Czy ktoś prowadzi sklep internetowy?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-25, 11:45   #1
aLusia1313
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1

Sklep internetowy?


Witam bardzo serdecznie! Niedawno odeszłam z pracy, ponieważ moja szefowa to człowiek, który absolutnie nie szanuje ludzi. Ale jednak chcę i muszę jakoś zarabiać. Ostatnio syn doradził mi abym założyła własny biznes. Pokazał też reklamę, że można założyć własny sklep internetowy. I tu jest moje pytanie: jak myślicie co najlepiej sprzedaje się teraz przez internet(chodzi o kategorię: kosmetyki, roślinki itd.) dodam, że mam wykształcenie ogrodnicze. Bardzo Was proszę o jakąś radę i z góry dziękuję
aLusia1313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 14:54   #2
MHS
Raczkowanie
 
Avatar MHS
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radosna Polska
Wiadomości: 145
Dot.: Sklep internetowy?

Jeżeli masz pomysł JAK coś sprzedać, to nie ma praktycznie ograniczeń
__________________
Sensem życia jest nadać życiu sens...
MHS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 16:33   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Sklep internetowy?

Moim zdaniem mogłyby się dobrze sprzedać kosmetyki, które w Polsce są niedostępne lub trudno dostępne, typu kosmetyki do włosów Aussie, lakiery Essie czy OPI Ale tu też cena musiałaby byc na tyle korzystna, aby przypadkiem sprowadzenie tych rzeczy zza granicy (zagraniczne sklepy internetowe) nie okazało się bardziej opłacalne.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 11:03   #4
Street Man
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Sklep internetowy?

Proszę dokładnie prześledzić rynek.
W kosmetyki z pewnością będzie się ciężko wbić..a tym bardziej przebić do większej rzeszy klientów/klientek
Choć nie mówię, że nie - programy lojalnościowe, odpowiednie podejście i inny niż indziej model sprzedażowy i powinno ruszyć - jednak to nie jest takie łatwe...tym bardziej na samym początku.

Ogrodnictwo - można pomyśleć o serwisie a'la architektura środowiska, botanika - usługi "stwórz własny magiczny ogród", "urządź mieszkanie z pomocą roślin jakich do tej pory nie znałaś" itp. konkursy - tworzysz serwis ekspercki przyznając nagrody najlepszym ogrodom..szukanie sponsorów w większych firmach - dystrybutorach potrzebnych produktów - tu także jest kupę roboty...może nawet cięższej niż wcześniejszy pomysł, jednak wydaje mi się że ten może być bardziej dochodowy.
Street Man jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 17:26   #5
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Sklep internetowy?

Powinnaś robić to, na czym się znasz. Proponowałabym "wejść" w ogrodnictwo albo jakieś Twoje hobby. Kosmetyki to piekielnie trudny rynek dla nowicjusza. Konkurencja jest olbrzymia. Można co prawda próbować ściągać nieznane w Polsce kosmetyki, ale to też jest trudne - musisz zdobyć zaufanie, zrobić reklamę, etc. Jeżeli nie miałaś większego doświadczenia z rynkiem kosmetycznym, to się w to nie baw... Możesz założyć też jakieś sklepy partnerskie, ale to raczej mało dochodowe
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 21:48   #6
radix
Raczkowanie
 
Avatar radix
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 153
GG do radix
Dot.: Sklep internetowy?

ponadto samo założenie sklepu internetowego nie jest tanie wbrew pozorom, na darmowym oprogramowaniu niewiele zdziałasz (słaba grafika i pozycjonowanie)
radix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 22:16   #7
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Sklep internetowy?

koleżance pewnie chodzi o założenie sklepu za pomocą firmy się reklamującej... choć przekonana nie jestem. Bo przed domorosłym zakładaniem ostrzegam...
Grafikę można zmienić, podobnie próbować wypozycjonować... ale tego już każdy nie zrobi... (i samo też się nie zrobi)
Przyznam, że na kosmetykach znam się tyle ile sama potrzebuję, a ogrodnictwo.. hm..
Może to jest dobry patent? ale czemu od razu sklep internetowy? Może by się tak po prostu zareklamować w internecie? Dobre zdjęcia (a więc namacalny dowód że robi się cos ciekawego - np projektuje ogrody) to dobry start.

