Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-15, 18:24   #3511
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

No niby nie jest 100% bo takiej nie ma ale ja osobiscie nie znam zadnej dziewczyny ktora zaszla w ciaze z wkladka, z gumkami i z tabletkami to znam, bo gumka moze peknac, tabletke mozna oslabic w dzialaniu (nieswiadomie) a spirala?? kazdy mi mowil ze spirala najlepsza i najmniej problemowa a tu prosze - ciaza
To czyli nie pozostaje mi nic innego jak stosowac podwojne zabezpieczenie i wkladka i gumki tak jak zamierzalam od poczatku
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 18:26   #3512
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
No niby nie jest 100% bo takiej nie ma ale ja osobiscie nie znam zadnej dziewczyny ktora zaszla w ciaze z wkladka, z gumkami i z tabletkami to znam, bo gumka moze peknac, tabletke mozna oslabic w dzialaniu (nieswiadomie) a spirala?? kazdy mi mowil ze spirala najlepsza i najmniej problemowa a tu prosze - ciaza
To czyli nie pozostaje mi nic innego jak stosowac podwojne zabezpieczenie i wkladka i gumki tak jak zamierzalam od poczatku
ja też stosuję gumki i mam wkładkę. nie odważyłabym się jakoś samej wkladki stosować, tym bardizej ze przechodzę z nią takie cyrki.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 18:26   #3513
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Sheherezada - trzymaj się, wszystko jakos się ułozy, teraz musisz dbać o siebie.

tez znam dziewczyne która zaszła w ciąże biorąc tabletki, nie ma nigdy 100 % pewności
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 18:59   #3514
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

a no tak nie ma metod w 100% pewnych, chodziłam na kontrole raz w roku; cytologia ,usg, spirala zawsze była na swoim miejscu, nie wiem jak to sie mogło stac.
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 19:18   #3515
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
No niby nie jest 100% bo takiej nie ma ale ja osobiscie nie znam zadnej dziewczyny ktora zaszla w ciaze z wkladka, z gumkami i z tabletkami to znam, bo gumka moze peknac, tabletke mozna oslabic w dzialaniu (nieswiadomie) a spirala?? kazdy mi mowil ze spirala najlepsza i najmniej problemowa a tu prosze - ciaza
To czyli nie pozostaje mi nic innego jak stosowac podwojne zabezpieczenie i wkladka i gumki tak jak zamierzalam od poczatku
A spirala może sie osunąc i zonk.
Kto ci tak mówił ?nie ma metod która ma same plusy lub minusy.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
a no tak nie ma metod w 100% pewnych, chodziłam na kontrole raz w roku; cytologia ,usg, spirala zawsze była na swoim miejscu, nie wiem jak to sie mogło stac.
Ale chodziłas na kontrole do swojej gin ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 20:06   #3516
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

tak chodziłam do swojej lekarki, ale ona nie ma usg w gabinecie więc zawsze szłam gdzieś prywatnie jeszcze na usg
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-15, 21:13   #3517
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

ja posiadajac spirale tez zaszlam w ciaze tyle ze pozamaciczna
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 17:35   #3518
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
a no tak nie ma metod w 100% pewnych, chodziłam na kontrole raz w roku; cytologia ,usg, spirala zawsze była na swoim miejscu, nie wiem jak to sie mogło stac.
No to "ładne buty" Sherezada Ta lekarka z Kliniki w której byłaś "awaryjnie" powinna się wstydzić...
A czy Ty przypadkiem nie brałaś antybiotyków przed zajściem w ciążę? Bo nie wiem czy wiecie, ale właśnie przyjmowanie antybiotyków i leków przeciwzapalnych może osłabić działanie wkładki, co jest dosyć logiczne
Ja powiem szczerze, że mając założoną spiralkę miałam i tak stracha czy aby na pewno działa, no niestety nie ma metody 100% chyba że podwiązanie, ale w Polsce oczywiście zabronione
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 17:39   #3519
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

nie brałam żadnych antybiotyków , czasami apap
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 18:34   #3520
bergamia
Rozeznanie
 
