Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-27, 15:57   #91
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez ginewrona Pokaż wiadomość
Jaki probiotyk polecacie? Czy warto brać probiotyk ogólnie rzecz biorąc?
Symbio Flor1

Warto,ale dobry
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 16:24   #92
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
A jakie opowieści i dziwne zachowania dokładniej, jeśli mogę zapytać?

Szczerze mówiąc też pomyślałam o demencji/Alzheimerze. Nie wiem, jak działać dalej.

To pytanie jest zależne od tego, kim dla ciebie jest ta osoba i jakie masz zobowiązania. Dużo daje poukładanie sobie tego samemu w głowie, żeby się nie denerwować na taką osobę za jej zachowania.


W opiece pomocna bywa opiekunka, szczególnie, jak demencja jest już zaawansowana i nie ma kto się zająć taką osobą w dzień (np. ze względu na pracę). Takie osoby mają już wprawę w opiece nad takimi osobami i idzie im po prostu łatwiej.



Ja widzę mega różnicę - mieszkam na co dzień z babcią z początkami demencji, a moja mama jest właśnie taką opiekunką. I ona prędzej coś z nią ugra i ją uspokoi niż ja, bo już ma swoje triki. I pokłady cierpliwości.



Zachowania takiej osoby z demencją za bardzo nie zmienisz, można jedynie szukać przyczyn poszczególnych wybuchów i nieprzyjemnych zachowań i próbować się zabezpieczyć na przyszłość.
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 16:39   #93
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86752908]No właśnie ja przeliczałam i niestety soda stream wyszedłby mnie i tak drożej niż woda z Aldi Piję średnio gazowaną, uwielbiam taką.. Czekam na te automaty na plastik.[/QUOTE]A ja na czasy, jak w Niemczech gdzie wszystkie butelki są wielokrotnego użytku. I tak jak w Czechach, gdzie wszystkie butelki od piwa są zwrotne i w każdym większym sklepie jest automat do przyjmowania butelek i skrzynek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
Czy to, że starsza osoba zaczyna się śmiać z byle czego (często do siebie), staje się głośna, ,,męcząca'', wykazuje typowe ,,głupkowate'' zachowanie może świadczyć o jakiejś chorobie?
A w jakim wieku. Często ok 60 mogą pojawiać się symptomy demencji starczej. Czasem takie objawy dają inne schorzenia neurologiczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez szatanica1989 Pokaż wiadomość
Polecicie dobrego mopa, najlepiej obrotowego?
Vileda. Działa u mnie bez zarzutów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 17:25   #94
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
A jakie opowieści i dziwne zachowania dokładniej, jeśli mogę zapytać?

