Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-15, 17:04   #2041
xzabka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nieezdecydowana Pokaż wiadomość
Hej!
Również w tym roku zaczynam pielęgniarstwo. Skończyłam już jedne studia (obroniłam się w marcu - inż.), zobaczyłam, że ciężko jest z pracą w zawodzie. Wysłałam parę CV i szybko znalazłam pracę nie związaną ze studiami. Dostałam umowę na pół roku, w międzyczasie główkowałam co robić dalej.
Zdecydowałam się pójść na dwa kierunki - jeden to magister, który jest kontynuacją już zrobionego inżyniera, a drugi kierunek to pielęgniarstwo. Nie boję się kup/sprzątania/czyszczenia pacjentów ani ciężkiej pracy. Lubię przebywać z ludźmi.
Jednak moich decyzji nie popierają rodzice, moja mama ma pielęgniarki za "kobiety które podcierają tyłki" dla "wrednych pacjentów" i powtarzają że mam za słaby charakter, że za mało wierzę w siebie jeśli chodzi o pierwszy kierunek oraz, że powinnam skończyć tylko magistra. Dodam, że kierunek jaki kończyłam zrobiłam za namową rodziców.

Czy ktoś miał podobną sytuację?
Proszę bez hejtów

nieezdecydowana
Moim skromnym zdaniem na studia nigdy nie jest za późno. Obecnie na roku mam koleżankę po studiach inżynierskich 3,5 letnich, która również zaczęła pielęgniarstwo. Z magisterką będzie Ci ciężko, bo na pielęgniarstwie jest dużo zajęć, ale jeżeli masz zapał to myślę że powinnaś spróbować. Podstawa to dobra organizacja, jeżeli nie spróbujesz to potem będziesz może żałować. Po pielęgniarstwie jest dużo możliwości pracy a skoro twoi rodzice nie siedzą w zawodach medycznych to nie mają obiektywnej opinii bo z zewnątrz praca lekarzy,pielęgniarek czy położnych wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości
xzabka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 17:28   #2042
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Haaa, no to rzeczywiscie
Na swoich praktykach spotkałam sie z pielęgniarkami, ktore nie wykonują wkłuć, tylko pracują przykładowo raz na spirometrii, raz gdzie indziej. Od czego to zalezy?
A wiesz cos moze odnośnie kursu na położna? Gdzies czytałam o 18 miesięcznym kursie dla pielęgniarki na położną, istnieje takowy? Wszedł w zycie?
Ja o tym kursie nie slyszalam z prostych powodow.. u nas ginekologia byla na 3 roku i nikogo nie krecilo to,a dwa jak kogos krecilo to z zalozenia szedl juz na poloznictwo

Cytat:
Napisane przez nieezdecydowana Pokaż wiadomość
Hej!
Również w tym roku zaczynam pielęgniarstwo. Skończyłam już jedne studia (obroniłam się w marcu - inż.), zobaczyłam, że ciężko jest z pracą w zawodzie. Wysłałam parę CV i szybko znalazłam pracę nie związaną ze studiami. Dostałam umowę na pół roku, w międzyczasie główkowałam co robić dalej.
Zdecydowałam się pójść na dwa kierunki - jeden to magister, który jest kontynuacją już zrobionego inżyniera, a drugi kierunek to pielęgniarstwo. Nie boję się kup/sprzątania/czyszczenia pacjentów ani ciężkiej pracy. Lubię przebywać z ludźmi.
Jednak moich decyzji nie popierają rodzice, moja mama ma pielęgniarki za "kobiety które podcierają tyłki" dla "wrednych pacjentów" i powtarzają że mam za słaby charakter, że za mało wierzę w siebie jeśli chodzi o pierwszy kierunek oraz, że powinnam skończyć tylko magistra. Dodam, że kierunek jaki kończyłam zrobiłam za namową rodziców.

Czy ktoś miał podobną sytuację?
Proszę bez hejtów
Ja skonczylam najpierw fizjoterapie lic i pozniej poszlam na pielegniarstwo+fizjo mgr wiec generalnie nie jest to pomysl szalony ale jest to bardzo uciazliwe i wyczerpujace (bylam na zajeciach od 7-21) i tak codziennie.. po semestrze dalam sobie spokoj i zrezygnowalam z magisterki bo juz nie dawalam rady ..

