Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-11, 15:27   #571
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Makijaż – jak zrobić i ocenić

U mnie efekt postarzenia zawsze daje bronzer- jego kolor czy nasycenie nie jest istotne, wystarczy, że lekko nim pacnę i już wyglądam starzej (mając 28 lat zostałam w sklepie poproszona o dowód przy zakupie alkoholu więc naturalnie mam młody wygląd i oby tak zostało jak najdłużej ).
Na co dzień nie używam korektora, czasami tylko pod oczy. Jeśli Ty go używasz, to wydaje mi się, że odpowiednia będzie taka kolejność:
- krem na całą twarz, krem pod oczy,
- korektor na niedoskonałości
- podkład
- korektor pod oczy + przypudrowanie go, a potem przypudrowanie całej twarzy.
Młodości twarzy dodaje odpowiednio dobrany róż, a świeżości - rozświetlacz.
Co do oczu- ja maluję je różnie. Dzisiaj np. mam średnim brązem zaznaczone załamanie powieki, a niżej cień cielisty; czasami jednak bawię się w blendowanie itp. (to zależy od tego, ile mam czasu wolnego i jakie pędzle mam czyste). Jeśli preferujesz jeden cień to nie jest żaden błąd.
Kreski nie potrafię, więc nie robię (chyba, że kredką na 1/3 długości linii rzęs i ją rozcieram, żeby przyciemnić zewnętrzny kącik). Takie coś fajnie się sprawdza przy malowaniu całego oka jednym cieniem.
Kwestia tuszowania rzęs to kwestia dobrania tuszu, który będzie nam opowiadał- jego konsystencja, szczoteczka itp. Ja preferuję w miarę wąskie silikonowe szczoteczki, bo takimi najlepiej mi się rzęsy maluje i rozdziela, ale są takie dziewczyny, które lubią szczoteczki tradycyjne. Tutaj musisz metodą prób i błędów znaleźć swój ideał, nie musisz się trzymać jednej marki. Dodam, że ja dolne rzęsy maluję od niedawna, bo mi to nie wychodziło, potrzebowałam nabyć wprawę.
Jeśli nie używasz do ust bardzo intensywnych kolorów, to można obyć się bez konturówki. Błyszczyki, nawet jak się wyjedzie poza granicę czerwieni wargowej, to nie będzie się to tak rzucać w oczy jak w przypadku mocno napigmentowanej matowej pomadki w płynie.

