80-90, albo 100%, i ten program, który przy okazji prasuje, suszy właśnie w ten sposób, że suszy wolniej i ubrania czy pościel po zakończeniu akcji wyciąga się gładziutkie, z tym, że są lekko niedosuszone, tzn tego prawie nie czuć w praktyce, a jeśli mamy np pościel, ręczniki czy prześcieradła, że jest jeden prosty kawałek materiału bez np kieszeni, rękawów, zaszewek itp, to nawet tego nie widać, żadnych zacieków, ani niczego, tylko w dotyku delikatnie czuć, że bez porównania z wysuszonymi na wiór rzeczami nawet by się człowiek nie zorientował, że to nie jest całkiem suche, a ten program, który suszy na 100%, to jest dramat, rzeczy jak z gardła wyjęte i sztywne, dosłownie jak zgnieciony karton. Tak miałam w starego typu pralko-suszarce oraz miałam do czynienia z osobną suszarką bębnową. Ubrania koszmarnie po nich śmierdziały, nie wiem jak teraz jest pod tym względem z postępem technologii. W każdym razie ja nie kupię tego już nigdy raczej, myślę, że to jest dobre jak ktoś naprawdę nie ma miejsca, żeby rozwiesić pranie, bo nie widzę innego powodu serio.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 06:52   #339
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Chyba chodziło o to, że u mnie TŻ chce zmywarkę a ja suszarkę. Ale zmywarka oszczędzi nam więcej czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zmywarka z tych dwóch rzeczy zdecydowanie lepszy zakup moim zdaniem.
Miałam do czynienia z suszarką w przedszkolu, nie był to tani bubel, bo Miele, a i tak wszystko pogniecione wychodziło.
Jakieś ręczniki, ścierki to tak, ale żeby takie wymemłane ciuchy mieć, no nie !
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 07:23   #340
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie macie zmywarki ?

Nie
Moglibyśmy miec tylko taka mini. Bo tak jest miejsce.
Ale zlew mam po drugiej stronie kuchni

Były myśli o zmywarce ale nie ma tragedii. Nie tylko ja zmywam w domu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 07:23 ---------- Poprzedni post napisano o 07:19 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zmywarka z tych dwóch rzeczy zdecydowanie lepszy zakup moim zdaniem.
Miałam do czynienia z suszarką w przedszkolu, nie był to tani bubel, bo Miele, a i tak wszystko pogniecione wychodziło.
Jakieś ręczniki, ścierki to tak, ale żeby takie wymemłane ciuchy mieć, no nie !

A zeby wyprasować to trzeba pryskać woda bo para nie daje rady

Suszarka dobra wlansie na ręczniki czy spodnie.
Ew jak faktycznie sie uparło, ze w tym muszę wyjsć a sie zabrudziło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-08, 07:53   #341
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Ja mam pralkę LG, która ma już 10 lat. Jak się zepsuje to chcę pralko-suszarkę

Słyszałam, ze te 2w1 są gorsze niż osobne suszarki. Wiesz może jak to jest?
są takie opinie i wydają się uzasadnione: im bardziej skomplikowane urządzenie tym większe pole do popisu dla usterek; tutaj dodatkowo mamy w zasadzie przeciwstawne funkcje... poza tym, jak masz dwa osobne i dajmy na to programator padnie to zawsze Ci jeszcze to drugie działa a tak to zostajesz bez niczego


Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Dziękuję.
A jak wyciągasz ubrania suche to faktycznie nie potrzebują prasowania? Bo ja jakoś nie wierzę w to, że da się bez prasowania. Prawdę mówiąc, nie potrafiłabym chodzić w chociażby lekko pogniecionej koszulce.
suszarki są na rynku naprawdę w dużym wyborze - ja mam dość prosty model 8/5kg
z tym, że raczej nie zdarza mi się ładować 8 kg prania - po prostu moja 4os rodzina nie produkuje tyle kompatybilnych jakościowo brudów na bieżąco (dużo piorę, prwie codziennie, ale różne kolory i różne wymogi temperaturowe); więc załadunek prania to nigdy nie jest po kokardę. Pralka sama dobiera ilość wody i czas prania do załadunku, więc nie ma żadnej straty; ponadto, jak już mam tę pralkę załadowaną, to naprawdę rzadko się zdarza, by wszystkie rzeczy nadawały się do suszenia. Nie suszę dżinsów, koszul, swetrów, delikatnych rzeczy, które zwyczajnie mogą się zniszczyć.