I od razu przestrzegam przed amatorami oferującymi tanie stworzenie stron www. Zrobic stronę czy sklep nie jest trudno. Powiedziałabym nawet że jest to banalne. ALE zrobić to dobrze, ze smakiem i w przyszłościowy sposób (optymalizacja do pozycjonowania, zgodność ze standardami itd) - to już nie jest taka prosta sprawa. Trochę siedze już w tym temacie (jako mały trybik wielkiej maszyny), studiuję na kierunku z tym związanym i jak czasami oglądam niektóre koszmarki, to przykro się robi... Ludzie wolą dać marne grosze synowi kolegi, za byle co i pozbawić się tym samym wiarygodnej reklamy w chyba najprężniej rozwijającym się środku przekazu...

Ale nic.. koniec bełkotu biznesowego. Ja wierzę w dobre wybory inteligentnych wizażanek ;]
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-06, 09:06   #8
Street Man
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Sklep internetowy?

Właśnie tak!
Jeżeli jesteś zainteresowana wejściem na rynek ogrodniczy - z samego początku nie potrzebny jest sklep internetowy w ogóle.

Warto zrobić sobie rozbudowaną wizytówkę, pomyśleć ewentualnie o jakiejś interakcji z użytkownikami serwisu, a finalizacje przeprowadzać telefonicznie, e-mailowo, osobiście.
Na stronie znowu chwalić się osiągnięciami, pisać o nowych wydarzeniach, eventach, promocjach - do takiego zadania wordpress spokojnie wystarczy - ale to już zależy od przeznaczonego na to budżetu.

Potwierdzam - strony, które dajemy do zrobienia studentom za 200 zł często wyglądają wystarczająco, jednak problem jest z późniejszym moderowaniem, czy pozycjonowaniem serwisu - taką osobę można zatrudnić powiedzmy jako 'informatyka' w naszym sklepie, by odpowiadał za wprowadzanie danych, zmianie szaty graficznej itp - jeżeli nie zajmuje się tym agencja, tudzież chcemy ciąć koszta.
Street Man jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 11:07   #9
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Sklep internetowy?

Ej, bez przesady Sama zajmuję się tworzeniem stron i pozycjonowaniem serwisów i uważam, że jako "agencja interaktywna" wcale nie zdzieram z Klientów ostatniego grosza Można znaleźć firmę, która zrobi stronę z sensem i jednocześnie nie puści z torbami.

Zgadzam się z przedmówczynią, że na początek można funkcjonować w oparciu o stronę-wizytówkę, a niekoniecznie sklep internetowy. Można też skorzystać z Allegro i sprawdzić za pośrednictwem tego serwisu zapotrzebowanie na takie produkty, jakie chciałabyś oferować. Roślinki, w mojej ocenie, cieszyłyby się sporym zainteresowaniem
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 11:59   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Sklep internetowy?

Tez pomyslalam o stronce reklamujacej, a rozpoczeciu sprzedazy na allegro. Przynajmniej na poczatku. Jak sie temat rozwinie, to mozna sie przeniesc na wlasny portal i wtedy powinny byc juz srodki na zalozenie takowego, jesli zatrzyma sie na poziomie, ze allegro wystarczy, to przynajmniej nie zaryzykujesz gotowki i nakladu pracy w cos, co tego nie wymaga.

Raczej polityka drobnych krokow. Przy okazji trzymam kciuki i zycze powodzenia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 14:17   #11
Street Man
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: Sklep internetowy?