Jeśli nie ma Cię kto nauczyć, podpowiedzieć co robisz dobrze, co źle, sprzedać jakiś trik ułatwiający makijaż, to pozostaje Ci oglądanie filmików makijażowych, a tych jest całe mnóstwo. Ale podstawa to odpowiednio dobrane produkty Tak, jak pisała OlaM- dobrze dobrany kolorystycznie i formułą podkład to podstawa i najważniejszy krok.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-13, 10:57   #572
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Cytat:
Napisane przez character Pokaż wiadomość
Czasami mam wrażenie, że makijaż mnie postarza.
Ja mam takie wrazenie zawsze, kiedy uzywam ciemniejszych cieni.
Wiec przestalam ich uzywac, uzywam satynowego cienia o kolorze zblizonym do koloru skory (obecnie wpadajacego w pudrowy roz), do tego eyeliner i tusz i dobry korektor pod oczy i efektu postarzenia brak.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-14, 14:41   #573
LadyPank
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 822
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Ja właściwie swoją przygodę z prawdziwym makijażem zaczęłam miesiąc temu. Wcześniej w całej kosmetyczke kolorowej miałam tylko podkład, puder, jakiś korektor, maskare i paletę do konturowania z Wibo, która używałam "raz na ruski rok." no może jeszcze kilka pomadek, bo je uwielbiam i co rusz kupuje nowa. Az w końcu coś mnie tchnelo i postanowiłam zrobić trochę makijażowych zakupów. Pochodziłam po drogeriach, ogladnelam co jest no ale z racji tego że nie wiedziałam na co się zdecydować, to nie kupiłam nic. W końcu kiedyś przeglądając allegro stwierdziłam, że może jednak poszukam czegoś tam. Znalazłam zestaw pędzli polecanych przez jakąś wizażystka, która pracowała przy starszych filmach. Wzięłam sobie na próbę. Bo nie wiedziałam na ile mi się spodoba malowanie. To samo z paletą cieni. Na allegro znalazłam jakąś paletę niby weganskich (choć nie ma to znaczenia dla mnie) cieni. Kupiłam, bo była tania i kolorystyka mi pasowała. Na początek jeśli nie wiem na ile mnie urzekna takie malowanki wolę wydać mało pieniędzy na to, bo przynajmniej nie będzie żal jak stwierdze że to jednak nie dla mnie. Zarówno pędzle jak i cienie są dla mnie wystarczające. Ładnie blenduja, ładnie się nimi pracuje. Cienie się nie sypia i dobrze trzymają oka, są napigmentowane więc mają wszystko co powinny. Pędzle miękkie i wytrzymałe (upadek i mycie), ogarniam nimi pracę więc też spelniaja moje oczekiwania. Moim zdaniem na początek nie ma sensu kupować drogich rzeczy, chyba że dla kogoś cena nie gra roli. Poza tym, niejednokrotnie przekonałam się że tani nie zawsze jest gorszy. Malować oczy ciągle się uczę i nieraz wyglądałam jakbym w ciemnym rogu spotkała grupę sebixow i dostała wpiernicz.

Pozostaje mi tylko nauczyć się kreski eyelinerem (próbowałam miliony razy i niic), oraz nakładać henne na brwi i je ładnie równo regulować. Jednak makijaż oka nie jest wcale taki trudny, tylko trzeba cierpliwości. Metoda prób i błędów można dojść do wszystkiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyPank jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 17:55   #574
dominisiamisia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 18
Odpowiedni makijaż

Hej, mam prośbę.... Proszę Was żebyście doradziły mi w kwestii pasującego do mnie makijażu, jak powinnam się malować na codzień, aby korzystnie wyglądać... Pozdr
dominisiamisia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 18:12   #575
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Odpowiedni makijaż

Cytat:
Napisane przez dominisiamisia15 Pokaż wiadomość
Hej, mam prośbę.... Proszę Was żebyście doradziły mi w kwestii pasującego do mnie makijażu, jak powinnam się malować na codzień, aby korzystnie wyglądać... Pozdr
Zapraszam tutaj.
Nie ma sensu mnożyć wątków.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 20:06   #576
dominisiamisia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 18
Jak mam się malować?

Jak wyżej, chciałabym zasięgnąć Waszej rady, jaki makijaż najlepiej pasuje do mojej twarzy? I co mam robić, aby wyglądać korzystnie j ? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam
dominisiamisia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 20:13   #577
dominisiamisia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 18
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

To ja...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181207_195710.jpg (83,1 KB, 45 załadowań)
dominisiamisia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-07, 20:14   #578
dominisiamisia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 18
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181206_172844.jpg (97,6 KB, 34 załadowań)
dominisiamisia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 20:16   #579
dominisiamisia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 18
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Ja bez makeupu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20181206_161317.jpg (69,7 KB, 61 załadowań)
dominisiamisia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 20:42   #580
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Jak mam się malować?