Suszę pościel, ręczniki, tiszerty, majty, dresy, skarpetki - tego jest najwięcej zawsze.
Po praniu rozdzielam rzeczy do suszenia bardziej, niż przed wcześniej do prania. Najekonomiczniej suszy się materiały możliwie najbardziej podobne teksturą (ale już kolorystycznie nie trzeba dzielić).
Mam program suszenia do prasowania, więc jak bardzo potrzebuję, to i koszule można wrzucić a potem wyprasować; bo koszula wrzucona do zwykłego suszenia wychodzi mocno pognieciona (jak wyschnie na przysłowiowy pieprz).
Natomiast te wszystkie rzeczy normalnie suszone wychodzą cieplutkie - składam je od razu do szafy, nie trzeba prasować (przedtem prasowałam pościel, tiszerty itp).
Chyba, że przeleżą jakiś czas po suszeniu w bębnie - to się zwyczajnie pogniotą od tego leżenia. Ale staram się nie dopuszczć do tego. Ogólnie odkąd mam suszarkę to o 2/3 praswoania mam mniej.


Cytat:
Napisane przez An Angel Pokaż wiadomość
Właśnie jestem z TŻtem na etapie negocjacji czy kupujemy zmywarkę czy suszarkę i on mi nie wierzy, że wyjmuje się z niej suche ubrania Piszcie, piszcie o swoich doswiadczeniach, będę zbierać argumenty

Co do pralko-suszarek, to słyszałam że jak pralka ma ładowności 8 kg to suszyć można maks 5 kg i dziewczyny po praniu muszą część ubrań wyjść żeby wstawić suszenie.

Od starszych w rodzinie słyszę, że suszarka to strata pieniedzy, bo ubrania mokre i śmierdzące. Ale wydaje mi się, że technologia poszła do przodu. Jak to w końcu jest?
Chyba gdyby nie dosuszała ubrań, to nie byłaby suszarką...
Najbardziej przekonuje mnie w niej to, że podobno ubrania ładniej pachą i zbiera kurz oraz paproszki a na tym mi zależy. Ale nie wiem ile w tym prawdy i od czego to zależy.

z mojej wychodzą np. ręczniki mięciutkie i pachnące (o wiele lepsze niż suszone na lince, nawet na balkonie) i nic mi (jeszcze) nigdy nie śmierdziało; ale ja nigdy nie wlewam/wsypuje proszku do przegródek, zawsze wstawiam płyn do bębna pralki (on się wtedy nie osadza tam w przewodach).
Moja siostra ma (właściwie miała osobną suszarkę, i ona rzeczywiście, śmierdziała trochę na początku a na koniec kilkuletniego żywota już bardzo. Jakoś nie widzę, czemu pralkosuszarka miałaby bardziej śmierdzieć - przecież mamy tu możliwość autoczyszczenia przy pomocy różnych specjalistycznych środków...




Reasumując - ja jestem zadowolona z zakupu; dla mnie problemem było zawsze pranie i suszenie pościeli. Teraz mija ok 2-3 h od ściągnięcia do założenia czystej (tej samej).
Mniej prasuję, zdecydowanie.
Piorę prawie codziennie.
Mam oczywiście nadal zwykłą suszarkę, ale nie codziennie ją muszę rozkładać.

zobaczymy jeszcze, jak będę wyglądać, kiedy przyjdzie mi rozliczenie za prąd
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2020-10-08 o 07:57
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-08, 08:12   #342
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
są takie opinie i wydają się uzasadnione: im bardziej skomplikowane urządzenie tym większe pole do popisu dla usterek; tutaj dodatkowo mamy w zasadzie przeciwstawne funkcje... poza tym, jak masz dwa osobne i dajmy na to programator padnie to zawsze Ci jeszcze to drugie działa a tak to zostajesz bez niczego
Niby tak. Ale nam padł a suszyć mogliśmy
Nie wiem jakim cudem.