Tyle, że samo allegro spowoduje że będziesz miała gdzie - pokazać swój produkt...jest to jednak za mało

Według mnie - stwórz serwis/wizytówkę na której będą pojawiać się ciekawe rozwiązania dotyczące ogrodnictwa. Jakieś kombinację, układy, porady, opisy ciekawych roślin i tysiące innych

Na allegro sprzedawaj, jednak zawsze linkuj i pokazuj wszędzie grafiką i tekstem, że warto odwiedzić Twój serwis.
Może jakaś mała kampania - wejdź na stronę, zgadnij jaki to kwiatek i wygraj go!

A, jeszcze jedna sprawa - sprzedawanie pojedyńczych kwiatków niekoniecznie będzie Cię satysfakcjonować (poza tym kwestia kuriera - jak on to przewiezie, jaki bedzie tego koszt;>?)

Więc pojedyncze okazy polecam zostawiać dla swojej promocji.
Ty znów, zajmujesz się pełną obsługą ogrodniczą - czyli chcę by mi wyrównali teren, ukształtowali go wedle wcześniej uzgodnionego projektu. Wstawiacie kwiatki, drzewka - zajmujecie się wszystkim. Ja płacę i zastaje ogród nie do poznania
Więc allegro - zastanów się czy sprzedaż Twoich usług tam będzie korzystna dla Ciebie.
Street Man jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 15:10   #12
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Sklep internetowy?

Chciałam jedynie zauważyć, że regulamin Allegro stanowi:
"Użytkownik, korzystając z opcji strona "O mnie", może zamieścić w Allegro informacje o sobie (dane kontaktowe) oraz swojej działalności (w tym w postaci linka/odnośnika do swojej strony WWW, pod warunkiem, że za jej pośrednictwem nie jest prowadzona sprzedaż)." To samo odnosi się do opisów aukcji. W praktyce oznacza to, że korzystając z Allegro, przez swoją stronę www nie mogłabyś prowadzić sprzedaży.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:46   #13
Akane
Zakorzenienie
 
Avatar Akane
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 861
Dot.: Sklep internetowy?

Ale stronę wizytówkę można założyć Z kolei z czasem ze strony wizytówki można kierować do odrębnego serwisu, na którym prowadzona byłaby sprzedaż. Utrzymanie dwóch domen to nie jest wysoki koszt, około 100-160 zł rocznie.
__________________
"Whatever you woke up worrying about this morning - get over it. Make a call and move on." sir Ken Robinson
Akane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 09:35   #14
eLWhy
Zadomowienie
 
Avatar eLWhy
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 204
Dot.: Sklep internetowy?

tylko niestety firmy hostingowe dają niezłe upusty na domeny, ale zdzierają straszliwie za serwery. fakt - do wielu domen można mieć jeden serwer, tak czy inaczej - warto mocno prześledzić oferty nim się jakąś wybierze. Zwłaszcza rzeczy pisane małym druczkiem...
__________________
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

eLWhy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 20:05   #15
InViolet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 24
Lightbulb sklep internetowy z farbami, proszę o krótką odpowiedź

.

Edytowane przez InViolet
Czas edycji: 2010-11-12 o 20:06
InViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 15:14   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: sklep internetowy z farbami, proszę o krótką odpowiedź

Nie wiem wyobrazam sobie czekac na towar ktory czesto poczas remontu zaczyna brakowac lub potrzeba czegos innego i robi sie wymiane od razu w markecie budowlanym .
do tego dochodzi koszt przesylki a farby sa ciezkie wiec nawet jelsi towar jest tanszy niz w sklepie stacjonarnym to koszty przesylki wyrownaja cene z takim sklepem wiec gdzie tu oszczednosc ?

poza tym jak obejrzec kolor ? jechac do sklepu i kupowac u ciebie ?
mnie by sie nie chcialo,jade ,ogladam i kupuje i mam z glowy ,co zostanie zwracam ,moge w kazdej chwili dokupic itp.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 12:59   #17
Ewi
Raczkowanie
 
