Rozstanie z facetem, część XL. - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-03, 09:40   #1741
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja wychodzę z założenia, że jeśli związek wymaga wypruwania flaków, to ten związek nie jest TYM związkiem...
To znaczy ze przestal byc TYM... byl tym poki zalezalo obojgu i flakow nie trzeba bylo wyrpruwac. Jak jednemu przestaje zalezec a drugiemy zalezy niestety czlowiek rzadko kiedy umie odejsc od razu. Zazwyczaj walczy i konczy z wywalonymi wnętrznościami i wielkim bolem... co z tego ze w teorii sie to wie skoro człowiek i tak glupi
Cytat:
Napisane przez InsaneLa Pokaż wiadomość
Ex kogoś ma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak... i dowiedzialam sie o tym w okropny sposob. Ale nie chce tu o tym pisac... bardzo zabolalo i postąpił okrutnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:48   #1742
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez InsaneLa Pokaż wiadomość
A w jakim kraju jesteś, jeśli mogę spytać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hong Kong
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 09:48   #1743
InsaneLa
Rozeznanie
 
Avatar InsaneLa
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 994
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Tashira Pokaż wiadomość
To znaczy ze przestal byc TYM... byl tym poki zalezalo obojgu i flakow nie trzeba bylo wyrpruwac. Jak jednemu przestaje zalezec a drugiemy zalezy niestety czlowiek rzadko kiedy umie odejsc od razu. Zazwyczaj walczy i konczy z wywalonymi wnętrznościami i wielkim bolem... co z tego ze w teorii sie to wie skoro człowiek i tak glupi Tak... i dowiedzialam sie o tym w okropny sposob. Ale nie chce tu o tym pisac... bardzo zabolalo i postąpił okrutnie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem. Przykro mi.. u Ciebie też bardzo długo się ta szarpanina ciągnęła.
A co mówi ta psycholog?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
InsaneLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 16:11   #1744
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Oj tak. Z tym że nic nie robimy bezwolnie przecież. Może nam się wydawać mnóstwo, ale realia są takie, że żadna z nas nie jest przyspawaną do eksa, nikt tu niczym nie jest zrośnięty, można żyć dalej po każdym związku. Jasne, nie zawsze będzie to życie piękne i pachnące, ale będzie oderwane od kogoś, kto jest po prostu dnem. Nikt nas nie zmusza do tego siedzenia u tych buraków na wycieraczkach. Poza nami samymi.
Jeśli jakakolwiek relacja wymaga upodlenia nie jest miłością. Czasami trzeba być na dnie, żeby to zrozumieć. Złudna stabilizacja jest gorsza niż upadek.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 19:35   #1745
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;86959971]Hong Kong [/QUOTE]Ale super! :O
Cytat:
Napisane przez InsaneLa Pokaż wiadomość
Rozumiem. Przykro mi.. u Ciebie też bardzo długo się ta szarpanina ciągnęła.
A co mówi ta psycholog?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Za dlugo... pod koniec to juz byla toksyczna patologia. O ile zwiazek powiedzmy mial wzloty i upadki ale wyglądało to względnie mysle normalnie jak wszędzie tak koniec oboje dotarliśmy dna...

Psycholog glowie ze zakotwiczylam sie w przeszłości, ze trzeba sie pogodzić ze czasu nje cofne, ze moge zrealizować jeszcze swoje cele jesli tylko dam sobie szanse i zaczne dzialac. I bym nie kryla emocji. Ze strate nalezy przepłakac a później ruszyc dalej. Ze idealizuje itd itd.
Tak naprawdę nic czego bym nie wiedziala.