Pamietam tez jak padło wirowanie w tej pralce. I miałam tez ustawione suszenie od razu.
Jaka byłam zaskoczona kiedy po suszeniu wyjęłam mokre pranie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-11, 20:39   #343
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
suszarki są na rynku naprawdę w dużym wyborze - ja mam dość prosty model 8/5kg
z tym, że raczej nie zdarza mi się ładować 8 kg prania - po prostu moja 4os rodzina nie produkuje tyle kompatybilnych jakościowo brudów na bieżąco (dużo piorę, prwie codziennie, ale różne kolory i różne wymogi temperaturowe); więc załadunek prania to nigdy nie jest po kokardę. Pralka sama dobiera ilość wody i czas prania do załadunku, więc nie ma żadnej straty; ponadto, jak już mam tę pralkę załadowaną, to naprawdę rzadko się zdarza, by wszystkie rzeczy nadawały się do suszenia. Nie suszę dżinsów, koszul, swetrów, delikatnych rzeczy, które zwyczajnie mogą się zniszczyć.

Suszę pościel, ręczniki, tiszerty, majty, dresy, skarpetki - tego jest najwięcej zawsze.
Po praniu rozdzielam rzeczy do suszenia bardziej, niż przed wcześniej do prania. Najekonomiczniej suszy się materiały możliwie najbardziej podobne teksturą (ale już kolorystycznie nie trzeba dzielić).
Mam program suszenia do prasowania, więc jak bardzo potrzebuję, to i koszule można wrzucić a potem wyprasować; bo koszula wrzucona do zwykłego suszenia wychodzi mocno pognieciona (jak wyschnie na przysłowiowy pieprz).
Natomiast te wszystkie rzeczy normalnie suszone wychodzą cieplutkie - składam je od razu do szafy, nie trzeba prasować (przedtem prasowałam pościel, tiszerty itp).
Chyba, że przeleżą jakiś czas po suszeniu w bębnie - to się zwyczajnie pogniotą od tego leżenia. Ale staram się nie dopuszczć do tego. Ogólnie odkąd mam suszarkę to o 2/3 praswoania mam mniej.


z mojej wychodzą np. ręczniki mięciutkie i pachnące (o wiele lepsze niż suszone na lince, nawet na balkonie) i nic mi (jeszcze) nigdy nie śmierdziało; ale ja nigdy nie wlewam/wsypuje proszku do przegródek, zawsze wstawiam płyn do bębna pralki (on się wtedy nie osadza tam w przewodach).
Moja siostra ma (właściwie miała osobną suszarkę, i ona rzeczywiście, śmierdziała trochę na początku a na koniec kilkuletniego żywota już bardzo. Jakoś nie widzę, czemu pralkosuszarka miałaby bardziej śmierdzieć - przecież mamy tu możliwość autoczyszczenia przy pomocy różnych specjalistycznych środków...

Reasumując - ja jestem zadowolona z zakupu; dla mnie problemem było zawsze pranie i suszenie pościeli. Teraz mija ok 2-3 h od ściągnięcia do założenia czystej (tej samej).
Mniej prasuję, zdecydowanie.
Piorę prawie codziennie.
Mam oczywiście nadal zwykłą suszarkę, ale nie codziennie ją muszę rozkładać.