Moja mama byla bardzo zle nastawiona na poczatku, ale jak przyjechala na moje czepkowanie i uslyszala ze pielegniarstwo to zawod z przyszloscia(caly czas potrzebuja do pracy) to zmienila zdanie



Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Na spirometriach sa wiekowe pielegniarki, albo po znajomości z naczelną 😊
Ahahaha true story!

ale ja jako mloda bym tam nawet nie chciala..przeciez to nudy sa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 07:35   #2043
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

No rozumiem.. Tylko nadal, ciekawi mnie to, czy rzeczywiscie mozna zrobic ten kurs, a mało jest w internecie o tym
Tak sie nakręciłam na położnictwo, ze mogłabym isc na studia pielęgniarskie, po czym isc na ten kurs, zeby otrzymać kwalifikacje położnej

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Poniewaz, jak pisałam wczesniej, nie mam możliwości pójścia na położnictwo dziennie do innego miasta, a w moim jest pielęgniarstwo dzienne. O niestacjonarnym położnictwie nie ma mowy, to znaczy, znalazłam szkole, ktora oferuje położnictwo zaoczne, jednak mało jest chętnych (
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 08:20   #2044
nieezdecydowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez xzabka007 Pokaż wiadomość
nieezdecydowana
Moim skromnym zdaniem na studia nigdy nie jest za późno. Obecnie na roku mam koleżankę po studiach inżynierskich 3,5 letnich, która również zaczęła pielęgniarstwo. Z magisterką będzie Ci ciężko, bo na pielęgniarstwie jest dużo zajęć, ale jeżeli masz zapał to myślę że powinnaś spróbować. Podstawa to dobra organizacja, jeżeli nie spróbujesz to potem będziesz może żałować. Po pielęgniarstwie jest dużo możliwości pracy a skoro twoi rodzice nie siedzą w zawodach medycznych to nie mają obiektywnej opinii bo z zewnątrz praca lekarzy,pielęgniarek czy położnych wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości
Dzięki za słowa otuchy
Widziałam już plan i w porównaniu do poprzednich studiów jest multum zajęć, ale wiem, że nauczę się czegoś pożytecznego i nauka nie pójdzie w las

Cytat:
Napisane przez Lambadaa Pokaż wiadomość

Ja skonczylam najpierw fizjoterapie lic i pozniej poszlam na pielegniarstwo+fizjo mgr wiec generalnie nie jest to pomysl szalony ale jest to bardzo uciazliwe i wyczerpujace (bylam na zajeciach od 7-21) i tak codziennie.. po semestrze dalam sobie spokoj i zrezygnowalam z magisterki bo juz nie dawalam rady ..

Moja mama byla bardzo zle nastawiona na poczatku, ale jak przyjechala na moje czepkowanie i uslyszala ze pielegniarstwo to zawod z przyszloscia(caly czas potrzebuja do pracy) to zmienila zdanie
Podziwiam za samo podjęcie się studiowania fizjo + pięlęgniarstwa Studia zaoczne medyczne mają częściej zjazdy (i są cięższe), te na które idę (mam już plan) mają 5 zjazdów w semestrze + 1 to sesja (której najbardziej się obawiam) czyli 1 zjazd w październiku, 2 w listopadzie, 1 w grudniu i 2 w styczniu Średnio co drugi weekend będę miała 2 dni na zakuwanie lub dokuwanie

Oby moja tak samo podeszła!

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 07:35 ---------- Poprzedni post napisano o 07:33 ----------

Poniewaz, jak pisałam wczesniej, nie mam możliwości pójścia na położnictwo dziennie do innego miasta, a w moim jest pielęgniarstwo dzienne. O niestacjonarnym położnictwie nie ma mowy, to znaczy, znalazłam szkole, ktora oferuje położnictwo zaoczne, jednak mało jest chętnych (
A może naprawdę spróbuj pielęgniarstwo i potem po prostu jakąś specjalizacje, która by najbardziej Ci odpowiadała?