Avatar bergamia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 724
GG do bergamia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Sherezada Pokaż wiadomość
nie brałam żadnych antybiotyków , czasami apap
Kurka wodna...no to miałaś wyjątkowego pecha...ale może tak miało być,
a z plamieniami jak napisała Paula lepiej idź do lekarza albo chociaż zadzwoń.
Trzymaj się ciepło i dzielnie
__________________
"Lata człowieka zaczynamy liczyć dopiero wtedy, kiedy w jego życiu nie liczy się nic prócz lat" Emerson

bergamia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 19:12   #3521
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

współczynnik zachodzenia w ciąże dla spirali:
1- miedzianej lub innej "metalowej"to 20 do 30 ciąż na 1000 kobiet na rok

2- MIRENY czyli spirali hormonalnej to 1-2 ciąż na 1000 kobiet na rok

3 tabsy- 2 do 5 ciąż na 1000 kobiet na rok

tak ze ciąża sie zdarza i wcale nie tak rzadko
pozdrawiam
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-16, 19:17   #3522
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martamaciejowa Pokaż wiadomość
współczynnik zachodzenia w ciąże dla spirali:
1- miedzianej lub innej "metalowej"to 20 do 30 ciąż na 1000 kobiet na rok

2- MIRENY czyli spirali hormonalnej to 1-2 ciąż na 1000 kobiet na rok

3 tabsy- 2 do 5 ciąż na 1000 kobiet na rok

tak ze ciąża sie zdarza i wcale nie tak rzadko
pozdrawiam

Jakies żródło tych niusów ?
jak dla mnie te 30 ciąz to mało wiarygodne jest , wskaznik Peral wylicza sie na rok i na 100 kobiet .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2011-05-16 o 19:48
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 20:26   #3523
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Taaa jasne 20-30 ciaz na 1000, pokaz zrodlo z ktorego to wyczytalas

Ja znalazlam taka tabelke

http://cafeteria.pl/seks/antykoncepc...antykoncepcji/

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-05-16 o 20:32
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-16, 22:05   #3524
DuzaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Sherezada, no na prawdę pech. Mnie dr mówiła,że ciąża przy założonej spirali zdarza się bardzo, bardzo rzadko, ale się zdarza. I jeżeli chce się ciąże utrzymać, wtedy się zostawia spiralę, jeżeli nie- wyciąga i to prawie w 100% powoduje poronienie.
Ciekawa jestem, co to plamienie u ciebie oznacza. Napisz co i jak po konsultacji z lekarzem. Ta wiedza przyda się nam w razie czego tfu, tfu

20, 30 ciąż przy spirali, to lekka przesada. Jak dla mnie te dane są wzięte z jakiegoś gimnazjalnego forum
DuzaMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 06:19   #3525
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DuzaMala Pokaż wiadomość
Sherezada, no na prawdę pech. Mnie dr mówiła,że ciąża przy założonej spirali zdarza się bardzo, bardzo rzadko, ale się zdarza. I jeżeli chce się ciąże utrzymać, wtedy się zostawia spiralę, jeżeli nie- wyciąga i to prawie w 100% powoduje poronienie.
Ciekawa jestem, co to plamienie u ciebie oznacza. Napisz co i jak po konsultacji z lekarzem. Ta wiedza przyda się nam w razie czego tfu, tfu

20, 30 ciąż przy spirali, to lekka przesada. Jak dla mnie te dane są wzięte z jakiegoś gimnazjalnego forum
Ale czy lekarze na życzenie wtedy wyjmą taką spiralę? to nie będzie podciągnięte pod aborcję?
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 07:21   #3526
DuzaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Ale czy lekarze na życzenie wtedy wyjmą taką spiralę? to nie będzie podciągnięte pod aborcję?
Nie mam zielonego pojęcia. Jej się taka sytuacja nie zdarzyła, tak mówiła do mnie.Aż kiedyś na wizycie zapytam o to. Sama uważam,że ciąża ze spiralka zostawioną czy też nie, jest ryzykowna i w sytuacji pasowej trzeba wybrać mniejsze zło.
DuzaMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 07:45   #3527
Agee79
Rozeznanie
 
Avatar Agee79
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zmy
Wiadomości: 772
GG do Agee79 Send a message via Skype™ to Agee79
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.
__________________

