Umiem szyć - własna działalność? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-28, 22:59   #1
ance
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 143
Question

Umiem szyć - własna działalność?


Drogie - na placu zabaw poznałam bardzo fajną mamę dwójki dzieci, jest Ukrainką - to ważne, dlaczego - o tym za chwilę. Od słowa do słowa okazało się, że jej mąż jest kierowcą autokaru i gdy ma wyjazdy, jest ok., ale zdarzają mu się też dłuższe przestoje. Młodsze dzieciątko ma 4 miesiące, więc na razie ciężko jej wrócić do pracy. Skończyła studia z zarządzania ale jej dyplom nie jest u nas brany pod uwagę. Przed ciążą sprzątała i pracowała w restauracji... teraz nie ma żadnych wpływów. Chciałabym jej jakoś pomóc - i tu prośba do was. Dziewczyna bardzo fajnie szyje. Podpowiedziałam jej, by porozpuszczała wici na placu zabaw, że szyje i może coś poprawić, zwęzić itp. Zastanawiam się, czy nie zaproponować jej aby spróbowała własnych sił i otworzyła działalność jako krawcowa. Może mogłaby skupić się na szyciu pościeli dla dzieci - myślicie, że to dobry pomysł?
ance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 09:30   #2
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Umiem szyć - własna działalność?

Cytat:
Napisane przez ance Pokaż wiadomość
Drogie - na placu zabaw poznałam bardzo fajną mamę dwójki dzieci, jest Ukrainką - to ważne, dlaczego - o tym za chwilę. Od słowa do słowa okazało się, że jej mąż jest kierowcą autokaru i gdy ma wyjazdy, jest ok., ale zdarzają mu się też dłuższe przestoje. Młodsze dzieciątko ma 4 miesiące, więc na razie ciężko jej wrócić do pracy. Skończyła studia z zarządzania ale jej dyplom nie jest u nas brany pod uwagę. Przed ciążą sprzątała i pracowała w restauracji... teraz nie ma żadnych wpływów. Chciałabym jej jakoś pomóc - i tu prośba do was. Dziewczyna bardzo fajnie szyje. Podpowiedziałam jej, by porozpuszczała wici na placu zabaw, że szyje i może coś poprawić, zwęzić itp. Zastanawiam się, czy nie zaproponować jej aby spróbowała własnych sił i otworzyła działalność jako krawcowa. Może mogłaby skupić się na szyciu pościeli dla dzieci - myślicie, że to dobry pomysł?
Koszty prowadzenia działalności są dość wysokie, szczególnie, że ona jak na razie nie ma stałego grona klientek, ani rynku zbytu na tą pościel.
Może lepiej aby na razie zajęła się faktycznie poprawkami krawieckimi czy szyciem dla znajomych.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-01, 15:22   #3
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Umiem szyć - własna działalność?

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;56527073]Koszty prowadzenia działalności są dość wysokie, szczególnie, że ona jak na razie nie ma stałego grona klientek, ani rynku zbytu na tą pościel.[/QUOTE]Dokładnie...

o własnym DG można IMO myśleć wtedy, kiedy ma się przynajmniej wypracowaną klientelę i popyt na usługi taki, że będzie wiedziała, że zarobi wielokrotnie więcej niż 1000 zł/msc na ZUS...

W przypadku małych przychodów, jeśli chciałaby legalnie odprowadzać podatki, może podpisywać z klientkami umowy o dzieło i to byłoby IMO bardziej wskazane, niż DG, w przypadku niewysokich dochodów.

Może też poszukać pracy jako krawcowa - moja ciocia pracuje w jakimś zakładzie/domu mody i jako krawcowa ma tam etat normalnie, z tego co się orientuję.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-03, 14:25   #4
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229
Dot.: Umiem szyć - własna działalność?

Bardzo dobry pomysł...myślę że uszycie pościeli nie jest skomplikowane
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-13, 15:16   #5
parkiethajnowka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Umiem szyć - własna działalność?

Również myślę, że to bardzo fajny pomysł. Przecież jeżeli to jej pierwsza działalność to będzie płacić niskie zusy. Warto pomyśleć o reklamie wcześniej zanim zarejestrujesz działalność. jakaś strona internetowa i kampanie internetowe to świetny sposób na pozyskanie nowych klientów. Dodatkowo ulotki na placach zabaw osiedlowych sklepach itd. Dobre też jest pozycjonowanie stron internetowych, ale to trochę kosztowne i długotrwałe, ale np. xxx na początek nie są złe.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-03-04 o 13:48 Powód: Link.
parkiethajnowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-13 15:16:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:15.