zobaczymy jeszcze, jak będę wyglądać, kiedy przyjdzie mi rozliczenie za prąd
I to mnie przekonuje- dziękuję
Ja mam dużo prasowania, więc chociażby 1/3 mniej dla mnie to już coś. Pościel zmieniam co 2 tyg, bo inaczej się nie wyrobię z upraniem i wyprasowaniem wszystkiego (u nas każdy ma jeden komplet, więc piorę wszystkie 3 razem, a potem leżą zanim będę miała czas na wyprasowanie ich...) A co do prądu to nie wiem czy się nie wyrówna, jeśli odchodzi trochę grzania żelazkiem. Jeszcze ja czasami wyciągam je codziennie, albo co drugi dzień... Pranie też robię w takiej częstotliwości.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-12, 11:59   #344
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
I to mnie przekonuje- dziękuję
Ja mam dużo prasowania, więc chociażby 1/3 mniej dla mnie to już coś. Pościel zmieniam co 2 tyg, bo inaczej się nie wyrobię z upraniem i wyprasowaniem wszystkiego (u nas każdy ma jeden komplet, więc piorę wszystkie 3 razem, a potem leżą zanim będę miała czas na wyprasowanie ich...) A co do prądu to nie wiem czy się nie wyrówna, jeśli odchodzi trochę grzania żelazkiem. Jeszcze ja czasami wyciągam je codziennie, albo co drugi dzień... Pranie też robię w takiej częstotliwości.
Ogólnie to naprawdę jest spore ułatwienie, warto zainwestować, jeśli ktoś dużo pierze i prasuje.
Jeszcze co mi przyszło do głowy, to ze warto przejrzeć te programy prania i suszenia.
Moja ma 2-3 takie z których nigdy nie skorzystam, ale moim priorytetem było kupić LG składane w Pl po dobrej cenie.

Nie ma się co czarować, nawet bardzo drogi sprzęt aktualnie produkowany nie przetrwa dłużej niż kilka lat, więc nie ma co przepłacać.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 12:55   #345
Antyllopka
Raczkowanie
 
Avatar Antyllopka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 66
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Taka jest prawda. Nie wiem czy tak jest jak w sumie słyszałam, ale no właśnie słyszałam że niektóre automaty mają w sobie coś takiego, że rozwalają system po pewnym czasie, ewentualnie mają liche elementy, które rozwalają urządzenia na amen.
Antyllopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 19:02   #346
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Hej dziewczyny, my mamy Covid, na szczęście łagodnie przechodzimy, młody już zdrowy, ja jeszcze trochę pokasłuję i wczoraj jeszcze miałam lekki stan podgorączkowy. Na razie babcia nie wykazuje objawów, martwimy się o nią. Życzę Wam, żebyście przeszły chorobę łagodnie tak jak my, a najlepiej wcale.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 19:31   #347
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Korah
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 19:56   #348
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, my mamy Covid, na szczęście łagodnie przechodzimy, młody już zdrowy, ja jeszcze trochę pokasłuję i wczoraj jeszcze miałam lekki stan podgorączkowy. Na razie babcia nie wykazuje objawów, martwimy się o nią. Życzę Wam, żebyście przeszły chorobę łagodnie tak jak my, a najlepiej wcale.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
szczerze wspolczuje, bo u mnie w rodzinie tez sie pojawil i martwimy sie, o siebie nie, ale o innych

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o te wyprasowane rzeczy, to jest taki program suszenia, tylko przy małym załadunku to rzeczywiście działa, chodzi o to, że suszarki mają te programy takie, że suszą przykładowo na 80-90, albo 100%, i ten program, który przy okazji prasuje, suszy właśnie w ten sposób, że suszy wolniej i ubrania czy pościel po zakończeniu akcji wyciąga się gładziutkie, z tym, że są lekko niedosuszone...
Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
odskakujac os smutnego tematu to ja zrezygnowalam z piekarnika na rzecz suszary do prania, nie wyobrazam sobie zycia bez niej zupelnie i tak, czesto uzywam jej tak jak piszesz i dosuszam przez noc, baaardzo polecam wszystkim, ktorzy nie maja pralni w domu ;-) nienawidze suszacego sie prania wiszacego mi w ciagu dnia
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 20:04   #349
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, my mamy Covid, na szczęście łagodnie przechodzimy, młody już zdrowy, ja jeszcze trochę pokasłuję i wczoraj jeszcze miałam lekki stan podgorączkowy. Na razie babcia nie wykazuje objawów, martwimy się o nią. Życzę Wam, żebyście przeszły chorobę łagodnie tak jak my, a najlepiej wcale.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Kiedy dostaliście pozytywne wyniki?
Trzymajcie się i szybkiego zdrowienia

