Moja twarz prosi o pomoc... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-05, 11:10   #1
Mamamamamamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8

Moja twarz prosi o pomoc...


Witajcie dziewczyny,

moja twarz stała się w ostatnim czasie straszna..

Chwilowo udało mi sie pozbyć ropnych twardych gul, po których zostały jednak ślady.. a do tego doszły przebarwienia (plamy starcze, wątrobowe, czy słoneczne.. - nie wiem, jak je określić. Jestem po 30-stce..). Gul pozbywałam sie stosując Chlorellę - by oczyścić organizm oraz Evecare, by uregulować hormony..

Nie cieszyłam się jednak długo wynikami, gdyż twarz po tych eksperymentach stała się jeszcze gorsza - poza ropnymi wulkanami.

Przebarwienia są pewnie efektem fotouczulającym (Chlorella?).

Nie mam pojęcia, od czego zacząć.. jakieś badania.. kosmetyki.. kosmetyczka.. dermatolog..

Proszę o pomoc..

Z góry dziękuję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20180505_114457.jpg (36,4 KB, 34 załadowań)
Mamamamamamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 13:12   #2
katk5341
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4
czerwone plamy na dekolcie po opalaniu

Witajcie tzn nie opalałam się po prostu chodziłam po ogrodzie tylko w koszulce z dekoltem i wyskoczyło mi cos na dekolcie(zdj Poniżej )
Są to jakieś grudki skora pod dotykiem nie jest gładka jest zaczerwnieniona piecze brzydko wygląda,piłam wapno ale nie pomaga
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20180505_133136.jpg (81,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20180505_133107.jpg (59,8 KB, 24 załadowań)
katk5341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-05, 14:40   #3
Mamamamamamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: czerwone plamy na dekolcie po opalaniu

Moim zdaniem to typowa alergia na słońce - ja również taką nabyłam kilka lat temu.. (Być może też posmarowałaś rano dekolt jakimś kremem lub balsamem, którego składniki wystawione na działanie promieni słonecznych dały taki efekt.. - Ale i bez smarowania czymkolwiek, reakcja uczuleniowa mogła sie pojawić.) Obserwuj dekolt i nie wystawiaj ponownie na działanie promieni słonecznych przez 2 - 3 dni, a powinno zniknąć. A następnym razem - kremik ochronny.
Mamamamamamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-06, 04:49   #4
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: czerwone plamy na dekolcie po opalaniu

Cytat:
Napisane przez Mamamamamamama Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to typowa alergia na słońce - ja również taką nabyłam kilka lat temu.. (Być może też posmarowałaś rano dekolt jakimś kremem lub balsamem, którego składniki wystawione na działanie promieni słonecznych dały taki efekt.. - Ale i bez smarowania czymkolwiek, reakcja uczuleniowa mogła sie pojawić.) Obserwuj dekolt i nie wystawiaj ponownie na działanie promieni słonecznych przez 2 - 3 dni, a powinno zniknąć. A następnym razem - kremik ochronny.
Tez tak mysle, filtr to podstawa.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-08, 12:23   #5
e_mm_a
Przyczajenie
 
Avatar e_mm_a
 
Zarejestrowany: 2018-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 7
Dot.: Moja twarz prosi o pomoc...

Udaj się do dermatologa. Być może to jest właśnie alergia na słońce, chociaż trudno powiedzieć na 100% że to jest to. Czasami może chodzić o inną alergię. Mnie w maju-czerwcu zawsze dopada swędzenie całego ciała. Mam alergię, ale na razie leki bez recepty mi pomagają. I też takie małe bezbarwne krosteczki się tworzą. Ale naprawdę najlepeij się wybrać do dermatologa albo zrobić sobie podstawowe badania krwi - już podwyższony poziom leukocytów pokaże, że możesz być alergiczką.
e_mm_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-08 13:23:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.