Jestem o tyle trudnym przypadkiem ze ciezko znaleźć zrodlo problemu. Czesto jest to jakis zly kontakt z rodzicami, zle wzorce. A u mnie wszystko idealnie.
Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Jeśli jakakolwiek relacja wymaga upodlenia nie jest miłością. Czasami trzeba być na dnie, żeby to zrozumieć. Złudna stabilizacja jest gorsza niż upadek.
Moim zdaniem tylko dotkniecie dna pozwala sie pozbierać. Z tym ze dla kazdego tym dnem jest cos innego. Dla jednego to zaniedbanie zwiazku a dla innego zdrady, przemoc czy upadlanie sie przed druga osoba. Niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 19:54   #1746
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Jeśli jakakolwiek relacja wymaga upodlenia nie jest miłością. Czasami trzeba być na dnie, żeby to zrozumieć. Złudna stabilizacja jest gorsza niż upadek.
To prawda.
Czasem same siebie musimy przeorać po tym dnie, ale w temacie odbicia się od niego jedno hasło jest wciąż na czasie - lepiej późno niż później
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 20:13   #1747
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
To prawda.
Czasem same siebie musimy przeorać po tym dnie, ale w temacie odbicia się od niego jedno hasło jest wciąż na czasie - lepiej późno niż później
Dokładnie. Szkoda, że niektóre rozstania trwają nawet rok. Niestety niektórzy nie odejdą, póki nie wyssą z Ciebie ostatniej kropli. Nie zmiażdżą godności i nie doprowadzą do stanu, gdzie już jest wszystko jedno.
Ciągle zastanawiam się, czemu tęsknota jest tak silna, mimo wieeeelkich krzywd.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 20:15   #1748
InsaneLa
Rozeznanie
 
Avatar InsaneLa
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 994
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Dokładnie. Szkoda, że niektóre rozstania trwają nawet rok. Niestety niektórzy nie odejdą, póki nie wyssą z Ciebie ostatniej kropli. Nie zmiażdżą godności i nie doprowadzą do stanu, gdzie już jest wszystko jedno.
Ciągle zastanawiam się, czemu tęsknota jest tak silna, mimo wieeeelkich krzywd.
A jak u Ciebie zakończyła się ta historia?
Masz kontakt z ex?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
InsaneLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 20:21   #1749
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Dokładnie. Szkoda, że niektóre rozstania trwają nawet rok.
Żeby tylko rok... niektórzy latami nie potrafią odejść.

Wiele ludzi dziala asekuracyjnie. Na 1 miejscu stawiają swoje bezpieczeństwo i komfort a nie uczciwość. Nie puszcza jednej galazki dopóki nie będą pewni ze wystarczająco mocno trzymaja inna. Niestety szkoda ze tę 1 gałązkę tak wiele to kosztuje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 20:24   #1750
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez InsaneLa Pokaż wiadomość
A jak u Ciebie zakończyła się ta historia?
Masz kontakt z ex?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie zakończyła się ona tragedią. Co ja ze sobą zrobiłam to chyba nikomu o tym nie powiem. No a co on zrobił...tak długa historia, że w sumie nie wiedziałabym jak zacząć.
Nie, nie mam. Wcale. Chociaż on mi wysłał ostatnio z bramki internetowej tekst piosenki. Dwukrotnie. (!) Rozbił mnie tym. No ale to tyle. Ma inną, więc tym bardziej nie rozumiem jego zachowania. Tęsknię, dalej czuję wiele, bo to prawie 13 lat znajomości. No ale u mnie już doszło do tego, że chciałam sobie coś zrobić, a on po dziś dzień tego nie wie. Jestem, dzięki mamie.
Jednak to co moje oczy ujrzały, przeżyły...tak, miałam to na własne życzenie. Musiałam zmieszać swoje łzy z błotem, rany polać kwasem, żeby odpuścić. Na koniec dowaliłam sobie wspólnym mieszkaniem...nikogo nie słuchałam, obrażałam się na cały świat i dostałam tak w twarz od niego, że nie dało się mocniej. Moje serce umarło i pewnie już na nikogo nie otworzy się.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 20:33   #1751
InsaneLa
Rozeznanie
 