Avatar Ewi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 170
Question sklep internetowy,handel na allegro gdzie i jak się "pokazać"

Witam wszystkie businesswomanki obecne i przyszłe
które zajmują się handlem przez internet
b.proszę o podpowiedź jak w prosty i niezbyt kosztowny sposób rozreklamować się w sieci

co polecacie zrobić ? jeżeli chodzi o pozycjonowanie to na razie mnie nie stać
gdzie macie zgłoszone wasze e-sklepy ?
do których katalogów warto się dopisać ?
czy może ktoś ma doświadczenia z reklamą w google AdWords ?

sklep zgłaszam również wkrótce do porównywarek cen.
a jak wygląda reklama na wizaż ,tak od kuchni może ktoś korzysta czy jest bardzo droga?
na swoim koncie wizaż to chyba nie mogę umieszczać ani nazwy sklepu ani stron internetowych ?

będę wdzięczna za podpowiedzi i namiary
pozdrawiam cieplutko
__________________
...dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu.
Ewi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 16:26   #18
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: sklep internetowy,handel na allegro gdzie i jak się "pokazać"

Odnosnie reklamy na Wizazu to od Szefowej dostalam takie informacje:

"Hej Kyciu1
W tej chwili masz dwie możliwości reklamy - to jest poprzez "mikroreklamę" w podpisie (info o sklepie link do strony) :
https://wizaz.pl/mikroreklama/

lub w pasażu handlowym (reklama pojedynczych ciuszków).
https://wizaz.pl/pasaz/

Na forum wklejanie zdjęć do wątków z reklamą sklepu - to spam i użytkownicy ostro ścigają takie naruszenie reglaminu.

Pozdrawiam serdecznie

AgaZ"
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-05, 13:18   #19
Rosche-Cherie
Raczkowanie
 
Avatar Rosche-Cherie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 149
GG do Rosche-Cherie
Dot.: sklep internetowy,handel na allegro gdzie i jak się "pokazać"

Ewi Jeśli masz sklep internetowy i chcesz zaistnieć, Warto na Allegro rozreklamować swoje produkty poprzez wyróżnienie ich na głownych stronach tematycznych. Woróżnić się jako eko sprzedawca - jeśli tego typu produkty posiadacie.

Napewno szata graficzna- warto wydać te kilkaset zł więcej na świetną strone, którą wiele osób zapamięta jako schludną, ładną i przede wszystkim- przejrzystą i użytkową. Warto znaleść dobrego WD który ma nienaganne portfolio niekonieczie najtańsze

Pozycjonowanie- jeśli dobrze pszukasz to jest koszt ok 100-200 zł miesięcznie. Ważne jest dobre wypozycjonowanie najlepiej w top 10, bo jak wiadomo- żaden leniwy użytkownik internetu nie sięga w Googlach dalej niż na 2 stronę Pozycjoner zaindeksuje wam strone w googlach, zaproponuje wypozycjonowanie po dobrych słowach kluczowych/tagach i zrobi wiele przydatnych rzeczy- jesli oczywisice wie co robi

Poza tym, warto poklikać samemu po wszelkich katalogach stron www jakie tylko się znajdzie. Wtedy to również wypozycjonuje wam strone.
dopisywać się do stron, forum, porobić dobre bannery reklamowe. Pisać do serwisów, najlepiej tych z branży- o możliwość umieszczenia reklamy, z ich oferty dowiesz się ile będą chcieli za reklamę. Zazwyczaj jest różnie od 200zł- nawet kilkudziesieciu np gadu-gadu mialo jeszcze rok temu bannery po 40tys.