Cytat:
Napisane przez dominisiamisia15 Pokaż wiadomość
Jak wyżej, chciałabym zasięgnąć Waszej rady, jaki makijaż najlepiej pasuje do mojej twarzy? I co mam robić, aby wyglądać korzystnie j ? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam
Ola M pokierowała Cię już do odpowiedniego wątku wczoraj - być moze nie zauważyłaś, więc ja to powtarzam
poczekaj cierpliwie na odpowiedz, ale nie uzyskasz jednoznacznej i kategorycznej odpowiedzi - każda z nas metodą prób i błędów uzyskuje najlepszy dla siebie i powtarzalny efekt

mozesz też w wątku Moje Makijaże wstawiać zdjęcia swoich makijaży - dziewczyny skomentują i powiedzą w czy Ci lepiej a w czym nie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-03, 14:07   #581
adela124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
makijaz :)

hejka. jestem tu nowa . moze pomozecie szukam kogos kto moglby mi pomuc w doborze makijazu i kosmetykow mam z tym mega problem
adela124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-03, 21:18   #582
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: makijaz :)

Cytat:
Napisane przez adela124 Pokaż wiadomość
hejka. jestem tu nowa . moze pomozecie szukam kogos kto moglby mi pomuc w doborze makijazu i kosmetykow mam z tym mega problem
Poczytaj ten wątek
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 14:05   #583
majka420
majka420
 
Avatar majka420
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 69
Makijaż dolnych rzęs

Mam dość nietypowy problem otóż moje dolne rzęsy są niewidoczne przez co makijaż oka wygląda bez pomalowania dolnych rzęs niekompletnie. Co można zobaczyć na zdjęciu, tylko się nie przestraszcie. IMG_20190105_115252.jpg
Może jakieś cienie do powiek lub kredka ?
majka420 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 16:28   #584
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Makijaż dolnych rzęs

Cytat:
Napisane przez majka420 Pokaż wiadomość
Mam dość nietypowy problem otóż moje dolne rzęsy są niewidoczne przez co makijaż oka wygląda bez pomalowania dolnych rzęs niekompletnie. Co można zobaczyć na zdjęciu, tylko się nie przestraszcie. Załącznik 7657060
Może jakieś cienie do powiek lub kredka ?
A nie chcesz po prostu używać tuszu do rzęs?
Jeśli nie chcesz lub z jakichś względów nie możesz, to oczywiście dolną powiekę możesz przyciemnić kredką lub cieniem. W przypadku kredki, wg mnie, powinnaś ją dobrze rozetrzeć. Osobiście polecałabym jednak delikatne zaznaczenie dolnej powieki naturalnym, matowym cieniem, nakładając go pędzelkiem typu pencil (np. 219 MAC czy nr 13 M brush - wymieniam przykładowo, bo sama takich używam).
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-07, 18:14   #585
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Albo mozna zrobic henne rzęs...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 20:49   #586
majka420
majka420
 
Avatar majka420
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 69
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Czy wy też macie problem z pieczeniem oczu po pomalowaniu dolnych rzęs? Nie wiem właśnie czy to wina tuszu czy złego korektora Eveline pod oczy.
majka420 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-10, 21:13   #587
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Cytat:
Napisane przez majka420 Pokaż wiadomość
Czy wy też macie problem z pieczeniem oczu po pomalowaniu dolnych rzęs? Nie wiem właśnie czy to wina tuszu czy złego korektora Eveline pod oczy.
mnie zazwyczaj pieką oczy od pielęgnacji, a nie od kolorówki, ale najlepiej chyba po prostu sprawdzić - nie użyć raz tego korektora, a następnym razem użyć innego tuszu i będziesz wiedzieć który jest winowajcą
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 04:16   #588
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Cytat:
Napisane przez majka420 Pokaż wiadomość
Czy wy też macie problem z pieczeniem oczu po pomalowaniu dolnych rzęs? Nie wiem właśnie czy to wina tuszu czy złego korektora Eveline pod oczy.
W zyciu sie nie spotkalam z podrazniajacym oczy tuszem
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 20:59   #589
Lilianka98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Nie umiem się malować, problemy z kosmetykami

