"odrobaczenie" dziecka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-07, 19:36   #31
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Odrobaczanie dzieci - za i przeciw, postawy medyczne

pytanie za 100pkt. - czy pijąc sok z cebuli (z cukrem niestety) tez ma sie te antyrobakowe wlasciwosci? pytam, bo dziecko pije mi codziennie syrop cebulowo-czosnkowy... wiec moze naturalnie, nie wiedzac nawet, je odrobaczylam...
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 20:53   #32
sante
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 359
Dot.: Odrobaczanie dzieci - za i przeciw, postawy medyczne

dowiesz się jak zrobisz badanie kału na obecność jaj pasożytów
sante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 22:13   #33
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Odrobaczanie dzieci - za i przeciw, postawy medyczne

Cytat:
Napisane przez sante Pokaż wiadomość
dowiesz się jak zrobisz badanie kału na obecność jaj pasożytów
No właśnie niekoniecznie, ponieważ wynik negatywny o niczym jeszcze nie świadczy, badanie trzeba powtórzyć kilka razy (minimum 3) w odstępach czasowych. Mam w rodzinie przypadek, że dziecko miało podejrzenie pasożytów i dopiero po pół roku, po siódmym badaniu kału wynik był pozytywny. Bez odrobaczania wysłali kolejną próbkę po kilku dniach, znów negatywny. Także, te badania to nie takie hop-siup.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 09:53   #34
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Leczenie glisty jest trudne, ponieważ takie jajeczka/larwy mogą sobie długo czekać na żywiciela niestety. Jeśli jest ciepło i wilgotno to one sobie tak czekaja aż je ktos połknie. Do tego dochodzi brak higieny osobistej - u dziecka jeszcze trudniejsze w dopilnowaniu. Jeśli już się pojawia lamblie to trzeba często prać ubranka, ręczniki, prasować pościel. Praktycznie tak jaka przy świerzbie. Wielu ludzi może żyć z glistą latami i nie mieć żadnych oznak, a innym potrafią zrujnować zdrowie. Na mnie zwsze robaki wpływały bardzo źle. Lęki, nerwowe odruch, zawroty głowy, walące serce, nudności, biegunka. Niektórzy już tu pisali, że to paranoja U mnie w domu odrobaczamy się 2 razy w roku! Zawsze tak było. W ogóle dziwię się że można żyć w świadomości że ponad połowa ludzkości jest zarażona i nie prowadzić profilaktyki Chociaż świadomość niektórych jest nieco skąpa

Rozumiem ,że przeszłas gruntowne badania od robaków po psychiatrę i badania wykazały ,że to robaki są przyczyną twoich objawów a nie np. hormony,problemy neurologiczne,starzenie się czy hipochondria ?





Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Oglądałam u Drzyzgi rozmowy na temat świadomości młodzieży na temat sexu. Chłopak w wieku 16 lat uważa że jest spece i twierdzi, że kobieta ma przynajmniej 5 punktów G a na pytanie co to jest miesiaczka i czym się objawia mówi, że "yyy...to jest......jakieś wzmożenie?....on nie pamięta". Ludzkie zacofanie mnie przeraża, bo to niestety wynosi się (albo i nie) z domu. Dzisiaj np siedziałam w restauracji a facet na przeciwko (dorosły mężczyzna po 30) jadł kotleta za pomocą widelca i palców! Wbijał widelec w mięso a palcami odrywał kawałki i wkładał do buzi, do tego oblizywał paluch! MATKO!!!!!!! Tak na marginesie, też świetny sposób na załapanie robaków.

Sorry ale co to ma być za przykład i argumenty ?
zamiast siedziec przed tv czy gapic sie jak inni jedzą zastanów się co wypisujesz i jak sie to ma do tematu wątku.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 06:40   #35
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Odrobaczanie dzieci - za i przeciw, postawy medyczne

Co za bzdury wymyślają już, to ja po prostu nie mogę....
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 13:22   #36
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Odrobaczanie dzieci - za i przeciw, postawy medyczne

sporej grupie znajomych takie jednorazowe badanie kału nic nie dało trzeba zrobić to zbiórkowe a i tak nie ma gwarancji
Ja mam zwierzaki i niezbyt higienicznego przedszkolaka (mimo starań) i raz odrobaczyłam całą rodzinę myślę że jak nie ma podstaw (u nas były szczeniaki i owsiki w przedszkolu) to nie ma co szaleć z odrobaczaniem.
Daję probiotyk pestki dyni dużo czosnku w potrawach + allofil - Api nie chce jeść surowego i chyba to wystarcza wyjaławiać przewód pokarmowy też jest niedobrze
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 08:19   #37
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Odrobaczanie dzieci - za i przeciw, postawy medyczne

Żeby mieć konkretny wynik trzeba by robić badania co jakiś czas. Wyjdzie (jeśli robaki są) któreś tam...