Promocja przez internet jest super fajna i naprawde skuteczna, ale wymaga pewnych nakladow
__________________
Motywuje się.. 58-->48

*Specjalistka do spraw absurdalnie-surrealnych*
http://www.rosche-cherie.maxmodels.pl
Rosche-Cherie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 05:20   #20
Ewi
Raczkowanie
 
Avatar Ewi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 170
Dot.: sklep internetowy,handel na allegro gdzie i jak się "pokazać"

bardzo dziękuję za wszystkie informacje,wiele z nich napewno wykorzystam
pozdrawiam cieplutko i miłego weekendu
__________________
...dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu.
Ewi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 18:45   #21
kasia8481
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10
Dot.: sklep internetowy,handel na allegro gdzie i jak się "pokazać"

witajcie, nie chcę zakładać kolejnego wątku dlatego piszę tutaj.
chcę założyć sklep internetowy a czytając fora na ten temat coraz bardziej się gubię.
mam w planie kupić gotowe oprogramowanie z jednej z firm tym się zajmujących. jak to w ogóle wygląda z opłatami? np samo oprogramowanie to byłby koszt powiedzmy 2000zł. czy w to jest wliczony też serwer, domena, skrzynka e-mail i możliwość jakiejś małej modyfikacji tego oprogramowania? chodzi mi głównie o to czy jakieś podstrony są wliczone w cenę. czy oni dają mi tylko program że tak powiem szkicowy a za wszystko inne dodatkowo płacę?
jeśli ma któraś z was trochę czasu a prowadzi taki sklep proszę o dokładne wyjaśnienie tego jak to działa
aha, jak to się wszystko ma do wydatków: za co płacę tylko raz, za co co miesiąc i jakie to mogą być ceny.

Edytowane przez kasia8481
Czas edycji: 2010-02-13 o 18:53
kasia8481 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 17:51   #22
malutka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 169
"stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

mam już posadkę u rodziców w firmie poza tym studiuje zaocznie jednak dochody mnie nie satysfakcjonują ( 800 zl na miesiąc ) a na podwyżkę nie mam co liczyć z tego co już z nimi bo stwierdzili ze bym miała za dobrze, zmieniać pracy na razie nie chce bo u mnie w mieście nic nie dostane za małe jest (12 tys mieszkańców) a do tego w którym studiuje nie chce się przeprowadzać póki co....

także wpadłam na pomysł żeby zacząć kupować ciuszki hurtowo w fajnym stylu żebym przy okazji i dla siebie mogla coś wybrać, nawet takie 3-4 stówki więcej miesięcznie bardzo by mnie ucieszyły. mój znajomy sprzedawał kiedyś na allegro części do aut tylko poza aukcja zawsze żeby Zus itd się nie przyczepili, całkiem niezła kaska z tego szla dopiero niedawno zarejestrował działalność i ma sklep internetowy....

mnie interesują ciuchy jak już ewentualnie jakieś dodatki buty itd, może mi ktoś powiedzieć jak to jest zajmować się takim czymś? zdaje sobie sprawę ze to nie jest takie proste na jakie się wydaje, bo siedzieć jednak trzeba, wysyłać dużo, odp na mejle itd... a także trochę trzeba zainwestować... mam kilka pytań:
1. znacie jakieś dobre hurtownie z odzieżą lub stronki internetowe, taka bardziej oryginalna ze tak to ujmę a nie jak w każdym przeciętnym sklepie na ulicy?
2. ile czasu dziennie na to poświęcacie?
3. jak przedstawiają się zarobki (adekwatnie do włożonego przez was wysiłku)?
4. jakie są ceny hurtowe?
5. Czy sklep na allegro także się rejestruje jako firmę? jeśli już jest taka firma zarejestrowana to ile % zarobków idzie dla państwa?


Jak mi coś się przypomni to dopiszę, a tymczasem bardzo dziękuję z góry za każdą pomocną informację.

Dodam jeszcze raz że nie zależy mi na jakiś kokosach, przykładowo dodatkowe 400 zł bardzo by mnie ucieszyło.

Pozdrawiam.