A jak naprawdę naprawdę zależy Ci na położnictwie to na pewno jest jakieś wyjście z sytuacji Może nowe miasto to nowe szanse rozwoju? +studia trwają tylko (albo aż?) 3 lata
nieezdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 08:39   #2045
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Myslalam nad pielęgniarstwem.. Jednak obawiam sie, ze nie dam rady, tzn. jestem bardzo wrazliwa na igły, wkłucia.. Nie chciałabym takze pracowac ze starszymi pacjentami.. Oraz, jak dla mnie, 3 lata ciężkich studiow, po to, zeby zmieniać pampersy (mowie o ludziach starszych) ludziom, ktorzy beda mnie przy okazji krytykować.. Dziekuje bardzo
Dlatego tak bardzo zalezy mi na położnictwie, tam przynajmniej dzieciaczki sa wdzięczne, tak samo, jak ich mamy, a nie beda mnie poniżać, jak to robią osoby starsze. Ja juz wiem jaka 'pochlebną' opinie maja ludzie na temat pielęgniarek.. Niefair, ale co poradzić..
Dodatkowo, kocham dzieci, podoba mi sie w położnictwie to, ze mozna samemu monitorować ciaze, wydaje mi sie bardziej niezależny ten zawód. Co prawda, pielęgniarka ma większe możliwości manewru, ale brudna robota zawsze bedzie..
Myslama nad specjalizacja neonatologiczna, ale ta, wiąże sie z pracą typu - pobieranie krwi dzieciom, a ja wlasnie marze o samodzielnym zajmowaniu sie noworodkiem i pacjentka w ciąży.. No marzenie
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 08:52   #2046
nieezdecydowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Dodatkowo, kocham dzieci, podoba mi sie w położnictwie to, ze mozna samemu monitorować ciaze, wydaje mi sie bardziej niezależny ten zawód. Co prawda, pielęgniarka ma większe możliwości manewru, ale brudna robota zawsze bedzie..
Myslama nad specjalizacja neonatologiczna, ale ta, wiąże sie z pracą typu - pobieranie krwi dzieciom, a ja wlasnie marze o samodzielnym zajmowaniu sie noworodkiem i pacjentka w ciąży.. No marzenie
To racja Ale praca położnej to nie tylko opieka nad ciążą i maleństwami ale też odbieranie porodów. I dzieciaki też robią kupę Myślałaś o tym? :P

A jeśli lubisz dzieci i się nimi zajmować a boisz się krwi/ igieł/ kału to może pójdź w inną stronę? są inne zawody związane z dziećmi, może spróbuj coś w stronę przedszkolanki? Albo jakaś higienistka szkolna ?? Hmmm
nieezdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:00   #2047
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Kupki maleństw mi jakos nie przeszkadzają mysle, ze do widoku krwi przy porodzie bym sie przyzwyczaiła, z racji tego, ze to piękna chwila w zyciu każdej kobiety.
Przedszkolanka odpada jakos sie nie widze w tym zawodzie.. Ciagnie mnie w strone medycyny
A jesli chodzi o higienistkę szkolna, to co nalezy skończyć, aby nią zostac?
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 09:08   #2048
nieezdecydowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
A jesli chodzi o higienistkę szkolna, to co nalezy skończyć, aby nią zostac?
Są różnego rodzaju szkoły policealne, które szkolą w tym kierunku Nauka trwa chyba 2 lata, jak dobrze się orientuję i nie wiem czy w systemie dziennym czy zaocznym. Posprawdzaj oferty szkół policealnych w okolicy
nieezdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:32   #2049
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez nieezdecydowana Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa otuchy
Widziałam już plan i w porównaniu do poprzednich studiów jest multum zajęć, ale wiem, że nauczę się czegoś pożytecznego i nauka nie pójdzie w las


Podziwiam za samo podjęcie się studiowania fizjo + pięlęgniarstwa Studia zaoczne medyczne mają częściej zjazdy (i są cięższe), te na które idę (mam już plan) mają 5 zjazdów w semestrze + 1 to sesja (której najbardziej się obawiam) czyli 1 zjazd w październiku, 2 w listopadzie, 1 w grudniu i 2 w styczniu Średnio co drugi weekend będę miała 2 dni na zakuwanie lub dokuwanie

Oby moja tak samo podeszła!