Szczerze mówiąc też pomyślałam o demencji/Alzheimerze. Nie wiem, jak działać dalej.
Na początku trudno było zauważyć zmiany, dopiero z czasem dotarło do nas że to były pierwsze oznaki. Zaczęło się od tego, że babcia zaczęła się strasznie że sobą "cackać". Od kiedy pamiętam miała problemy z tarczycą i zdarzały jej się dni słabego samopoczucia, dlatego jak mówiła że źle się czuje i np. nie przyjdzie na jakieś urodziny to nie widzieliśmy w tym nic dziwnego. Z czasem przyczyną do unikania rodziny był choćby katar. Brała też ogromne ilości leków bez recepty, nie przyznawała się do tego ale ciocia kiedyś znalazła paragony z aptek - było tego mega dużo.
W pewnym momencie babcia tak się wycofała, że w ogóle przestała wychodzić z domu. Wtedy myśleliśmy że po prostu opada z sił ze względu na wiek i że tak musi być. Potrzebowała pomocy nawet w drobnych sprawach typu prysznic, gotowanie czy zakupy. Pomagaliśmy jak się dało, do tego rano przychodziła do niej opiekunka. Z perspektywy czasu wiem że powodem były właśnie problemy psychiczne, a nie fizyczne. Jak złamała biodro i potrzebowała opieki 24h ciotka załatwiła jej miejsce w super domu opieki. Tam okazało się że fizycznie babcia radzi sobie o wiele lepiej niż niejeden staruszek w jej wieku i wszystko ogarnia sama. W domu nie potrafiła. Z czasem było gorzej, ale nie będę Cię straszyć na zapas, każdy człowiek jest inny i u Was może być znacznie lepiej.
Co do historii, to zaczęła sporo zmyślać. Najpierw delikatnie, że np. słyszała że jestem w ciąży. Akurat inne kobiety z rodziny były w ciąży, więc uznaliśmy że się pomyliła. Potem takie rzeczy które mogła obejrzeć w serialach, a opowiadała jakby to dotyczyło sąsiadów albo jej samej. Twierdziła że np. jeden z sąsiadów chce się z nią zamienić na mieszkanie bo ona ma taką ładną kawalerkę a on trzy pokoje do remontu (w jej bloku nie było mieszkań trzypokojowych, a jej kawalerka wymagała kapitalnego remontu). Kazała mojej mamie chodzić po sasiadach i pytać który chciał się zamienić, bo pamiętała tylko że ktoś z 4 piętra. Na krótko przed śmiercią twierdziła że pomogła szefowi mafii. Pozwoliła mu coś ukryć w swoim samochodzie (którego nie miała już ze 20 lat). W zamian on miał dla niej ukryć kilkadziesiąt tysięcy złotych w Lexusie który zaparkował pod jej blokiem. Nie miała do niego kluczyków, bo samochód miał stać otwarty. Kazała mojej mamie szukać go na podwórku, z czasem kazała jej próbować otworzyć każdy samochód na podwórku bo może pomyliła markę. Jak mój ojciec powiedział jej że na podwórku nie ma żadnego otwartego samochodu, to pojechała z opiekunką na komendę i zgłosiła kradzież samochodu w którym były ukryte pieniądze. Ojciec chodził to potem wyjaśniać, żeby jej nie posądzili o składanie fałszywych zeznań.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 18:02   #95
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 540
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Edit: już nieaktualne

Edytowane przez 9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e
Czas edycji: 2019-04-27 o 18:31
9848198ceafc75373689018f1c5708ad8ca8cef1_608746413ed8e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 18:16   #96
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
A ja na czasy, jak w Niemczech gdzie wszystkie butelki są wielokrotnego użytku. I tak jak w Czechach, gdzie wszystkie butelki od piwa są zwrotne i w każdym większym sklepie jest automat do przyjmowania butelek i skrzynek.
Przyznaję, że ja czasami wyrzucam nawet butelki zwrotne, bo np. kupię piwo, paragon trzymam tylko do czasu, jak TŻ wpisze do rachunków, a potem zapominamy i wywalamy, a butelka tylko z paragonikiem..
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 18:57   #97
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Mój tata i babcia zmarli na raka płuc. Ja nigdy nie paliłam papierosów, w domu też się nie paliło.
Jako dziecko byłam uczulona na kurz i pierze co objawiało się dość poważnymi problemami z oddychaniem. Wszystko minęło jakieś 18 lat temu. Od jakiegoś czasu czuję ból w klatce piersiowej, zawsze w tym samym miejscu (z lewej strony od mostka). Nie jest to częste, na początku było to ze 2 razy w miesiącu, w tym tygodniu jednak chyba czułam to ze 3 razy i zaczynam się martwić. Morfologia i CRP w normie.
RTG miałam robione jakieś 6 lat temu i było wszystko ok.
Z tego co pamiętam to RTG nie mogę zrobić bez skierowania ze względu na promieniowanie a nie jestem pewna czy chcę iść do rodzinnego po skierowanie bo nie chcę wyjść na panikarę
Jest jakieś inne badanie które mogę zrobić bez skierowania żeby się upewnić, że wszystko jest ok?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-27, 18:59   #98
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc też pomyślałam o demencji/Alzheimerze. Nie wiem, jak działać dalej.
spisz objawy i porozmawiaj z psychiatrą. Jest możliwość poproszenia o konsultację w domu - lekarz przyjdzie i porozmawia z chorą.