Hej dziewczyny, jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Zacznę od tego, ze makijazem interesuje się od niedawna, ale Ok. Kupiłam paletki(ABH etc, także dobry pigment i dobrze się rozcieraja) i przystąpiłam do nauki. Naoglądałam się tutoriali etc i Ok, o ile wychodzi mi zaznaczanie załamania powieki to reszta to masakra... Cienie na reszcie powieki pomimo tego, ze staram się jak mogę je ładnie zblendowac wyglądają żałośnie, absolutnie mi to nie wychodzi. Pędzle są Ok(hakuro), używam tez bazy. Mam okropnie opadająca powiekę i mam wrażenie ze jak zamknę oko to ten makijaż wyglada śmiesznie. Druga sprawa podkład. Mam od bourjois i od clinique, testowałam tez inne i KAŻDY się z czasem ciastkowal. Używam bazy etc i już mam serdecznie dosc. Mam wrażenie, ze na mojej twarzy wszystko wyglada po prostu zle. Kolejny problem mam z nosem-mam wrażenie, ze jego wierzch jest „śliski”, podkład w ogóle się na nim nie utrzymuje, probowalam już milion sposobów i dalej nic(patent z baza pod cienie tez nie działa). Po prostu podkład na środku nosa w ogóle się nie trzyma, zostaje puste miejsce i nieważne, ile bym go nałożyła. Większości z Was mój post wyda się śmieszny, ale proszę o wyrozumiałość, bo chce się nauczyc a po prostu absolutnie nie wychodzi...
Lilianka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-04, 07:15   #590
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Nie umiem się malować, problemy z kosmetykami

Cytat:
Napisane przez Lilianka98 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Zacznę od tego, ze makijazem interesuje się od niedawna, ale Ok. Kupiłam paletki(ABH etc, także dobry pigment i dobrze się rozcieraja) i przystąpiłam do nauki. Naoglądałam się tutoriali etc i Ok, o ile wychodzi mi zaznaczanie załamania powieki to reszta to masakra... Cienie na reszcie powieki pomimo tego, ze staram się jak mogę je ładnie zblendowac wyglądają żałośnie, absolutnie mi to nie wychodzi. Pędzle są Ok(hakuro), używam tez bazy. Mam okropnie opadająca powiekę i mam wrażenie ze jak zamknę oko to ten makijaż wyglada śmiesznie. Druga sprawa podkład. Mam od bourjois i od clinique, testowałam tez inne i KAŻDY się z czasem ciastkowal. Używam bazy etc i już mam serdecznie dosc. Mam wrażenie, ze na mojej twarzy wszystko wyglada po prostu zle. Kolejny problem mam z nosem-mam wrażenie, ze jego wierzch jest „śliski”, podkład w ogóle się na nim nie utrzymuje, probowalam już milion sposobów i dalej nic(patent z baza pod cienie tez nie działa). Po prostu podkład na środku nosa w ogóle się nie trzyma, zostaje puste miejsce i nieważne, ile bym go nałożyła. Większości z Was mój post wyda się śmieszny, ale proszę o wyrozumiałość, bo chce się nauczyc a po prostu absolutnie nie wychodzi...
przenosze do zbiorczego wątku

problemy z trwałością makijażu ma bardzo dużo dziewczyn - w różnych wątkach są całe epopeje o poszukiwaniach idealnego podkładu/korektora/pudru...

ad cieni - próbuj na początku z jasnymi cieniami - mniej widać błędy - z czasem zobaczysz że w tym Ci jest lepiej, a w innym makijażu powieka wygląda na bardziej opadającą - nie zniechęcaj się (jest cały wątek o opadającej powiece - na forum "pytania do wizażystki" po prawej stronie jest wyszukiwarka

ad podkładu - utrwalasz podkład pudrem? najlepiej działa dociskanie pudru puszkiem/gąbeczką i pozostawienie tej warstwy na kilka minut a potem zmiecenie nadmiaru pędzlem - czyli tzw. baking

inna sprawą, ze może masz nieodpowiedni podkład do swojej cery - jaką masz skórę? niektóre Wizażanki mieszają podkłady - na strefę T matujący podkład, a na policzki jakiś bardziej nawilżający - kilka próbek z perfumerii i testowanie powinna rozwiązać ten problem