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88239290]

odskakujac os smutnego tematu to ja zrezygnowalam z piekarnika na rzecz suszary do prania, nie wyobrazam sobie zycia bez niej zupelnie i tak, czesto uzywam jej tak jak piszesz i dosuszam przez noc, baaardzo polecam wszystkim, ktorzy nie maja pralni w domu ;-) nienawidze suszacego sie prania wiszacego mi w ciagu dnia[/QUOTE]

To ja z kolei odwrotnie, z piekarnika korzystam coraz częściej. Smażone potrawy zaczęły mi szkodzić, więc prawie całkiem z tej metody zrezygnowałam i co się da, wolę piec. Do tego w necie pojawiło się z czasem sporo udanych przepisów na mączne bezglutenowe potrawy (bo jeszcze z 2 lata była nędza), więc też coraz częściej zdarza mi się coś upiec.
Pomieszczenie na pralnio-suszarnie mam w piwnicy, więc tylko czasem zimą coś wieszam w mieszkaniu, jak chcę , żeby szybciej doschło.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-10-27, 20:19   #350
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Korah
[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88239290]szczerze wspolczuje, bo u mnie w rodzinie tez sie pojawil i martwimy sie, o siebie nie, ale o innych

---------- Dopisano o 20:56 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------



odskakujac os smutnego tematu to ja zrezygnowalam z piekarnika na rzecz suszary do prania, nie wyobrazam sobie zycia bez niej zupelnie i tak, czesto uzywam jej tak jak piszesz i dosuszam przez noc, baaardzo polecam wszystkim, ktorzy nie maja pralni w domu ;-) nienawidze suszacego sie prania wiszacego mi w ciagu dnia[/QUOTE]U nas to się nawet dobrze złożyło, bo zdalna nauka się zaczęła, a wcześniej jakoś tak wyszło, że było mało uczniów w klasie syna, albo połowa lekcji poodwoływana (bo tak to niestety wygląda od początku września u nas, wystarczy jakaś zwykła plotka, niepotwierdzona, że ktoś w szkole zwymiotował, albo nie przyszedł, bo ma Covid i już wszyscy panikują), a nasz sanepid powiatowy muszę pochwalić, dobrze zorganizowany, nieco gorzej w punkcie, gdzie pobierali wymaz, bo kolejka i dość nerwowo było, u syna w klasie jeszcze dwójka dzieci jest zakażona na dzień dzisiejszy.

Ja na początku nie byłam pewna czy to Covid, bo tylko ból gardła i to taki niezbyt dokuczliwy, i temperatura 37,3*C, ale zrobiliśmy test młodemu i następnego dnia już był wynik- pozytywny, kolejnego dnia telefon z sanepidu i jeszcze do tego e-mail, że obejmują Nas kwarantanną. Za 3 dni moja mama zaczęła mieć takie same objawy, a potem ja. Najgorzej, jeśli babcia się zarazi, wielka niewiadoma.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 20:24   #351
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Kiedy dostaliście pozytywne wyniki?

Trzymajcie się i szybkiego zdrowienia

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------





To ja z kolei odwrotnie, z piekarnika korzystam coraz częściej. Smażone potrawy zaczęły mi szkodzić, więc prawie całkiem z tej metody zrezygnowałam i co się da, wolę piec. Do tego w necie pojawiło się z czasem sporo udanych przepisów na mączne bezglutenowe potrawy (bo jeszcze z 2 lata była nędza), więc też coraz częściej zdarza mi się coś upiec.