Avatar InsaneLa
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 994
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Właśnie miałam pisać, żeby tylko rok..
U mnie ciągnęło się to dużo dłużej.
@Cerveza_ przykro mi. Mam nadzieje, że troche lepiej sie czujesz.
To ta dziewczyna, z którą zaczął być zaraz po Waszym rozstaniu?
@Tashira, ja takich ludzi nazywam małpami z jednej gałęzi na drugą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
InsaneLa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 20:40   #1752
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez InsaneLa Pokaż wiadomość
Właśnie miałam pisać, żeby tylko rok..
U mnie ciągnęło się to dużo dłużej.
@Cerveza_ przykro mi. Mam nadzieje, że troche lepiej sie czujesz.
To ta dziewczyna, z którą zaczął być zaraz po Waszym rozstaniu?
@Tashira, ja takich ludzi nazywam małpami z jednej gałęzi na drugą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie był...miał nas dwie naraz - dosłownie. Na zmianę
Niech sobie budują na tych kłamstwach i zdradach, co chcą. Zabił wszystko co nas łączyło i nawet nie pożegnał się jak facet. Ktoś wyżej pisał, że pożegnanie by się przydało, a nie zachowanie faceta bez jaj. Pfff, po tylu latach nie pożegnał się, więc co liczyć na rozmowę z kimś, z kim człowiek krótko się zna. Jest w stanie napisać denne teksty piosenek, żeby mnie ruszyło, żebym cierpiała, a nie jest w stanie napisać nic normalnego ze swojego nr. Bramki internetowej musi używać. No i koleżankę miałam okazję poznać...powiem tak: siebie warci, zakłamani, toksyczni i tchórzliwi. Jest mi siebie żal, że kocham takiego człowieka. Zostałam całkowicie sama, naprawdę i muszę dać radę bez kontaktu, a on ma ją na co dzień i musi wysłać choć głupi tekst piosenki. Ja nie mam oparcia, osoby blisko itd.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 21:54   #1753
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Bo to sa małpy. Żałosny typ człowieka. Wiadomo ze kazdy lubi sie ubezpieczac i czuc pewnie ale na boga nie kosztem bliskiej osoby...

Pożegnanie jest wazne. I to potwierdziła moja terapeutka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-03, 23:14   #1754
InsaneLa
Rozeznanie
 
Avatar InsaneLa
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 994
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Tashira Pokaż wiadomość
Bo to sa małpy. Żałosny typ człowieka. Wiadomo ze kazdy lubi sie ubezpieczac i czuc pewnie ale na boga nie kosztem bliskiej osoby...

Pożegnanie jest wazne. I to potwierdziła moja terapeutka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że ten ból jest w stanie zrozumieć tylko osoba, króra przeszla przez takie pieklo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
InsaneLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 00:40   #1755
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez InsaneLa Pokaż wiadomość
Myślę, że ten ból jest w stanie zrozumieć tylko osoba, króra przeszla przez takie pieklo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Człowiek, gdyby wiedział, jak życie się potoczy, postąpiłby inaczej i zaoszczędziłby sobie cierpienia.
Wstyd pomyśleć do jakich czynów było się zdolnym, do jakich toksycznych zachowań człowiek się posunął, jak nisko trzeba było upaść. Zachowywałam się jak toksyczna psycholka Naprawdę przejmujemy zachowania toksycznych osób.

---------- Dopisano o 01:40 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Tashira Pokaż wiadomość
Bo to sa małpy. Żałosny typ człowieka. Wiadomo ze kazdy lubi sie ubezpieczac i czuc pewnie ale na boga nie kosztem bliskiej osoby...