A może naprawdę spróbuj pielęgniarstwo i potem po prostu jakąś specjalizacje, która by najbardziej Ci odpowiadała?

A jak naprawdę naprawdę zależy Ci na położnictwie to na pewno jest jakieś wyjście z sytuacji Może nowe miasto to nowe szanse rozwoju? +studia trwają tylko (albo aż?) 3 lata
Aaa zaocznie to w sumie dasz rade na pewno ja robilam dwa dziennie wiec dlatego tak uciazliwie bylo

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Myslalam nad pielęgniarstwem.. Jednak obawiam sie, ze nie dam rady, tzn. jestem bardzo wrazliwa na igły, wkłucia.. Nie chciałabym takze pracowac ze starszymi pacjentami.. Oraz, jak dla mnie, 3 lata ciężkich studiow, po to, zeby zmieniać pampersy (mowie o ludziach starszych) ludziom, ktorzy beda mnie przy okazji krytykować.. Dziekuje bardzo
Dlatego tak bardzo zalezy mi na położnictwie, tam przynajmniej dzieciaczki sa wdzięczne, tak samo, jak ich mamy, a nie beda mnie poniżać, jak to robią osoby starsze. Ja juz wiem jaka 'pochlebną' opinie maja ludzie na temat pielęgniarek.. Niefair, ale co poradzić..
Dodatkowo, kocham dzieci, podoba mi sie w położnictwie to, ze mozna samemu monitorować ciaze, wydaje mi sie bardziej niezależny ten zawód. Co prawda, pielęgniarka ma większe możliwości manewru, ale brudna robota zawsze bedzie..
Myslama nad specjalizacja neonatologiczna, ale ta, wiąże sie z pracą typu - pobieranie krwi dzieciom, a ja wlasnie marze o samodzielnym zajmowaniu sie noworodkiem i pacjentka w ciąży.. No marzenie
Wybacz ze zniszcze Twoj obraz poloznictwa..ale te studia to nie tylko noworodki i odbieranie porodow. Przez 3lata dziewczyny siedza na patologii ciazy,ginekologii, poloznictwie(opieka poporodowa) no i oczywiscie porodowce. Z tym ze do porodow nikt nigdy ich nie dopuszcza z prostego powodu.. za duza odpowiedzialnosc. dziewczyny maja tzw. Podstawy poloznictwa na ktprych ucza sie wkluc itp. Itd. No i te 3 lata klujesz pacjentki w roznym przedziale wiekowym (np starsze na ginekologii tez :p) toaleta krocza to obowiazek poloznej(sama tez to robilam na zajeciach z ginekologii) wiec takie czynnosci tez trzeba robic

Noworodkami pewnie tez sie zajmuja ale nie w tak duzym stopniu.
Jesli marzy ci sie prowadzenie ciazy i opieka nad noworodkiem to niestety musisz przebolec 3 lata poloznictwa i pozniej zrobic polozna srodowiskowa

W tej sytuacji najlepsza rzecz jaka mozesz zrobic to pogadac z dziewczynami z poloznictwa. Przeanalizowac ich plan zajec i dowiedziec sie jak wygladaja studia. Lepiej wiedziec od razu wszystko niz pozniej sie rozczarowac

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Kupki maleństw mi jakos nie przeszkadzają mysle, ze do widoku krwi przy porodzie bym sie przyzwyczaiła, z racji tego, ze to piękna chwila w zyciu każdej kobiety.
Przedszkolanka odpada jakos sie nie widze w tym zawodzie.. Ciagnie mnie w strone medycyny
A jesli chodzi o higienistkę szkolna, to co nalezy skończyć, aby nią zostac?
Pielegniarstwo i pojsc w kierunku POZ(podstawowa opieka zdrowotna)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 09:51   #2050
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Nie, nie, ja sobie zdawałam sprawę, ze położnictwo nie bedzie wyglądać jedynie tak, ze bede odbierać porody.. Lubie sie uczyc, szczególnie medycyna, nauka sprawia mi wielka przyjemnosc.. I na położnictwo (wiem jak wyglądam studia i praca po nich) jestem zdecydowana. Jedyne, co w tym wszystkim przeszkadza, to niemożność pójścia na dzienne, stad pomysl pójścia na pielęgniarstwo, a pozniej zrobienia kursu na położnictwo, ale z tego, co widze, to raczej nie weszło to w zycie, wiec raczej zrezygnuje