Edytowane przez malutka666
Czas edycji: 2010-05-21 o 18:01
malutka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 20:16   #23
kluska234
Raczkowanie
 
Avatar kluska234
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 388
Dot.: "stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

Może na początek spróbuj tak bez rejestrowania działalności, sprzedawać mniejsze ilości na allegro, zobaczysz jak Ci się rozwinie, czy jest zainteresowanie, czy to się opłaca Powodzenia
__________________

kluska234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 21:48   #24
malutka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 169
Dot.: "stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

no tak też właśnie myślę, tylko skąd najlepiej brać towar? znalazlam w internecie hurrtownie online, ciuszki calkiem calkiem tylko cena wcale nie taka super, prawie tyle co na normalnej aukcji kup teraz, a cen strasznie wysokich tez bym nie chciala dawac, żeby ludzie kupywali
malutka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 16:54   #25
olioko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 129
Dot.: "stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez kluska234 Pokaż wiadomość
Może na początek spróbuj tak bez rejestrowania działalności, sprzedawać mniejsze ilości na allegro, zobaczysz jak Ci się rozwinie, czy jest zainteresowanie, czy to się opłaca Powodzenia
Dokładnie - proste rozwiązania są najlepsze. Pobaw się tym w wolnej chwili a jak ci chwyci to bogać się w nieskończoność Pozdrawiam 300 albo 400 razy
__________________
Zachęcam do oceny mojego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=433590 , biorącego udział w konkursie Electrolux "Przygody z suszeniem ubrań". Dzięki
olioko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 20:31   #26
kluska234
Raczkowanie
 
Avatar kluska234
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 388
Dot.: "stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

Cytat:
Napisane przez malutka666 Pokaż wiadomość
no tak też właśnie myślę, tylko skąd najlepiej brać towar? znalazlam w internecie hurrtownie online, ciuszki calkiem calkiem tylko cena wcale nie taka super, prawie tyle co na normalnej aukcji kup teraz, a cen strasznie wysokich tez bym nie chciala dawac, żeby ludzie kupywali
Wszystko zależy gdzie mieszkasz, jakie ciuchy chcesz sprzedawać, może poszukaj w okolicy hurtowni. Ale nie szalałabym z ilością kupowanych ciuszków, żeby później Ci to nie zalegało.
__________________

kluska234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 22:02   #27
malutka666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 169
Dot.: "stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

najpierw myśle kupić towaru za ok 400 zł, i to takie rzeczy które w razie czego jakbym nie sprzedala, sama założe, z czasem bym dokładała do interesu. to zobaczymy, najpierw czekam za wyplata heh
malutka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 16:51   #28
nieagatka
Raczkowanie
 
Avatar nieagatka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 139
Dot.: "stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

A ile rzeczy można sprzedać (lub do jakiej kwoty) na allegro bez działalności gospodarczej? nikt się nie doczepi? poza tym czy można sprzedawać np. ciuchy kupione w normalnych stacjonarnych sklepach (sprzedaż jako nowe) z naliczoną marżą przez siebie. no i kwestia paragonu. jak sprzedaję rzeczy jako zwykły użytkownik to nie mam obowiązku dołączenia paragonu? dzięki za odpowiedz
nieagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 10:59   #29
nieagatka
Raczkowanie
 
Avatar nieagatka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 139
Dot.: "stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

up
nieagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 11:13   #30
elpii
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 568
Dot.: "stragan na allegro", sklep internetowy itp... prowadzi ktoś? i jak wrażenia?

mysle ze zaden handlowiec nie powie Ci gdzie sa fajne hurtownie wkoncu nie bedzie se robil konkurencji jak np sprzedaz ze 3 takie same ciuchy to moze sie nikt nie czepi ale jak sprzedaz wiecej to mozesz poniesc o wiele wieksze koszty...teraz jest ogolnie kryzys i ciezko jest cos sprzedac. raz jest lepiej raz gorzej.
elpii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-08 13:55:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.