Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-09, 18:30   #3481
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Iść na badanie ciążowe z krwi.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 18:40   #3482
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Iść na badanie ciążowe z krwi.
jutro pojde i chyba jeszcze do jednego ginekologa chyba ze czekac do czwartku bo mam juz umówiona moja lekarke??
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-09, 20:09   #3483
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
dziewczyny byłam dzisiaj rano na usg, lekarka powiedziała,że wszystko ok spirala prawidłowo leży, jajniki w porządku, wracając do domu cos mnie podkusiło i kupiłam w aptece test ciązowy zrobiłam go i wyszedł pozytywny
O rany co za historia ...Shererezada współczuję Ci bo sama bym nie wiedziała co myśleć...może idź do tej lekarki z "reklamacją", pokaż test i zapytaj co jest grane, niech się może lepiej przyjrzy na tym usg...
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 13:24   #3484
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

zdecydowałam że zaczekam do czwartku i pójde na umówiona wizyte do ginekolog która zakładała mi wkładkę, jej ufam i mam nadzieje ze zdiagnozuje jakoś ten mój przypadek. dzisiaj czuje się w miarę ok brzuch boli mnie raz na czas ale nie tak mocno jak kiedyś co opisywałam ale nadal leci ze mnie taka brunatna wydzielina.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

do tej lekarki co robiłam usg nie bardzo jak mam isc z reklamacją bo to była prywatna klinika i wizyta tam kosztuje 100 zł a taka reklamacja to pewnie potraktowana byłaby jako wizyta. przeraza mnie to bo kasy nie mam a tu takie jazdy...
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 14:21   #3485
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
zdecydowałam że zaczekam do czwartku i pójde na umówiona wizyte do ginekolog która zakładała mi wkładkę, jej ufam i mam nadzieje ze zdiagnozuje jakoś ten mój przypadek. dzisiaj czuje się w miarę ok brzuch boli mnie raz na czas ale nie tak mocno jak kiedyś co opisywałam ale nadal leci ze mnie taka brunatna wydzielina.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

do tej lekarki co robiłam usg nie bardzo jak mam isc z reklamacją bo to była prywatna klinika i wizyta tam kosztuje 100 zł a taka reklamacja to pewnie potraktowana byłaby jako wizyta. przeraza mnie to bo kasy nie mam a tu takie jazdy...

Napisz nam koniecznie jak już będzie po wizycie. Wydaję mi się, że to będzie ciąża pozamaciczna jednak.
Nie martw się na zapas Po wizycie będziesz miała już jasność.
Jaką masz wkładkę? Miedziankę? Pamiętasz nazwe?
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 14:29   #3486
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mam miedziankę
no mam nadzieje ze sie czegos dowiem bo na razie zyje w nerwach
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-10, 22:18   #3487
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
zdecydowałam że zaczekam do czwartku i pójde na umówiona wizyte do ginekolog która zakładała mi wkładkę, jej ufam i mam nadzieje ze zdiagnozuje jakoś ten mój przypadek. dzisiaj czuje się w miarę ok brzuch boli mnie raz na czas ale nie tak mocno jak kiedyś co opisywałam ale nadal leci ze mnie taka brunatna wydzielina.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:23 ----------

do tej lekarki co robiłam usg nie bardzo jak mam isc z reklamacją bo to była prywatna klinika i wizyta tam kosztuje 100 zł a taka reklamacja to pewnie potraktowana byłaby jako wizyta. przeraza mnie to bo kasy nie mam a tu takie jazdy...

Reklamacja to reklamacja (reklamuje się wadliwy produkt lub niedokłądną usługę a na taką mi to wygląda) i nie powinni wziąć od Ciebie pieniędzy jeśli jest to szanująca się klinika, może zadzwoń tam do tej lekarki i przez telefon powiedz jak sprawa wygląda i co Ona na to... nie będę Cię za bardzo namawiać bo i tak już masz stres straszliwy jednak za 100zł to powinnaś mieć jasność a nie takie jazdy....ale zrobisz jak uważasz. Trzymaj się.