Jesli juz sie uczyc, to na studiach, w grę nie wchodzą tutaj szkoły policealne..
A co do pielęgniarstwa, a następnie POZ, to.. Jednak położnictwo wygrywa.. Nie cjce ponownie wybierać kierunku (poraz drugi) i z niego rezygnować..
Ale w mojej sytuacji kompletnie nie wiem co robic. Myslalam nad biotechnologia, ale nie przyniesie mi to takiej sytuacji, jak niemożliwe do spełnienia położnictwo.. No chyba, ze za rok, moze dwa, wejdzie cos takiego, jak położnictwo niestacjonarne..
Ogółem rzecz biorac, czegos tu nie rozumiem. Pielęgniarstwo mozna studiować zaocznie, a położnictwa nie, cos dziwnego..
Nawet lekarski mozna zaocznie
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:04   #2051
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

To nie jest tak do konca z tymi zaocznymi. Lekarski maja zajecia razem z dziennymi tylko maja wbite w indeksie pieczatke ze placa kase za studia ;P natomiast pielegniarstwo ma niby zajecia w weekendy ale w ciagu tyg robia caly czas praktyki i zajecia praktyczne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-16, 10:29   #2052
Mazizimi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 4
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej!

Jest tutaj ktoś po 3 roku pielegniarstwa na Umedzie we Wrocławiu?
Mazizimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 10:33   #2053
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Lambadaa - to dlaczego tak nie moze byc tez w przypadku położnictwa?
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 17:39   #2054
aaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 107
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

life, obserwuję dyskusję i z moich obserwacji wygląda to tak:

1. nawet jeżeli są jakieś kursy dla pielęgniarek, to wydaje mi się, że trochę loterią jest szukanie pracy na oddziałach, do których stworzone są położne... Pielęgniarka może pracować wszędzie, a położnych i tak jest już przesyt, więc konkurując o miejsce pracy z położną... jakbym była pracodawcą, wybór byłby prosty

2. Masz chyba trochę przesadnie "zboczone" wyobrażenie o pracy pielęgniarki :P ja jestem osobą np. świeżo po studiach, jestem w międzyczasie na magisterce, dziennej, i pracuję w jednej ze specjalistycznych przychodni. 0 podcierania tyłków, 0 pampersów, 0 wymiocin, kasę mam dużo lepszą niż ludzie znajomi z roku pracujący w szpitalach. Pielęgniarka ma naprawdę duuuuużo innych możliwości niż praca w szpitalu i szorowanie tyłka.

3. i najważniejsze chyba... decyzję, tak czy inaczej, musisz podjąć sama możesz zaryzykować i liczyć, że uda Ci się pracować z dziećmi, ale równie dobrze po studiach możesz być mocno rozczarowana. Nikt tutaj nie powie Ci co masz robić skoro jesteś tak bardzo "ukierunkowana" na to, co chcesz robić przez całe życie, zastanów się tylko, czy nie warto jest o to zawalczyć i jednak po prostu mierzyć w położnictwo
aaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 18:12   #2055
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Rzeczywiscie, wybierając sie na pielęgniarstwo, nie moge sie nastawiać z gory na prace z dzieci, bo to nic pewnego, a pozniej pojawia sie jedyne rozczarowanie..
Pracując w specjalistycznej przychodni, co robisz?
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 21:26   #2056
aaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 107
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Głównie asystuję przy badaniach endoskopowych układu pokarmowego
aaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 08:52   #2057
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Aaqq -no to ciekawie jednak nie wszędzie tak jest i to jest wlasnie to
Jak sobie pomysle, ze miałabym na okrągło pobierać krew, jak to robią oddziałowe w szpitalach, nie wiem, czy bym podołała.. Do tego mozna sie przyzwyczaić? Jestem wrazliwa jesli chodzi o tego typu rzeczy, bardzo
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 09:08   #2058
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Aaqq -no to ciekawie jednak nie wszędzie tak jest i to jest wlasnie to
Jak sobie pomysle, ze miałabym na okrągło pobierać krew, jak to robią oddziałowe w szpitalach, nie wiem, czy bym podołała.. Do tego mozna sie przyzwyczaić? Jestem wrazliwa jesli chodzi o tego typu rzeczy, bardzo
Oddzialowa nie pobiera krwi znaczy moze jak sa niedobory personelu to tak.. ale zazwyczaj jest zawalona papierami ;P