Jaja/cysty pojawiają się w kale falami. Nie ma ich non stop. Pasożyty mają fazy cyklu życiowego, w których wyrzucają jaja/cysty. Trzeba na ten moment trafić.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 09:05   #38
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Question Dot.: "odrobaczenie" dziecka

dziewczyny pomocy xo myślicie jakie macie doświadczenia mamy wykupiony lek na robaki pyrantelum zastanawiałam się nad naturalnymi metodami ale czy są naprawdę jakieś skuteczne
boję się że jak podam pyrantelum to tak szczyszczę florę (daję od tygodnia już na wszelki wypadek probiotyk) że znów coś złapie w przedszkolu
Pola obgryza paznokcie nic nie działa na nią
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 09:49   #39
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez marcelina73 Pokaż wiadomość
To jakaś kompletna bzdura!
Dziecku nie można aplikować jakichkolwiek leków przeciwpasożytniczych (i - jasne - innych też) bez powodu - "profilaktycznie". Choroba musi być stwierdzona wynikami badań - z kału, np. owsiki, lablie, glista. Te choroby dają różne objawy typu słaby apetyt, bóle brzucha, kaszel, problemy z wypróżnianiem, wysypka, powikłania - nawet zapalenie płuc. Ale mogą ich nie dawać. A na pewno nie można diagnozować takich chorób jedzeniem pasztetu i parówek . I aplikowaniem mu lekarst. To jest niedopuszczale! Dzieci nie odrobacza się tak "profilaktycznie" jak np. psów.
Ja bym zmieniła lekarz (bo teściowej nie można) Jeśli coś Cię niepokoi, to zrób badania w kier. pasożytów - z kału. Powinno się je powtórzyć - najlepiej z 3 dni (3 próbki). I z wynikami - do lekarza - dobrego.
A tu się nie zgodzę. Czasem możesz kilkanaście razy badanie kału robić i guzik wyjdzie, a robale są. I o ile zachowanie teściowej niedopuszczalne, o tyle odrobaczenie profilaktyczne mnie nie przeraża, nie demonizuj.

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy xo myślicie jakie macie doświadczenia mamy wykupiony lek na robaki pyrantelum zastanawiałam się nad naturalnymi metodami ale czy są naprawdę jakieś skuteczne
boję się że jak podam pyrantelum to tak szczyszczę florę (daję od tygodnia już na wszelki wypadek probiotyk) że znów coś złapie w przedszkolu
Pola obgryza paznokcie nic nie działa na nią
Pogadaj z Kropką Ale nie wydaje mi się, by pyrantelum tak tragicznie zadziałało. Zastanów się, co jest lepsze po prostu.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 10:33   #40
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
dziewczyny pomocy xo myślicie jakie macie doświadczenia mamy wykupiony lek na robaki pyrantelum zastanawiałam się nad naturalnymi metodami ale czy są naprawdę jakieś skuteczne
boję się że jak podam pyrantelum to tak szczyszczę florę (daję od tygodnia już na wszelki wypadek probiotyk) że znów coś złapie w przedszkolu
Pola obgryza paznokcie nic nie działa na nią
Jesteśmy jakiś miesiąc po kuracji tym lekiem. Żadnych objawów niepożądanych nie zanotowaliśmy. Odrobaczamy sie rutynowo co pół roku, łącznie z najmłodszym synem (obecnie 19 mcy).
Z naturalnych metod słyszałam o syropie kapucyńskim (tyle, że to na bazie alkoholu), odpowiedniej diecie (ograniczenie cukrów) i czymś tam jeszcze ale szczerze - traktowałabym te środki bardziej zapobiegawczo, niż leczniczo.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 10:44   #41
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Ja jeszcze stosuję czosnek, ale to zapobiega i ogranicza
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 19:26   #42
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Odrobaczamy sie rutynowo co pół roku,
Z ciekawości, 'lekarz bez problemu wypisuje Wam recepty na te leki? u nas w przychodni jak dziecko nie zrobi ze 4 razy badań (bo wiadomo, że mimo obecności pasożytów moga wychodzić negatywne), jak nie ma jednoznacznych objawów to marna szansa, że się uprosi (choć może to od lekarza zależy? czy trzymają ich przepisy?).