Agee79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 10:09   #3528
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez DuzaMala Pokaż wiadomość
Sherezada, no na prawdę pech. Mnie dr mówiła,że ciąża przy założonej spirali zdarza się bardzo, bardzo rzadko, ale się zdarza. I jeżeli chce się ciąże utrzymać, wtedy się zostawia spiralę, jeżeli nie- wyciąga i to prawie w 100% powoduje poronienie.
Cytuje z ulotki mojej spirali :

"Jeśli dojdzie do ciązy i chce się ją utrzymać,wkładke należy usunąć.Jesli wkładka nie zostanie usunięta,istnieje ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu.Przebieg ciązy należy obserwować.Nie ma dowodów wskazujących na uszkodzenia płodu w czasie ciąży z nieusuniętą wkładką.
Jeśli pragnie się ciążę urzymać a wkładki nie można ostrożnie usunąć należy skontaktować się z lekarzem ,który udzieli wyczerpujących info co do dalszego postępowania.."
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-17, 12:13   #3529
DuzaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Paula, dobrze wiedzieć. Może i ja coś pomyliłam. 20 idę na wizytę to wypytam co i jak.
DuzaMala jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 13:45   #3530
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja jak czytalam o wkladkach to wszedzie pisalo ze jak dojdzie do ciazy to wkladki nie wolno usuwac bo moze dojsc do poronienia, wkladke sie usuwa przed porodem lub w trakcie porodu a w innych artykulach znowu pisza ze nalezy usunac bo obecnosc wkladki zwieksza trzykrotnie ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu
Wiec zglupiec juz mozna od tych informacji! najlepiej to chyba lekarz wie co trzeba zrobic

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-05-17 o 13:51
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 13:52   #3531
colinrose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja tez zaszlam w ciaze majac spirale. Lekarz zalecil mi, ze jesli chce utrzymac ciaze nie powinnam wyjmowac spirali, jesli to zrobie to na 100% poronie. On mial juz takie przypadki w swojej karierze i dobrze sie skonczyly. Ja niestety poronilam mimo wszystko. Ten okres mojego zycia wspominam jako moje najgorsze doswiadczenie zyciowe. Ciagle towarzyszyla mi mysl, ze obok mojego rozwiajacego dzieciatka siedzi to cialo obce i ciagle zastanawialam sie jaki to ma na nie wplyw...
colinrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 15:18   #3532
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez colinrose Pokaż wiadomość
Ja tez zaszlam w ciaze majac spirale. Lekarz zalecil mi, ze jesli chce utrzymac ciaze nie powinnam wyjmowac spirali, jesli to zrobie to na 100% poronie. On mial juz takie przypadki w swojej karierze i dobrze sie skonczyly. Ja niestety poronilam mimo wszystko. Ten okres mojego zycia wspominam jako moje najgorsze doswiadczenie zyciowe. Ciagle towarzyszyla mi mysl, ze obok mojego rozwiajacego dzieciatka siedzi to cialo obce i ciagle zastanawialam sie jaki to ma na nie wplyw...
Skoro nie było dla ciebie tragedią ciąża to po co stosowałas spiralę ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 19:29   #3533
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dzisiaj zostalam zaspiralkowana wiec pelnoprawnie moge dolaczyc do miedzianek
Znieczulenie o ktorym pisalam polegalo na calkowitym uspieniu mnie przez anestezjologa myslalam ze znieczulenie ktore mialam miec bedzie to jakims miejscowym znieczuleniem, ale jak zobaczylam w gabinecie mojego gina, 3 polozne i Pania anstezjolog (poznalam ja bo znieczulala mnie do CC) to sie wystraszylam bo nie wiedzialam co sie dzieje i co oni beda ze mna robic dowiedzialam sie co jest grane jak mi wbili wenflon i cos wstrzykneli do niego, zapieli nogi pasami na fotelu i zalozyli maske na twarz, po 2 minutowym wirowaniu calego gabinetu urwal mi sie film potem slyszalam tylko jak ktos do kogos mowil "Pani sie juz budzi" i gdzies mnie wieźli, jak sie ocknelam to lezalam na tym jeźdzacym lozku z golym tylkiem, przykryta przescieradlem w jakiejs sali chorych i kazali mi lezec tak dlugo az przestanie mi sie w glowie krecic i bede w stanie wstac, potem gin zrobil USG zeby sprawdzic jak lezy wkladka, kontrola za 6 m-cy