Pożegnanie jest wazne. I to potwierdziła moja terapeutka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pożegnanie w moim wypadku było ciągłą próbą nawiązania rozmowy, pretekstem.
Obeszło się bez po tylu latach. Serio, nie jest to do niczego potrzebne. Ileż można grzebać w ranach? Twoja terapeutka może tak uważa patrząc na Twoją sytuację. Moja zaś stwierdziła, że z niektórymi ludźmi po prostu nie da się pożegnać i trzeba liczyć, że kontakt urwie się `naturalnie`, jeśli po dobroci nie można.
__________________
RESET

Edytowane przez Cerveza_
Czas edycji: 2019-07-04 o 00:42
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 00:45   #1756
InsaneLa
Rozeznanie
 
Avatar InsaneLa
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 994
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Człowiek, gdyby wiedział, jak życie się potoczy, postąpiłby inaczej i zaoszczędziłby sobie cierpienia.
Wstyd pomyśleć do jakich czynów było się zdolnym, do jakich toksycznych zachowań człowiek się posunął, jak nisko trzeba było upaść. Zachowywałam się jak toksyczna psycholka Naprawdę przejmujemy zachowania toksycznych osób.

---------- Dopisano o 01:40 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------



Pożegnanie w moim wypadku było ciągłą próbą nawiązania rozmowy, pretekstem.
Obeszło się bez po tylu latach. Serio, nie jest to do niczego potrzebne. Ileż można grzebać w ranach? Twoja terapeutka może tak uważa patrząc na Twoją sytuację. Moja zaś stwierdziła, że z niektórymi ludźmi po prostu nie da się pożegnać i trzeba liczyć, że kontakt urwie się `naturalnie`, jeśli po dobroci nie można.
Nie rozumiem. Jak to 'mozna liczyć, że kontakt urwie sie naturalnie' ?
Uwazam, ze jeśli ktoś ten kontakt chce zerwać, to zrywa i tyle. Na fb mozna zablokować. Numer telefonu zmienic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
InsaneLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 00:57   #1757
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez InsaneLa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Jak to 'mozna liczyć, że kontakt urwie sie naturalnie' ?
Uwazam, ze jeśli ktoś ten kontakt chce zerwać, to zrywa i tyle. Na fb mozna zablokować. Numer telefonu zmienic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tutaj nie chodzi o zerwanie kontaktu, tylko denne przedłuzanie kontaktu, wypraszanie pożegnań, itd. Zerwanie kontaktu to jak napisałaś blokada, zmiana nr.
Pożegnanie to co? Podziękowanie za wspólne lata?
Naturalne zerwanie kontaktu, kiedy po prostu ktoś komuś już nie odpisze, nikt się już później nie odzywa i kontakt zanika sam. Skoro związku nie ma, bo został zakończony, to pewnego dnia ten telefon zaczyna milczeć. Pożegnanie według mnie tutaj niczego nie polepsza. Nie sądzę, że miałoby mi być lżej żegnając się z kimś, kto mnie skrzywdził, bo automatycznie wywiązuje się gadka i kontakt dalej w toku.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 01:21   #1758
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Tutaj nie chodzi o zerwanie kontaktu, tylko denne przedłuzanie kontaktu, wypraszanie pożegnań, itd. Zerwanie kontaktu to jak napisałaś blokada, zmiana nr.
Pożegnanie to co? Podziękowanie za wspólne lata?
Naturalne zerwanie kontaktu, kiedy po prostu ktoś komuś już nie odpisze, nikt się już później nie odzywa i kontakt zanika sam. Skoro związku nie ma, bo został zakończony, to pewnego dnia ten telefon zaczyna milczeć. Pożegnanie według mnie tutaj niczego nie polepsza. Nie sądzę, że miałoby mi być lżej żegnając się z kimś, kto mnie skrzywdził, bo automatycznie wywiązuje się gadka i kontakt dalej w toku.
Pożegnanie na zasadzie koniec, koniec, już cie nie kocham, nie czuje tego, musze odejść, trzymaj się. Ewentualnie omówienie co nie wyszło.
Nie chodzi o utrzymywanie kontaktu.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 01:27   #1759
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;86962498]Pożegnanie na zasadzie koniec, koniec, już cie nie kocham, nie czuje tego, musze odejść, trzymaj się. Ewentualnie omówienie co nie wyszło.
Nie chodzi o utrzymywanie kontaktu.[/QUOTE]