Szybkie wprowadzenie leków opóźnia postęp choroby. Warto działać szybko.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 19:01   #99
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Mój tata i babcia zmarli na raka płuc. Ja nigdy nie paliłam papierosów, w domu też się nie paliło.
Jako dziecko byłam uczulona na kurz i pierze co objawiało się dość poważnymi problemami z oddychaniem. Wszystko minęło jakieś 18 lat temu. Od jakiegoś czasu czuję ból w klatce piersiowej, zawsze w tym samym miejscu (z lewej strony od mostka). Nie jest to częste, na początku było to ze 2 razy w miesiącu, w tym tygodniu jednak chyba czułam to ze 3 razy i zaczynam się martwić. Morfologia i CRP w normie.
RTG miałam robione jakieś 6 lat temu i było wszystko ok.
Z tego co pamiętam to RTG nie mogę zrobić bez skierowania ze względu na promieniowanie a nie jestem pewna czy chcę iść do rodzinnego po skierowanie bo nie chcę wyjść na panikarę
Jest jakieś inne badanie które mogę zrobić bez skierowania żeby się upewnić, że wszystko jest ok?
Najlepiej jednak pogadać z lekarzem. To może być nerwoból.
Chociaż po takim czasie RTG chyba można już zrobić?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 19:05   #100
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Mój tata i babcia zmarli na raka płuc. Ja nigdy nie paliłam papierosów, w domu też się nie paliło.
Jako dziecko byłam uczulona na kurz i pierze co objawiało się dość poważnymi problemami z oddychaniem. Wszystko minęło jakieś 18 lat temu. Od jakiegoś czasu czuję ból w klatce piersiowej, zawsze w tym samym miejscu (z lewej strony od mostka). Nie jest to częste, na początku było to ze 2 razy w miesiącu, w tym tygodniu jednak chyba czułam to ze 3 razy i zaczynam się martwić. Morfologia i CRP w normie.
RTG miałam robione jakieś 6 lat temu i było wszystko ok.
Z tego co pamiętam to RTG nie mogę zrobić bez skierowania ze względu na promieniowanie a nie jestem pewna czy chcę iść do rodzinnego po skierowanie bo nie chcę wyjść na panikarę
Jest jakieś inne badanie które mogę zrobić bez skierowania żeby się upewnić, że wszystko jest ok?
nie wyjdziesz na panikarę. Idź do rodzinnego i powiedz to co tu napisałaś. Też bym się bała ze względu na rodzinną historię.