Pytalam o uzywanie tamponow, powiedzial ze mozna ale od nastepnej miesiaczki, nie od tej teraz i przy wyciaganiu tampona zeby uwazac i nie pociagnac zlego sznurka

Pytalam gina dlaczego mi nie powiedzial ze beda mnie usypiac, ze ja nie mialam pojecia o tym, myslalam ze to jakies miejscowe znieczulenie a on mi powiedzial ze nie powiedzial specjalnie zebym sie nie wystraszyla i nie stresowala, na zywca nie mogl mi tego zrobic poniewaz jestem po cc i do tego krotko po cc i bylby to dla mnie okropny i nieprzyjemny bol dlatego w takich przypadkach usypiaja

Czuje sie bardzo dobrze, nic mnie nie boli, nie mam zadnych skurczy, czuje sie normalnie, ciekawe jak bedzie dalej

Wkladka ktora mi zalozyl zwie sie MULTILOAD

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-05-18 o 19:39
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 20:23   #3534
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Do pauli78
Oczywiście wskażnik Pearla pisze sie na 100 kobiet na rok - przeliczyłam to na 1000 zeby nie było ułamków.

Mirena 0,1-0,2 ciąż na 100 kobiet)rok
sterylizacja kobiety 0,2-0,3 ciąż na 100kobiet )rok
tabsy 0,2-05 ciąż na 100 kobiet) rok
Sirala zwykła 2,0-3 ,0 ciąż na 100 kobiet )rok


A jeśli chodzi o zródło to prosze bardzo :
Tytuł -Antykoncepcja autor Karin Meisenbacher
wyd MedParm rok 2008 strona numer 27
pozdrawiam wszystkie mirenowiczki ( ja mam założoną mirene i bardzo sobie chwale)
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 20:44   #3535
buziaczekk
Zakorzenienie
 
Avatar buziaczekk
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 284
GG do buziaczekk
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Nie wszystkich stac na Mirene a pozatym nie wszystkie chca ladowac sie hormonami

Ja o Mirenie myslalam, kase jakos bym skombinowala na sile 1200 zl ale gin mi ja odradzil, mowiac ze jest za droga, z hormonami i o tyle lepsza od zwyklej ze sa bardzo skape miesiaczki albo ich brak, poleca sie ja tylko osobom ktore maja obfite miesiaczki....a gdyby mu zalezalo na kasie to by mi ja sam wciskal a nie odradzal

Kolezanka mi dzis pisala ze jej kolezanka po pierwszej ciazy zalozyla Mirene i zaszla w ciaze i urodzila bliźniaki, obecnie ma znowu Mirene + gumki

Ja jak pisalam i tak mam zamiar stosowac jeszcze gumki, do tabletek tez je uzywalam bo jednemu zabezpieczeniu nie ufam, wiec stresa nie mam jak narazie a jesli wpadne przy tych 2 zabezpieczeniach to widocznie tak mi bylo pisane (oby nie)

Edytowane przez buziaczekk
Czas edycji: 2011-05-18 o 20:53
buziaczekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-18, 22:38   #3536
DuzaMala
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 39
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez buziaczekk Pokaż wiadomość
Dzisiaj zostalam zaspiralkowana wiec pelnoprawnie moge dolaczyc do miedzianek
Znieczulenie o ktorym pisalam polegalo na calkowitym uspieniu mnie przez anestezjologa myslalam ze znieczulenie ktore mialam miec bedzie to jakims miejscowym znieczuleniem, ale jak zobaczylam w gabinecie mojego gina, 3 polozne i Pania anstezjolog (poznalam ja bo znieczulala mnie do CC) to sie wystraszylam bo nie wiedzialam co sie dzieje i co oni beda ze mna robic dowiedzialam sie co jest grane jak mi wbili wenflon i cos wstrzykneli do niego, zapieli nogi pasami na fotelu i zalozyli maske na twarz, po 2 minutowym wirowaniu calego gabinetu urwal mi sie film potem slyszalam tylko jak ktos do kogos mowil "Pani sie juz budzi" i gdzies mnie wieźli, jak sie ocknelam to lezalam na tym jeźdzacym lozku z golym tylkiem, przykryta przescieradlem w jakiejs sali chorych i kazali mi lezec tak dlugo az przestanie mi sie w glowie krecic i bede w stanie wstac, potem gin zrobil USG zeby sprawdzic jak lezy wkladka, kontrola za 6 m-cy