No ale jeśli to zostało powiedziane, a kontakt jest dalej utrzymywany?
I co, za chwilę kolejne pożegnanie? Przechodziłam to milion razy, uwierz. Omówienie co nie wyszło? Po co? Pożegnanie nie oczyszcza, a wałkuje się ciągle to samo. Skoro koleś odszedł to nie ma sensu chcieć znów z nim rozmawiać, żegnać się, bo to nam nie pomoże. Padły słowa `koniec`, a mimo to ktoś wcześniej pisał, że chce się żegnać.
Ja pragnęłam pożegnania, kiedy chciałam przedłużyć kontakt i przy okazji swoje cierpienie. Na własnym przykładzie wiem, że najlepiej po prostu pewnego dnia przestać rozmawiać, bo te pożegnania, omawiania to tylko przedłużają gehennę i nie prowadzą do porozumienia.
__________________
RESET

Edytowane przez Cerveza_
Czas edycji: 2019-07-04 o 01:29
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-04, 06:00   #1760
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
No ale jeśli to zostało powiedziane, a kontakt jest dalej utrzymywany?
I co, za chwilę kolejne pożegnanie? Przechodziłam to milion razy, uwierz. Omówienie co nie wyszło? Po co? Pożegnanie nie oczyszcza, a wałkuje się ciągle to samo. Skoro koleś odszedł to nie ma sensu chcieć znów z nim rozmawiać, żegnać się, bo to nam nie pomoże. Padły słowa `koniec`, a mimo to ktoś wcześniej pisał, że chce się żegnać.
Ja pragnęłam pożegnania, kiedy chciałam przedłużyć kontakt i przy okazji swoje cierpienie. Na własnym przykładzie wiem, że najlepiej po prostu pewnego dnia przestać rozmawiać, bo te pożegnania, omawiania to tylko przedłużają gehennę i nie prowadzą do porozumienia.
No właśnie nie, w tamtym poście chodziło o to, że się pokłócili, przestali odzywać i on teraz nie odpowiada na próby kontaktu. Więc pożegnania nie było.
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 08:03   #1761
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Naprawdę przejmujemy zachowania toksycznych osób.

---------- Dopisano o 01:40 ---------- Poprzedni post napisano o 01:35 ----------



Pożegnanie w moim wypadku było ciągłą próbą nawiązania rozmowy, pretekstem.
Obeszło się bez po tylu latach. Serio, nie jest to do niczego potrzebne. Ileż można grzebać w ranach? Twoja terapeutka może tak uważa patrząc na Twoją sytuację. Moja zaś stwierdziła, że z niektórymi ludźmi po prostu nie da się pożegnać i trzeba liczyć, że kontakt urwie się `naturalnie`, jeśli po dobroci nie można.
Jesli chodzi o przejmowanie toksyka i patologii to zgadzam sie zupelnie. Nawet nie wiaodmo czasem kiedy to następuje a następuje bardzo latwo. Ale czesto widac to po rodzinach bardzo bogatych, eleganckich, wykształconych. Na zewnątrz idealnie a w srodku, za zamkniętymi drzwiami pieklo. Toksyk i patologia niestety niw dotycza tylko 'menelow'.

A co do pozegnania: mojej terapeutce raczej nie chodziło o kontakt. Raczej o pożegnanie sie na swoj sposób. Czy to w glowie, czy symboliczne wyrzucenie czegos waznego, czy napisanie listu pozegnalnego. Na swoj sposób po prostu.
Niekoniecznie jakies spotkania czy rozmowy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 08:45   #1762
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

[1=a9e9b14f0920806ea67464f a4f1a029ea354de7e_6212d60 30631b;86962542]No właśnie nie, w tamtym poście chodziło o to, że się pokłócili, przestali odzywać i on teraz nie odpowiada na próby kontaktu. Więc pożegnania nie było.[/QUOTE]

No i wracamy do sedna sprawy. Nie zmusisz nikogo do pożegnania, niczego ono nie zmieni, bo czasami czyny pokazują więcej.
Skoro nie odpowiada na próby kontaktu to chyba nie potrzebuje pożegnania.
Nie każdy ma jaja pożegnać się, porozmawiać. No i nie każdy tego chce.
Może jestem dziwna, ale dążenie do pożegnania jest swojego rodzaju wymuszeniem kontaktu, skoro na próby kontaktu ktoś nie odpowiada. Przecież to jest jednoznaczne.

