Problemy ze skórą wokół nosa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-10-21, 08:55   #1
Sheelana
Przyczajenie
 
Avatar Sheelana
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5

Problemy ze skórą wokół nosa


Hejo,

Przepraszam jeśli gdzieś taki wątek już jest, ale nie chciało mi nic wyszukać - pewnie nie umiem - a sprawa jest.. bolesna. Więc jak coś to proszę przekierujcie, a tutaj usunę czy coś.
Poszukuję sposobu na okropnie piekącą skórę wokół nosa z naciskiem na.. no właśnie. Nie wiem jak to się poprawnie nazywa, ale chodzi mi o miejsce gdzie skrzydełka stykają się z policzkami.
Nieważne jakiego kremu użyję, czy oleju. Skóra jest tam turbo sucha, ciągle czerwona i szczypie. Już nie wiem co mam tam nakładać
Dodam tylko, że aloes odpada - jestem uczulona. Wszystko co zawiera jakiekolwiek perfumy też - jestem uczulona jeszcze bardziej :P
Sheelana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 10:13   #2
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy ze skórą wokół nosa

Cytat:
Napisane przez Sheelana Pokaż wiadomość
Hejo,

Przepraszam jeśli gdzieś taki wątek już jest, ale nie chciało mi nic wyszukać - pewnie nie umiem - a sprawa jest.. bolesna. Więc jak coś to proszę przekierujcie, a tutaj usunę czy coś.
Poszukuję sposobu na okropnie piekącą skórę wokół nosa z naciskiem na.. no właśnie. Nie wiem jak to się poprawnie nazywa, ale chodzi mi o miejsce gdzie skrzydełka stykają się z policzkami.
Nieważne jakiego kremu użyję, czy oleju. Skóra jest tam turbo sucha, ciągle czerwona i szczypie. Już nie wiem co mam tam nakładać
Dodam tylko, że aloes odpada - jestem uczulona. Wszystko co zawiera jakiekolwiek perfumy też - jestem uczulona jeszcze bardziej :P
Sprobuj jakiegos kremu na egzeme ze sterydami. U mnie problemy z egzema zaczely sie wlasnie dookola nosa i objawialy sie w podobny sposob, sterydy to wybawienie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 11:28   #3
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Problemy ze skórą wokół nosa

Mi dermatolog poleciła, żebym zaczęła się rozglądać za porządnymi lipidami jak cholesterol zamiast za zwykłymi olejami, tłuszczami, kremami, wazeliną itd. I jako natłuszczacz do bardzo suchej skóry (alergie, AZS) to się u mnie wyjątkowo sprawdza
Maści cholesterolowe, kremy z wysoką zawartością cholesterolu, lanolina. Przy lanolinie bardziej trzeba uważać, bo alergie nie są jakieś super rzadkie i niespotykane, tak że lepiej przetestować na zdrowej skórze a nie od razu na twarzy na skórze jakoś uszkodzonej...
Na dzień jak nie chcę wyglądać skrajnie tłusto to pomaga mi Uriage Bariederm - maść w słoiczku lub pomadka. One nie wyglądają tłusto wcale, nie błyszczą się, a naprawdę mi pomagają przy skrajnie suchej skórze.

Tylko to tak sama pielęgnacja. Jak jest jakiś stan zapalny, to maść ze sterydem mogłaby pomóc podleczyć bo same natłuszczanie to może być za mało.
Hydrokortyzol jest bez recepty. Tylko też dobrze jest tego używać jako leku a nie jako kosmetyku do stałej pielęgnacji Bo długo stosowany może zaszkodzić, może zacząć zanikać kolagen, skóra. Na przemian z jakimiś rzeczami pielęgnacyjnymi a nie jako jedyny krem kilka razy dziennie...
No i od dermatologa można byłoby dostać coś konkretniejszego niż taką maść bez recepty. I też dobrze jakby obejrzał czy to jest coś w rodzaju egzemy, bo tu rady są na coś takiego, czy coś zupełnie innego, np. opryszczka. Teraz Bioderma ma jakąś akcję promocyjną w ramach której są darmowe konsultacje online z dermatologami, tak mi się skojarzyło
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-21, 23:35   #4
Sheelana
Przyczajenie
 
Avatar Sheelana
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Problemy ze skórą wokół nosa

Dziękuję wam ogromnie. Jutro podskoczę do apteki po krem i zobaczę czy on coś da. Jeśli tak, to poużywam go dopóki się nie poprawi stan tych obszarów, a potem schowam by czekał znów w pogotowiu. Wiem, że takich rzeczy nie powinno się stosować zbyt długo bo to trochę jak z trybiotykiem - na dłuższa metę może więcej zaszkodzić niż pomóc.
Jeszcze raz wielkie dzięki i jeśli coś mi pomoże to też dam znać, może komuś się kiedyś ta wiedza przyda
Sheelana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 09:07   #5
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Problemy ze skórą wokół nosa

Zupełnie nie jak z trybiotykiem. Inny mechanizm działania, inne skutki uboczne. Przeczytaj ulotkę i nie nadużywaj, to nie jest krem pielęgnacyjny a lek - dobrze go używać na zmianę z czymś innym a nie jako jedyny krem w momentach jak jest sucho
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-22, 13:45   #6
Noilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 16
Dot.: Problemy ze skórą wokół nosa

Lekkie peelingi :kłaczkowe", azjatykie typu Benton PHA raz-dwa razy w tygodniu. Następnie Cicaplast - często go używam jako kremu na dzień lub na noc przy podrażnionej skórze.
Noilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 15:40   #7
Melamix
Raczkowanie
 
Avatar Melamix
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 30
Dot.: Problemy ze skórą wokół nosa

Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest wybranie się do dermatologa by ten, rozpoznając rodzaj i problemy skórne, poradził coś co naprawdę pomoże uporać się z problemem. Idź póki jeszcze sytuacja w kraju nie jest tragiczna.
Melamix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-23, 17:55   #8
Sheelana
Przyczajenie
 
Avatar Sheelana
 
Zarejestrowany: 2019-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Problemy ze skórą wokół nosa

Cytat:
Napisane przez Melamix Pokaż wiadomość
Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest wybranie się do dermatologa by ten, rozpoznając rodzaj i problemy skórne, poradził coś co naprawdę pomoże uporać się z problemem. Idź póki jeszcze sytuacja w kraju nie jest tragiczna.
Już jest. W Warszawie zapisy na grudzień lub teleporady. Pytam czy wideo - nie.
Na razie delikatnie złuszczyłam tak jakby to miejsce ściereczką muślinową i posmarowałam na grubo Cetaphilem i na razie się jakby powoli goiło. Odstawiłam też wszystkie nowe kosmetyki i będę teraz je powoli wprowadzać (brzmi prawie jak foodmap ) i sprawdzać co robi problem. Myślałam nad maścią ze sterydem, ale ja unikam stosowania takich rzeczy na własną rękę i po głębszym zastanowieniu się nie zdecydowałam. Na ten moment jestem umówiona do dermatologa na 09.12 i zobaczymy co będzie do tego czasu.
Sheelana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-10-23, 19:11   #9
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Problemy ze skórą wokół nosa

Wspominałam wyżej o akcji Biodermy, darmowe wizyty online u dermatologów - da się znaleźć termin nawet na ten sam dzień spokojnie...
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-23 20:11:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.