Żeby Cie pocieszyć napiszę, że koleżanka wylądowała lata temu na ówczesnym pogotowiu z silnym bólem w klatce piersiowej. Była przekonana że to zawał. Okazało się, że to był refluks.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 19:09   #101
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Mój tata i babcia zmarli na raka płuc. Ja nigdy nie paliłam papierosów, w domu też się nie paliło.
Jako dziecko byłam uczulona na kurz i pierze co objawiało się dość poważnymi problemami z oddychaniem. Wszystko minęło jakieś 18 lat temu. Od jakiegoś czasu czuję ból w klatce piersiowej, zawsze w tym samym miejscu (z lewej strony od mostka). Nie jest to częste, na początku było to ze 2 razy w miesiącu, w tym tygodniu jednak chyba czułam to ze 3 razy i zaczynam się martwić. Morfologia i CRP w normie.
RTG miałam robione jakieś 6 lat temu i było wszystko ok.
Z tego co pamiętam to RTG nie mogę zrobić bez skierowania ze względu na promieniowanie a nie jestem pewna czy chcę iść do rodzinnego po skierowanie bo nie chcę wyjść na panikarę
Jest jakieś inne badanie które mogę zrobić bez skierowania żeby się upewnić, że wszystko jest ok?
Wydaje mi się, że miałam podobne bóle (nie wiem jak je odczuwasz, może podobnie jak ja) z tym, ze jeszcze drętwiało mi ramię i ręka. W jednym z takim bóli poszłam po prostu na opiekę nocną (akurat był to wieczór), zrobili mi m.in. EKG, lekarka kazała mi zrobić parę rzeczy - skłony, skręty coś tam jeszcze. Stwierdziła nerwoból, przepisała leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeszło, nie wróciło.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-27, 19:18   #102
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Mój tata i babcia zmarli na raka płuc. Ja nigdy nie paliłam papierosów, w domu też się nie paliło.
Jako dziecko byłam uczulona na kurz i pierze co objawiało się dość poważnymi problemami z oddychaniem. Wszystko minęło jakieś 18 lat temu. Od jakiegoś czasu czuję ból w klatce piersiowej, zawsze w tym samym miejscu (z lewej strony od mostka). Nie jest to częste, na początku było to ze 2 razy w miesiącu, w tym tygodniu jednak chyba czułam to ze 3 razy i zaczynam się martwić. Morfologia i CRP w normie.
RTG miałam robione jakieś 6 lat temu i było wszystko ok.
Z tego co pamiętam to RTG nie mogę zrobić bez skierowania ze względu na promieniowanie a nie jestem pewna czy chcę iść do rodzinnego po skierowanie bo nie chcę wyjść na panikarę
Jest jakieś inne badanie które mogę zrobić bez skierowania żeby się upewnić, że wszystko jest ok?
Możesz zrobić rtg klatki piersiowej bez skierowania, kosztuje jakieś 40 zł. Możesz też poprosić lekarza rodzinnego, przy historii rodzinnej z rakiem raczej nie weźmie Cię za panikarę. Warto też poprosić o skierowanie do poradni genetycznej, tam zrobią Ci badania i sprawdzą czy masz obciążenia genetyczne związane z rakiem płuc i czy powinnaś częściej robić jakieś badania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 19:31   #103
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Mój tata i babcia zmarli na raka płuc. Ja nigdy nie paliłam papierosów, w domu też się nie paliło.
Jako dziecko byłam uczulona na kurz i pierze co objawiało się dość poważnymi problemami z oddychaniem. Wszystko minęło jakieś 18 lat temu. Od jakiegoś czasu czuję ból w klatce piersiowej, zawsze w tym samym miejscu (z lewej strony od mostka). Nie jest to częste, na początku było to ze 2 razy w miesiącu, w tym tygodniu jednak chyba czułam to ze 3 razy i zaczynam się martwić. Morfologia i CRP w normie.
RTG miałam robione jakieś 6 lat temu i było wszystko ok.
Z tego co pamiętam to RTG nie mogę zrobić bez skierowania ze względu na promieniowanie a nie jestem pewna czy chcę iść do rodzinnego po skierowanie bo nie chcę wyjść na panikarę
Jest jakieś inne badanie które mogę zrobić bez skierowania żeby się upewnić, że wszystko jest ok?
W niektórych miejscach moga zrobić rtg bez skierowania (prywatnie), ja idę np. na tomograf bez skierowania (w tym konkretnym miejscu nie wymagają, choć nigdzie indziej się z tym nie spotkałam). Ale tak czy siak, idź do rodzinnego, pwoiedz o objawach i chorobach w rodzinie, rtg jest tanie i rodzinny może je zlecić na nfz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 19:33   #104
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez nalezedociebie Pokaż wiadomość
A jakie opowieści i dziwne zachowania dokładniej, jeśli mogę zapytać?



Szczerze mówiąc też pomyślałam o demencji/Alzheimerze. Nie wiem, jak działać dalej.

Trzeba iść do lekarza pierwszego kontaktu. On da skierowanie dalej. Szybkie rozpoznanie i leczenie znacznie opóźnia proces choroby. A tak poza tym warto się zainteresować kwestiami prawnymi takiej osoby. Np czego sobie życzy co do kwesti mieszkania itd. Nie jest to żadna pazerność. Ani nic. Lepiej wszystko przedyskutować póki taka os panuje nad swoim wyborem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 19:59   #105
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Wybieram się do kuzynki, z którą widzę się bardzo rzadko. Chciałam kupić coś dla jej córki. Czy książka z baśniami będzie dobrym pomysłem? Jeśli tak to czy powinnam ją zapakować, czy mogę wręczyć tak bez niczego? Prezent bez okazji.
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:04   #106
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;86754842]Wybieram się do kuzynki, z którą widzę się bardzo rzadko. Chciałam kupić coś dla jej córki. Czy książka z baśniami będzie dobrym pomysłem? Jeśli tak to czy powinnam ją zapakować, czy mogę wręczyć tak bez niczego? Prezent bez okazji.[/QUOTE]Najpierw się dowiedz czy wogole lubi czytać. Mam 10 letnia siostrzenice która nienawidzi książek ja bym zapanowała jak już w papier z kokardką. Dzieci uwielbiają odkrywać co za prezent się kryje pod papierem.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:06   #107
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;86754842]Wybieram się do kuzynki, z którą widzę się bardzo rzadko. Chciałam kupić coś dla jej córki. Czy książka z baśniami będzie dobrym pomysłem? Jeśli tak to czy powinnam ją zapakować, czy mogę wręczyć tak bez niczego? Prezent bez okazji.[/QUOTE]