---------- Dopisano o 09:45 ---------- Poprzedni post napisano o 09:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Tashira Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o przejmowanie toksyka i patologii to zgadzam sie zupelnie. Nawet nie wiaodmo czasem kiedy to następuje a następuje bardzo latwo. Ale czesto widac to po rodzinach bardzo bogatych, eleganckich, wykształconych. Na zewnątrz idealnie a w srodku, za zamkniętymi drzwiami pieklo. Toksyk i patologia niestety niw dotycza tylko 'menelow'.

A co do pozegnania: mojej terapeutce raczej nie chodziło o kontakt. Raczej o pożegnanie sie na swoj sposób. Czy to w glowie, czy symboliczne wyrzucenie czegos waznego, czy napisanie listu pozegnalnego. Na swoj sposób po prostu.
Niekoniecznie jakies spotkania czy rozmowy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już jest zupełnie coś innego. Pożegnanie we własnym gronie ja rozumiem Tutaj mam na myśli wymuszanie na kimś pewnych słów, gdy czyny jasną pokazują, że to koniec. Jeśli komuś lżej, że usłyszy w twarz `żegnaj`to spoko, ale wiem, że na tym się nie skończy. Człowiek dopytuje, dowala sobie i myśli, że to już naprawdę ostatni raz, a potem znów to samo, bo każda rozmowa
to przecież jakaś nadzieja. Z tych dziewczyn, co poznałam tutaj i na innych wątkach, mało która jak usłyszała nawet w twarz, ze koniec, to dała sobie spokój.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 09:01   #1763
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez InsaneLa Pokaż wiadomość
Nie rozumiem. Jak to 'mozna liczyć, że kontakt urwie sie naturalnie' ?
Bo to możliwe, czasem związki są tak wypalone że ludzie przestają się do siebie odzywać i wszystko umiera śmiercią naturalną. Bez słów "to koniec", wyzwisk, afer, płaczu i tym podobnych. Pewnie rzadko, ale się zdarza.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 09:10   #1764
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86962999]Bo to możliwe, czasem związki są tak wypalone że ludzie przestają się do siebie odzywać i wszystko umiera śmiercią naturalną. Bez słów "to koniec", wyzwisk, afer, płaczu i tym podobnych. Pewnie rzadko, ale się zdarza.[/QUOTE]

No albo właśnie po lawinie wyzwisk, afer już po prostu brakuje sił. Na kolejne pseudotysięcznepożegnanie . Kontakt stopniowo zanika, aż pewnego dnia nie ma go wcale.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 09:27   #1765
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
No albo właśnie po lawinie wyzwisk, afer już po prostu brakuje sił. Na kolejne pseudotysięcznepożegnanie . Kontakt stopniowo zanika, aż pewnego dnia nie ma go wcale.
Właśnie coś takiego miałem na myśli. Starasz się, wszystko się sypie, nie ma szans na poprawę, wypruwasz żyły, kłótnie, równia pochyła, w końcu mówisz sobie dość i ograniczasz kontakt, urywa się sam i w domyśle każdy wie, że to koniec.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 09:32   #1766
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86963069]Właśnie coś takiego miałem na myśli. Starasz się, wszystko się sypie, nie ma szans na poprawę, wypruwasz żyły, kłótnie, równia pochyła, w końcu mówisz sobie dość i ograniczasz kontakt, urywa się sam i w domyśle każdy wie, że to koniec.[/QUOTE]