Koniec OT,
przepraszam
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 18:16   #3488
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

chciałam tylko szybko spytać, jakie są "dopuszczalne" różnice w długości wyczuwalnej nitki?? zawsze było jej niewiele, czasem nawet musiałam się troche "namęczyć" by ją znaleźć a teraz zbadałam i jest... no, chyba centymetr więcej niż było
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-11, 20:51   #3489
Zapach deszczu
Zadomowienie
 
Avatar Zapach deszczu
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: La Défense,Paris
Wiadomości: 1 643
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
chciałam tylko szybko spytać, jakie są "dopuszczalne" różnice w długości wyczuwalnej nitki?? zawsze było jej niewiele, czasem nawet musiałam się troche "namęczyć" by ją znaleźć a teraz zbadałam i jest... no, chyba centymetr więcej niż było
Spokojnie. Miałam identycznie, najpierw nitka była krótka, potem nagle długa. Wymyśliłam sobie wypadnięcie. Poszłam na usg i było ok. A różnice mogą być dość spore. Nitka może sie po prostu cała rozwinęła ( jak u mnie) albo zmiany zachodzące w czasie cyklu.
Zapach deszczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-12, 07:27   #3490
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Zapach deszczu Pokaż wiadomość
Spokojnie. Miałam identycznie, najpierw nitka była krótka, potem nagle długa. Wymyśliłam sobie wypadnięcie. Poszłam na usg i było ok. A różnice mogą być dość spore. Nitka może sie po prostu cała rozwinęła ( jak u mnie) albo zmiany zachodzące w czasie cyklu.
dzięki
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 14:47   #3491
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Sherezada i jak po wizycie ?
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-13, 18:36   #3492
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

no właśnie Sheherezada jak tam?

byłam dzis u gina i sobie poważnie porozmawialiśmy . Wkładka miedziana u mnie odpada 0 zbyt obfite miesiaczki mam. Mirena może byc ale:
- założenie jej u osoby która miała 2 cc jest "sztuką" żeby nie przebić osłabionej nacięciem macicy. Wiąze sie to z pewnym ryzykiem i lepiej to robić w szpitalu, w razie czego - i to mnie już chyba przekonało że nie chce tego
- spirala może sie nie przyjąć i kupa kasy pójdzie się ....
- Mam małe (16kg i 10 kg) dzieci i często je podnosze a to może spowodować przemieszczenie, wypadnięcie spirali na początku. a niestety nie ma mnie kto wyręczyć przy opiece nad dziećmi.
- karmie piersią, więc znieczukenie jakiekolwiek odpada, tylko apap mi zostaje
Więc jednak się nie zdecyduje, zaproponował mi pierścień nouva i jeszcze ma prześliedzic moją karte (jest tego sporo) i za 2 tygodnie mamy sie spotkać.

szkoda bo wydaje mi sie że jest to mimo wszystko jedna z najlepszych i najtańszych metod
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 19:39   #3493
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dominikowa Pokaż wiadomość
no właśnie Sheherezada jak tam?

byłam dzis u gina i sobie poważnie porozmawialiśmy . Wkładka miedziana u mnie odpada 0 zbyt obfite miesiaczki mam. Mirena może byc ale:
- założenie jej u osoby która miała 2 cc jest "sztuką" żeby nie przebić osłabionej nacięciem macicy. Wiąze sie to z pewnym ryzykiem i lepiej to robić w szpitalu, w razie czego - i to mnie już chyba przekonało że nie chce tego
- spirala może sie nie przyjąć i kupa kasy pójdzie się ....
- Mam małe (16kg i 10 kg) dzieci i często je podnosze a to może spowodować przemieszczenie, wypadnięcie spirali na początku. a niestety nie ma mnie kto wyręczyć przy opiece nad dziećmi.
- karmie piersią, więc znieczukenie jakiekolwiek odpada, tylko apap mi zostaje
Więc jednak się nie zdecyduje, zaproponował mi pierścień nouva i jeszcze ma prześliedzic moją karte (jest tego sporo) i za 2 tygodnie mamy sie spotkać.

szkoda bo wydaje mi sie że jest to mimo wszystko jedna z najlepszych i najtańszych metod
To pewnie z tego samego powodu moj gin chce mi zakladac ta spirale w szpitalu i pod znieczuleniem w razie gdyby cos, z powodu cc