Pytalam o uzywanie tamponow, powiedzial ze mozna ale od nastepnej miesiaczki, nie od tej teraz i przy wyciaganiu tampona zeby uwazac i nie pociagnac zlego sznurka

Pytalam gina dlaczego mi nie powiedzial ze beda mnie usypiac, ze ja nie mialam pojecia o tym, myslalam ze to jakies miejscowe znieczulenie a on mi powiedzial ze nie powiedzial specjalnie zebym sie nie wystraszyla i nie stresowala, na zywca nie mogl mi tego zrobic poniewaz jestem po cc i do tego krotko po cc i bylby to dla mnie okropny i nieprzyjemny bol dlatego w takich przypadkach usypiaja

Czuje sie bardzo dobrze, nic mnie nie boli, nie mam zadnych skurczy, czuje sie normalnie, ciekawe jak bedzie dalej

Wkladka ktora mi zalozyl zwie sie MULTILOAD

Ło matko, więcej przygotowań niż samego zakładania

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

[QUOTE=buziaczekk;27001459]
ale gin mi ja odradzil, mowiac ze jest za droga, z hormonami i o tyle lepsza od zwyklej ze sa bardzo skape miesiaczki albo ich brak, poleca sie ja tylko osobom ktore maja obfite miesiaczki....a gdyby mu zalezalo na kasie to by mi ja sam wciskal a nie odradzal

QUOTE]

Podobnego zdania był mój lekarz.
DuzaMala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 06:40   #3537
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martamaciejowa Pokaż wiadomość
Do pauli78
Oczywiście wskażnik Pearla pisze sie na 100 kobiet na rok - przeliczyłam to na 1000 zeby nie było ułamków.

Mirena 0,1-0,2 ciąż na 100 kobiet)rok
sterylizacja kobiety 0,2-0,3 ciąż na 100kobiet )rok
tabsy 0,2-05 ciąż na 100 kobiet) rok
Sirala zwykła 2,0-3 ,0 ciąż na 100 kobiet )rok


A jeśli chodzi o zródło to prosze bardzo :
Tytuł -Antykoncepcja autor Karin Meisenbacher
wyd MedParm rok 2008 strona numer 27
pozdrawiam wszystkie mirenowiczki ( ja mam założoną mirene i bardzo sobie chwale)
Widać co wskażnik to odrobinę się różni bo i do tego trzeba mieć rozsądne podejście.

Nie dla wszytskich tak przez ciebie propagowana mirena ,zaczynam podejrzewać ,że uprawiasz jakis marketing szeptany .

POzdrawiam wszytskie miedzianki od wczoraj jestem na podwójnym zabezpieczeniu wkładka i pigułki
obym tylko dobrze zareagowała na piguły i nie dostała plamien ani okresu .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 07:48   #3538
colinrose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Skoro nie było dla ciebie tragedią ciąża to po co stosowałas spiralę ?

W tamtym okresie czasu nie chcialam zchodzic w ciaze, ale jak sie pojawila to tragedia sie nie dziala. Chcialam urodzic to dziecko ale z drugiej strony balam sie jak to wszystko sie ulozy.
pozdrawiam
colinrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 16:34   #3539
martamaciejowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 21
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Do Pauli -
oczywiście ze co wskażnik to się troche rózni ale generalnie Mirena zawsze wychodzi na pierwszym miejscu niezależnie od tego kto robił badania.
Napisz mi ile kosztowała Cie Twoja spiralka razem z założeniem?
martamaciejowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-19, 17:25   #3540
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez martamaciejowa Pokaż wiadomość
Napisz mi ile kosztowała Cie Twoja spiralka razem z założeniem?
Spirala kosztowała mnie 100 zł
założenie refundowane.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.