Dlatego patrzę z przymrużeniem oka na pożegnania, bo wiem, że większość z nich jest w innym celu. Też sobie wmawiałam, że będzie mi lżej, jak zadam to ostatnie pytanko i już naprawdę będzie koniec. Potem leciała lawina pytań `dlaczego nie wyszło?` `pożegnajmy się`, a kontakt tak naprawdę został urwany podczas zwykłej rozmowy. Nic tego nie zapowiadało. Życie napisało scenariusz. Było tyle okazji do urwania, awantur, płaczu i nic. Koniec nastąpił nieoczekiwanie.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 09:38   #1767
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 5 634
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

Cytat:
Napisane przez Cerveza_ Pokaż wiadomość
Dlatego patrzę z przymrużeniem oka na pożegnania, bo wiem, że większość z nich jest w innym celu. Też sobie wmawiałam, że będzie mi lżej, jak zadam to ostatnie pytanko i już naprawdę będzie koniec. Potem leciała lawina pytań `dlaczego nie wyszło?` `pożegnajmy się`, a kontakt tak naprawdę został urwany podczas zwykłej rozmowy. Nic tego nie zapowiadało. Życie napisało scenariusz. Było tyle okazji do urwania, awantur, płaczu i nic. Koniec nastąpił nieoczekiwanie.
Jak dla mnie to takie pożegnania mają sens i wychodzą przy krótkich relacjach, bo jak się jest z kimś grube lata to nie da się do tego podejść bez emocji i pytań "dlaczego". Tylko więcej przykrości sobie sprawiamy, ciężko puścić drugą osobę z racji mocnego przyzwyczajenia i przywiązania, a żadne tłumaczenie nie ma sensu.
f284c48a05423b409a451c4db0eed2c1276616e1_6008c4288f43f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 09:43   #1768
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 329
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86963101]Jak dla mnie to takie pożegnania mają sens i wychodzą przy krótkich relacjach, bo jak się jest z kimś grube lata to nie da się do tego podejść bez emocji i pytań "dlaczego". Tylko więcej przykrości sobie sprawiamy, ciężko puścić drugą osobę z racji mocnego przyzwyczajenia i przywiązania, a żadne tłumaczenie nie ma sensu.[/QUOTE]

Dokładnie tak
a9e9b14f0920806ea67464fa4f1a029ea354de7e_6212d6030631b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 09:48   #1769
Cerveza_
Wtajemniczenie
 
Avatar Cerveza_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 505
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

[1=f284c48a05423b409a451c4 db0eed2c1276616e1_6008c42 88f43f;86963101]Jak dla mnie to takie pożegnania mają sens i wychodzą przy krótkich relacjach, bo jak się jest z kimś grube lata to nie da się do tego podejść bez emocji i pytań "dlaczego". Tylko więcej przykrości sobie sprawiamy, ciężko puścić drugą osobę z racji mocnego przyzwyczajenia i przywiązania, a żadne tłumaczenie nie ma sensu.[/QUOTE]

Trzeba to sobie tłumaczyć trochę samemu. Nie wyszło i tyle. Zbędne pytania i rozkminiania sprawiają nam coraz więcej przykrości. Wiadomo, że na początku ciężko podejść bez emocji, ale wiemy doskonale ile kosztują nas takie pożegnalne rozmowy. No a jeśli druga strona nie chce rozmawiać i znika bez kontaktu? Pytanie czy to pożegnanie, czy usłyszenie `nie chcę cię`jest warte wypruwania sobie żył, wydzwaniania. Dziś już wiem, że trzeba dużej dojrzałości OBOJGA partnerów, żeby taka rozmowa miała sens.
__________________
RESET
Cerveza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-04, 10:15   #1770
InsaneLa
Rozeznanie
 
Avatar InsaneLa
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 994
Dot.: Rozstanie z facetem, część XL.

@Cerveza_ zgadzam się oczywiście, ale jednak gdyby nie to całe tornado u Ciebie, to pewnie nie byłabyś w miejscu, w którym jesteś dzisiaj.
Gdyby nie te tysiące pożegnań, być może nadal nie potrafilabyś odpuścić. Tak jak pisała @Tashira, czasami trzeba dotknąć dna żeby się od niego odbic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
InsaneLa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-06 20:33:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:29.