Ile ma lat?
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:07   #108
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1 967
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86754869]Ile ma lat?[/QUOTE]
Lubi. 5
cf8a477bc2d76321deee20101eae6dd289f7deea_608b3a95c2197 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:08   #109
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

To jak najbardziej! I zapakuj w jakiś ładny papier i kokardkae różową daj koniecznie

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-27, 20:09   #110
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=cf8a477bc2d76321deee201 01eae6dd289f7deea_608b3a9 5c2197;86754873]Lubi. 5[/QUOTE]

To jak najbardziej
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:16   #111
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

1. Dość często bolą mnie plecy w części lędźwiowej (planuję iść na masaże). Zauważyłam, że położenie się na łóżku na każdym boku i na plecach (niedługie), zazwyczaj powoduje, że ból ustępuje. Czemu tak się dzieje, że akurat to pomaga?

2. Czy w T&J Delikatesy znajdę żel do mycia twarzy Tołpa green?

Edytowane przez Juli_Juli
Czas edycji: 2019-04-27 o 20:18 Powód: dopisek
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:27   #112
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Poszukuję prezentu dla kobiety na 33 urodziny. Ona uwielbia fitness i bieganie, ale wydaje mi się, że ma wszystkie gadżety do tego. Tego samego dnia urządzają też urodziny jej męża i jemu kupujemy opaskę miBand.
Myślę, że budzet tak do 150,200 zł. Jakieś pomysły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam 32 lata i jestem biegaczka. Najbardziej ucieszylabym się z rzeczy związanej z bieganiem,ale pod warunkiem,że tego nie mam. Poniżej rzeczy,które powinny ja ucieszyć,jeśli lubi biegać,ale musiałabyś rozeznwc:
- prenumerata Runner's World lub Magazynu Bieganie
- książki o tematyce biegowej, są różne i historie biegaczy i książki "techniczne" z różnymi metodami biegania
- roller Blackroll - duże prawdopodobieństwo,że ma, a jeśli ma to pewnie ten podstawowy większy. Ostatnio kupiłam sobie taki slim ,wąski do łydek,zupełnie inna jakość . Jeśli lubi też podróżować,to można kupić mini. Super sprawa. Innych marek nie sprawdzałam, mam rollery tylko z Blackroll i polecam
- skarpetki i majtki biegowe, tego nigdy za wiele, tanie nie są,więc fajnie je dostać np. jako dodatek
- start w jakiś zawodach - tutaj trzeba mocno wybadać i znać nawyki biegowe pod tym kątem,bo bardziej zaawansowani biegacze planują starty na cały rok już w styczniu,więc szkoda im psuć planów
- ostatecznie bon do sklepu sportowego

Jakby co jestem do usług i pomogę wybrać, jak się będziesz wahać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2019-04-27 o 20:28
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:27   #113
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86754625]Najlepiej jednak pogadać z lekarzem. To może być nerwoból.
Chociaż po takim czasie RTG chyba można już zrobić?[/QUOTE]
[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;86754633]nie wyjdziesz na panikarę. Idź do rodzinnego i powiedz to co tu napisałaś. Też bym się bała ze względu na rodzinną historię.