Pomieszczenie na pralnio-suszarnie mam w piwnicy, więc tylko czasem zimą coś wieszam w mieszkaniu, jak chcę , żeby szybciej doschło.
Dzięki

Test młody miał w poniedziałek, a wynik następnego dnia, tylko nie czekałam na info żadne, tylko sama po wynik zadzwoniłam.

Piakarnika używam często, więc na nic nie zamienię, pranie mam gdzie rozwiesić i uwielbiam zapach prania takiego ze sznurka, u mnie suszarka jest zbędna póki co.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2020-10-27 o 20:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-27, 21:21   #352
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość


Ja na początku nie byłam pewna czy to Covid, bo tylko ból gardła i to taki niezbyt dokuczliwy, i temperatura 37,3*C, ale zrobiliśmy test młodemu i następnego dnia już był wynik- pozytywny, kolejnego dnia telefon z sanepidu i jeszcze do tego e-mail, że obejmują Nas kwarantanną. Za 3 dni moja mama zaczęła mieć takie same objawy, a potem ja. Najgorzej, jeśli babcia się zarazi, wielka niewiadoma.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Mozecie byc tylko dobrej mysli, zachowac ostroznosc na tyle na ile sie da w stosunku do babcinic wiecej nie moge powiedziec, zycze Wam aby wszystko bylo ok.

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:19 ----------

[QUOTE=chimay;88239305
To ja z kolei odwrotnie, z piekarnika korzystam coraz częściej. Smażone potrawy zaczęły mi szkodzić, więc prawie całkiem z tej metody zrezygnowałam i co się da, wolę piec. Do tego w necie pojawiło się z czasem sporo udanych przepisów na mączne bezglutenowe potrawy (bo jeszcze z 2 lata była nędza), więc też coraz częściej zdarza mi się coś upiec.
Pomieszczenie na pralnio-suszarnie mam w piwnicy, więc tylko czasem zimą coś wieszam w mieszkaniu, jak chcę , żeby szybciej doschło.[/QUOTE]
u mnie zwykle duszone i gotowane, ale nie powiem, za ziemniaczkami z piekarnika z rozmarynem tesknie czasem ;-) zazdroszcze pralnisuper opcja
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 07:29   #353
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Piakarnika używam często, więc na nic nie zamienię, pranie mam gdzie rozwiesić i uwielbiam zapach prania takiego ze sznurka, u mnie suszarka jest zbędna póki co.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Ja także

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88239534]
u mnie zwykle duszone i gotowane, ale nie powiem, za ziemniaczkami z piekarnika z rozmarynem tesknie czasem ;-) zazdroszcze pralnisuper opcja[/QUOTE]

Ostatnio zrobiłam zapiekaną dynię w panierce KLIK i chociaż bardzo smaczna, to musiałam wywalić połowę do kosza, bo po zjedzonej porcji miałam wzdęcia i zgagę do końca dnia. Po samej pieczonej pewnie bym miała tylko wzdęcia, ale przez podsmażenie stała się dla mnie całkiem niezjadliwa.
Kiedyś mogłam jeść wszystko, teraz niestety muszę uważać.

A co do pralek, to piwniczne pomieszczenia na pralki są powszechnym rozwiązaniem w Niemczech. Ja mam nawet w umowie wynajmu zapis, że pralka w mieszkaniu nie jest dozwolona.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 08:07   #354
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, my mamy Covid, na szczęście łagodnie przechodzimy, młody już zdrowy, ja jeszcze trochę pokasłuję i wczoraj jeszcze miałam lekki stan podgorączkowy. Na razie babcia nie wykazuje objawów, martwimy się o nią. Życzę Wam, żebyście przeszły chorobę łagodnie tak jak my, a najlepiej wcale.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka

Zdrówka Kochana! Oby szybko was to opuściło i trzymam kciuki za babcię- niech się nie daje!