Edytowane przez taszkin
Czas edycji: 2012-01-02 o 19:37
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 20:23   #43
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Z ciekawości, 'lekarz bez problemu wypisuje Wam recepty na te leki? u nas w przychodni jak dziecko nie zrobi ze 4 razy badań (bo wiadomo, że mimo obecności pasożytów moga wychodzić negatywne), jak nie ma jednoznacznych objawów to marna szansa, że się uprosi (choć może to od lekarza zależy? czy trzymają ich przepisy?).
Naprawde? Nasza pediatra twierdzi, że w wielu krajach odrobaczanie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym to rutynowe działanie i sama zaleca taką profilaktykę. Znalezienie dobrego labolatorium i utrafienie akurat w odpowiedni moment z wylęgiem robaków bywa bardzo trudne, możliwe że 4 badania to za mało aby stwierdzić ich obecność
Aha, no i w naszym kraju nie ma chyba żadnych wytycznych/przepisów co do przeprowadzania odrobaczania wśród dzieci. A szkoda:/

Edytowane przez biankaaa
Czas edycji: 2012-01-02 o 20:24
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:03   #44
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Dzięki
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 21:27   #45
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

dzięki dziewczyny spróbuję najpierw balsamem kapucyńskim = naczytałam się dziś i spróbuję
U nas pediatrzy nie są chętni by wypisywać odrobaczające właśnie dlatego, że osłabia florę jelitową dziecka
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 07:53   #46
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Z ciekawości, 'lekarz bez problemu wypisuje Wam recepty na te leki? u nas w przychodni jak dziecko nie zrobi ze 4 razy badań (bo wiadomo, że mimo obecności pasożytów moga wychodzić negatywne), jak nie ma jednoznacznych objawów to marna szansa, że się uprosi (choć może to od lekarza zależy? czy trzymają ich przepisy?).
Dlatego w tym kraju około 90% ludzi ma owsiki, prawie 80% nosi włosogłówkę, a połowa populacji glistę.

Ostatnio czytałam, że prawie 80% niemowląt ma lamblie.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 08:23   #47
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez taszkin Pokaż wiadomość
Z ciekawości, 'lekarz bez problemu wypisuje Wam recepty na te leki?
mojej córce pediatra zapisała podejrzewając robaki. Badania nic nie wykazały, mimo to córka bez problemu dostała ten lek (nazwy nie pamiętam).

Z naturalnych metod, pamiętam jeszcze pestki dyni. Ale to chyba bardziej profilaktycznie niż leczniczo...
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 12:46   #48
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Ja jeszcze pamiętam, jak moja siostra była mała (20 lat temu) i miała owsiki to prócz leków musiała jesć kapustę kiszoną.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 10:37   #49
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

sok z kapusty kiszonej i pestki dyni-ale świeżej, nie suszonej
mam do Was pytanie na dość kontrowersyjny temat, czy słyszałyście o odrobaczaniu dzieci (z włosogłówki) poprzez kąpiele ziołowe i miód? dużo czytałam, przekopałam net i zafundowałam dziecku taką kąpiel i byłam w szoku bo coś z córki wylazło, nie wiem co ale to żyło, nie zaniosłam tego do laboratorium więc nie potwierdzam, że to na pewno te włosogłówki, od tamtej pory córka zaczęła w miarę normalnie jeść i co też ważne, mniej choruje,
pewnie pomyslicie, że zwariowałam, bo 21 wiek a ja wierzę w takie cuda wianki ale u nas podziałało
dodam, że córka miała 3,5 roku, synkowi tez robiłam ale nic nie wylazło, hehe

Edytowane przez joannajj
Czas edycji: 2012-01-04 o 10:38
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 11:20   #50
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez joannajj Pokaż wiadomość
sok z kapusty kiszonej i pestki dyni-ale świeżej, nie suszonej
mam do Was pytanie na dość kontrowersyjny temat, czy słyszałyście o odrobaczaniu dzieci (z włosogłówki) poprzez kąpiele ziołowe i miód? dużo czytałam, przekopałam net i zafundowałam dziecku taką kąpiel i byłam w szoku bo coś z córki wylazło, nie wiem co ale to żyło, nie zaniosłam tego do laboratorium więc nie potwierdzam, że to na pewno te włosogłówki, od tamtej pory córka zaczęła w miarę normalnie jeść i co też ważne, mniej choruje,
pewnie pomyslicie, że zwariowałam, bo 21 wiek a ja wierzę w takie cuda wianki ale u nas podziałało
dodam, że córka miała 3,5 roku, synkowi tez robiłam ale nic nie wylazło, hehe
Jeśli mogę spytać, jakich używałaś ziół i jakiego miodu?
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 12:14   #51
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