Pierwsze slysze zeby nie mozna bylo podnosic ciezszych rzeczy czy dzieci bo przeciez w wiekszosci spirale zakladaja kobiety po porodach i majace male dzieci czy dziecko, wiec je nosic musza, tak samo przeciez z praca, ja np pracuje fizycznie z ciezkimi rzeczami to co? musialabym na dluzsze L4 isc zeby mi nie wypadla? a moze mam powiedziec w pracy zeby mi dali taryfe ulgowa z powodu spirali dziwne

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-05-13 o 19:41
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-13, 22:13   #3494
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ojjj.mam złe przeczucia jeśli chodzi o Shererezadę... :/ ale może niesłusznie.
Mam nadzieję Shererezada że u Ciebie wszystko ok, odezwij się...

A jeśli chodzi o podnoszenie ciężarów przy spirali....również nie słyszałam żeby miało to jakiś wpływ, ale skoro lekarz tak mówi to może faktycznie coś w tym jest. Mirenę tez kiedyś mi lekarz odradził jako pierwszą wkładkę, właśnie ze względu na cenę i ryzyko że się "nie przyjmie" bardzo wtedy w moich oczach zyskał
A ja nadal czekam na GyneFix w Polsce...
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 09:19   #3495
Luna_7
Przyczajenie
 
Avatar Luna_7
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziś na 12 idę na zakładanie wkładki, dobrze że wychodze za chwile bo mnie stres zaczyna trochę łapać.
Luna_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 14:58   #3496
dantiris
Raczkowanie
 
Avatar dantiris
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 72
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

koleżanka mojej mamy miała założoną spiralę tą na najdłuższy okres kilku lat, nie pamiętam ile dokładnie. w każdym razie po roku zaczęła odczuwać duży dyskomfort. rwące bóle brzucha nie pozwalały jej normalnie funkcjonować. odwiedziła wielu lekarzy w moim mieście, żaden nie widział nic niepokojącego. w końcu pojechałą do większego miasta gdzie od razu zobaczyli u niej duży stan zapalny. natychmiast wyciągnęli tą spiralę bez znieczulenia. podobno ból okropny. teraz leci na tabletkach ;P
__________________
67-66-65-64-63-62
ograniczam, nie jem po 18, nie jem słodyczy, uprawiam Nordic Walking codziennie po godzince

od 28.11.2009 do dziś.. szczęśliwie zakochana!

dantiris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 15:27   #3497
Luna_7
Przyczajenie
 
Avatar Luna_7
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Miałam super dzień Dawno już tak mnie nic z równowagi nie wyprowadziło.W czwartek dwoniłam do gina, dziś miałam mieć zakładaną wkłądke, przyjechałam wyczekałam się jeszcze ponad godzine po czym pan doktor stwierdził, że zmienił zdanie i mi nie założy Zaczął mi cała mase różnych skutków ubocznych wymieniać i że koniecznie chciał mi to osobiście powiedzieć a nie przez tel jak byłam u niego na pierwszej wizycie to ani słowem nie wspomniał, że ma wątpliwości. Rozumiem, mógł sobie zdanie zmienić ale powienien normalnie przez tel powiedzieć nawet sms bym przyjeła do wiadomości. Człowiek się nastawia stresuje plany zmienia a on sobie w kulki leci. Ciśnienie mi się nieźle podniosło.
Luna_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 20:30   #3498
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

A dlaczego ci nie zalozy ? I jakie skutki uboczne ci wymienial ?

A ja jade w srode, mam coraz wiekszego stresa

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-05-14 o 20:32
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-14, 21:20   #3499
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Luna_7 Pokaż wiadomość
Miałam super dzień Dawno już tak mnie nic z równowagi nie wyprowadziło.W czwartek dwoniłam do gina, dziś miałam mieć zakładaną wkłądke, przyjechałam wyczekałam się jeszcze ponad godzine po czym pan doktor stwierdził, że zmienił zdanie i mi nie założy Zaczął mi cała mase różnych skutków ubocznych wymieniać i że koniecznie chciał mi to osobiście powiedzieć a nie przez tel jak byłam u niego na pierwszej wizycie to ani słowem nie wspomniał, że ma wątpliwości. Rozumiem, mógł sobie zdanie zmienić ale powienien normalnie przez tel powiedzieć nawet sms bym przyjeła do wiadomości. Człowiek się nastawia stresuje plany zmienia a on sobie w kulki leci. Ciśnienie mi się nieźle podniosło.
W szoku jestem.. co to za lekarz?? Nagle go moral wziął czy o co chodzi? To jakieś jaja są normalnie. Luna a jak miałaś mieć zakładaną na NFZ czy prywatnie? I jakie to skutki uboczne powstrzymały Twojego lekarza?? Mógł Ci oszczędzić stresu i straty czasu i faktycznie przez telefon Cię poinformować że się rozmyślił...dziwne praktyki...