Kontaktu z krwia nie unikniesz, a pobieranie jest czesto na zaliczenie (ja tak mialam na kazdym przedmiocie klinicznym) wiec musisz sama zadecydowac czy te studia sa rzeczywiscie dla Ciebie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 15:11   #2059
aaqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 107
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Podczas porodów też jest dużo krwi i innych płynów :P poza tym kobietom w ciąży krew też ktoś musi pobierać, nie wspominam o pobieraniu krwi noworodkom. Tego nie unikniesz, więc nie ma już co roztrząsać wątku, tylko trzeba się zastanowić czy to jest na pewno to, co chcesz robić przez prawie całe życie
aaqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-19, 08:46   #2060
Nursey
Przyczajenie
 
Avatar Nursey
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 18
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

life01 - Wybacz, ale ja będę w stosunku do Ciebie nieco mniej delikatna. Daj sobie spokój z zawodem pielęgniarki. Położnej z resztą też, nigdzie w 100% nie unikniesz kontaktu z krwią i innymi ludzkimi wydzielinami/wydalinami. Wiem, że na pewno podobają Ci się pewne aspekty pracy położnej, ale mam wrażenie, że jesteś na to zbyt wrażliwa. Podczas 3,5 roku licencjatu (przynajmniej na mojej uczelni) praktyki to prawie połowa czasu, gdzie jednak 95% spędza się z pacjentami starszymi - wbrew temu co mówisz większość jest nam wdzięczna, chętnie rozmawiają i są naprawdę mili. Ale niestety są pojedyncze przypadki osób, których choroba ma duży wpływ na ich zachowanie - i wtedy lecą przekleństwa, wyzwiska, a zdarza się również agresja fizyczna. Obawiam się, że to nie jest praca dla Ciebie - nawet przy odbiorze porodów masz kontakt z wydzielinami i wydalinami, jest krzyk i stres. Oczywiście mogę się mylić i okażesz się świetną pielęgniarką/położną, ale przemyśl tą decyzję jeszcze 3 razy. W tej pracy choćby na początku trzeba kochać ludzi i być cierpliwym - nawet jeśli zmieniasz pampersa po raz 4 w ciągu jednej godziny.

A nie myślałaś może o pedagogice? Może praca w przedszkolu by Cię usatysfakcjonowała?
Nursey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-19, 22:24   #2061
xzabka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Jak przeczytałam post nursey to mi sie cos przypomniało. Po położnictwie i pielęgwie jest jeszcz jedna furtka odnosnie pracy, jeżeli byś stwierdziła że nie do końca chcesz w szpitalu itp. Mowisz ze interesuje cie praca z niemowlaczkami. Ustawa przewiduje zatrudnienie położnej/pielęgniarki w żłobku/ klubie dziecięcym. Tak więc jak przebrniesz przez studia, to w żłobku raczej z krwią, iglami itp sie nie zetkniesz
xzabka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 22:16   #2062
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

W położnictwie najbardziej podoba mi się praca w szpitalu, raczej nie chciałabym pracować w żłobku lub klubie.. Takze zupełnie odpada, ale dziekuje za rady
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-22, 18:47   #2063
kga4
Przyczajenie
 