szczerze mówiąc ja robiłam samym miodem, ważne żeby dziecko siedziało w ciepłej wodzie jakiś czas, 15 min wystarczyło i posmarowałam miodem plecy i ramiona córki, nie smaruj klatki piersiowej i szyi z przodu, miód pszczeli wielokwiatowy ale sądzę, że to nie ma znaczenia, chyba chodzi o to że te robaki wychodzą do słodkiego, więc nie podawaj dziecku słodkiego kilka dni przed taka kąpielą

większość ludzi się z tego śmieje, bo niby jak przez skórę można pozbyć się pasożytów, wyczytałam, że dorosłe formy włosogłówek migrują z jelit do innych tkanek ,jak znajdę artykuł to wrzucę link

Edytowane przez joannajj
Czas edycji: 2012-01-04 o 12:18
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 15:15   #52
201605021613
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 629
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Dlatego w tym kraju około 90% ludzi ma owsiki, prawie 80% nosi włosogłówkę, a połowa populacji glistę.

Ostatnio czytałam, że prawie 80% niemowląt ma lamblie.

tyle, że w innych krajach leki na pasożyty sa w aptece bez recepty (np. z mebendazolem w składzie, ospowiedniki leków w Polsce)

a u Nas??? trzeba leciec do lekarza po recepte, na szczęście wypisuja chetnie, ale prościej by było gdyby było bez recepty

co do przedszkoli powinno byc profilaktyczne odrobaczanie , dzieci , trudno

to dzieci sa bardziej podatne na robale, a potem zarażają dorosłych...
201605021613 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 10:29   #53
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Właśnie jesteśmy w trakcie odrobaczania i zastanawiam się, czy w kupie widać, czy robaki były czy nie? W badaniach nic nie wyszło i odrobaczamy w ciemno.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 11:44   #54
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Niekoniecznie będzie widać. Jak mi to lekarka powiedziała - jeśli awanturki nocne były przez robaki, a pol odrobaczeniu poprawa - to znaczy, że były :d
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 13:05   #55
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

To zostaje mi czekać na poprawę
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:38   #56
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

ja właśnie diagnozuję dzieciaka:

by mocz, krew, kał na posiew, kał na pasożyty, kał na lamblie, usg brzucha
wszystko ok.

to dlaczego brzuch boli, i skąd jest krew w kale ?

6 lat

gastrolog za 100 zł zaliczony
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:47   #57
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

Powiem ci, jak moja koleżanka miała: okazało się, że u małego zrobił hemoroid jeden, ale wewnątrz odbytu - i stąd krew była. Powodem były zaparcia.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 17:57   #58
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

100 mało wziął
Ja odrobaczam stadko balsamem kapucyńskim właśnie zaczęliśmy 2 serię najgorsze że malucha nie mogę odrobaczyć, bo za mały na nalewkę
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 06:11   #59
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;32192849]Powiem ci, jak moja koleżanka miała: okazało się, że u małego zrobił hemoroid jeden, ale wewnątrz odbytu - i stąd krew była. Powodem były zaparcia.[/QUOTE]

u nas nie ma zaparć, jest bardzo często, jak to mówi B. "kupa mokra"

bardzo często łapie wszelkie wirusówki:
- po basenie, po przedszkolnym przyjęciu, po warsztatach kulinarnych z koktailami (3 imprezki z wymiotami w grudniu)
- w styczniu 2 x biegunka, jedna z krwią
- teraz też biegunka

starszy 9l jest odporny, najmniejszy 2 l też, średniego 6l zawsze coś bierze
- jemy to samo, chodzimy w te same miejsca

różnica taka, że średniego krótko karmiłam piersią
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 18:08   #60
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: "odrobaczenie" dziecka

diagnoza: owsiki
- złapałam jednego, przykleiłam taśmę do tyłka i złapałam


w badaniach jeden parametr krwi był podwyższony, co mogło świadczyć o alergii lub pasożytach

http://www.owsiki.eu/objawy-owsicy/ - tu są objawy
powtórzyły się tylko bóle brzucha i podkrążone oczy

nie było problemów z zasypianiem, swędzeniem, zgrzytaniem
a starszy miał problemy ze skupieniem uwagi

nie prasowałam majtek, pościeli, pieluch, ręczników ...(

chłopcy dostali na gwiazdkę po kinder -czekoladzie
czekolada jest jeszcze w lodówce, nie było parcia na słodycze
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-27 19:33:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:32.