Moja mama najlepsza- oczywiście chodziła do kościoła regularnie- bo jak nie iść aż się okazało, że ksiądz ma Covid. Teraz w ogóle z domu nie wychodzi a tatę omija szerokim łukiem. Najpierw nie przetłumaczysz, żeby sobie darowała ten kościół a potem wpada w paranoje


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja także
Ostatnio zrobiłam zapiekaną dynię w panierce KLIK i chociaż bardzo smaczna, to musiałam wywalić połowę do kosza, bo po zjedzonej porcji miałam wzdęcia i zgagę do końca dnia. Po samej pieczonej pewnie bym miała tylko wzdęcia, ale przez podsmażenie stała się dla mnie całkiem niezjadliwa.
Kiedyś mogłam jeść wszystko, teraz niestety muszę uważać.

A co do pralek, to piwniczne pomieszczenia na pralki są powszechnym rozwiązaniem w Niemczech. Ja mam nawet w umowie wynajmu zapis, że pralka w mieszkaniu nie jest dozwolona.

Lubię pieczone warzywa, wczoraj upiekłam do obiadu- moi nie lubią warzyw gotowanych czy pieczonych, wolą surowe, zawsze się nasłucham ględzenia przy obiedzie, ale muszą zjeść
Lubię też zupy z pieczonych warzyw.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 08:18   #355
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Zdrówka Kochana! Oby szybko was to opuściło i trzymam kciuki za babcię- niech się nie daje!



Moja mama najlepsza- oczywiście chodziła do kościoła regularnie- bo jak nie iść aż się okazało, że ksiądz ma Covid. Teraz w ogóle z domu nie wychodzi a tatę omija szerokim łukiem. Najpierw nie przetłumaczysz, żeby sobie darowała ten kościół a potem wpada w paranoje





Lubię pieczone warzywa, wczoraj upiekłam do obiadu- moi nie lubią warzyw gotowanych czy pieczonych, wolą surowe, zawsze się nasłucham ględzenia przy obiedzie, ale muszą zjeść
Lubię też zupy z pieczonych warzyw.
Ani mi nie mów, bo u mnie z mamą jest identyczna akcja, w kościele nie można się zarazić i już



Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 08:30   #356
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Korah zdrówka!


Ja piekarnik muszę miec. Bo pieke oraz pizze robie. Dość często właśnie robie pieczone ziemniaki czy inne warzywa.

Ostatnio robiłam dynie pieczona z pstrągiem

Ale zawsze mozna kupić taki malutki (na jedna osobe) elektryczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 10:02   #357
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88240117]Korah zdrówka!


Ja piekarnik muszę miec. Bo pieke oraz pizze robie. Dość często właśnie robie pieczone ziemniaki czy inne warzywa.

Ostatnio robiłam dynie pieczona z pstrągiem

Ale zawsze mozna kupić taki malutki (na jedna osobe) elektryczny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Dzięki

Ja też robię pizzę, wprawdzie nie za często, bo od tego d..a rośnie, ale piekarnik to coś potrzebnego, nawet jeśli nie używam przez miesiąc, to są takie potrawy, których się bez piekarnika nie zrobi i tyle.

Ale bym wszamała teraz taką rybkę, pstrąga czy jakąś morską, mmmmm, uwielbiam

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 10:07   #358
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

W sumie ja z pizzy jem jeden kawałek. Ale dzieci lubia.
Lubia tez chleb zapiekany z serem.


Pewnie jakbym miejsca do suszenia nie miała to bym zrezygnowała z szafki w kuchni za rzecz suszarki

Edytowane przez f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Czas edycji: 2020-10-28 o 10:08
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 10:54   #359
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Korah dużo zdrowia
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-28, 15:26   #360
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Zamówiłam w Rossmannie jedzenie. Wzięłam smakołyki od Ewy Chodakowskiej. Ocenię, ile są warte. Jej kosmetyki u mnie się sprawdziły, więc może jedzenie też mi podpasuje. A wy je znacie?

Korah, dużo zdrowia
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 21:12:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.