Avatar kga4
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej, jest tu ktoś, kto studiuje/studiował zaocznie magisterkę z pielęgniarstwa na UJ-ocie albo na Akademii Frycza Modrzewskiego (Krakow)? chciałabym się conieco dowiedzieć na ten temat.
kga4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-27, 13:47   #2064
irena96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

A ja z kolei szukam kogoś kto studiuje już na studiach II stopnia pielęgniarstwo na GUM, jak wygląda egzamin wstępny i ile osób jest przyjmowanych, jest jakiś konkretny limit? Gdyby ktoś cokolwiek wiedział, proszę o inf
irena96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-28, 05:05   #2065
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez irena96 Pokaż wiadomość
A ja z kolei szukam kogoś kto studiuje już na studiach II stopnia pielęgniarstwo na GUM, jak wygląda egzamin wstępny i ile osób jest przyjmowanych, jest jakiś konkretny limit? Gdyby ktoś cokolwiek wiedział, proszę o inf
O limitach piszą na stronie gumed, tak samo z czego się zdaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 20:18   #2066
natalaa126
ambrozegirl
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 30
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Nie, nie, ja sobie zdawałam sprawę, ze położnictwo nie bedzie wyglądać jedynie tak, ze bede odbierać porody.. Lubie sie uczyc, szczególnie medycyna, nauka sprawia mi wielka przyjemnosc.. I na położnictwo (wiem jak wyglądam studia i praca po nich) jestem zdecydowana. Jedyne, co w tym wszystkim przeszkadza, to niemożność pójścia na dzienne, stad pomysl pójścia na pielęgniarstwo, a pozniej zrobienia kursu na położnictwo, ale z tego, co widze, to raczej nie weszło to w zycie, wiec raczej zrezygnuje

Jesli juz sie uczyc, to na studiach, w grę nie wchodzą tutaj szkoły policealne..
A co do pielęgniarstwa, a następnie POZ, to.. Jednak położnictwo wygrywa.. Nie cjce ponownie wybierać kierunku (poraz drugi) i z niego rezygnować..
Ale w mojej sytuacji kompletnie nie wiem co robic. Myslalam nad biotechnologia, ale nie przyniesie mi to takiej sytuacji, jak niemożliwe do spełnienia położnictwo.. No chyba, ze za rok, moze dwa, wejdzie cos takiego, jak położnictwo niestacjonarne..
Ogółem rzecz biorac, czegos tu nie rozumiem. Pielęgniarstwo mozna studiować zaocznie, a położnictwa nie, cos dziwnego..
Nawet lekarski mozna zaocznie
Nie wiem skąd masz takie błędne informacje, ale pielęgniarstwa nie można studiować zaocznie, lekarskiego tym bardziej. Pielęgniarstwo pomostowe owszem, ale zwykłego licencjata nie zrobisz w trybie weekendowym, o lekarskim już nie wspominając. Specjalizację ewentualnie, ale na pewno nie sam tok 5-6letnich studiów.
natalaa126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 23:45   #2067
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalaa126 Pokaż wiadomość
Nie wiem skąd masz takie błędne informacje, ale pielęgniarstwa nie można studiować zaocznie, lekarskiego tym bardziej. Pielęgniarstwo pomostowe owszem, ale zwykłego licencjata nie zrobisz w trybie weekendowym, o lekarskim już nie wspominając. Specjalizację ewentualnie, ale na pewno nie sam tok 5-6letnich studiów.
W Nysie jeszcze 7 lat temu mieli zaoczne pielęgniarstwo, poza pomostowym i dziennym. Nie wiem jak teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 21:43   #2068
natalaa126
ambrozegirl
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 30
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

aktualnie nigdzie nie ma pielęgniarstwa zaocznego
natalaa126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 04:04   #2069
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez natalaa126 Pokaż wiadomość
aktualnie nigdzie nie ma pielęgniarstwa zaocznego
Tak? To zajrzyj na stronę PWSZ Nysa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 08:50   #2070
natalaa126
ambrozegirl
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 30
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Tak? To zajrzyj na stronę PWSZ Nysa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zajrzałam i jest wyraźnie napisane, że studia pielęgniarskie pierwszego stopnia wyłącznie w trybie stacjonarnym.
natalaa126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-18 22:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.