Żeby Cie pocieszyć napiszę, że koleżanka wylądowała lata temu na ówczesnym pogotowiu z silnym bólem w klatce piersiowej. Była przekonana że to zawał. Okazało się, że to był refluks.[/QUOTE]
Wydaje mi się, ze to nie refluks. Trwa zazwyczaj 10-30 sekund, przy próbie poruszenia się albo wzięcia głębszego oddechu ból się nasila. Po chwili przechodzi jakby nigdy nic.
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że miałam podobne bóle (nie wiem jak je odczuwasz, może podobnie jak ja) z tym, ze jeszcze drętwiało mi ramię i ręka. W jednym z takim bóli poszłam po prostu na opiekę nocną (akurat był to wieczór), zrobili mi m.in. EKG, lekarka kazała mi zrobić parę rzeczy - skłony, skręty coś tam jeszcze. Stwierdziła nerwoból, przepisała leki przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeszło, nie wróciło.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Możesz zrobić rtg klatki piersiowej bez skierowania, kosztuje jakieś 40 zł. Możesz też poprosić lekarza rodzinnego, przy historii rodzinnej z rakiem raczej nie weźmie Cię za panikarę. Warto też poprosić o skierowanie do poradni genetycznej, tam zrobią Ci badania i sprawdzą czy masz obciążenia genetyczne związane z rakiem płuc i czy powinnaś częściej robić jakieś badania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
W niektórych miejscach moga zrobić rtg bez skierowania (prywatnie), ja idę np. na tomograf bez skierowania (w tym konkretnym miejscu nie wymagają, choć nigdzie indziej się z tym nie spotkałam). Ale tak czy siak, idź do rodzinnego, pwoiedz o objawach i chorobach w rodzinie, rtg jest tanie i rodzinny może je zlecić na nfz
Dzięki wszystkim za odpowiedzi
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:32   #114
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze to nie refluks. Trwa zazwyczaj 10-30 sekund, przy próbie poruszenia się albo wzięcia głębszego oddechu ból się nasila. Po chwili przechodzi jakby nigdy nic.

To w takim razie na 90% nerwoból.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:38   #115
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Poszukuję prezentu dla kobiety na 33 urodziny. Ona uwielbia fitness i bieganie, ale wydaje mi się, że ma wszystkie gadżety do tego. Tego samego dnia urządzają też urodziny jej męża i jemu kupujemy opaskę miBand.
Myślę, że budzet tak do 150,200 zł. Jakieś pomysły?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jeszcze z takich fajnych nowości to klipsy do numeru startowego 9jeśli biega w zawodach). Może da się znaleźć z personalizacją i wteyd można np. inicjały napisać.
https://whitebox.pl/tylko-u-nas/3101...thonclips.html


niektórzy kupują jeszcze biegaczom wieszak na medale - osobiście dla mnie to średnie, mm i nie używam, al jak ktoś lubi to jest przeogromny wybór.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 20:50   #116
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, ze to nie refluks. Trwa zazwyczaj 10-30 sekund, przy próbie poruszenia się albo wzięcia głębszego oddechu ból się nasila. Po chwili przechodzi jakby nigdy nic.
mój TŻ ma bardzo podobnie z tego co piszesz. zdiagnozowane jako nerwobóle.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 21:06   #117
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;86754976]To w takim razie na 90% nerwoból.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
mój TŻ ma bardzo podobnie z tego co piszesz. zdiagnozowane jako nerwobóle.
Dziękuję jeszcze raz!
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 21:43   #118
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 21:55   #119
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Pójść do podologa, zabezpieczy Ci paznokieć tak żeby dobrze odrósł i żeby nie pojawiła się infekcja. Ja w podobnej sytuacji (tyle że pęknięcie na skos) zabezpieczyłam sobie sama żelem utwardzanym w lampie uv i też było ok, ale potem dowiedziałam się że mogłam sobie w ten sposób narobić problemów. Miałam farta i nic się nie stało, ale na przyszłość w razie potrzeby pójdę do podologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-27, 22:21   #120
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz. 49.

Mam pytanie. Brat ponad 6 lat temu zawiesil kurs na prawo jazdy po nieznanym egzaminie. Teraz chce spróbować znowu zdać. Od czego ma zacząć ? Czy ma iść po papiery do starej szkoły , która go uczyła jeździć czy do wydziału komunikacji ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-04 10:45:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.