a poza tym - nie ma makijażu, który wytrzyma w stanie idealnym dłuuugie godziny - tylko w reklamie - kup sobie jakiś chusteczki matujące i puder/kompakt do poprawek w ciągu dnia

jak coś Ci jeszcze przyjdzie do głowy - pisz śmialo
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-04, 18:24   #591
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Oj z cieniami ja też mam problem. Oglądałam już dużo tutoriali ale nie potrafię "przenieść" tego na swoją powiekę. Mam trochę opadającą (makijaże na YT dla opadającej powieki są tak koszmarnie nudne ) a większość dziewczyn z tutoriali ma całkiem inaczej zbudowane oczy. Najtrudniej jest mi ogarnąć w którym miejscu ten cień powinien się kończyć, w sensie ile miejsca powinnam zostawić od brwi, i jak daleko wychodzić na bok tymi cieniami, poza zewnętrzny kącik

Mam też wątpliwości co do różu i bronzera i czy ja dobrze je nakładam. Mam trochę wrażenie że źle w takich kosmetykach wyglądam i nie do końca mi pasują, ale i tak je nakładam bo mi się podobają xd Najbardziej polubiłam robienie kolorowych kresek na powiece, zielone i srebrne wyglądają przepięknie przy mojej zielono-niebieskiej tęczówce. Pierwszy raz mam tak że widzę że kosmetyk 100proc pasuje do mojej cery i urody i fajne to
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 17:53   #592
Laralara19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 5
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Ja też juz się zastanawiam, co robię nie tak. Mam b.dobre jakościowo cienie, dobre pędzle, obejrzałam już chyba z milion filmikow i nic. Raz, że mam opadającą powiekę, dwa, że w ogóle nie widać, że użyłam załóżmy dwoch, trzech cieni. Moja ruchoma powieka jest mała. Przykładowo: nakładam jasny róż w załamanie i nad nim, potem ciemny róż w zewnętrzny kącik oka, delikatnie wyciągam i juz po chwili wygląda to tak: nie widać tego, ze cienie sa zblendowane a poza tym mieszają się ze sobą. Rozcieram miękkim pędzlem, ale już sama nie wiem, gdzie popelniam błąd.
Laralara19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 22:29   #593
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Cytat:
Napisane przez Laralara19 Pokaż wiadomość
Ja też juz się zastanawiam, co robię nie tak. Mam b.dobre jakościowo cienie, dobre pędzle, obejrzałam już chyba z milion filmikow i nic. Raz, że mam opadającą powiekę, dwa, że w ogóle nie widać, że użyłam załóżmy dwoch, trzech cieni. Moja ruchoma powieka jest mała. Przykładowo: nakładam jasny róż w załamanie i nad nim, potem ciemny róż w zewnętrzny kącik oka, delikatnie wyciągam i juz po chwili wygląda to tak: nie widać tego, ze cienie sa zblendowane a poza tym mieszają się ze sobą. Rozcieram miękkim pędzlem, ale już sama nie wiem, gdzie popelniam błąd.
może używasz za dużych pędzli i blendujesz ciemniejszym kolorem... moze spróbuj rozcierać czystym pędzlem ew tym jasnym cieniem
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-11, 08:54   #594
krolewnazdrewnaa
Przyczajenie
 
Avatar krolewnazdrewnaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 20
Dot.: Początki z makijażem - makijaż dla początkujących i nie tylko

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
może używasz za dużych pędzli i blendujesz ciemniejszym kolorem... moze spróbuj rozcierać czystym pędzlem ew tym jasnym cieniem
Może coś być rozmiarze pędzla. A jak nie masz możliwości rozcierać czystym to przynajmniej otrzep/wytrzyj w chusteczkę inaczej wszystko się może tak właśnie rozmyć.
krolewnazdrewnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-11 08:54:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:42.