A Shererezada nadal nieobecna
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 07:24   #3500
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

mnie mój gin zakładał mirene 3 miesiące po cięciu cesarskim i mówił ze to w zupełności wystarczy do zagojenia sie rany w macicy.
Zresztą sprawdzałam w googlach i tam tez tak jest napisane ( nie na forach tylko w poradnikach gdzie odpowiada lekarz na konkretne pytania).
Mnie nic nie bolało bo zafundował mi znieczulenie miejscowe ( dodatkowe 50 zł) i zakładał u siebie w gabinecie. Powiedział ze nie ma potrzeby w szpitalu bo u siebie ma wszystko czego potrzebuje.
Najważniejsze jest USG dopochwowe przed założeniem zeby zobaczyć w którą strone pochylona jest macica i gdzie jest rana po cięciu zeby nie naciskac na rane
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 09:12   #3501
Luna_7
Przyczajenie
 
Avatar Luna_7
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 23
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Spirale miałam mieć zakładaną prywatnie za 400 zł z tym, że chciał koniecznie mi to zrobić w szpitalu i akurat tak się złożyło, że dostałam @ w środe i w sobote ( w czwarty dzień mam już skąpe krwawienie)poszłam sobie na oddział Powiedział że się wgłębił w temat poczytał, skonsultował się i jest przeciwny.Straszył, że mi jajowody zarosną i nie będe mieć później dzieci, będe mieć strasznie bolesne miesiączki i ciągłe infekcje.Wogóle tak o spirali mówił jakby to było zabronione u kobiet które nie rodziły i jakby mi to zrobił to bym go do sądu pózniej podała. Na co ja, że moge mu nawet oświadczenie podpisać że tak się nie stanie. Potraktował mnie jak nastolatke która nie ma pojęcia co chce zrobić i on czuł sie w obowiązku, żeby mnie przed tym przestrzec . Pomyliłam się myśląc ,że jest na 100% pewny tego założenia. Skoro nie był miał wątpliwości i musiał się sam zastowić głębiej to lepiej, że mi tego nie zrobił. Szkoda mi tylko bardzo czasu który straciłam, i teraz pewnie się wszystko się odciagnie w czasie. W drugiej połowie czerwca wyjeżdżam i maj to był jedyny termin teraz, żeby się jeszcze na wizyte kontrolną w czerwcu załapać. A tak to dopiero we wrześniu wrócić mogę do tematu

Edytowane przez Luna_7
Czas edycji: 2011-05-15 o 09:13
Luna_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 09:30   #3502
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

hej dziewczyny okazało się że jestem w ciąży, nie pozamacicznej 4 tydzień , w piątek miałam wyjęta spiralę, brzuch mnie już nie boli, ale mam nadal takie plamienia brunatne:/ co to może być?
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 11:48   #3503
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
hej dziewczyny okazało się że jestem w ciąży, nie pozamacicznej 4 tydzień , w piątek miałam wyjęta spiralę, brzuch mnie już nie boli, ale mam nadal takie plamienia brunatne:/ co to może być?
hej czy w momencie gdy wyjmowali Ci spirale w czasei ciazy poinformowal Cie ktos czym to moze skutkowac ?? jesli chodzi o plamienia to moze macica się czysci nie wiem
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 12:48   #3504
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Luna_7 Pokaż wiadomość
Powiedział że się wgłębił w temat poczytał, skonsultował się i jest przeciwny.
Dziwny lekarz ,który musi się wgłębiac w temat ,który studiował przez 6 lat i lata praktyki.


Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
hej dziewczyny okazało się że jestem w ciąży, nie pozamacicznej 4 tydzień , w piątek miałam wyjęta spiralę, brzuch mnie już nie boli, ale mam nadal takie plamienia brunatne:/ co to może być?
Cóż... nie znam takich przypadków więc ciężko mi cokolwiek skomentować.

Wszelkie plamienia w ciąży sa niebezpieczne i należy je skonsultować z lekarzem,dziwne ,że nie zwrócili na to uwagi .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 13:21   #3505
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dziewczyny, a czy od spirali można mieć zapalenie/infekcji nie mając gorączki? bo mi wszyscy wmawiają że nie mam prawa mieć niczego takiego, skoro nie gorączkuję... a okres się skończył (oczywiscie sobie plamię dalej ,ale to nic nowego), i skręca mnie z bólu cały czas. Codzienie tabletki przeciwbólowe...
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:14   #3506
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dostałam lek na podtrzymanie ciąży a lekarz kazał mi samej podjac decyzje czy chce wyjąc spirale czy zostawić , chciałam sie jej juz pozbyć
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 15:33   #3507
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czy od spirali można mieć zapalenie/infekcji nie mając gorączki? bo mi wszyscy wmawiają że nie mam prawa mieć niczego takiego, skoro nie gorączkuję... a okres się skończył (oczywiscie sobie plamię dalej ,ale to nic nowego), i skręca mnie z bólu cały czas. Codzienie tabletki przeciwbólowe...
Mając spirale ma sie wieczny stan zapalny ,który wywołuje spirala przez co zarodek nie może sie zagnieżdzić.
Pomijając spirale ,owszem mozna miec stan zaplany nie mając gorączki.
wystarczy zrobić OB aby zobaczyc czy jest infekcja.


Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
dostałam lek na podtrzymanie ciąży a lekarz kazał mi samej podjac decyzje czy chce wyjąc spirale czy zostawić , chciałam sie jej juz pozbyć
Troche dziewne ,że to pacjent miał podjąc taka decyzję ,która moze sie różnie skończyć.
Nie wiem czy sie cieszysz z ciąży czy nie (trudno sie cieszyc z czegogoś przed czym się czlowiek zabezpieczał)ale tak czy siak trzymam kciuki.

A kiedy byłaś na wizycie kontrolnej przed tą historia z bólem i podejrzanym okresem ?
czy podczas wizyt kontrolnych miałas robione usg zwykłe lub dopochwowe?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:12   #3508
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Mając spirale ma sie wieczny stan zapalny ,który wywołuje spirala przez co zarodek nie może sie zagnieżdzić.
Pomijając spirale ,owszem mozna miec stan zaplany nie mając gorączki.
wystarczy zrobić OB aby zobaczyc czy jest infekcja.
no wlaśnie, źle się wyraziłam, chodzi mi o takie zapalenie niewynikające z samego faktu posiadania spirali. Bo już zaczynam myśleć, że coś takiego mam... jeszcze do tego jajnik mnie zaczął boleć (tuż po okresie) ,i to mocno, ja już nie wiem co o tym wszystkim myśleć. :P
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:35   #3509
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Sherezada to czyli zaszlas w ciaze majac juz wkladke? czy przed samym zalozeniem jej? (bo nie wiem kiedy zakladalas)

To czyli jednak nie jest to taka super metoda antykoncepcyjna no chyba ze zaszlas przed zalozeniem albo od zalozenia trzeba jakis czas sie zabezpieczac ja juz glupia z tego jestem
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 16:45   #3510
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Sherezada to czyli zaszlas w ciaze majac juz wkladke? czy przed samym zalozeniem jej? (bo nie wiem kiedy zakladalas)

To czyli jednak nie jest to taka super metoda antykoncepcyjna no chyba ze zaszlas przed zalozeniem albo od zalozenia trzeba jakis czas sie zabezpieczac ja juz glupia z tego jestem
Szeherezada ma wkładkę 4 rok,wiec zaszla mając wkładkę ,pytanie kiedy byla na kontroli i czy miala robione usg.

A kto napisał ze to super metoda ? nie ma metody 100 % ,biorąc pigulki też mozna zajść , gumki to samo.

Osbiście nie znam nikogo kto zaszedłby uzywając metod antykoncepcyjnych (gumki,pigulki,czy spirala).
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:44.